Editörler : supporters.

Yasaklı
23 Temmuz 2005 12:59

Stajyer hakimlerin maaşları ne kadar acaba

stajer hakimlerinn maaşı ne kadar ve nezaman alıyorlar.

Federico Rossini
Şube Müdürü
23 Temmuz 2005 13:02

1.150 YTL civarındaydı.Ama yeni yasal düzenlemeyle herhalde 1.300 YTL olmuştur.

HAKİMADAYI
Aday Memur
23 Temmuz 2005 13:07

eski maaş 1100 ytl idi.temmuz zammıyla 1180 ytl civarı oldu.her ayın 15. günü alınır

cekici
Yasaklı
23 Temmuz 2005 13:37

hakimlerin pasaport ve vize işlemleri hakkında bilgisi olan varnmı

cekici
Yasaklı
23 Temmuz 2005 13:54

hakimlere göreve başlarken laptop veriyorlarmı.hakimlere tanına imkan ve olanaklar neler ordu evlerinden faydalanırmı

mfemre
Memur
23 Temmuz 2005 17:02

hakim adaylarının maaşı şu an 1150 YTL(HAKİM ADAYI arkadaşım,yılın 2. yarısındaki maaş zammı 1 temmuzdan itibaren geçerli olduğundan 15 temmuzda 1-15 temmuz farkıyla birlikte toplam 1180 YTL yattı,ben de ilk gün bankadan para çekerken fazladan zam aldık diye sevinmiştim ama gerçeği sonradan öğrendim)ayrıca yeni yasal düzenlemeden 2802 değişikliği kastediliyorsa bu yasayı Cumhurbaşkanı iade etti,başkada bir yasal düzenleme yok,dolayısıyla 1300 YTL söz konusu değil.hakim-savcılara göreve başlarken laptop veriliyor,orduevlerinden yararlanabilirler..

dogu_bey
Şef
23 Temmuz 2005 18:36

mfemre kardeşimiz doğru söyler eski maaş 1.098 ytl iken 1.150 ytl oldu,yeni kanun sadece adaylıktan geçen sürenin hakimlik kıdeminden sayılmasını öngörüyor başka bir özlük hakları anlamında iyileşme yok..

23 Temmuz 2005 18:39

arkadaşlar yolluk alabilcekmiyiz bilgisi olan var mı

omargo
Memur
23 Temmuz 2005 18:48

fatih kardeşim nerelerdesin ya niye telefona cevap vermiyorsun

aesk
Kapalı
23 Temmuz 2005 22:47

orduevinden nasıl yaralanıyor ayrıca hakim adaylarına lap top verilmiyor

sbf98
Aday Memur
23 Temmuz 2005 23:37

iyi valla ahiret sorgusu ibi sınav yapıp 1150 ytl maaş veriyorlar

alikara27
Aday Memur
24 Temmuz 2005 15:36

arkadaşlar bu kadar eziyet çektik verdikleri maaşa bakın 1180.hakkımız en aza 1500 ytl dir.kolaymı 3000 kişiyi eleyip hakim olmak.ama yinede bunada şükür. avukatlık stajında 250 ytl veriyorlardı onu da borç olarak.

mfemre
Memur
24 Temmuz 2005 19:49

laptop hakim adaylarına değil göreve başlayan hakim-savcılara veriliyor,hakim-savcıların orduevlerine girmesine olanak sağlayan yasal bir düzenleme var mı bilmiyorum ama hakim-savcıyı orduevine sokmayacak bir asker de tanımıyorum.çeşitli illerde staj yapanlar akademi için ankaraya gelirken yolluk alıyorlar ama ankarada staj yapanlar görev yaptıkları şehri değiştirmedikleri için yolluk alamıyorlar.(geçen sene erzurumda staj yapan birisi 3 aylık akademi stajı için 1000 ytl almıştı,ama bu staj yaptığınız yer ile ankara arasındaki mesafeye göre de değişiyor,ankaraya uzaksan fazla,yakınsan az alıyorsun)bu yolluk parası da bildiğim kadarıyla toptan nakit olarak değil,her ay belirli bir miktarda maaşlara eklenerek ödeniyor.hakim adaylarının maaşına gelince bence en az 2000 ytl olmalı,kura çekip göreve başlayınca da en az 3000 ytl olmalı.peru'da bile ortalama bir hakimin maaşı aylık 2000 dolar ki bu ülkede üniversite profesörlerine bile aylık 400 dolar maaş veriliyor.türkiyede ise şu an hakim adayı 1150 ytl,kura çekip göreve başlayan hakim-savcı 1450 ytl alıyor.avukatların aldıkları parayı da küçümsemeyelim,hazırlık soruşturmasına katılan(şüphelinin ifadesi alınırken savcının odasında 10 dakika ayakta bekleyip 2-3 cümle bir şeyler söyleyen ve başkaca bir şey yapmayan)bir avukatın emeğinin karşılığı 70 ytl.herkesin ortak beklentisi önümüzdeki aylarda yada yıllarda hakim-savcı maaşlarına ciddi bir zam yapılması.umarım bu beklentiler boşa çıkmaz.

demage
Şube Müdürü
25 Temmuz 2005 11:18

merhaba avukatların aldıkları ücretle ilgili yorum çok ilginç acaba hazırlık soruşturmalarında savcıların ne yaptıgı konusunda da bir açıklık getirilebilirmi hakim ve savcıların avukatların kazançlarını bu kadar düşünmelerine gerek yok bence avukat olsunlar

Federico Rossini
Şube Müdürü
25 Temmuz 2005 12:13

Açıkçası bugüne kadar hiç para kazanmamış bir insan olarak bendenize 1.180 YTL bir servet gibi geliyor.Ama tabii ki, yetersiz olduğu hususunda arkadaşlarımla hemikirim.

İnsanoğlu ne kadar tatminsiz bir varlık değil mi?

Çok değil, 15 gün önce "Acaba hakim adayı olabilecek miyiz?" diye birbirimizi endişeyle süzerken şimdi hakim adayı olduk ve maaşların yeterli olup olmadığını tartışıyoruz.

cekici
Yasaklı
25 Temmuz 2005 12:18

arkadaşlar peki hakim savcıların maaşı ne kadar.ve kura çekiminmden

sonra başkasıyla yer ve meslek kurası değiştirilebilirmi

cekici
Yasaklı
25 Temmuz 2005 13:34

slm.hakimlerin sosyal güvencesi ve emekliliği hakkında bilgisi olan........

nagi
Aday Memur
25 Temmuz 2005 20:44

arkadaşlar ben Tedaş bünyesinden düz memur kadrosuyla 930 milyon maaşla ayrılacağım..220 milyon maaş farkı için mi bu kadar stres yaşadım diye düşünsem de memur iken staj yapamadığım için başka çarem de olmadığından fazla yorum yapamayacağım arkadaşlar.En azından hakim adayı maaşının kurum avukatı maaşı olan 1.350 den fazla olması gerektiğini düşünüyorum..

dogu_bey
Şef
25 Temmuz 2005 21:56

daha önce yazdığım gibi yeni başlayan hakim adayı maaşı yaklaşık 1.150 ytl,hakim maaşı ise 1.450ytl dir,15 senelik 1.sınıf hakim maaşı ise 2.100 ytl dir..bu maaşlar hakimin statüsünü düşündüğünüz zaman son derece komik rakamlardır özellikle büyükşehirlerde lojmanda veya kirada oturursanız

işiniz çok zordur..başkasıyla yer değiştirmeniz mümkün değildir,emekli sandığına tabi olup isterseniz 65 e kadar

çalışırsınız..bu meslek sadece idealist insanların yapabileceği ekonomik getirisi değil götürüsü olan sosyal statüsü yüksek bir meslektir..ayrıca mesai mefhumunun olmadığını hergün eve dosya götürmek gerektiğinde anlarsınız..hakimler orduevlerinden yararlanabilirler..bol şanslar..

aesk
Kapalı
25 Temmuz 2005 22:09

arkadaşlar haki adayı ady devlet memurudur.kurum avukatı ise trilyonluk davalara girer kamuyu temsil eder neden bu konuda böye avukatları küçümser! bir hava girmeniz gerçekten üzücü hatırlayınız ki bu işte halen adaysınızve bu şekilde düşünmeniz gerçekten üzücü :((

nagi
Aday Memur
26 Temmuz 2005 09:44

işte sorun da o, trilyonlukmdavalara girerler, ve devleti trilyonluk zararlara uğratırlar

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi