Editörler : Pangaea
«484950515253545556575859»
15 Aralık 2019 19:42

Hocalarim oncelikle telefonunuza telegrami indirmeniz gerek. Grupta; mulakata girip cikanlarin deneyimleri, sorulmus bir kac soru ve mulakata hazirlik icin bilgi paylasimi vs. Gibi konular isleniyor. Telegramdaki grup wp gruplarindan daha aktif arkadaslar var

yalcin009
Aday Memur
15 Aralık 2019 20:00

hocam merhaba bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinrim.

ben karayollarında kadrolu işçi olarak çalışıyorum. eşimde idare memurluğu mülakatına girecek. eğerki mülakatı kazanırsa eş durumundan benim olduğum yere tayin alma/isteme gibi bir durumumuz olur mu? idare memuru 657 ye tabi olduğu için ben mi ona tabi olurum.

yigidoiü, 5 yıl önce

lojman her kurumda var kurum müdürlerinden sonra öncelik sizdedir. ilk sene boş lojman olmasa bile ikinci sene lojmana yerleşirsiniz. ama ben pek lojman seven biri değilim. işten çıkınca iş çalıştığın yerde kalmalı diye düşünüyorum. tabi büyük şehirlerde lojman maddi yönden büyük avantajdır. döner sermaye de kurumun yıl boyuncaişyurtlarırdan yaptığı kara göre değişir. kimi idare memuru 1000 lira alır kimi 8000 bin. yükselme sınavı zor değil mevzuat ve genel kültür genel yetenekten oluşuyor. sonrasında mülakat var. eğer boğazınızdan haram lokma geçmez ve kasıtlı olarak büyük bir hata yapmazsanız hiçbir davada adınız geçmez geçse bile sorun yaşamazsınız. korkulacak yerler değil aslında en güvenilir yerlerdir cezaevleri neticede suç işleme potansiyeli olan insan kapı arkasında ve ne yapıp yapmayacağını biliyorsunuz. aynen dediğiniz gibi 2 zam görürsünüz 4500 gibi bir rakama ulaşır maaşlar

Ssylog23
Aday Memur
16 Aralık 2019 00:23

Arkadaşlar iyi akşamlar mülakata girdim genel olarak iyiydi. İnkılap tarihinden 2 soru 5275 sayılı kanundan 2 soru genel kültürden 2 soru olmak üzere toplam 6 soru sordular genel olarak 5-6 dk kadar sürüyor. Herkese başarılar.

yalcin009
Aday Memur
16 Aralık 2019 13:09

Sorular neydi hocam

Ssylog23, 4 yıl önce

Arkadaşlar iyi akşamlar mülakata girdim genel olarak iyiydi. İnkılap tarihinden 2 soru 5275 sayılı kanundan 2 soru genel kültürden 2 soru olmak üzere toplam 6 soru sordular genel olarak 5-6 dk kadar sürüyor. Herkese başarılar.

Ssylog23
Aday Memur
16 Aralık 2019 15:49

Atatürk " hattı müdafaa yoktur sattı müdafaa vardır " sözünü hangi savaşta söylemiştir. Misakı milli kararlarını tanıyan ilk Avrupa ülkesi ve tanıdığı antlaşma. Huy, karakter, mizaç kelimelerinin anlamları. Bir şiir okudular yazarını sordular. Hükmün geri bırakılması hakkında bildiklerimi sordular

Memur1401
Aday Memur
17 Aralık 2019 14:51

Bugun mülakata giren oldu mu ?

yigidoiü
Kapalı
19 Aralık 2019 14:20

eşiniz çalışmaya başladığı kurumda 1 yılını doldurup asaleti de tasdik olursa(zaten 1 yılı geçince kısa sürede tasdik yazısı geliyor) eş durumundan sizin yanınıza tayin isteme hakkı oluyor.1 yıl dolduktan sonraki ilk mazeret tayini döneminde isteyebilir. normal tayin içinde 2 yıl beklemek gerekiyor

yalcin009, 4 yıl önce

hocam merhaba bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinrim.

ben karayollarında kadrolu işçi olarak çalışıyorum. eşimde idare memurluğu mülakatına girecek. eğerki mülakatı kazanırsa eş durumundan benim olduğum yere tayin alma/isteme gibi bir durumumuz olur mu? idare memuru 657 ye tabi olduğu için ben mi ona tabi olurum.

iibf19
Kapalı
20 Aralık 2019 18:02

Arkadaşlar kpss2019/2 sonuçları açıklandı, kazanan herkese hayırlı olsun. Mülakata giripde atanan arkadaşlar eğer idare memurluğunu tercih etmeyecekseniz hakkınızdan feragat edebilirsiniz. Bu konuda kurumu arayıp bilgi alabilirsiniz. Yapmanız gereken çok basit bir işlem. Bizlerin de bir şansı olması için küçük bir iyilik istiyoruz.

21 Aralık 2019 21:46

Mülakata girenler neden soru paylaşımı yapmiyor???????

gıdacıanne
Kapalı
21 Aralık 2019 21:47

Telegram ya da watsapp gruplarında yapılıyor . Linkleri üst yorumlarda verildi, ordan ekleyebilirsiniz
Nrybkkk, 4 yıl önce

Mülakata girenler neden soru paylaşımı yapmiyor???????

21 Aralık 2019 22:08

Paylaşılan whatsap grup linki ile giremiyorm

gıdacıanne, 4 yıl önce
Telegram ya da watsapp gruplarında yapılıyor . Linkleri üst yorumlarda verildi, ordan ekleyebilirsiniz

gıdacıanne
Kapalı
21 Aralık 2019 22:09

https://t.me/joinchat/MF_GhxS5C0HkGF7SbwXN-Q
Nrybkkk, 4 yıl önce

Paylaşılan whatsap grup linki ile giremiyorm

Asya lina
Aday Memur
09 Ocak 2020 18:35

Arkadaşlar merhaba, mülakat sonuçlarına göre sadece 300 asil mi belirlenecek yoksa belli bir oranda yedek aday da belirlenecek mi? bilgisi olan var mı?

gıdacıanne
Kapalı
09 Ocak 2020 18:39

Yedek de belirleniyor diye biliyorum ben. Ama oranını bilmiyorum
Asya lina, 4 yıl önce
Arkadaşlar merhaba, mülakat sonuçlarına göre sadece 300 asil mi belirlenecek yoksa belli bir oranda yedek aday da belirlenecek mi? bilgisi olan var mı?

Asya lina
Aday Memur
09 Ocak 2020 18:49

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ama cte psikolog öğretmen sosyal çalışmacı kadrolarından oluşan bi alım vardı hatırlarsanız internette dolaşan haberlere göre asil adayların çoğu haklarından feragat etmiş ve kadroların en az yarısı boş kalmış anlaşılan yedek aday belirlenmemiş. ve tedirgin oldum bizdede yedek aday belirlenmezse belki yedekten kazanma şansımız olacakken o da olmayacak bu arada ilanda yedek aday belirlenmesinden bahsetmiyor şimdi baktımda.
gıdacıanne, 4 yıl önce
Yedek de belirleniyor diye biliyorum ben. Ama oranını bilmiyorum

yigidoiü
Kapalı
10 Ocak 2020 10:57

yedek adayda belirlenir merak etmeyin 2014 te ki alımda yedeklerde vardı açıklanan listede

Asya lina, 4 yıl önce
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ama cte psikolog öğretmen sosyal çalışmacı kadrolarından oluşan bi alım vardı hatırlarsanız internette dolaşan haberlere göre asil adayların çoğu haklarından feragat etmiş ve kadroların en az yarısı boş kalmış anlaşılan yedek aday belirlenmemiş. ve tedirgin oldum bizdede yedek aday belirlenmezse belki yedekten kazanma şansımız olacakken o da olmayacak bu arada ilanda yedek aday belirlenmesinden bahsetmiyor şimdi baktımda.

Asya lina
Aday Memur
10 Ocak 2020 11:37

İnş çok teşekkür ederim.
yigidoiü, 4 yıl önce

yedek adayda belirlenir merak etmeyin 2014 te ki alımda yedeklerde vardı açıklanan listede

gıdacıanne
Kapalı
10 Ocak 2020 12:38

Cte sayfasına bakarsanız 108 psikolog asil listelenmiş ama ayrı olarak yedek listesinde 54 kişi olarak verilmiş. Oran %50.
Asya lina, 4 yıl önce

Asya lina
Aday Memur
10 Ocak 2020 13:42

O kısıma bakmamıştım bakayım. Haberde CTE kadroları boş kaldı yazınca tedirgin oldum. ama şimdi rahatladım
gıdacıanne, 4 yıl önce
Cte sayfasına bakarsanız 108 psikolog asil listelenmiş ama ayrı olarak yedek listesinde 54 kişi olarak verilmiş. Oran %50.

hejiya
Aday Memur
10 Ocak 2020 21:36

mülakata giren arkadaşlar burdada soru paylaşımı yapabilir mi

Toplam 1761 mesaj
«484950515253545556575859»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi