Editörler : crops35
07 Temmuz 2018 11:53

2016 Kpss puanıyla kadrolu atanan işkura tercih verme hakkı

Arkadaşlar 2016 kpss puanıyla kadrolu atananların sözleşmeli işkur alımına tercih verme hakları var mı?bu konuda bilgisi olan var mı? Eğer varsa hepimize geçmiş olsun.

albertcms
Aday Memur
07 Temmuz 2018 11:56

Var sanırım ama olsa bile kim riske girer ki? Hem kadroludan sözleşmeliye geçmek isteyen olacağını sanmıyorum, hem de bu süreçte istifa meselesi sıkıntılı diye biliyorum.

lebis06
Şef
07 Temmuz 2018 12:15

Bilmem riske girebilirler herhalde

gulseren67
Memur
07 Temmuz 2018 12:48

Attan inip eşeğe binmek. Fanteziye bak.

Cengiz abi
Genel Müdür
07 Temmuz 2018 13:06

Hocam bizim için fantezi olan onların tek gayesi hedefi ve heyecanı olabilir.böyle bir yola başvurmak için önlerinde bir engel var mı?işte bunu bilmiyoruzz.eğer doğruysahepimizin işi çok zor işkur alımında.

gulseren67, 6 yıl önce

yldrmozer
Aday Memur
07 Temmuz 2018 13:15

Merkezi atananların puanı yanmıyor mu atandıktan sonra o puanı nasıl kullanıyor olur mu öyle şey

Cengiz abi
Genel Müdür
07 Temmuz 2018 13:27

merkezi alımlarda evet kullanamıyor ve yanıyor ama sözleşmeli alımlarda kullanabiliyor.

Ama şimdi araştırdım ki aday memurun adaylığı kalkmadan başka kurumlara geçemiyor.2016/2 ile atananaların adylıklarının kalktığını sanmiyorum. diğer alımlardakileirn zaten kalkmadı.

yldrmozer, 6 yıl önce

Merkezi atananların puanı yanmıyor mu atandıktan sonra o puanı nasıl kullanıyor olur mu öyle şey

antalyam1003
Kapalı
07 Temmuz 2018 13:31

aday memurların öyle bir hakkı olmadı hangi mevzuatta yazıyor hocam ? İstifa nın adaylığı olmazki.

Cengiz abi, 6 yıl önce

merkezi alımlarda evet kullanamıyor ve yanıyor ama sözleşmeli alımlarda kullanabiliyor.

Ama şimdi araştırdım ki aday memurun adaylığı kalkmadan başka kurumlara geçemiyor.2016/2 ile atananaların adylıklarının kalktığını sanmiyorum. diğer alımlardakileirn zaten kalkmadı.

gulseren67
Memur
07 Temmuz 2018 13:58

google amca başvuru yapabilir diyor...

gulseren67
Memur
07 Temmuz 2018 14:05

Cengiz Hocam siz gideceksiniz içiniz rahat olsun ama önemli olan istediğiniz yere atanmak ... 2013 işkur büro personeli alımı 4 gün içinde açıklanmış inş haftaya açıklanır...

Cengiz abi
Genel Müdür
07 Temmuz 2018 14:24

Hocam anlayamadım yazdığınızı.Yani aday veya değil kadrolu memur 2016 kpss puanıyla işkur sözleşmeli alımına başvurabiliyor mu?

https://www.memurlar.net/haber/24/aday-memurlara-iliskin-bilgiler.html

Adaylıkta nakil yazan 3 md. ye bakın.orada aday memur başka kurumlara geçemez diyor.Haliyle 4b li de olsa işkura da geçemez.Yanlış mı anladım?

antalyam1003, 6 yıl önce

aday memurların öyle bir hakkı olmadı hangi mevzuatta yazıyor hocam ? İstifa nın adaylığı olmazki.

Cengiz abi
Genel Müdür
07 Temmuz 2018 14:36

Gülseren hocam hepimizi ilgilendiyor aslındabu durum.adam zaten kadrolu bir de işkura tercih verirse yuh olsun ona.umarım hemen açıklnır da herkes yolunu çizer.

gulseren67, 6 yıl önce

Cengiz Hocam siz gideceksiniz içiniz rahat olsun ama önemli olan istediğiniz yere atanmak ... 2013 işkur büro personeli alımı 4 gün içinde açıklanmış inş haftaya açıklanır...

kemalarikana
Aday Memur
07 Temmuz 2018 14:44

Nüfustan önce açıklanır İnşAllah.. Ben bir yere atanırsam merkezide asla Nüfus'a başvuru yapmam..

gulseren67
Memur
07 Temmuz 2018 15:02

Bende diyorum Cengiz Hocam ama elden bir şey gelmiyor... Şu sonuç açıklansada yolumuza baksak...

Cengiz abi, 6 yıl önce

Gülseren hocam hepimizi ilgilendiyor aslındabu durum.adam zaten kadrolu bir de işkura tercih verirse yuh olsun ona.umarım hemen açıklnır da herkes yolunu çizer.

Walter01
Aday Memur
07 Temmuz 2018 15:10

Kadrolu atanan aday memur olsa bile buna başvurabiliyordu 657 ye tabi atananlar kurumdan muvafakat alamaz aday memurken o yüzden usulüne uygun istifa etmesi gerek usulüne uygun istifa etmezse sıkıntılar yaşayabilir bu sadece 657ye tabi atananlar için gecerli Kit kurumuna 01/01/2018 den önce atananlar yani ilk 3 alimda atananlar işkura başvurup kazanırsa istifa Edip hemen geçebilir aday memurluk vs. fark etmiyor

nesscafee
Aday Memur
07 Temmuz 2018 16:11

2016 kpss puanıyla merkeziden yerleşen arkadaşların aday memurluk süreleri çoktan bitmiştir diye düşünüyorum , kurumlarda bu süreyi 2 yıl tutacaklarını sanmıyorum en azından çoğu kurumda , sözleşmeliye başvurma hakları varsa kullanabilirler , bilemeyiz tabii

nesscafee
Aday Memur
07 Temmuz 2018 16:13

üniversiteler gibi çakılı kadro olanlar var mesela memleketine gitmek için kullanabilir

kemalarikana
Aday Memur
07 Temmuz 2018 16:26

Şimdi şuna pek dikkat etmiyorsunuz ama atananların çok büyük bir çoğunluğu zaten memur. Çıkarına göre gider mülakata da girer maalesef.

eyeoftiger
Daire Başkanı
07 Temmuz 2018 19:31

öyle bir tabiri hak edecek bir durum ortada yok. sadece özlük hakları biraz sıkıntılı o kadar.

konu başlığına gelirsek istifa edip geçer hiçbir sıkıntı olmaz.

gulseren67, 6 yıl önce

eyeoftiger
Daire Başkanı
07 Temmuz 2018 19:38

nakil farklı bir şey. linkte örneğini vermiş.

Cengiz abi, 6 yıl önce

Hocam anlayamadım yazdığınızı.Yani aday veya değil kadrolu memur 2016 kpss puanıyla işkur sözleşmeli alımına başvurabiliyor mu?

https://www.memurlar.net/haber/24/aday-memurlara-iliskin-bilgiler.html

Adaylıkta nakil yazan 3 md. ye bakın.orada aday memur başka kurumlara geçemez diyor.Haliyle 4b li de olsa işkura da geçemez.Yanlış mı anladım?

gulseren67
Memur
07 Temmuz 2018 20:09

Tek dileğim sonuçların bir an önce açıklanması puanlardan kim ne yapmış zaten belli olacak. Kadrolu istifa edip sözleşmeliye mi geçmiş yoksa sözleşmeli sözleşmesini fesih edip işkuru mu tercih etmiş bakalım. Ben kadrolu olarak atansam ne işim olur sözleşmeliyle her an sözleşmem yenilenecek mi korkusu yaşamaktansa. Zaten iki yıl sonra tayin hakkın oluyor macera aramaya ne gerek var.

eyeoftiger, 6 yıl önce

öyle bir tabiri hak edecek bir durum ortada yok. sadece özlük hakları biraz sıkıntılı o kadar.

konu başlığına gelirsek istifa edip geçer hiçbir sıkıntı olmaz.

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi