Editörler : Pangaea

harita94
Genel Müdür
30 Haziran 2019 20:58

çalışmadan 79 aldıysan adam akıllı çalışarak 92-93 alırsın.bırak işi gücü kendini sınava ver.işte çalışarak yüksek puan alan insan sayısı çok az.burda bir sürü örneği var evli,çocuklu şekilde yapıyorlar.

mxw441, 5 yıl önce

benzer durumdayım. geçen yıl eem bitirdim, özel sektörde iğrenç insanların altında, mesleğimle alakasız, tek özelliği beyaz yaka olmak olan aşırı yoğun bir işte çalışıyorum. okulu bitirince, bölümümde yüksek lisansa başlamıştım şimdi teze geçtim. yaşım 25, eylül ayında bedelli askerlik dönüşü istifa etmeyi düşünüyorum.

pek çalışamadan girdiğim 2018 p3 puanım 79'du. yds-kpss tutunamazsam teze yüklenip, üniversitede kalmak için uğraşırım diyorum. biraz cesaretlenip, risk almalıyım veya yerimde saymalı...

çünkü özel sektöre tekrar dönmek(dönebilirsek) zorunda kalmak beni daha da yıpratacak, tecrübeli arkadaşların önerilerine açığım.

A.C.D.C
Daire Başkanı
01 Temmuz 2019 10:11

Bilmiyorum.

denixex, 5 yıl önce

hocam askerliği kpss den sonraya sarkıtabilir miyim acaba , şöyle bir durum var benim tecilim seneye haziranda bitiyor ama sınav temmuzda ben askerliği sınavdan sonra yapabilir miyim , 1 ay kaçak durumuna falan düşmem değil mi bu yeni sistemle nasıl olacak biliyor musunuz ?

muendiz
Aday Memur
08 Temmuz 2019 10:12

Artık alımlar çok azaldı şimdi bakıyorum 90 lar atanamıyor 2020 sonrasıda daha da azalacak .

2 nota bir beste
Aday Memur
08 Temmuz 2019 12:51

Evet maalesef şu anki kadrolar mezun sayısını asla karşılayamıyor, doğal olarak karşılayamaz da 90'lar zar zor atanıyor haliyle.

Ama 2020 Kpss için daha da azalacak demek ne kadar doğru bilemiyorum. 2020 Kpss bile gelmemişken bu tarz yorumların kimseye faydası yok. O yüzden önümüze bakalım.

muendiz, 5 yıl önce

Artık alımlar çok azaldı şimdi bakıyorum 90 lar atanamıyor 2020 sonrasıda daha da azalacak .

denixex
Memur
09 Temmuz 2019 21:43

hocam bu son alımda baya mühendis alınıyormuş gördünüz mü acaba ?

muendiz, 5 yıl önce

burak3437
Aday Memur
17 Eylül 2019 10:45

Hocam nasıl çalıştınoz ve kaç puan aldınız geçen yıl 3 4 aylık bir çalışma ile 84 aldım bu yıl rahat bir işte çalışıyorum işten çıkmadan bir dershaneye yazılmayı düşünüyorum acaba fikrinizi alabilir miyim
çılgıninşaatçı, 5 yıl önce

Yaşın 30 gibi konuşuyorsun. Millet bu kpss olayını 29 undan sonra bile hayatında riskler alıp deniyor. Sen daha yeni atılmışsın hayata deniyemem riske alamam diyorsun. Bak ben 26 yaşımda aldım o riski. Ve hayal ettiğim tek şey hafta sonlarının tatil olması işe giriş saatlerimin sabit olmasıydı. İyi ki aldım diyorum. Gerçekten evli değilsen kesinlikle denemelisin. Yani 1 yıl ailenle yaşabiliyorsan gelirin olmadan. Sadece kpss odaklanacaksan dene derim. Karar senin. Kararlı olmak için her iki durumu düşün. Diyelim evet çalışmaya karar verdim. diyelim kazandım ne olur kazanamadım ne olur. Ya da hiç hazırlanmadım ne olur. Bunları kendine sor, mantıklı olanı yap.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
18 Eylül 2019 23:36

Hocam şunları sormayın günde şu kadar çalışsam şunu yapsam bunu yapsam şu puanı alır mıyım falan bunları geçin. Siz önce inanıyor musunuz iyi bir puan alacağınzı ? Buna cevabın evetse her yolu deneyip sınava hazırlan meyvesini al.

burak3437, 5 yıl önce
Hocam nasıl çalıştınoz ve kaç puan aldınız geçen yıl 3 4 aylık bir çalışma ile 84 aldım bu yıl rahat bir işte çalışıyorum işten çıkmadan bir dershaneye yazılmayı düşünüyorum acaba fikrinizi alabilir miyim
Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi