Editörler : "eskiyara"Pangaea

bote6666
Şef
15 Mayıs 2022 02:45

Eğitimler kesin online olacak

medefe
Aday Memur
15 Mayıs 2022 07:36

Şimdi bu konunun altına x mesleğinden bir x gelip bizim uzmanlık sürecimiz şu kadar yıl bu kadar sınav bu kadar uygulama diyecekse öte gitsin, kendi kendine bir yerlerde övünsün, dövünsün. Çok pis severim.

Biz öğretmenler hiçbir şey beğenmiyormuşuz ya, bunu da beğenmedik, tatilde eğitim istemiyoruz. Eğitim bile istemiyoruz. Biz zaten uzmanız, kariyer basamaklarını zaman ya da özel çalışmalarımız belirlesin.

Alex10alec
Şube Müdürü
15 Mayıs 2022 09:01

Verecekleri bin lira zaten bin liranın 300 lirası vergiye kesilse vereceği 700 lira yaz boyunca eğitim semineri koymuşlar tatili burnumuzdan getirecekler niyetleri bu

imparator007
Aday Memur
15 Mayıs 2022 10:28

Arkadaşlar şu uzmanlık ücretine de değinelim. Meslek kanununa göre uzmanlık için ödenen ücret katsıyısı 2023 ocaktan itibaren 3 kat artıyor. Şu an yanlış bilmiyorsam uzmanlık ücreti 447 lira. Temmuz zammıyla 625 lira olur. Ocak zammını da katarsak(ortalama %20 artış diyelim) 750 lira eder. 3 ile çarpınca bu rakam 2250 liraya tekabül eder. Yani 2023 ocak uzman öğretmen ücreti 2250 tl en kötü 2000 tl olur diye tahmin ediyorum. Yanlışsam lütfen düzeltiniz.

Kagiş
Müsteşar
15 Mayıs 2022 10:50

Eğitimin online olup olmayacağı ; online olacaksa senkron mu asenkron mu olacağı... vs unsurların hemen açıklığa kavuşturulması gerekir!! Ona göre başvuru yapacağız? İki gün sonra kalkıp eğitimler belli merkezlerde yüz yüze olacak haftada 3-4 gün olacak... falan gibisinden laflar duyarsak ne olacakk!!?

Yaz tatilini de bununla mı geçireceğiz!? Aslında Eğitim Programları ve Öğretim ile Eğitim Yönetimi alanlarında master yspanların da bu 180 saatlik uzmanlık eğitiminden muaf tutulması gerekirdi. Olay budur! Bekle ki anlasınlar ama yok işte!!)))

hugo.almeida
Kapalı
15 Mayıs 2022 11:29

Hocam herkes eğitimden muaf olmalı. Hatta hiç eğitim olmamalı. Sınav da olmamalı.

Hadi bunları geçtim sınav olacaksa eğitim zorunlu olmamalı. MEB sistemi belli. Kırk defa izliyorsun yeşile dönmüyor tik, izliyorsun izlemedi yazıyor.

Adam sonunda sınava girecek. İzlemeden geçiyorsa sınavı geçsin. İzlemeden geçmeyeceğini düşünüyorsa zaten izler. Kaynak bulur okur vs. İnsanları ekran başına kilitlemek doğru bir yaklaşım değil.

Ayrıca tezli veya tezsiz yüksek lisans yapanların da konudan muaf olmalarını mantıklı görmüyorum. Yine de birilerinin muaf olması olumsuz bir durum değil.

Kagiş, 2 yıl önce

Eğitimin online olup olmayacağı ; online olacaksa senkron mu asenkron mu olacağı... vs unsurların hemen açıklığa kavuşturulması gerekir!! Ona göre başvuru yapacağız? İki gün sonra kalkıp eğitimler belli merkezlerde yüz yüze olacak haftada 3-4 gün olacak... falan gibisinden laflar duyarsak ne olacakk!!?

Yaz tatilini de bununla mı geçireceğiz!? Aslında Eğitim Programları ve Öğretim ile Eğitim Yönetimi alanlarında master yspanların da bu 180 saatlik uzmanlık eğitiminden muaf tutulması gerekirdi. Olay budur! Bekle ki anlasınlar ama yok işte!!)))

bullaşıkkk
Yasaklı
15 Mayıs 2022 11:37

Hizmetiçi eğitim olabilir. Sürekli bir şeyler değişiyor gelişiyor. Bunlar eğitimlerle aktarılabilir ama sınav yapılması çok saçma. Öğretmen zaten birsürü sınavdan geçip gelmiş ezbere dayalı bir sınav yapınca neyi ölçmüş olacaksın. 70 alan uzman olacak 69 alandan daha mı üstün daha mı çok şey biliyor olacak yani. Sınav olayı tamamen gereksiz ve saçmalık.

bote6666
Şef
15 Mayıs 2022 17:35

Daire başkanı dersler öba dan olacak ve asenkron olacak dedi

15 Mayıs 2022 17:50

Emin miyiz?
bote6666, 2 yıl önce

Daire başkanı dersler öba dan olacak ve asenkron olacak dedi

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler