Editörler : Pangaea
25 Eylül 2019 22:40

2020 KPSS
Arkadaşlar merhabalar haziran ayında İnşaat Mühendisliğinden mezunum be yaptıysam özel sektörde iş bulamıyorum işler çok kısıtlı piyasadan dolayı ve olan işlerde çok tecrübe istiyor bari askerliği deneyim yedek subay çıkar dedim oda çıkmadı. 2020 KPSS çalışmak istiyorum fakat sınava neredeyse 1 yıl var 6 ayda askerlik 1.5 yıl geçtikten sonra elimde sadece KPSS puanım olacak oda atanmaya yeter mi Allah kerim... Benim durumumda olan arkadaşlar kendinizi nasıl motive ediyorsunuz merak ediyorum...

ilkayozcan
Aday Memur
26 Eylül 2019 01:51

güncel

ilkayozcan
Aday Memur
26 Eylül 2019 11:53

güncel

Kergah
Aday Memur
26 Eylül 2019 12:26

Arkadaşım ben harita mühendisiyim. Mezun olalı 1,5 yıla yaklaştı. kpss ile atanmayı bekliyorum. İnşaat sektörü çok durgun kolay kolay da açılacağa benzemiyor. Bildiğim kadarıyla 2018 kpssden 1 yıldan fazla geçmesine rağmen 92-93 puanlı inşaaat mühendisi arkadaşlar hala atanmayı bekliyorlar. Naçizane tavsiyem kpss çalışaksan 95+ puan almaya odaklanmalısın.

ilkayozcan
Aday Memur
27 Eylül 2019 14:32

güncel

ilkayozcan
Aday Memur
28 Eylül 2019 14:31

Hocam teşekkürler var mı başka fikiri olan??
Kergah, 5 yıl önce
Arkadaşım ben harita mühendisiyim. Mezun olalı 1,5 yıla yaklaştı. kpss ile atanmayı bekliyorum. İnşaat sektörü çok durgun kolay kolay da açılacağa benzemiyor. Bildiğim kadarıyla 2018 kpssden 1 yıldan fazla geçmesine rağmen 92-93 puanlı inşaaat mühendisi arkadaşlar hala atanmayı bekliyorlar. Naçizane tavsiyem kpss çalışaksan 95+ puan almaya odaklanmalısın.

ilkayozcan
Aday Memur
30 Eylül 2019 23:22

güncel

ilkayozcan
Aday Memur
02 Ekim 2019 00:23

güncel
Kergah, 5 yıl önce

ilkayozcan
Aday Memur
07 Ekim 2019 22:04

güncel

E.R.W.
Memur
08 Ekim 2019 10:36

Halen nasıl kpss den medet umuyorsunuz anlam veremiyorum.Başka şeylere yönel daha çok fayda getirir sana.Kpss kadar boş beleş bir iş yoktur.

muh77
Kapalı
09 Ekim 2019 15:08

Kesinlikle haklısın zaten Mülakat( Torpil ) geldi artık milletvekili bakan falan yakını değilsen mülakatta Kpss den 95-100 alsan bile eleniyorsun ve mülakatlarda zaten senin istihbaratını yaparlar tanıdık falan varsa ona göre başvuru formu esasları hazırlanır alınacak adam 60 puan almışsa ona göre koşullar oluşturulur Kpss'den 60 ve üstü alan diye başlanır ilana yani mülakatla alınacak adamların arasında 60 puan alan var. Liste önceden hazırdır hatta maaşları bile ödenmeye başlanıyor tanıdığı torpili olmayan boşuna fotoğraf falan çektiriyor boşuna dosya falan hazırlıyor. şöyle bir durumda var adam özel üniversite okuyor 3-5 netle mühendis oluyor mülakat yapacak ekip parayla ilana çıkıyor aslında önceden alınacak adamlara haber veriliyor ve adamda ev parası veriyor kadro için. En iyisi Üniversite okumamak cumhurbaşkanı bile üniversite okuyan iş bulacak diye bir kaide yok dedi çok yakın zamanlarda.

E.R.W., 5 yıl önce

Halen nasıl kpss den medet umuyorsunuz anlam veremiyorum.Başka şeylere yönel daha çok fayda getirir sana.Kpss kadar boş beleş bir iş yoktur.

denixex
Memur
09 Ekim 2019 22:28

hocam elektrik elektronik için 90 civarı puan alanlar merkezi ile dhmi ye bile atanıyormuş sanırım , bu konuda yorumunuz nedir acaba ?

E.R.W., 5 yıl önce

çatlakpanda
Şube Müdürü
09 Ekim 2019 22:39

90, DHMİ?
denixex, 5 yıl önce

hocam elektrik elektronik için 90 civarı puan alanlar merkezi ile dhmi ye bile atanıyormuş sanırım , bu konuda yorumunuz nedir acaba ?

denixex
Memur
09 Ekim 2019 23:11

çatlakpanda, 5 yıl önce
90, DHMİ?

ilkayozcan
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:15

Ne be bu içimi kararttıniz i kadar alım oluyor açıktan ve merkezi 94 93 alıp atanamicazmi be

Porzing34
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:57

Elektrik elektroniğin diğer adı mekatronik mi oldu da haberimiz yok

denixex, 5 yıl önce

https://www.tercihiniyap.net/atama-puanlari/dhmi-kpss-20182-lisans-atama-taban-puanlari-h6663.html

91 ile diyarbakıra mühendis olarak atanılmış hocam

denixex
Memur
10 Ekim 2019 00:21

pardon hocam yanlış bakmışım , 90la dhmi olmaz ama teiaş olur başka kurum olur yani 90 alan elektrik elektronik mühendisi merkezi ile bir şekilde atanıyor aslında , en az 6-7 bin maaş ve rahat oluyorlar sanırım genelde devletteki mühendisler , o yüzden baya çekici geliyor

Porzing34, 5 yıl önce

Elektrik elektroniğin diğer adı mekatronik mi oldu da haberimiz yok

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
10 Ekim 2019 01:30

inşaat mühendisiyim. Sen içimi kararttınız diyorsun biz bunu burda canlı yaşıyoruz. Tabi sadece biz de ailemiz,eşimiz ,bütün akrabalar. tam olarak 2 yıl önce kpss olayına girdim. 93 aldım şuan aynı yerdeyim bak hala forumlarda geziyorum. Ki benim durumum en iyi durum, puan almışım bekliyorum. 90-91 puanlı inşaat mühendisi şuan riskli, atanma ihtimali az duruyor dsi,kgm sürpriz alım yapmazsa. Karar senin..

ilkayozcan, 5 yıl önce
Ne be bu içimi kararttıniz i kadar alım oluyor açıktan ve merkezi 94 93 alıp atanamicazmi be

ilkayozcan
Aday Memur
10 Ekim 2019 20:53

ağa napak 2500 tl ye özelde çalışmaya devammı edelim peki?
çılgıninşaatçı, 5 yıl önce

inşaat mühendisiyim. Sen içimi kararttınız diyorsun biz bunu burda canlı yaşıyoruz. Tabi sadece biz de ailemiz,eşimiz ,bütün akrabalar. tam olarak 2 yıl önce kpss olayına girdim. 93 aldım şuan aynı yerdeyim bak hala forumlarda geziyorum. Ki benim durumum en iyi durum, puan almışım bekliyorum. 90-91 puanlı inşaat mühendisi şuan riskli, atanma ihtimali az duruyor dsi,kgm sürpriz alım yapmazsa. Karar senin..

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
10 Ekim 2019 22:03

kardeşim ben yaşadığımı yazdım. Karar senin :) yerinde olsam 95 ile atanma olasılığım bile varken denerim. Devlet bambaşka bir konfor çünkü. İlerde keşke dememek için denemelisin.

ilkayozcan, 5 yıl önce
ağa napak 2500 tl ye özelde çalışmaya devammı edelim peki?
10 Ekim 2019 22:46

Özel sektör kahrını çekmeyin, mühendisliği hedef olarak belirlemişken KPSS olmadan özel sektörde önümüz açık sanardık Türkiye'miz mühendis beyinleri yerin dibine sokacak maaşlar veriyor. İlle de KPSS ille de KPSS bu saatten sonra. Ezdirmeyin kendinizi. Keşke herkesin imkanı olsa ve asgari ücreti kabul ederek çalışmak zorunda olmasa ama herkesin kendisine göre imkanları var, Allah yardımcınız olsun ama patronların sizi sömürmesine izin vermeyin, mühendislik çok zor bitirilen bölümlerden sektördeki beş para etmeyen insanların kahrını çekmek için maddi manevi sıkıntı çekmediniz.. Herkes bir gün hak ettiği yerde olur umarım. Başarılar.

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi