Editörler : supporters.
«6789101112131415161718

eray2020
Memur
16 Ocak 2021 23:06

Hocam ben beyannamedekiler veya özgeçmiştekileri aynı hazırlamaya çalıştım. Eski olan bildirilerimin kongre kitaplarına ulaşamadım, ar.gör iken dosyalamışım onları pdf yaptım ama eksiklikleri oluyor, bilimsel kurulları yok mesela bazılarının. Yani beyannamede olanlar daha özenli ama her bildiri için bir dosyam hazırlamaya çalıştım.

muhmuh34, 3 yıl önce

Hocalarım diyelim ki 30 tane sözlü bildiriniz var bunun 6 tanesini beyannameye koyacaksınız (maksimum 10 puan alınacak şekilde), diğer 24 sözlü bildiri için (sadece özgeçmişte görünecek olanlar) hangi kanıt dosyalarını eklemek gerekir?

muhmuh34
Kapalı
17 Ocak 2021 00:31

Hocam peki posterler için de bir belge eklediniz mi?

Akbara
Aday Memur
17 Ocak 2021 01:53

Sayın hocalarım merhaba benim iki makalem iki farklı ESCI Endeksli dergiler sayfasında yayınlanmış DOI almış fakat Cilt ve sayfa numarası almamış. Bu makaleleri ve aldıkları atıfları doçentlik başvurusunda kullanabilir miyim?

Fen bilimlerinde Emerging Sources Citation Index (ESCI) ve Scopus hangi Endeks türünden sayılıyor? Yok sisteki index listesinde çıkmıyorlar. Teşekkürler

BİKNLK
Aday Memur
17 Ocak 2021 02:10

Hocalarım merhaba,

Bazı jürilerin uluslararası yayın evi belgesi olmasına rağmen TR yazıldığı için ve yayın evi Türkiye de olduğu için bu bölümleri uluslararası kitap bölümü olarak kabul etmediklerini duyuyorum.

Tedbirli davranmak amacıyla TR yazılmış olan ve uluslararası yayın evi belgesi olduğu halde Türkiye de bulunan yayınevlerinden çıkmış kitap bölümlerimizi ulusal kitap bölümünde puanlarsak bir problem olur mu acaba?

Benim duyduğum bir diğer durumda, Türkiyede ve Türkçe yazılmış diye uluslararası kabul etmeyen jürilere yayın evleri dava açabiliyormuş. İtibar zedeliyorlar diye.

Tavsiye varsa veya tecrübe edilen bir durumsa cevaplarınızı beliyoruz.

Herkese iyi akşamlar.

bugrahan1923
Memur
17 Ocak 2021 08:47

Değerli hocalarım benim süreçle ilgili aklıma takılan ve cevaplamanızı rica edeceğim iki sorum var:

1. TR Dizin için en az 3 makale şartında doktora öncesi yaptığımız çalışmalar sayılıyor mu? Lütfen 10 puan öncesi 90 sonrası demeyin iki öncesi iki sonrası yayınım var diyelim kriteri sağlamış oluyor muyum?

2. Benim X konusunda bir doktora tezim var. Daha sonra bu tezden ürettiğim araçlardan birini de dahil ederek farklı bir grup ve yöntemle başka bir çalışma ürettim. Buna tezden üretilmiş eleştirisi gelebilir mi?

3. Doktora konusu ile aynı konuda başka bir ölçme aracı ve başka bir grupla çalışma yapmakaynı şekilde sorun olur mu?

Kıymetli tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim.

eray2020
Memur
17 Ocak 2021 11:40

Ekledim hocam. Sözel sunumun pdf'i yerine posterin pdf'ini ekledim en sona.

muhmuh34, 3 yıl önce

Hocam peki posterler için de bir belge eklediniz mi?

eray2020
Memur
17 Ocak 2021 11:43

Hocam Merhaba,

Daha önce bende aynı şeyi sormuştum. Benimde 2 kitap bölümüm var uluslararası olduğuna dair yayınevinden yazım var fakat ulusal olarak puanlayacağım. Kanıt uluslararası ama ulusal puan vereceğim. Burda sorduğumda da benzer cevap aldım.

Doçent olan bir arkadaşımda benzer öneriyi vermişti.

İyi çalışmalar.

BİKNLK, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba,

Bazı jürilerin uluslararası yayın evi belgesi olmasına rağmen TR yazıldığı için ve yayın evi Türkiye de olduğu için bu bölümleri uluslararası kitap bölümü olarak kabul etmediklerini duyuyorum.

Tedbirli davranmak amacıyla TR yazılmış olan ve uluslararası yayın evi belgesi olduğu halde Türkiye de bulunan yayınevlerinden çıkmış kitap bölümlerimizi ulusal kitap bölümünde puanlarsak bir problem olur mu acaba?

Benim duyduğum bir diğer durumda, Türkiyede ve Türkçe yazılmış diye uluslararası kabul etmeyen jürilere yayın evleri dava açabiliyormuş. İtibar zedeliyorlar diye.

Herkese iyi akşamlar.

docc04
Kapalı
17 Ocak 2021 12:13

Sayın hocalarım merhaba,

YÖKSİS'te ilişkili eserler kısmından işlem yapmaya çalışıyorum fakat işlem yapılamıyor.

Benzer sorunu yaşayan var mı acaba? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
17 Ocak 2021 12:15

Arkadaşlar neden uluslararası yayınlarınızı ulusal olarak puanlıyorsunuz? Hukuk dışı iş yapmış oluyorsunuz. Hukuk açık:

Uluslararası Yayınevi: En az dört yıl uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar Yükseköğretim Kurulunca tanınan sıralama kuruluşlarınca belirlenen dünyada ilk 500?e giren üniversite kütüphanelerinde kataloglanan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayımlamış olan yayınevi.

Jüri bunu saymaz ise idare mahkemesinde dava açarsınız. O da haddini öğrenir. Bu ne yahu çadır devleti mi, muz cumhuriyeti mi burası. Şartlar belli, bu şartlara herkes uymak zorunda.

Bir jüri üyesi, uluslararası dergiden atıf alan bir adayı, o atıfı ulusal belirttiği için yanlış beyandan etiğe verdi. Evet, aday kendi puanını düşürmesine rağmen, jüri adayı suçladı neden yanlış beyan veriyorsun diye. Lütfen jürilere bu kadar teslim olmayın. Şartlara göre hareket edin.

Biz neden kendimizden taviz veriyoruz? Jüriler kurallara uymayı öğrensin. Siz böyle yaptıkça jüriler sizden sonra gelen adayları daha çok ezecekler. Bu sefer jüri çıkacak ben İngilizce olmayan hiç bir yayını uluslararası saymam diyecek. O zaman ne yapacaksınız? Tüm kongreleriniz, makaleleriniz, kitap bölümleriniz hiç olacak.

Selamlar, saygılar herkese...

bioyesil.
Aday Memur
17 Ocak 2021 13:14

Uluslararası yayınevi belgesi olan bir yayını ulusal olarak puanlamanın doğru olmadığını düşünüyorum.

muhmuh34
Kapalı
17 Ocak 2021 13:26

Teşekkürler hocam bulabildiğim kadarıyla sadece özet kısımları ve ya poster hallerini eklemeye çalışırım ben de merak ettiğim sistem yarın açılacak mı şimdilik YÖKSİS e mi ekliyorsunuz?

eray2020, 3 yıl önce

Ekledim hocam. Sözel sunumun pdf'i yerine posterin pdf'ini ekledim en sona.

Proton2021
Memur
17 Ocak 2021 14:14

Ben yerinizde olsam ulusal puanlardım. çok garatici olmak lazım sanki

BİKNLK, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba,

Herkese iyi akşamlar.

Proton2021
Memur
17 Ocak 2021 14:30

Sayın hocalarım,

Doktora sonrası tamamladığımız projelerin konularına karışıyorlar mı?

doktora diplomamı almama iki ay kala 1002 yürütücülüğü yaptığım bir proje kabul edildi. 1.5 yıl sonra bitirdim. doktora konuma benzer ama tamamen aynı değil. Doktora sonrası çalışması olarak eklesem mi diye aradayım.

Sizlerin yorumu nasıl olur?

Proton2021
Memur
17 Ocak 2021 14:32

Gerekli dosyalar sadece tam metin ve katılım belgesi değil mi?

Bildiriler için başka dosyalarda mı gerekiyor?

eray2020, 3 yıl önce

Hocam ben beyannamedekiler veya özgeçmiştekileri aynı hazırlamaya çalıştım. Eski olan bildirilerimin kongre kitaplarına ulaşamadım, ar.gör iken dosyalamışım onları pdf yaptım ama eksiklikleri oluyor, bilimsel kurulları yok mesela bazılarının. Yani beyannamede olanlar daha özenli ama her bildiri için bir dosyam hazırlamaya çalıştım.

eray2020
Memur
17 Ocak 2021 15:30

Hocam tam metin derken ben nasıl yaptığımı aktarayım. Kongre bildiri kitabı kapağı, kongre bilimsel kurulu, bildiri kabul mektubu (varsa), bildiri özeti, bildirinin pdf haldeki sunumu.

Ben yanlış mı anladım veya hazırladım. Tam metin derken her bildiri tam metin değil ki? Çoğu bildiri artık tam metin olmuyor. Çünkü dergiler tam metni kongrede yayınlanan yayınları kabul etmiyor.

Proton2021, 3 yıl önce

Gerekli dosyalar sadece tam metin ve katılım belgesi değil mi?

Bildiriler için başka dosyalarda mı gerekiyor?

eray2020
Memur
17 Ocak 2021 15:32

Hocam ne güzel diyorsunuz fakat sırf Türkçe diye ulusal kabul edip doçentliğini alamayan insanlar var geçmiş dönemlerde. Evet haksız bir durum ama garantiye oynamak durumundayız.

Dediğinize de katılıyorum hatalı beyan oluyor, kafam çok karışık bu konuda.

BİKNLK, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba,

Herkese iyi akşamlar.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
17 Ocak 2021 15:35

Türkçe diye çalışmasını ulusal puanlayan Hocalarım; bu dergi SSCI ve yüzlerce Türkçe makale var. O halde burada yayın yapanlar SSCI diye puanlamasın, ulusal olarak düşük puanlama yapsınlar sizin söyleminize göre:

http://bilig.yesevi.edu.tr/dizinlenme-bilgileri.html

Lütfen kurallara göre işlem yapınız. Siz hukuk dışına çıkmayın, çıkan jürileri de mahkemeye veriniz.

eray2020
Memur
17 Ocak 2021 15:37

Hocalarım ÜAK temel alanlarda alt alanları kaldırmış böyle değildi. Sağlık bilimleri temel alanında anabilimdalı bazlı bir listeden anabilimdalımızı seçebiliyorduk, şimdi üst genel alanları (Tıp, diş hekimliği gibi) seçiyoruz. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Kendi anabilimdalımızı seçmeyecek miyiz?

Okutman Dr.
Memur
17 Ocak 2021 16:24

Hocalarım, merhabalar. Ayın 20'si gelmeden evvel yapabileceğimiz bir hazirlik var mi? Mesela her makale icin hangi sayfaları yüklüyoruz. Onların pdfsini hazir edelim mi masa üstüne.

mervezkan500
Memur
17 Ocak 2021 17:42

Merhaba,

yoksise diplomalarımızı ekleyecek miyiz? dosya gönderimi kalktığı için. eklenecek yer bulamadım. Yürütücü olduğumuz Tübitak projesinde proje sonuç raporunu mu ekleyeceğiz? Teşekkürler

Toplam 360 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi