Editörler : crops35

Yasaklı
11 Mart 2013 14:03

Öğretmenliğe Geçmek İsteyen Memurlar

varsa fikir alışverişinde bulunalım. bundan sonrası için nasıl bir yol yordam izlenir.

Ice-man
Yasaklı
11 Mart 2013 20:39

kimse yok heralde, öğretmenlik hakkı olup ta memurluk yapan arkadaslar memnun sanırım halinden..

yeni.vhki
Aday Memur
12 Mart 2013 10:57

formasyonum olsa geçerdim de yok maalesef

volkan38
Şef
12 Mart 2013 11:21

ömer denen adam kurumlararsını kaldırmasaydı ne güzel geçerdik gerçi baya bi dava açıldı inşallah eski sisteme geri döner

Ice-man
Yasaklı
12 Mart 2013 11:38

inşallah hocam. tekrar kpss ye girmemiz gerekiyor. ama bu yıl da alan sınavı geldi. 3 sınava birden girmek gerekecek.

Açıkçası öğretmenliğe geçmeyi istiyorum. Gih sınıfında kariyerinin hiçbir önemi yok, ve ayrıca kendi mesleğini de yapmış oluyorsun.

Umarım eski sisteme dönüş olur, olmazsa da çalışıp giricez artık

volkan38, 11 yıl önce

ömer denen adam kurumlararsını kaldırmasaydı ne güzel geçerdik gerçi baya bi dava açıldı inşallah eski sisteme geri döner

volkan38
Şef
12 Mart 2013 11:51

davalarla ilglil varmı bi gelişme hocam

yegin.meb
Aday Memur
12 Mart 2013 15:12

Ben de MEB de çalışıyorum. Oturup KPSS çalışmak gerekiyor ama nasıl?

volkan38
Şef
12 Mart 2013 15:58

yeniden hazırlanmak çok zor ya inşallah geri gelir kuurmlararası

yegin.meb, 11 yıl önce

Ben de MEB de çalışıyorum. Oturup KPSS çalışmak gerekiyor ama nasıl?

Ice-man
Yasaklı
12 Mart 2013 15:58

Benim duyduğum herhangi bir bilgi yok hocam. Ama olursa mutlaka paylaşırım elbette buradan..

sınava da az zaman kaldı bu saatten sonra pek yetişmez ama yetiştiği kadarıyla çalışmayı düşünüyorum.

volkan38, 11 yıl önce

davalarla ilglil varmı bi gelişme hocam

At Nalı
Daire Başkanı
12 Mart 2013 20:09

bende öğretmenlikten memurluga gecmek istiyorum. kurum bulamıyorum kendıme yada nereye nasıl gecebilecegımı bilmiyorum. kımsede net bir sey bilmiyor. bilginiz varsa bana mesaj atar mısınız.

sseda0
Memur
13 Mart 2013 12:52

hangı kafayı yasıyosunuz sız ya bırde utanmadan sıkılmadan buraya bunları yazabılıyosunuz..ayıp gercekten.. okadar kendı meslegınızı yapmak ıstıyordunuzda ne dıye hakkınız olmayan egıtımını almadıgınız kadrolara yerlestınız anlamadım...

yok oyle artık memurluk kadrosunu doldurupta oradan ögretmenlıge gecmek gectı bor'un pazarı sür eşşegı nığdeye....

haydı kolay gelsın size !!!!!

alparslan-3249
Aday Memur
13 Mart 2013 12:55

sseda0 , tam tercüman oldun ağzına sağlık .

Ice-man
Yasaklı
13 Mart 2013 13:04

hop !

sakin ol şampiyon

sseda0, 11 yıl önce

hangı kafayı yasıyosunuz sız ya bırde utanmadan sıkılmadan buraya bunları yazabılıyosunuz..ayıp gercekten.. okadar kendı meslegınızı yapmak ıstıyordunuzda ne dıye hakkınız olmayan egıtımını almadıgınız kadrolara yerlestınız anlamadım...

yok oyle artık memurluk kadrosunu doldurupta oradan ögretmenlıge gecmek gectı bor'un pazarı sür eşşegı nığdeye....

mdkr
Daire Başkanı
13 Mart 2013 13:34

kardeşim eğer maddiyattan yana sıkıntın yoksa öğretmenliğe geçipte ne yapacaksın ya bu zamanda öğretmenlik yapmak çok zor

volkan38
Şef
13 Mart 2013 13:55

çok kolay bi cevap türkiyenin şartları bizi buna zorladı

sseda0, 11 yıl önce

Ice-man
Yasaklı
13 Mart 2013 14:15

hocam kolay meslek hiç yok. her mesleğin kendine göre zorluğu var. maddiyattan yana sıkıntım yok çok şükür ama özlük hakları, itibar vs konularda öğretmen olmanın bir değeri var.

gih sınıfında lise mezunu ile y.lisans mezununun farkı yok. en basit şeyler için bile amirinin onayını alman gerekiyor.izin konusunda her istediğin zaman izin alamıyorsun, kurumun işlerini aksatmayacak şekilde amirin uygun gördüğü zamanlarda izin alabiliyorsun ve yılda sadece 20 gün.

tatil olayı zaten başlıca ber nimet..ayrıca o çok bilmiş arkadaşa: benim atama için çalıştığım yıllar boyunca 3 yılda sadece 90 kadro açtı devllet şimdi 1000 lerle tadro alıyor benim suçum ne ..

mdkr, 11 yıl önce

kardeşim eğer maddiyattan yana sıkıntın yoksa öğretmenliğe geçipte ne yapacaksın ya bu zamanda öğretmenlik yapmak çok zor

volkan38
Şef
13 Mart 2013 14:27

gihte prof bile olsan maal artmaz

mdkr
Daire Başkanı
13 Mart 2013 23:36

kardeşim ALLAH gönlüne göre versin ben ortaokulda memurum ve inan şöyle bakıyorum yani ortaokul çocuğu kaç yaşında olur ki yani ama öğretmenlere saygı hiç yok yani utanmasalar dövecekler ta o kadar liseyi düşünemiyorum yani ne diyelim yolunuz bahtınız açık olsun

Ice-man, 11 yıl önce

hocam kolay meslek hiç yok. her mesleğin kendine göre zorluğu var. maddiyattan yana sıkıntım yok çok şükür ama özlük hakları, itibar vs konularda öğretmen olmanın bir değeri var.

gih sınıfında lise mezunu ile y.lisans mezununun farkı yok. en basit şeyler için bile amirinin onayını alman gerekiyor.izin konusunda her istediğin zaman izin alamıyorsun, kurumun işlerini aksatmayacak şekilde amirin uygun gördüğü zamanlarda izin alabiliyorsun ve yılda sadece 20 gün.

tatil olayı zaten başlıca ber nimet..ayrıca o çok bilmiş arkadaşa: benim atama için çalıştığım yıllar boyunca 3 yılda sadece 90 kadro açtı devllet şimdi 1000 lerle tadro alıyor benim suçum ne ..

Ice-man
Yasaklı
14 Mart 2013 08:39

Teşekkürler hocam, hakkımızda hayırlısı olur inş

mdkr, 11 yıl önce

kardeşim ALLAH gönlüne göre versin ben ortaokulda memurum ve inan şöyle bakıyorum yani ortaokul çocuğu kaç yaşında olur ki yani ama öğretmenlere saygı hiç yok yani utanmasalar dövecekler ta o kadar liseyi düşünemiyorum yani ne diyelim yolunuz bahtınız açık olsun

ŞAŞKINÖRTMEN
Aday Memur
16 Mart 2013 10:07

mb bende öğretmenlik mezunuyum , memurum ve artık kendi işimi yapmak istiyorum,öğretmenliğe geçiş nasıl yapabilirim,direk dilekçemi meb insan kaynaklarına mı yollamalıyım ,sınava girmek illa gerekli mi?ben başvurumu kurumlararsı yeniden atama mı yoksa ilk atamadan mı yapmış oluyorum,açıktan atama diye bir başlık da var.kafam allak bullak oldu yardımcı olursanız sevinirim.sadece öğretmen ataması olacağı zaman dilekçemi vermiş olduğumda tercih süresi içinde ya kurumum izin vermezse?

mavi_umut
Daire Başkanı
18 Mart 2013 15:59

Yorumlara bakınca sanırım biz Aynı Türkiyede yaşamıyoruz.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi