Editörler : E.Kayı Han

HAGi 10
Daire Başkanı
01 Mayıs 2021 16:35

hadisleri kurana karşı tercih ettiğin için sen bilemezsin

dede ali-, 3 yıl önce
55 yaşında bir cahil, boşa geçmiş bir ömür.. yazık!

HAGi 10
Daire Başkanı
01 Mayıs 2021 21:20

sen burada ne demiştin bizimle burada kimse tartışamaz niceleri geldi gitti diyordun ama 4 soru sordum cevap veremedin şimdide ıkınıyorsunuz sadece ıkınan sen değil senin görüşünde olanlar sen ise tarikat uşağı olmuş bir amelesin

dede ali-, 3 yıl önce
55 yaşında bir cahil, boşa geçmiş bir ömür.. yazık!

HAGi 10
Daire Başkanı
02 Mayıs 2021 18:00

:)

HAGi 10, 3 yıl önce

sen burada ne demiştin bizimle burada kimse tartışamaz niceleri geldi gitti diyordun ama 4 soru sordum cevap veremedin şimdide ıkınıyorsunuz sadece ıkınan sen değil senin görüşünde olanlar sen ise tarikat uşağı olmuş bir amelesin

Kurtuba Son
Yasaklı
02 Mayıs 2021 18:23

İnsanlar üzerine bir zaman gelecek, kaygıları kursakları, şerefleri malları, kıbleleri kadınları olacak. Dinleri de altın ve gümüşleri olacaktır. Bunlar halkın şerlileridir ve Allah yanında onların nasibi yoktur. Dünyalık çıkarlar için makam mevki elde etmek için hakkı insanlardan gizleyen belamların olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Ömer r.a ne güzel demiş dininizi iyi öğrenin, yoksa yaşadığınızı din zannedersiniz.

HAGi 10
Daire Başkanı
09 Mayıs 2021 02:38

Dini öğrenmeyenler var ya işte onlar kör cahiller gördükleri her sakallının şıh diye arkasına takılıyorlar cahili alim yapıp kendileri de amele oluyorlar

HAGi 10
Daire Başkanı
10 Mayıs 2021 20:44

HAGi 10
Daire Başkanı
10 Mayıs 2021 20:46

HAGi 10
Daire Başkanı
10 Mayıs 2021 20:49

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 01:11

kimi zil takar oynar kimi yanmaz kefen satar hala inanıyorsunuz bu itlere

misalen
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 03:21

Siz bu videolari seyrederek mi ehli sunnete karsi oldunuz? Sunnete tabi olmak bunlar gibi olmak mı demektir?

Sefaat konusunda kendinizi hakli gostermek icin bunları delil gostermek, hadis konusunda bunları delil gostermek, Miraç konusunda bunlari delil gostermek vb. ornekler Allah'ı ve rasulunu anlamamaktir.

İman ve takva ne guzel iki kavramdir ah bir anlayabilsek?

HAGi 10, 3 yıl önce

kimi zil takar oynar kimi yanmaz kefen satar hala inanıyorsunuz bu itlere

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 03:36

Evet takva ve iman çok büyük kavram ama bitat çok kötü birşey kimse cevap veremedi sen şu 4 soruma cevap verebilecek misin?

misalen, 3 yıl önce

Siz bu videolari seyrederek mi ehli sunnete karsi oldunuz? Sunnete tabi olmak bunlar gibi olmak mı demektir?

Sefaat konusunda kendinizi hakli gostermek icin bunları delil gostermek, hadis konusunda bunları delil gostermek, Miraç konusunda bunlari delil gostermek vb. ornekler Allah'ı ve rasulunu anlamamaktir.

İman ve takva ne guzel iki kavramdir ah bir anlayabilsek?

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 03:37

Hadisçilerin cevap veremeyeceği 4 soru,

Hadislerde(sahih olmayan) işte peygamberimiz BURAK'a binerek göğe çıktı Allahla arasındaki tüm perdeler kalktı ve hatta Allah'la namaz konusunda pazarlık yaptı

1-Allah'ın mekanı gökler mi? gökleri de Allah yaratmadımı? tüm kainat Allahın eseri değil mi? Alla yeri havayı atmosferi uzayı kısaca tüm kainatı yönetmiyor mu? öyleyse siz Allah'ı nasıl gök yüzüne sığdırıp Allah için Gökyüzü'nü Allaha mekan yapıyorsunuz sizinkisi saçmalık

2-Madem Allah perdeyi kaldırdı kaldı ki bu çok önemli bir olay niye kuranda yazmıyor. Sadece isra yazıyor

3-Allah ile pazarlık yapılır mı?

4-Kuran'da kadir süresinde kadir gecesi, içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha hayırlıdır diyor miraç bu kadar mı önemsiz o 1000 ayın içine girmiyor

misalen
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 04:01

Öncelikle siz burada benim soruma cevap verdiniz mi? Hayir.

Önceden bana şefaat ile ilgili soru sordunuz. Size Kurandan (hadisten degil) ornekler ve yasantimizdan iki ornekle cevap verdim. Evet haklisiniz,inandim ya da su sebeplerle hala size -gerci siz "sen" diye hitap ediyorsunuz- inanmadim diyebildiniz mi?

HAGi 10, 3 yıl önce

Evet takva ve iman çok büyük kavram ama bitat çok kötü birşey kimse cevap veremedi sen şu 4 soruma cevap verebilecek misin?

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 04:42

hangi̇ soru anlamadim şefaat konusu i̇se ben oraya onlarca ayet kopyalayip yapiştirmişim.cevabi verdi̇m baştan

misalen, 3 yıl önce

Öncelikle siz burada benim soruma cevap verdiniz mi? Hayir.

Önceden bana şefaat ile ilgili soru sordunuz. Size Kurandan (hadisten degil) ornekler ve yasantimizdan iki ornekle cevap verdim. Evet haklisiniz,inandim ya da su sebeplerle hala size -gerci siz "sen" diye hitap ediyorsunuz- inanmadim diyebildiniz mi?

misalen
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 16:55

Siz sorularınıza alacağınız cevabı baştan belirlediğiniz icin sorulariniza cevap veren agziyla kuş tutsa da nafile.

Ben ehli sunnetin kotu, boş iş oldugunu bu videolardan gorerek mi anladınız dedim siz ise bidattan bahsediyorsunuz.

Peki size gore cevap vereyim, size gore mezhepcilik de bidattir ve siz de hanefiye uyarak bidat ehli oluyorsunuz, size tuhaf gelmiyor mu bu durum kardeş?

HAGi 10, 3 yıl önce

hangi̇ soru anlamadim şefaat konusu i̇se ben oraya onlarca ayet kopyalayip yapiştirmişim.cevabi verdi̇m baştan

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 17:16

sen sorularıma cevap ver inanmak bana kalsın buradakiler karar versin

misalen, 3 yıl önce

Siz sorularınıza alacağınız cevabı baştan belirlediğiniz icin sorulariniza cevap veren agziyla kuş tutsa da nafile.

Ben ehli sunnetin kotu, boş iş oldugunu bu videolardan gorerek mi anladınız dedim siz ise bidattan bahsediyorsunuz.

Peki size gore cevap vereyim, size gore mezhepcilik de bidattir ve siz de hanefiye uyarak bidat ehli oluyorsunuz, size tuhaf gelmiyor mu bu durum kardeş?

misalen
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 17:26

Hadislerde (sahih olmayan) diye vurgulamissiniz,peki sahih olani nasil belirlediniz,ona nasil inandiniz?

Allahla pazarlik mi? Bu nasıl bir tabir,ne bayağı bir ifade ...

Sonunu bilen Allah, kimle pazarlik yapacak?

Misal içki ile ayetleri düşün, once yasak değildi,sonra namaz icin yasaklandi ve daha sonra tamamen yasak edildi,simdi Allah kulla pazarlık mı yaptı?

Kul cok sevap kazanmak icin amel isler ya da cennete kavusmak icin guzel amel isler,ee bunlarda mi pazarlik? Dua diye her sey de o zaman pazarlik,tabi anlayabilirsen(!)

Miracin kuranda gecmemesi onun yok hukmunde oldugunu mu gosterir? O durumda rasulun islam adina bahsettigi ama kuranda gecmeyen her sey yok hukmundedir, mesela ezan,mesela cinler,mesela cebrailin rasule namazin nasil kilinacagini gostermesi vb.

Peki sana bir sey soracagim,bir tane arkadasin vardi,hani tefsir kitabi cikaracagim yakinda diyen kisi.

Ona kadinlar imam olabilir mi,kadin erkek herkese namaz kildirabilir mi diye sordum ve bana fetva vererek "Kuranda kildiramaz diye gecmiyorsa neden kildiramasin,birakin su kafayi"demisti, ona neden itiraz etmedin,ey kardes kuranda gecmiyorsa nasil olacak demedin Mirac gibi?

Sana kadir gecesi ne zaman ve bin ay diye neden vurgu yapmis kitabı mukaddes dedim,sense onu bos vererek,miractan onemli ya gerisini bosver dedin :) anlamak yerine yaristiriyorsun gunleri.

Bir de gök kavrami ucsuz bucaksizligi, sonsuzlugu ifade eder,burada da rahmanin yuceligine,mekansizligina mecazen vurgu yapilmis, bunu anlayamamissiniz,hatta Allah nerede dlyerek baslik acmis ve soru soru sormussunuz, Allah gokte mi yoksa oksa her yerde mi diye :) ya azicik kelam bilginiz varsa Allah her yerde diyerek onu mekana sigdiran sizsiniz haberiniz yok,cunku her yer neresi? Kime gore her yer, kula gore mi?

Neyse siz yine inanmayacaksiniz cunku fikri sabit olmussunuz,saglik olun,esen kalin...

HAGi 10, 3 yıl önce

Hadisçilerin cevap veremeyeceği 4 soru,

Hadislerde(sahih olmayan) işte peygamberimiz BURAK'a binerek göğe çıktı Allahla arasındaki tüm perdeler kalktı ve hatta Allah'la namaz konusunda pazarlık yaptı

1-Allah'ın mekanı gökler mi? gökleri de Allah yaratmadımı? tüm kainat Allahın eseri değil mi? Alla yeri havayı atmosferi uzayı kısaca tüm kainatı yönetmiyor mu? öyleyse siz Allah'ı nasıl gök yüzüne sığdırıp Allah için Gökyüzü'nü Allaha mekan yapıyorsunuz sizinkisi saçmalık

2-Madem Allah perdeyi kaldırdı kaldı ki bu çok önemli bir olay niye kuranda yazmıyor. Sadece isra yazıyor

3-Allah ile pazarlık yapılır mı?

4-Kuran'da kadir süresinde kadir gecesi, içinde kadir gecesi bulunmayan 1000 aydan daha hayırlıdır diyor miraç bu kadar mı önemsiz o 1000 ayın içine girmiyor

misalen
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 17:29

Yine aynı şeyi yaptiniz,benim sorularima cevap yok ama siz sorulariniza hep cevap ariyorsunuz ve asagiliyorsunuz, o zaman bende cevap vermeyeyim size,hadi gule gule

HAGi 10, 3 yıl önce

sen sorularıma cevap ver inanmak bana kalsın buradakiler karar versin

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 17:30

çok güzel diyorsun peygamberimizi örnek almalıyız ancak 300 senelik toplanmış köhne hadislerle mi? hadi bakalım sen şu hadislerle bu 4 soruyu cevapla hadislerde miraç var diyor kurann yalanlıyor

xbykarnes, 3 yıl önce

Uyduruk fıkıh literatürünü bilmediğim için k.bakma. Kuran ı anlamazsak, anlamadığımız şeyi nasıl anlatalım? Nasıl çağıralım, nasıl yayalım İslamı? Din hangisi Kuran-ı Kerim mi? Tarikatlar mı?

Bak sana güzel bir sünnet söyledim. "Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle davet et; onlarla en güzel yöntemle tartış"... Bu ayet hem peygamberimizi hemde tüm insanları kapsar. Bunu uygularsan sünnet olur al sana sünnet. Cübbe sarık giyip, deve sidiği içince sünnet olmuyor. Peygamber efendimizin ahlakını, fikrini, düşüncesini örnek almalıyız. Peygamber Efendimizin ahlakı nasıl? Kuran-ı Kerim ahlakı işte. Başka özenilecek ahlak mı var?

HAGi 10
Daire Başkanı
11 Mayıs 2021 17:39

zaten peygamberimiz demek kuran demek yani kuranın dışında başka birşey söyleyemez.

ancak sana soruyorum o 300 yıl geçmiş sahabe bile kalmamış sen bunları toparla yaz kuran dışında ikinci bir din oluştur... daha öncede yazmıştım kulaktan kulağa oynasak kaz desem ortada gaz olur sonda laz olur 300 sene sonra ne olur kimbilir

HAGi 10, 3 yıl önce

çok güzel diyorsun peygamberimizi örnek almalıyız ancak 300 senelik toplanmış köhne hadislerle mi? hadi bakalım sen şu hadislerle bu 4 soruyu cevapla hadislerde miraç var diyor kurann yalanlıyor

Toplam 110 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi