Editörler : supporters.
12 Eylül 2020 18:47

KPSS Hukuk

kısa süreli hapis cezasında ceza süresi sorusu vardı. En fazla 1 yıl olacaktı

Nazli4444
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:17

Saklı payılı mirasçı değildir, boşanma sebebi değildir, borçluluktan kurtulamaz hem alacaklı hem borçlu olması yaptım ben, 

icrada takibinin kesin durdurulması kararını kim verir, 

ağır ceza mahkemesinde kim soru sormaya yetkilidir şıklarda cumhuriyet başsavcısı ve avukat vardı artık savcılara duruşmalara giriyor ama düşündüğüm bir soru oldu, 

hangisinin Tamamı haczedilebilir diyordu öğrenci bursu 

2 aylık yiyecek çalışanın maaşı, muvazaa sorusu vardı şıklarda görünürdeki işler ve gizli işlerle ilgili cevaplar vardı

thernol
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:19

mevcut sözleşmenin tarafları arasında yapılıp konusu eski sözleşmenin ortadan kaldırılması olan sözleşme türü. İkaleydi sanırım

kayumince
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:23

TBMM'de 302 milletvekili sayısı ile ilgili bir soru vardı.

Üye tam sayısının salt çoğunluğu şıkkı doğru şık idi.

Nazli4444
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:30

Şimdi haberde milli savunma bakanını görünce aklıma geldi :-) anayasa mahkemesinde yargılanamaz diye bir soru vardı galiba milli savunma bakanı hsk üyeleri gibi şıklar vardı

Sorunun birinde il göçlü bir cevap da vardı

Kitler ve Kamu denetçiliği ile ilgili de bir soru vardı. İl özel idareleri ile ilgili vardı sayıştaylı soru vardı birde bir sorunun cevabınıda vali yaptım ama hatırlamıyorum

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:33

Sahil güvenlik komutanı :)
Nazli4444, 4 yıl önce

Şimdi haberde milli savunma bakanını görünce aklıma geldi :-) anayasa mahkemesinde yargılanamaz diye bir soru vardı galiba milli savunma bakanı hsk üyeleri gibi şıklar vardı

Kitler ve Kamu denetçiliği ile ilgili de bir soru vardı. İl özel idareleri ile ilgili vardı sayıştaylı soru vardı birde bir sorunun cevabınıda vali yaptım ama hatırlamıyorum

gülümsemelimi
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:36

Kimler Anayasa Mahkemesinde yargılanır sorusu:

Anayasa Mahkemesi; Cumhurbaşkanını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanını, Cumhurbaşkanı yardımcılarını, bakanları, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay Başkan ve üyelerini, Başsavcılarını, Cumhuriyet Başsavcıvekilini, Hâkimler ve Savcılar Kurulu ve Sayıştay Başkan ve üyelerini görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan sıfatıyla yargılar.

Genelkurmay Başkanı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları da görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divanda yargılanırlar.

https://www.anayasa.gov.tr/tr/mahkeme/gorev-ve-yetkileri/yuce-divan-yargilamalari/#:~:text=Anayasa%20Mahkemesi%20Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1n%C4%B1%2C%20T%C3%BCrkiye%20B%C3%BCy%C3%BCk,%C3%BCyelerini%20g%C3%B6revleriyle%20ilgili%20su%C3%A7lardan%20dolay%C4%B1

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:38

Kitleri kuran cumhurbaşkanı
Nazli4444, 4 yıl önce

gülümsemelimi
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:38

Yanlış yaptınız sanırım. sağlık olsun

nazende17, 4 yıl önce
Sahil güvenlik komutanı :)

GugukGuguk
Kapalı
12 Eylül 2020 19:39

Cevap Sahil Güvenlik Komutanıydı. Kuvvet komutanı sayılmıyor.
gülümsemelimi, 4 yıl önce

Kimler Anayasa Mahkemesinde yargılanır sorusu:

Anayasa Mahkemesi; Cumhurbaşkanını, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanını, Cumhurbaşkanı yardımcılarını, bakanları, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay Başkan ve üyelerini, Başsavcılarını, Cumhuriyet Başsavcıvekilini, Hâkimler ve Savcılar Kurulu ve Sayıştay Başkan ve üyelerini görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan sıfatıyla yargılar.

Genelkurmay Başkanı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanları da görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divanda yargılanırlar.

https://www.anayasa.gov.tr/tr/mahkeme/gorev-ve-yetkileri/yuce-divan-yargilamalari/#:~:text=Anayasa%20Mahkemesi%20Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1n%C4%B1%2C%20T%C3%BCrkiye%20B%C3%BCy%C3%BCk,%C3%BCyelerini%20g%C3%B6revleriyle%20ilgili%20su%C3%A7lardan%20dolay%C4%B1

Nazli4444
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:41

Vakıfların zorunlu organı sorulmuştu

GugukGuguk
Kapalı
12 Eylül 2020 19:41

Soruları birisi yazarsa cevaplarız ya da 2 gün sonrasına değerlendiririz ben 36 cevaptan eminim ama 4 soru 2 şık arasında bıraktı.

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:42

Yok doğru yaptım :)
gülümsemelimi, 4 yıl önce

Yanlış yaptınız sanırım. sağlık olsun

nazende17
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:43

Denetim organı yaptım
Nazli4444, 4 yıl önce

Vakıfların zorunlu organı sorulmuştu

gülümsemelimi
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:45

Siz yazmayı deneseniz.

GugukGuguk, 4 yıl önce
Soruları birisi yazarsa cevaplarız ya da 2 gün sonrasına değerlendiririz ben 36 cevaptan eminim ama 4 soru 2 şık arasında bıraktı.

savciolucamben
Yasaklı
12 Eylül 2020 19:46

kit sorusunu ne yaptınız?
GugukGuguk, 4 yıl önce

customofficer46
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:46

yönetim kurulu olacaktı cevap
nazende17, 4 yıl önce
Denetim organı yaptım

Nazli4444
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:47

Kayın Hısımlığı vardı

customofficer46
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:48

saklı pay mirasçısı cevap : dede
Nazli4444, 4 yıl önce

Kayın Hısımlığı vardı

GugukGuguk
Kapalı
12 Eylül 2020 19:49

Dedesi olacaktı. Dede 3. Zümre mirasçısı olduğu için saklı payı yok. Boşanma sebebi değildir sorusunda şıklarda birisi mutlak bulan sebebiydi o olacak. Borcu sonlandırmayan sorusu borcun yenilenmesi olacaktı. Kitleri Cumhurbaşkanı kurar. 301 sayısı kesin olarak salt çoğunluk demek. İflas kararını asliye ticaret mahkemesi kaldırır. Taşınırların satışı için süre 6 aydır. Vakfın zorunlu organı yönetim kurulu olacaktı. İcrada takibin kesin durdurulması kararını icra mahkemesi verir. Ağır ceza sorusu şaşırtmalıydı KİME SORU SORULABİLİR diyordu cevap tanık. Tamamı haczedilebilirlerden değildir diyordu cevap çalışma ücreti ki işçinin 1/4 memurun 3/4 en fazla. Başka aklına soru gelen varsa cevaplayalım.
Nazli4444, 4 yıl önce

Saklı payılı mirasçı değildir, boşanma sebebi değildir, borçluluktan kurtulamaz hem alacaklı hem borçlu olması yaptım ben, 

icrada takibinin kesin durdurulması kararını kim verir, 

ağır ceza mahkemesinde kim soru sormaya yetkilidir şıklarda cumhuriyet başsavcısı ve avukat vardı artık savcılara duruşmalara giriyor ama düşündüğüm bir soru oldu, 

hangisinin Tamamı haczedilebilir diyordu öğrenci bursu 

2 aylık yiyecek çalışanın maaşı, muvazaa sorusu vardı şıklarda görünürdeki işler ve gizli işlerle ilgili cevaplar vardı

customofficer46
Aday Memur
12 Eylül 2020 19:50

tck da yer almayan tanım :kovuşturma cevap
Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi