Editörler : Pangaea

egefe20
Genel Müdür
10 Haziran 2019 08:52

Takip edenler oluyordu. Açtığım davayı kazandım. Güvenlik soruşturmamın neden olumsuz geldiğini de öğrendim. Gerçekten komik, buradan yazmam mümkün değil detaylarını ama şu kadarını söyleyeyim şüpheli konumda dahi olmadığım bir soruşturma dosyasında yapılan hata nedeniyle benim de ismim vardı ve güvenlik soruşturmam olumsuz geldi. Yazıklar olsun 1 senem boşa gitti. Şimdi bakalım tekrar aynı yere mi atayacaklar süreç nasıl işleyecek. Bilen varsa lütfen yazsın.

10 Haziran 2019 17:10

Peki mahrum kaldığınız haklarınız? Onlar iade edilecek mi?

Ynsdrmz
Aday Memur
11 Haziran 2019 00:26

Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanan daha sonra açtığı davayı kazanan arkadaşım oldu. Atandığı il içerisinde boş kontenjanı olan bir okula atamasını yaptılar. Atandığı yer bir ilçenin köyü iken daha sonra il merkezine ataması yapıldı. Geriye yönelik tüm haklarını almak için ayrıca dava açtı. Göreve dönem başında başlamasına rağmen henüz geriye yönelik haklarını almış değil ayrıca.
egefe20, 5 yıl önce

Takip edenler oluyordu. Açtığım davayı kazandım. Güvenlik soruşturmamın neden olumsuz geldiğini de öğrendim. Gerçekten komik, buradan yazmam mümkün değil detaylarını ama şu kadarını söyleyeyim şüpheli konumda dahi olmadığım bir soruşturma dosyasında yapılan hata nedeniyle benim de ismim vardı ve güvenlik soruşturmam olumsuz geldi. Yazıklar olsun 1 senem boşa gitti. Şimdi bakalım tekrar aynı yere mi atayacaklar süreç nasıl işleyecek. Bilen varsa lütfen yazsın.

Ynsdrmz
Aday Memur
11 Haziran 2019 00:28

Ayrıca MEB mahkeme sonucu ile direk göreve başlatmak yerine tekrar güvenlik soruşturması yaptı daha sonra göreve başladı
egefe20, 5 yıl önce

Kyrgiakos27
Kapalı
11 Haziran 2019 03:33

Evet nasıl öğreniliyor olumsuz geldiği?

Yalancılara Kızan, 5 yıl önce
Hocam gs nin olumsuz olduğunu il mem mi haber verdi, yoksa dosyanızı bakanlığa gönderip bakanlıktan da olumsuz gelince mi haberdar edildiniz

egefe20
Genel Müdür
11 Haziran 2019 08:19

son mesajdan başlayayım güvenlik soruşturmamın akıbetini; öncelikle bakanlığa gittiğini telefonla arayarak il mem'den , bakanlığı arayarak da olumsuzluğunu öğrendim. Ardından evime tebligat geldi. Atama iptal onayım.

"Peki mahrum kaldığınız haklarınız? Onlar iade edilecek mi?" demiş bir arkadaşımız. İnsanlar dava açmamı (maddi-manevi) söylüyor. Özellikle bu süreçte çok yıprandım ama her ne olursa olsun devletimden çalışmadığım zamanla ilgili maddi de, 3-5 kişinin yaptığı hata ile ilgili manevi tazminatta almayı içime sindiremem. Haklarımı helal ediyorum yani.

Artık Meb aynı yere mi atar yoksa il içinde başka bir okula mı bekleyip göreceğiz. Ya da tekrardan gs yapar mı.

Ndnsz
Aday Memur
15 Haziran 2019 17:13

Cok gecmis olsun idare mahkemesimi olumlu karar verdi ve bundan sonraki surecinizide buradan paylasirsaniz cok iyi olur.

dante16
Aday Memur
16 Haziran 2019 11:59

arkadaşlar merhaba, bende son iki sözleşmeli öğretmenlik mülakatından 50 - 55 verilerek atanma hakkım elimden alındı. kapanan üniversitede 2015 kasımda 3 gün sigorta girişim var. başka da hiçbir şekilde hiç bir örgüt oluşumla bağlantım yok. sadece 3 gün sigorta girişim var diye eleniyorum. Son mülakat sonucuna YD davası açtım. Meb de savunma olarak soruları bilemedi demiş. Sorulan 1 soru bilgi sorusu geldi bana geri kalan 3 soru yorum sorusuydu ancak ben elendim. YD davasından dolayı büyük ihtimalle haklı çıkacağım. eğer haklı çıkarsam atama şansı verirler mi ? yoksa bir sonraki mülakata girip ondan mı geçer not alıp atanacağım ? Son olarak da memuriyet olursa atanamadığım 2senenin tazminatı mümkün mü ?Tecrübe eden, duyan veya bilgisi olan var mı ?

egefe20
Genel Müdür
17 Haziran 2019 08:23

Siz mülakat aşamasında elendiğiniz için tekrardan mülakata alırlar. Ayrıca atanmadığınız için de 2 senelik maaş talebiniz uygun görülmez diye düşünüyorum. Atanıp atandıktan sonra elenseydiniz (güvenlik soruşturması v.b) maaş hakkı olabilirdi.

dante16, 5 yıl önce

arkadaşlar merhaba, bende son iki sözleşmeli öğretmenlik mülakatından 50 - 55 verilerek atanma hakkım elimden alındı. kapanan üniversitede 2015 kasımda 3 gün sigorta girişim var. başka da hiçbir şekilde hiç bir örgüt oluşumla bağlantım yok. sadece 3 gün sigorta girişim var diye eleniyorum. Son mülakat sonucuna YD davası açtım. Meb de savunma olarak soruları bilemedi demiş. Sorulan 1 soru bilgi sorusu geldi bana geri kalan 3 soru yorum sorusuydu ancak ben elendim. YD davasından dolayı büyük ihtimalle haklı çıkacağım. eğer haklı çıkarsam atama şansı verirler mi ? yoksa bir sonraki mülakata girip ondan mı geçer not alıp atanacağım ? Son olarak da memuriyet olursa atanamadığım 2senenin tazminatı mümkün mü ?Tecrübe eden, duyan veya bilgisi olan var mı ?

egefe20
Genel Müdür
29 Ekim 2019 18:31

Mahkemeyi kazandıktan sonra bakanlık bölge idare mahkemesine de itiraz etti. Galiba prosedür gereği. Onu da kazandığımı geçen hafta öğrendim. Artık dava da biter yerim de garantileşir inşallah :) Şu an itibariyle görevime devam ediyorum. iyi ki bu kadar uğraştım ve mesleğime geçtim diyorum. Allaha şükür çok memnunun. Son olarak bakanlık 30 gün içinde danıştaya son bir itiraz daha edebilir. umarım o haklarını kullanmazlar ve bu iş burada kapanır. eger bu durumlara gelen arkadaşlar olduysa ve mahkemeyi kazandılarsa ben gibi bakanlıgın danıştaya gidip gitmediğini söylerlerse çok sevinirim.

Ahmoahmet
Aday Memur
09 Kasım 2019 21:53

Hocam bölge idare mahkemesi danıştay yolunu kapatmadı mı

egefe20, 4 yıl önce

Mahkemeyi kazandıktan sonra bakanlık bölge idare mahkemesine de itiraz etti. Galiba prosedür gereği. Onu da kazandığımı geçen hafta öğrendim. Artık dava da biter yerim de garantileşir inşallah :) Şu an itibariyle görevime devam ediyorum. iyi ki bu kadar uğraştım ve mesleğime geçtim diyorum. Allaha şükür çok memnunun. Son olarak bakanlık 30 gün içinde danıştaya son bir itiraz daha edebilir. umarım o haklarını kullanmazlar ve bu iş burada kapanır. eger bu durumlara gelen arkadaşlar olduysa ve mahkemeyi kazandılarsa ben gibi bakanlıgın danıştaya gidip gitmediğini söylerlerse çok sevinirim.

Ndnsz
Aday Memur
10 Kasım 2019 10:16

Hangi bolge idare mahkemesindeydi dosyaniz.

Ndnsz
Aday Memur
10 Kasım 2019 10:17

Peki idare mahkemesini kazandiktan sonra kurum sizinle iletisime gectimi goreve baslatalim diye

egefe20
Genel Müdür
30 Kasım 2019 13:30

Kapatmadı hocam. Bakanlık Danıştay'a temyize gitti maalesef...

Ahmoahmet, 4 yıl önce

Hocam bölge idare mahkemesi danıştay yolunu kapatmadı mı

egefe20
Genel Müdür
30 Kasım 2019 13:33

Evet bakanlık tekrardan beni atadı. Atandığım ilçe mem aradı göreve başlamam için

Ndnsz, 4 yıl önce

Peki idare mahkemesini kazandiktan sonra kurum sizinle iletisime gectimi goreve baslatalim diye

Ahmoahmet
Aday Memur
01 Aralık 2019 10:18

Mrb arkadaşlar bende yd kararı aldım bakalım süreç nasıl işleyecek

Ahmoahmet
Aday Memur
14 Aralık 2019 22:06

Mrb arkafaşlar benim yd kararına kurum itiraz etti itiraz sonucu ne zaman belli olur acaba istinaf yd kararlari itirazina kac günde bakiyor

Ahmoahmet
Aday Memur
10 Ocak 2020 22:45

Arkadaşlar ben ydyi kazanmıstım bugun aradilar pazartesi sali baslarsın dediler. Darısı hepinizin başına inşallah.

Ahmoahmet
Aday Memur
13 Ocak 2020 13:08

Arkadaşlar beni cagirdilar suan evraklari topluyorum. Allah herkesin yardimcisi olsun. Insallah en kısa zamanda baslarsınız

13 Ocak 2020 14:50

Arkadaşlar egmde çalışan kamu personeliyim.. bir dönem malum konudan açıkta kalıp göreve iade edildim.. öğretmenliğe hazırlanıyorum Türkçe mezunuyum.. sizce mülakatlarda şansım nedir ?

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi