Editörler : Pangaea
07 Kasım 2019 22:38

Üniversitede araştırma görevlisi olmak için yds de gerekiyor degil mi ?

Ales sinavina ilk olarak gecen yil girmistim sayisaldan 72,5 almistim sizce bu yilki ales 3 zor mu olur? Birde ben ilkogretim matematik ogretmenligi mezunuyum ucretli ogretmenlik yapiyorum universitede arastirma gorevlisi olmak icin yds de gerekiyor degilmi ? Bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?

fhurghan
Kapalı
07 Kasım 2019 23:46

ales 85+ yds.80+

Gaziebru
Şef
08 Kasım 2019 09:24

Ales yds gerekiyor diye biliyordum ama bazı üniversiteler istemiyor sanırım kuzenim öyle söylemişti niğde ömer halis demir üni arastır istersen.

Busraa17
Aday Memur
08 Kasım 2019 11:38

Anladim peki genel olarak kac puan alsam basvurabilirim arastirma gorevlisi olmak icin

Bilişimcio
Aday Memur
08 Kasım 2019 12:59

Üniversiteye göre puanlar değişiyor ama genel olarak başvuru için70 üstü almanız gerekiyor. Akademik personel alım ilanlarına bakıp daha net bilgileri görebilirsiniz

08 Kasım 2019 13:19

Dil puanınız olmadan araştırma görevlisi olamazsınız. ALES'ten de en az 85-90 civarında bir puan almanız gerekiyor. Bunun yanında dil puanınızın da bir o kadar olması gerekiyor (YDS veya Yökdil). Ayrıca lisans not ortalamanız 3.00'ın altında ise boşuna uğraşmayın torpilsiz giremezsiniz.

Busraa17
Aday Memur
08 Kasım 2019 14:48

Lisans ortalamam zaten 3.35 gecen yil 72.5 almistim insallah bu yil yukseltrim. Yds ye guvenemiyorum

08 Kasım 2019 16:18

Ortalamanız iyiymiş. ALES çok zorlayıcı bir sınav değil. Biraz pratik yaparsanız 80-85 bandına ulaşabilirsiniz. YDS yerine Yökdil'e girmenizi öneririm. Yökdil YDS'ye göre daha kolay.
Busraa17, 4 yıl önce

Lisans ortalamam zaten 3.35 gecen yil 72.5 almistim insallah bu yil yukseltrim. Yds ye guvenemiyorum

Busraa17
Aday Memur
08 Kasım 2019 16:26

Yani yökdile girersem de arastrma gorevliisi olabilirim degilmi cok sevindim suan bilgi verdginiz ic

26scorpion
Aday Memur
08 Kasım 2019 17:23

Ales en az 70 puan, YDS en az 50 puan yalnız 1 kadro için 10 kişi çağrıldığı için puanin ne kadar yüksek olursa çağrılma şansın o kadar çok olur.

26scorpion
Aday Memur
08 Kasım 2019 17:31

Genelde yüksek lisans yapmış yada yapıyor olmak. Sartı koyduklarindan, kaydını yaptırmakta fayda var.

10 Kasım 2019 06:15

yds den önce guzel bir torpil bulun bence

Busraa17
Aday Memur
10 Kasım 2019 13:04

Yds yerine yökdile girsem ayni şey olur mu?

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
10 Kasım 2019 23:04

"Genelde yüksek lisans yapmış yada yapıyor olmak. Sartı koyduklarindan" yanlış bir ifade. Araştırma görevlisi olabilmek için bir lisansüstü programa kayıtlı öğrenci olmanız kesinlikle şarttır. 2547nin 50d maddesine göre görevlendirilir lisansüstü öğrencilik bittiğinde araştırma gördvlisi kadrosuyla ilişik kesilir.

26scorpion
Aday Memur
11 Kasım 2019 00:17

FAKÜLTE BÖLÜM Unvan Derece Sayı Aranan Şartlar YDS

Puanı ALES

Puanı

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bilgisayar Mühendisliği

Bölümü Bilgisayar Bilimleri ABD Araştırma Görevlisi 6 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bilgisayar Mühendisliği

Bölümü Bilgisayar Yazılımı ABD Araştırma Görevlisi 6 3 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Devreler ve Sistemler

ABD Araştırma Görevlisi 7 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Kontrol ve Kumanda ABD Araştırma Görevlisi 6 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Hava Aracı Yapıları ve Malzemeleri ABD Araştırma Görevlisi 7 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Havacılık ve Uçak Teknolojisi ABD Araştırma Görevlisi 7 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Havacılık ve Uçak Teknolojisi ABD Araştırma Görevlisi 7 1 İlgili bölümden veya Makine mühendisliği bölümünden lisans derecesine sahip olmak ve bu bölümlerde tezli yüksek lisans ya da doktora

yapıyor olmak. 70 70

Havacılık ve

Uzay Bilimleri Fakültesi Uzay Mühendisliği

Bölümü Uydu ve Uzay Bilimleri ABD Araştırma Görevlisi 7 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Havacılık ve Uzay Bilimleri

Fakültesi Uzay Mühendisliği Bölümü Uzay

Teknolojileri ABD Araştırma Görevlisi 7 1 İlgili bölümden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans ya da doktora yapıyor olmak. 70 70

Başvuruda İstenilen Belgeler

1) Başvuru Dilekçesi (www.sivas.edu.tr den temin edilebilir)

2) Özgeçmiş

3) Nüfus cüzdan fotokopisi

4) Lisans/ lisansüstü diploma fotokopisi

5) Lisans transkript belgesi fotokopisi

6) ALES Belgesi

7) Yabancı Dil Belgesi

8) Lisansüstü öğrenci ya da doktora öğrencisi olduğuna dair belge (Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylar için)

Açıklamalar:

1) "Araştırma Görevlisi" başvuruları ilanımızın yayımlandığı tarihten 15 gün içerisinde ilgili birimlere şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

2) Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.

3) Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez- SİVAS

4) Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ilan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin www.sivas.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Bu ilan 5,907 defa okundu,

55'' 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV - 2.936,90 TL - Hemen Al!trendyol.com

2 gün önce

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı- Güncellendi3 gün önce

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı3 gün önce

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı3 gün önce

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı- Güncellendi3 gün önce

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

4 gün önce

Türkiye Taşkömürü Kurumu Sözleşmeli 45 Mühendis alacak4 gün önce

KPSS 2019/5 tercih kılavuzu yayımlandı, MGM'ye 100 personel alınacak5 gün önce

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 7 Müfettiş Yardımcısı Alacak5 gün önce

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 61 İşçi Alacak3 gün önce

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı- Güncellendi

Geri 0

Yorumlar

Yorum Yap

Facebook

Twitter

akademisyen 64, 4 yıl önce

"Genelde yüksek lisans yapmış yada yapıyor olmak. Sartı koyduklarindan" yanlış bir ifade. Araştırma görevlisi olabilmek için bir lisansüstü programa kayıtlı öğrenci olmanız kesinlikle şarttır. 2547nin 50d maddesine göre görevlendirilir lisansüstü öğrencilik bittiğinde araştırma gördvlisi kadrosuyla ilişik kesilir.

26scorpion
Aday Memur
11 Kasım 2019 00:24

Sizin dediginiz gibi hocam

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi