Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Mart 2014 15:11

memura fazla ödenen maaşın geri alınması

Benim bir sorum olacaktı.13.08.2013 tarihinde askere gitmek üzere 6 ay ücretsiz izne ayrıldım.bayram dolayısıyla bana 06.08.2013 tarihinde o ay ki maaş yatırıldı.ben askerden döndüm 13.02.2014 tarihinde tekrar işe başladım 15.03.2014 tarihinde ise bana çift maaş ödemesi yapıldı.şimdi ise kurumum fazla maaş ödemesi yaptık diye benden bir maaşı geri talep ediyor.benim sorum şu hangi ay ki maaş ödemesi hatalı ağustos mu mart mı?fazla maaş ödendiği doğru ancak bildiğim kadarıyla bana ödenen Ağustos maaşı fazla çünkü ücretsiz izne ayrıldığım zaman o maaşı ödememeleri gerekliydi veya geri talep etmeleri gerekliydi.bir de eğer Ağustos maaşı talep ettiklerini varsayarsak üzerinden yaklaşık 8 ay geçmiş isteme hakları var mıdır?

asmeen
Kapalı
25 Mart 2014 15:43

ağustos aynın maaşını geri almaları gerekir.ayrıca ne hakkı? zaten senin olmayan parayı yemişsin...

adali10
Şef
25 Mart 2014 18:11

Ağustos maaşını geri ödeyeceksiniz hocam benimde aynı şekilde oldu ve geçen gün ödedim +100 tl faiz

heartlessman44
Aday Memur
11 Nisan 2014 14:15

Arkadaşlar kurumla konuştum bunu tek seferde değilde birkaç taksit halinde ödeyebilirim dedim ancak kabul etmediler ve fazla bir hesap çıkardılar.bende ödemeyeceğimi söyledim.Sonuçta benim yanlış beyanım yok ortada kendi hataları söz konusu. bu tür durumlarda zaman aşımı süresi de 60 gün diye biliyorum ve olayın üzerinden 7 ay geçti.mahkemeye versinler kazanırlarsa öderim.

mustafaremzi
Kapalı
12 Şubat 2019 21:41

Merhaba nasıl çözüme kavuşturdunuz yazabilir misiniz.Çünkü benimde aynı şey başımda şuan

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi