Editörler : swat3410

turbetfur61
Memur
29 Ocak 2023 22:33

Yarınki açıklamalardan da bir şey netlesecegini zannetmiyorum. Kanun resmi gazetede yayınlandıktan sonra edevlete girip emeklilik tarihimize bakarak anlayacağız heralde. Umarım edevlette hızlı bir şekilde güncellenir kanun çıkışından sonra emeklilik tarihimizi görebiliriz.

Kırac2746
Memur
29 Ocak 2023 22:42

atakan a cevabımdır.sgk uzmanı.ali duman.özgur erdursun.isa karakaş.bunlar direk eyt lidir diyor.dilek ete.emin şirin.bunlarda 23.05.2002 önce 3.5 yıl sigorta hizmeti olması gerek diyor.isterse video etebilirim.

egeliinci
Genel Müdür
29 Ocak 2023 22:46

2829 sayılı hizmet birleştirme kanunu 6.maddesi aşağıdaki şekilde , bu maddeye göre hizmet birleştirme yapan hizmet başlangıcını ilk defa hangi koldansa o koldan başlatacak anlamı çıkmıyormu

Sigortalılık süresinin başlangıcı:

Madde 6 ? Kurumlardan herhangi birine ilk defa sigortalı olunan tarih, sigortalılık süresinin başlama tarihidir.

Şu kadar ki; emeklilik veya yaşlılık aylığına hak kazanılıp kazanılmadığının tespitinde, 5434 sayılı T.C. Emekli

Sandığı Kanununa 1425 sayılı Kanunla eklenen ek 7 nci madde kapsamına girenler hariç, 18 yaşından önce kurumlardan

herhangi birine sigortalı olanların sigortalılık sürelerinin başlama tarihi, 18 yaşını doldurdukları tarih kabul edilir. (1)

turbetfur61
Memur
30 Ocak 2023 09:22

Arkadaşlar diyelimki bu adamın dediği doğru, ben 1995 yılında yedek subay olarak askerlik yaptığım için oradan 1 yıllık emekli sandığım var durumum ne olur?

alpturk_64
Şef
30 Ocak 2023 11:27

Alın işte aha açıklandı. SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI ayrımı olmaksızın Prim ve hizmetyııl şartını sağlayan herkes emeklilik hakkını kazanacaktır dedi.

turbetfur61
Memur
30 Ocak 2023 12:22

Belli oldu ne oldu şimdi anlayan varmı :)

Kırac2746
Memur
30 Ocak 2023 12:29

Kimse bir şey anlamadı gün içinde netleşir.Arkadaşlar sizden ricam lütfen bü gün yorumlarımız bilgiye dayalı bilgi amaçlı olsun.en azından bu gün tartışmadan uzak durarak durumumuzu anlayalım.

egeliinci
Genel Müdür
30 Ocak 2023 14:11

hocam genelde yorumlanan ve anladığım kdarı ile önceki ssk başlama tarihi memuriyet başlama tarihi olmayacak , sadece eski ssk primleri memuriyet başlama tarihinden başlanıp geriye doğru sayılacak eğer 8 eylül 99 öncesine geçerse o zaman eyt li olacak şeklinde anladım , memurlarda sadece yedek subaylık 4c kabul edildiği için yedek subay yapanlar askerlik nedeni ile geriye çeker tarih olarak onun harici askelik hizmeti memurlarda sadece prime katkı sağlayacak geriye çekmeyecek ,

zaten açıklama yapılırken kurulan cümle 8 eylül 99 öncesine hizmeti çekilen dedi , memur için buda ya geriye dönük primleri ile yada doğum borçlanması ile çekebiliyorsa çekecek çekemiyorsa geçmiş olsun

benim anladığım bu malesef ,

Kırac2746, 1 yıl önce

Kimse bir şey anlamadı gün içinde netleşir.Arkadaşlar sizden ricam lütfen bü gün yorumlarımız bilgiye dayalı bilgi amaçlı olsun.en azından bu gün tartışmadan uzak durarak durumumuzu anlayalım.

atakan25
Genel Müdür
30 Ocak 2023 14:19

İsa Karakaş mı dedin buyur.

https://www.youtube.com/watch?v=WvEU0ypkJhU

Kırac2746, 1 yıl önce

atakan a cevabımdır.sgk uzmanı.ali duman.özgur erdursun.isa karakaş.bunlar direk eyt lidir diyor.dilek ete.emin şirin.bunlarda 23.05.2002 önce 3.5 yıl sigorta hizmeti olması gerek diyor.isterse video etebilirim.

turbetfur61
Memur
30 Ocak 2023 14:31

Hocam yalnız bu videoda memurların 1999 dan önceki sigortaları için bir şey demiyor yoksa benmi kaçırdım

atakan25, 1 yıl önce

İsa Karakaş mı dedin buyur.

https://www.youtube.com/watch?v=WvEU0ypkJhU

Kırac2746
Memur
30 Ocak 2023 14:33

Atkadaşım memurların askerlik borçlanması kabul edilmiyor.bunu herkes biliyor.buraya gelip gerekli gereksiz konu paylaşma.ciddi bir konu varsa yaz yoksa yazma kardeş...

pikaco34
Memur
30 Ocak 2023 20:16

Açıklandı ve senin bahsettiğin gibi değilmiş değil mi? Hala çamur atmaya devam mı? Benim girişim 96 ve eyt den yararlanıyorum ki zaten geçen ay sonunda söylenen de buydu Niye ısrarla yok öyle değil yok memurlar kapsam dışı vs vs. milleti yanlış yönlendirme derdindesiniz? Sonra da alınıyorsunuz düzeltmek için yazdıklarımıza.

atakan25, 1 yıl önce

Emeklilik yaşı gelmiş koca koca adamlarsınız terbiyesizlik yapmadan da kendinizi ifade edebilirsiniz.Bir taraftan element uydurmak filan nedir bunlar? Doğruyu söyleyen dokuz köyden kovulur misali basmışsınız eksileri...:))) İlla hoşunuza giden şeyler mi söyleyelim.

Bu sayfada Faruk ERDEM açık ve net bir şekilde söylemiş.İçeriği gördüğü ve bildiği için onu oraya çıkarmışlar.Adam fikirlerini söylemiyor.O bir gazeteci.Aynı şeyi söyleyen daha birçok SGK uzmanı söyleyebilirim.99 öncesi yasa bu şekilde.Örneğin Onur ÖNAL.Peki sizin kaynağınız nedir?

Bunları burada yazıyorum ki kamuoyu oluşturun bakın bazı arkadaşlar sağa sola mail yazmaya telefon etmeye başlamış

pikaco34
Memur
30 Ocak 2023 20:19

Bu arada eyt olmadan da 7 ay sonra emekliliği hak ediyorum bana çok bir yararı yok yasanın.

ilterinal
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 22:17

9 eylül 99 dan önce ssk da işe başladım.

5500 gün ssk var 2015 te ssk da işi bıraktım

27 gün sonra 2015 de memur oldum.2700 gün memuriyet var.

ama hastalıklarım dolayısıyla raporlu geçen zamanlarım oldu.

hizmet birleştirme yaptım ama 23 tam yıl çıkıyor ssk da raporlu günler hizmette sayılmıyor memuriyette bu yüzden

23 yıl geriye hizmet saydım mı 2000 yılına denk geliyor,ama ssk girişim 9 eylül 99 dan önce ...

belki yardımcı olmak isteyen biri bilgisi olan biri çıkar yardımcı olur diye

yazıyorum.

şimdi ben eyttimiyim değilimiyim?

hizmet süremi askerlik yatrırsam geçmi kaldım 3.5 ay geri gidermi girişim acaba?

30 Ocak 2023 22:35

Birinin açıkça adını kullanarak yanlış ve yalan bilgi yaymak suçtur! O arkadaş kendine avukat tutsun.

atakan25
Genel Müdür
30 Ocak 2023 23:05

Bak kardeşim ben hiçbir zaman memurlar kapsam dışı demedim.Benim dediğim şu: 99 öncesi sgk girişi olanlar sonradan memur oldularsa ya da bağkurlu idiyseler (99 sonrası) emekli sandığı bunu sgk başlangıcı saymıyor dedim.Hiçbir SGK uzmanından da bu konuda birşey duymadım dedim.Duyduğumu da söyledim.

Ben haklıyım ya da sen haklısın önemli olan üslup.Herkes kişisel görüşlerini belirtmekte serbesttir.Hoşuna gitse de gitmese de..Bu fikrim hoşuna gitmedi diye beni algıcılıkla suçlayamazsın.

Daha hiçbirşey belli değil.Komisyonda herşey değişebilir.Umarım sizin dediğiniz gibi olur.Ben senden daha çok memnun olurum.Zira benim durumum da aynı :))

pikaco34, 1 yıl önce

Açıklandı ve senin bahsettiğin gibi değilmiş değil mi? Hala çamur atmaya devam mı? Benim girişim 96 ve eyt den yararlanıyorum ki zaten geçen ay sonunda söylenen de buydu Niye ısrarla yok öyle değil yok memurlar kapsam dışı vs vs. milleti yanlış yönlendirme derdindesiniz? Sonra da alınıyorsunuz düzeltmek için yazdıklarımıza.

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi