Editörler : supporters.
«6789101112131415161718

Dean_CORSO
Şube Müdürü
12 Ocak 2021 10:01

Sayın hocam,

Ekran görüntüsü alarak pdf formatına çevirebilirsiniz.

haydidoçentolalım, 3 yıl önce

sayın hocalarım,

endeks çıktısı nasıl alıyoruz webofsince da print tuşunu bulamıyorum,

ekran görüntüsü mü almak gerekiyor,

çok acil yardımcı olabilirmisiniz lütfen?

teşekkürler

Dean_CORSO
Şube Müdürü
12 Ocak 2021 10:04

Sayfanın linkini ve ekran görüntüsünü worde yapıştırıp pdf yaparsanız link aktif olacağı için jüri linke tıklayıp kendi de internetten görebilir.

haydidoçentolalım
Aday Memur
12 Ocak 2021 10:04

Teşekkür ederim çok,

webofscience' da uzunca 3 sayfalık bir endeks çıktısı var,

tek tek ekran görüntüsü alacağız o zaman

Dean_CORSO
Şube Müdürü
12 Ocak 2021 10:06

İlgili sayfanın linkini de sayfa başına yapıştırın. Sonra pdf yapın.

Teşekkür ederim çok,

webofscience' da uzunca 3 sayfalık bir endeks çıktısı var,

tek tek ekran görüntüsü alacağız o zaman

haydidoçentolalım
Aday Memur
12 Ocak 2021 10:07

Çok teşekkürler

kayzer555
Memur
12 Ocak 2021 13:16

Bu soruyu ben de sormuştum ancak cevap alamadım, bekliyorum.

Hocam ben doktora öncesi olarak puanlamayı, proje yöneticisinden yazı almayı düşünüyorum. Bu hafta netleştirmemiz lazım. Başarılar dilerim.

gursoymt00, 3 yıl önce

Sayın hocalarım,

Benim de aklıma takılan bir soru var.

Eğer bir proje doktora mezuniyetinden önce başlayıp, doktora sonrasında bitirilmişse bu proje, doktora sonrası çalışma olarak mı değerlendirilmektedir.

gursoymt00
Aday Memur
12 Ocak 2021 13:28

Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için. Ben yakın zamanda doçent olan bir arkadaşım ile konuştum, kendisi önemli olanın projenin bitiş tarihi olduğunu söyledi. Dolaysıyla doktora sonrası çalışma olarak koymam gerektiğini belirtti. Kendisi de öyle yapmış. Su an için ben doktora sonrası koymaya daha sıcak bakıyorum. Daha kesin bir bilgiye ulaşırsam, buradan güncellerim hocam.

Yine yakın zamanda doçentlik unvanını alan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla, projeyi destekleyen kurumlardan cevap alınamadığı durumlarda, -ki bazı kurumlar sadece proje yöneticisine yazı yazıyor; diğer araştırmacı, danışman vs için yazmıyor. Bu durumlarda, proje yönetecisinin vereceği yazının sizin projede yer aldığınız göstermeniz için yeterli olduğunu söylediler. Ben de öyle yapacağım.

kayzer555, 3 yıl önce

Hocam ben doktora öncesi olarak puanlamayı, proje yöneticisinden yazı almayı düşünüyorum. Bu hafta netleştirmemiz lazım. Başarılar dilerim.

piotr
Aday Memur
12 Ocak 2021 13:55

Hocam sisteme hangi faaliyetinizi girerseniz girin (makale basım, proje bitiş, etkinlik vs.) tarih verdiğiniz an sizin doktora bitiş tarihinize göre "doktora sonras"ı ya da "öncesi" ifadesi otomatik geliyor.

Özetle sizin projeniz "doktora sonrası" kabul edilecek.

kayzer555, 3 yıl önce

Biltekcopy
Aday Memur
12 Ocak 2021 15:53

DBS'de flash desteği 12.1.2021 itibariyle gece kalktı.Bu nedenle panel kısmı çalışmıyor.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
12 Ocak 2021 16:10

bu flash olayı chrome için mi geçerli, diğer tarayıcıları kullansak da sorun devam ediyor mu?

Biltekcopy, 3 yıl önce

DBS'de flash desteği 12.1.2021 itibariyle gece kalktı.Bu nedenle panel kısmı çalışmıyor.

kayzer555
Memur
12 Ocak 2021 16:19

Değerli hocam, ben proje süresince Arş.Gör. kadrosundaydım ve projede bursiyer rolünde görev aldım. Tübitak ın web sitesinde doktoradan mezun olduğum gün projeden ayrılmış görünüyorum. Aslında doktora sonrasında da projedeki görevlerim devam etti, ben çalışmaya devam ettim.

Projeyi normalde olduğu gibi başlangıç ve bitiş tarihleriyle sisteme girdiğimde zaten doktora sonrası çalışma olarak otomatik atıyor. Jüri üyeleri, bursiyer rolündeki bir kişi doktora bittiğinde projeden ayrılır diye düşünürse ve etik ihlal yaptığımı yorumlarsa diye çekiniyorum. Ancak projenin bitiş tarihini doktora mezuniyet tarihi yazarsam dr.öncesi çalışma olarak atanacak. Bu durumda da yanlış beyanda bulunmuş olurum.

Özetle, hakkım olan, emeğim olan bir işte, yanlış beyandan dolayı etik ihlal yapmak istemiyorum. Ama nasıl doğru beyan edeceğimi de bilemiyorum.

gursoymt00, 3 yıl önce

Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için. Ben yakın zamanda doçent olan bir arkadaşım ile konuştum, kendisi önemli olanın projenin bitiş tarihi olduğunu söyledi. Dolaysıyla doktora sonrası çalışma olarak koymam gerektiğini belirtti. Kendisi de öyle yapmış. Su an için ben doktora sonrası koymaya daha sıcak bakıyorum. Daha kesin bir bilgiye ulaşırsam, buradan güncellerim hocam.

Yine yakın zamanda doçentlik unvanını alan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla, projeyi destekleyen kurumlardan cevap alınamadığı durumlarda, -ki bazı kurumlar sadece proje yöneticisine yazı yazıyor; diğer araştırmacı, danışman vs için yazmıyor. Bu durumlarda, proje yönetecisinin vereceği yazının sizin projede yer aldığınız göstermeniz için yeterli olduğunu söylediler. Ben de öyle yapacağım.

millarenke
Aday Memur
12 Ocak 2021 16:45

Merhabalar,

Doçentliğe sosyal bilimler alanından giriyorum. Aşağıdaki konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1) Yayın yaptığım uluslararası dergi kapaklarına ulaşamadım. Yayınevilerine mail attım fakat henüz hiçbirinden olumlu bir yanıt alamadım. Bir tanesi tarih eski olduğu için kapağın bulunmayabileceğini söyledi. Bu durumda ne yapmalıyım?

2) Nobel'den çıkan kitap bölümümü ulusal mı yoksa uluslararası mı kodlamalıyım?

3) Doi'si bulunan fakat cilt atanmayan makaleme yapılan atıfları puanlayacak mıyım? (Makaleyi basılmadığı için puanlamadım.)

Teşekkürler.

12 Ocak 2021 18:15

Sayın hocalarım herkese şimdiden başarılar diliyorum. Benim sorumda sisteme yükleme ile ilgili bazı dosyalarım 60 70 mb büyüklüğünde. Acaba sisteme yükleme de bununla ilgili bir üst sınır var mı.

tenya
Memur
12 Ocak 2021 18:57

Hocalarım merhaba,

bize atıf yapan makalelerin sayfa ve cilt numarası almış olması mı gerekiyor? sadece doi almış-online basılmış atıflar dahil ediliyor mu puanlamaya?

Teşekkürler

kargolu
Aday Memur
12 Ocak 2021 20:29

Peki Sayın hocalarım nasıl giriş yapıyorsunuz sisteme? Bir arkadaşıma yardım edeyim dedim, sisteme bile giremedim, rezil olduk

Biltekcopy, 3 yıl önce

12 Ocak 2021 21:25

Hocam sistemde başvuru sekmesi kalkmış gözüküyor, sizlerde de bu şekilde mi ? Nasıl giriş yapacağız?

Biltekcopy, 3 yıl önce

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
12 Ocak 2021 21:27

Hocam başvuru resmi olarak 20 Ocak'da başlıyor.

yenidocadayi, 3 yıl önce

Hocam sistemde başvuru sekmesi kalkmış gözüküyor, sizlerde de bu şekilde mi ? Nasıl giriş yapacağız?

eray2020
Memur
12 Ocak 2021 21:29

Merhaba Hocalarım,

DBS'ye girince başvuru kısmı çıkmıyor. Başvuru geri çekme talebi aktif. Herkeste böyle mi? Sanırım zamanı gelince başvuru kısmı açılacak. Yöksise girdiğim bilgileri dbs de görmek istedim ama hiçbir yere girilmiyor.

Teşekkür ederim.

haydidoçentolalım
Aday Memur
13 Ocak 2021 09:08

Sayın Hocalarım,

Bazı yayınlarımın atıflarını webofscience da bulamıyorum.

Halbuki googlescholar vs sitelerde çıkıyor.

Bunlar için ne yapmamız gerekiyor?

Kendimiz mi pdf oluşturalım ayrıca?

Çok teşekkürler şimdiden

gggoksu
Memur
13 Ocak 2021 09:22

Web of science kapsamında taranan bir dergide yayınlandı ise DOI numarası ile aratabilirsiniz. Ben bir çalışmam için öyle yaptım ve ulaştım.

Sayın Hocalarım,

Bazı yayınlarımın atıflarını webofscience da bulamıyorum.

Halbuki googlescholar vs sitelerde çıkıyor.

Bunlar için ne yapmamız gerekiyor?

Kendimiz mi pdf oluşturalım ayrıca?

Çok teşekkürler şimdiden

Toplam 360 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi