Editörler : cihan27E.Kayı Han

Kapalı
31 Ocak 2023 18:48

Seçimden önce memurlar ek zam almalı..
Evet memura ek zam verilmeli demiyorum.. Çünkü beklersen vermezler.. Memurlar almalı.. Gündemde kalınması seçimden önce aldım aldın anlamadıysan rakamsal artış olsun diye enflasyon umarım yüksek çıkar diye beklersin ne yazık ki..

Malatyalimemur78
Yasaklı
31 Ocak 2023 18:58

Ortalık toz duman, kimsenin memuru gördüğü, duyduğu yok inan. Dun de muhalefet emeklilere verilecek zamma büyüme oranında ekleme yapılacağını vaad etti, ama çalışanlara yönelik bir vaadde bulunmadı. Anlaşılan seçim için bir kriter olarak görülmüyor memurlar...

braveheartgs43
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 19:10

Hayatınız boyunca rahat yaşamı bırakın şehirlerde bile yaşayacak para vermiyorlar ama bizim memurlar forumlarda yazıyor icraat yok. Artık memurların büyükşehirlerde ev araba sahibi olma şansı kalmamış hâlâ gündem farklı. Ülkenin güzellikleri yabancılara açılmış, kendi vatandaşımızın hayalini kurduğu yerler yabancılara satılmış ama bunlardan bahseden yok. Ay sonunu getirecek maaşı zor alanlar %30'la sustular.

İşgal dediğiniz şey silahla yapılmıyor artık.

Drej123
Kapalı
31 Ocak 2023 19:14

Ebet gerçekten bu derin sessizliği anlamıyorum.. Bu forumda boşa yazıyorsunuz burası iş çözmüyor dediğim için 25 gün bu forumda yazmama cezası, verildi bana.. Evet sosyal medyada gündem olunmadıkça boş.. Bakın bugün Beşiktaşıb maçı var. Twitter da Maç başladığından itibaren yarın sabaha kadar başlıkların çoğu maç ile ilgili olacak. Peki milyonlarca sayıya sahip memurlar neden bu kadar pasif anlamış değilim.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
31 Ocak 2023 19:16

Yeni yılda her şeye %20 zam geldi. Bazı şeylerde de baskı ile fiyat tutuluyor. Martta %10 15 verseler de artık fayda etmeyecek. Ocakta %55 Martta 10 15 almalıydık. Resmen kötünün kötüsünü gösterip kötüye razı etmeye çalışıyorlar memurları.

Drej123
Kapalı
31 Ocak 2023 19:17

Merak etme bu sessizlik onu da verdirmez
Kirilmazcam, 1 yıl önce

Yeni yılda her şeye %20 zam geldi. Bazı şeylerde de baskı ile fiyat tutuluyor. Martta %10 15 verseler de artık fayda etmeyecek. Ocakta %55 Martta 10 15 almalıydık. Resmen kötünün kötüsünü gösterip kötüye razı etmeye çalışıyorlar memurları.

engineer323
Aday Memur
31 Ocak 2023 19:24

Vermelerine gerek yok farklı iktidar gormeli artık memur

amavasya
Aday Memur
31 Ocak 2023 20:12

Aklı selim insanların doğru yazdıklarına 25 gün ceza mı veriliyor ne kadar uzucu.. forum da kendini bilmez troll ordusunun alayci ifadelerini gormeyip insanın sabrını zorlayanlari aklıyla dalga geçenleri görsünler o cezayı verenler.konuya gelince ocağın 13 ünde iş bıraktım sendika kararıyla lakin katilim yine yeterli değildi birlik olunmuyor drej123

Drej123, 1 yıl önce
Ebet gerçekten bu derin sessizliği anlamıyorum.. Bu forumda boşa yazıyorsunuz burası iş çözmüyor dediğim için 25 gün bu forumda yazmama cezası, verildi bana.. Evet sosyal medyada gündem olunmadıkça boş.. Bakın bugün Beşiktaşıb maçı var. Twitter da Maç başladığından itibaren yarın sabaha kadar başlıkların çoğu maç ile ilgili olacak. Peki milyonlarca sayıya sahip memurlar neden bu kadar pasif anlamış değilim.

Drej123
Kapalı
31 Ocak 2023 20:35

Değerli hocam evet birliktelik olmadığı sürece ferdi uğraşanlar ekmeğinden bile olur bunun örnekleri çok.. Memurlar net mjrlsrdan geçeli çok oldu onun i. İn burası sadece iç dökme, dertleşme yeri.. Hele hele bazı cümleler var : bu kadar zam gelsin özlük haklarımız bu olsun, bu kadar zam gelsin gibi cümleleri burda sarfediyprlar. O yer burası değil bunu halen anlayamadılar. Neuse bekleyelim bakalım martı Nisan..
amavasya, 1 yıl önce

Aklı selim insanların doğru yazdıklarına 25 gün ceza mı veriliyor ne kadar uzucu.. forum da kendini bilmez troll ordusunun alayci ifadelerini gormeyip insanın sabrını zorlayanlari aklıyla dalga geçenleri görsünler o cezayı verenler.konuya gelince ocağın 13 ünde iş bıraktım sendika kararıyla lakin katilim yine yeterli değildi birlik olunmuyor drej123

fasfakir.adam
Kapalı
31 Ocak 2023 21:42

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
İşinize gelmeyince troll oluyor degilmi ben bu hükumeti destekliyorum kardeşim zorlamı herkes sizle aynı düşünmek zorundami hayırdır?

amavasya
Aday Memur
31 Ocak 2023 21:59

Bana bak hayırdır vs derken bir kez değil bin kez düşün bana cevap verirken ne üzerine alınıyorsun adının zerresi geçmiyor gecirmrdim kimi desteklersen destekle bana ne bize çok zoruna gitmiş belli

fasfakir.adam, 1 yıl önce
İşinize gelmeyince troll oluyor degilmi ben bu hükumeti destekliyorum kardeşim zorlamı herkes sizle aynı düşünmek zorundami hayırdır?

fasfakir.adam
Kapalı
31 Ocak 2023 22:02

Ha şunu iyi bileydin kimi desteklersem desteklerim
amavasya, 1 yıl önce

Bana bak hayırdır vs derken bir kez değil bin kez düşün bana cevap verirken ne üzerine alınıyorsun adının zerresi geçmiyor gecirmrdim kimi desteklersen destekle bana ne bize çok zoruna gitmiş belli

amavasya
Aday Memur
31 Ocak 2023 22:09

cok üzerine alışmışsın hayırdır seninle muhatap olan kim sende şunu bil muhatabım değilsin.

Ha şunu iyi bileydin kimi desteklersem desteklerim

amavasya
Aday Memur
31 Ocak 2023 22:15

Evet drej hocam birliktelik yok greve katıldım ve kendi meslektaşlarımın bahanelerini bizzat gördüm ilerleyen zamanda göreceğiz durumun akıbetini umarım herkes görür içinde bulunduğumuz bir çok olumsuzlugu.

Drej123, 1 yıl önce
Değerli hocam evet birliktelik olmadığı sürece ferdi uğraşanlar ekmeğinden bile olur bunun örnekleri çok.. Memurlar net mjrlsrdan geçeli çok oldu onun i. İn burası sadece iç dökme, dertleşme yeri.. Hele hele bazı cümleler var : bu kadar zam gelsin özlük haklarımız bu olsun, bu kadar zam gelsin gibi cümleleri burda sarfediyprlar. O yer burası değil bunu halen anlayamadılar. Neuse bekleyelim bakalım martı Nisan..

Personeliçe
Aday Memur
01 Şubat 2023 00:12

Kesinlikle katılıyorum ek zam şart

player52
Memur
01 Şubat 2023 11:41

"enflasyon umarım yüksek çıkar diye beklersin" enflasyon zaten yüksek. Enflasyonun yüksek çıkmasını beklemek değil sorun, TÜİK'in gerçeğe yakın enflasyon sonucu açıklamasını beklemek deseniz daha isabetli olur. Açıklanan enflasyon değerleri gerçek olsa asgari ücrete%55 zam yapılmazdı.(Senede 1 kere zam alıyorlar diyen savunmaya geçecek arkadaşlara geçen sene yaşanan yüksek enflasyon yüzünden 2 kere zam yapıldığını hatırlatırım. Yapılsın da zaten kimse enflasyonun altında ezilmesin.)

tenoretic
Memur
01 Şubat 2023 11:47

Yetkili ama etkisiz sendikanın bundan haberi var mı?

haci06
Yasaklı
01 Şubat 2023 11:54

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

en düşük memur günlüğü 395 tl net hala ne parası istiyorsunuz yahuuu

en düşük işçi maaşı günlüğü 238 tl net...

Drej123
Kapalı
01 Şubat 2023 11:57

Haci öte git oyna yapma.. İnsalar gergin yapma kardeşim.. Anlamadığınız kimse demiyor şunun yüksek bunun düşük.. Hepimiz yoksulluk hatta açlık sınırının altında yaşıyoruz. İşçinin de yükselsin ama bizim de yükselsin diyoruz. Lisans mezunlarının halini görmüyor musunuz?
haci06, 1 yıl önce

01 Şubat 2023 12:32

Bir mühendis olarak aldığım maaş ile lise mezunu bile olmayan işcinin aldığı ücret arasında fark kalmadı. Hatta aldığı ikramiyeler yol parası yemek parası mesailer ile geçiyor bile. Ben ki okul okumuş kafa patlatmış mezun olmuş yetmemiş kpss ye çalışmış ve hakkimla atanmış bir devlet memuruyum. Ayrıca Devlet adına milyonlara imza atan risk alan bir yanlış olduğunda da hesaba çekilen ceza kesilen de benim. İşçinin hiç bir sorumluluğu da yok. Siyasi tanıdığı dayısı arkası olan ve torpille gelip işçi olan sonrada işi beğenmeyip masa başı çalışmak isteyen bir kişi ile aramda en azından hiç birşey olmasa da maaş farkı olmamalı. Gelmiş burada şu kadar yevmiyesi var bilmem ne atıp tutmayın.
haci06, 1 yıl önce

izzetpasa
Yasaklı
01 Şubat 2023 12:41

bu tip troll arkadaşlar cevap vermeyin birkaç farklı hesap kullanıp sürekli insanları kışkırtıp dalga geçiyor.

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi