Editörler : supporters.
«252627282930313233343536»

docdr34
Aday Memur
02 Mayıs 2019 12:53

Bu grupta kimse kalmadı galiba,

asgari sorunu olan tek ben mi kaldım

alkim_alkim
Memur
02 Mayıs 2019 19:49

bir sürü kişi var da herkes bir süreç içinde.

docdr34, 5 yıl önce

Bu grupta kimse kalmadı galiba,

asgari sorunu olan tek ben mi kaldım

Pasazade323
Aday Memur
03 Mayıs 2019 14:02

Sayın hocalarım asgari komisyonu beni haklı bulup jüriye tekrardan görüş bildirmesi istenmişti. Bugün telefonla aradığımda jürinin kararında israr ettiğini söylediler. Bu durumda yeni bir kanıt sunmadıysa ne olur acaba ? Bilgisi olan hocamız varsa bilgi verebilirse sevinirim.

adaydoc17
Aday Memur
03 Mayıs 2019 16:12

juriye asgari sartlari sagladiginiza dair yazi gittiyse eger juriden 10 gun icerisinde basarili basarisiz seklinde rapor girmesi isteniyor.....tekrar asgari sartlarda israr ettiysede ilk docentlik komisyonunda jurilikten dusurulmesi yeni juri atanmasi gerekiyordu.....19.04.2019 tarihinde docentlik komisyonu toplanmis.....jurinin gonderdigi rapor o komisyona yetismediyse bir sonraki komisyonda karariniz alinabilir diye dusunuyorum....asil jurinin raporunun komisyona girip girmedigini sorgulayin bence

docdr34
Aday Memur
03 Mayıs 2019 17:18

İtiraz dilekçelerinin görüşüleceği komisyon ne zaman toplanacak.

Lütfen haberi olan yazabilir mi. Üak ı arıyorum. asla açmıyorlar.

Doktor106
Aday Memur
09 Mayıs 2019 11:48

UAK raporlari nezaman yollayacak ve itiraz etmek icin verilen 2 hafta raporlar bize ulastiktan sonrami 2 haftalik sure basliyor. Bilgisi olan yardimci olabilirmi lutfen

Pasazade323
Aday Memur
10 Mayıs 2019 16:00

Hocam 19 nisandaki toplantı sonucunda jüriye başarılı-başarısız şekilde düzeltmesi istenmiş fakat jüri kararında ısrar etmiş ve asgari şart tekrardan demiş. Bunu ÜAK ı aradığımda ki memur arkadaş söyledi. Ne yaptımsa da içeriğinde ne yazmış söylemedi. Mayıs ayında toplanacak komisyona girecekmiş. Bakalım artık hayırlısı.

adaydoc17, 5 yıl önce

juriye asgari sartlari sagladiginiza dair yazi gittiyse eger juriden 10 gun icerisinde basarili basarisiz seklinde rapor girmesi isteniyor.....tekrar asgari sartlarda israr ettiysede ilk docentlik komisyonunda jurilikten dusurulmesi yeni juri atanmasi gerekiyordu.....19.04.2019 tarihinde docentlik komisyonu toplanmis.....jurinin gonderdigi rapor o komisyona yetismediyse bir sonraki komisyonda karariniz alinabilir diye dusunuyorum....asil jurinin raporunun komisyona girip girmedigini sorgulayin bence

adaydoc17
Aday Memur
13 Mayıs 2019 18:20

Bir jürimin asgari sart dediğini öğrenmiştim ve komisyona girecekti. Şimdi sistemde jüri süreci yazıyor ama kalan 5 jürimin hiçbiri sistemde gözükmüyor. Bu durum hakkında fikri olan var mı acaba.

DRCEKA
Kapalı
13 Mayıs 2019 18:37

Sayın hocalarım merhabalar, bugün sistemde asgariyi saglayamadıgım yazıyor, bundan sonrakisüreçte ne yapmam gerekecek, Öner?iniz nedir acaba

son viraj
Kapalı
13 Mayıs 2019 21:20

üak'tan asgari şartları sağlamıyor diyen hocaların raporlarını isteyiniz, bu raporlara göre üak'a itiraz edin, sonuç alamasanız ve haklı olduğunuzu düşünüyorsanız idari mahkemede dava açınız.

DRCEKA, 5 yıl önce

Sayın hocalarım merhabalar, bugün sistemde asgariyi saglayamadıgım yazıyor, bundan sonrakisüreçte ne yapmam gerekecek, Öner?iniz nedir acaba

Pasazade323
Aday Memur
13 Mayıs 2019 23:17

Sayın hocalarım 2 jürim eksildi ve yerine 2 yedek jürim asil oldu. Yani 5 asil kaldı. Şimdi sormak istediğim bu şekilde yeni yedek jüri ataması yapılır mı ? Benim şu andaki asil olanların hepsi raporlarını girmişler. Bu şekilde yani 5 asil ile sonucum artık açıklanır mı ?

docdr34
Aday Memur
14 Mayıs 2019 12:18

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Şimdi size asgari diyen hocanın raporu gelecek. 15 gün içinde

itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

DRCEKA, 5 yıl önce

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 18:44

Hocam merhaba. Rapor gelince neden asgari şart dediklerini söylerseniz eğer biz de tecrübe edinmiş oluruz. Kolaylıklar dilerim.

DRCEKA, 5 yıl önce

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 18:45

Hocam jüri size enden asgari demişti? Tecrübe edinelim diye soruyorum.

Pasazade323, 5 yıl önce

Sayın hocalarım asgari komisyonu beni haklı bulup jüriye tekrardan görüş bildirmesi istenmişti. Bugün telefonla aradığımda jürinin kararında israr ettiğini söylediler. Bu durumda yeni bir kanıt sunmadıysa ne olur acaba ? Bilgisi olan hocamız varsa bilgi verebilirse sevinirim.

Pasazade323
Aday Memur
15 Mayıs 2019 11:16

Bir SCI yayınımı dergi adında "magazin" yazıyor diye SCI olarak sayılmamalıymış demiş. Komisyonda olmaz dedi jüriye fakat jüri israr edince de düşürüldü.

nickbulmakzorazizim, 5 yıl önce

Hocam jüri size enden asgari demişti? Tecrübe edinelim diye soruyorum.

Hyperiid
Aday Memur
16 Mayıs 2019 09:17

Beni de dün üak dan etik kurul görvlisi bir memur arkadaş aradı bana gönderilen sarı zarf onlara geri gitmiş ve 15 gün olmuş. Durumu bildirdi adres değişikliği yaparak yeniden göndermesini rica ettim. Bu arada ben Aralık 2017 de başvurdum yedek rürimin uluslararası kongrelerim abstract book muş proceeding book değilmiş eleştirisi ile başvurumu iptal ettirdi. İtiraz dilekçesi gönderdim ama yinede kurul bence hiç okumadan matbu evrak yollamış.Kurulumuz başvurunuzu reddetti diye... Malesef zmanımız enerjimmiz bu şekilde heba edilmemeli bir şeyler ters gidiyor ama hayırlısı...

Sorun olarak görülen konu ise aynı projenin iki yayınında ortak veriler var evet doğrudur ama varılmak istenen sonuç farklı. bunu ıspatlamak ve savunmak durumundayım sanırım

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
16 Mayıs 2019 16:21

İyi de hocam özet metin yayınlatmak yeterli değil mi ÜAK kriterlerine göre? Tam metin yayınlatmak zorunlu değil ki ÜAK başvurusu için.

Hyperiid, 5 yıl önce

Beni de dün üak dan etik kurul görvlisi bir memur arkadaş aradı bana gönderilen sarı zarf onlara geri gitmiş ve 15 gün olmuş. Durumu bildirdi adres değişikliği yaparak yeniden göndermesini rica ettim. Bu arada ben Aralık 2017 de başvurdum yedek rürimin uluslararası kongrelerim abstract book muş proceeding book değilmiş eleştirisi ile başvurumu iptal ettirdi. İtiraz dilekçesi gönderdim ama yinede kurul bence hiç okumadan matbu evrak yollamış.Kurulumuz başvurunuzu reddetti diye... Malesef zmanımız enerjimmiz bu şekilde heba edilmemeli bir şeyler ters gidiyor ama hayırlısı...

Sorun olarak görülen konu ise aynı projenin iki yayınında ortak veriler var evet doğrudur ama varılmak istenen sonuç farklı. bunu ıspatlamak ve savunmak durumundayım sanırım

DRCEKA
Kapalı
16 Mayıs 2019 19:32

benim ret sebebim tarih sayı olmayan online yayınımdan dolayıymış, hemde yedek jüri

enderav
Aday Memur
16 Mayıs 2019 20:15

Bana asgari başvuru şartlarını sağlamamıştır, diyen hoca, gerekçede hiçbir şarta değinmiyor. Doktora sonrası çalışmalarında doktora konusundan çok farklı alanlarda çalışmamış, doktora konusuna yakın konular çalışmış, diyor. Bir kitabımda bazı terimlerin tanımı için dipnotta kaynak göstermediğimi iddia ediyor. Halbuki dediği yerde dipnot var. Bunların hepsi zaten içerik analizi, asgari şartla ilgili değil. Nasıl oluyor da bir jürinin asgari sözü tüm başvuruyu iptal seviyesine getiriyor. Asgari ile ilgili hiçbir şey sunmamışken hem de.

Acı olan, doçentlik komisyonunun toplanıp hiç incelemeden asgari başvuru şartlarını sağlamadığınız anlaşılmıştır demesi. Böylesi büyük bir iddiayı inceleyen komisyon baştan savma iş yapar mı?! Yazık. Asgariye dair tek kelime yokken doçentlik komisyonu bu değerlendirmeyi hükme bağlıyor. Şimdi benim merak ettiğim, bu haksız iddia ve karara itiraz için neler yapılacak ve süreç nasıl işleyecek? Kimisi bu süreç uzun süreceğinden Ekim 2019 için başvurunu yap, itiraz etme diyor. Çünkü itiraz edildiğinde süreç devam ederken başvuru olmuyormuş. Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

DRCEKA
Kapalı
16 Mayıs 2019 20:34

mayıs ayı itirazlariçin komisyon ne zaman toplanacak acaba , bilgisi olan var mıdır

Toplam 2687 mesaj
«252627282930313233343536»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi