Editörler : E.Kayı Han
06 Ekim 2009 10:23

zabit katipliğinden başka bir kuruma geçmek mümkün mü ??????

selam arkdaşlar ben zabit katipliğine yeni başladım acaba başka kuruma geçebilirmiyim yardımcı olursanız sevinrim....

reis_-_reis
Kapalı
06 Ekim 2009 10:40

adalat bakanlığında çalışan biri için kurum değiştirmek çok zor diye biliyorum aynı şey infaz koruma memurları için de geçerli bi de seninki sözleşmeliyse daha da zor...

hun-
Genel Müdür
06 Ekim 2009 11:06

neden geçmek istiyorsun peki ?hangi adlyedesin?

kaan_41
Memur
06 Ekim 2009 11:19

kadroluyum sözleşmeli değil beden eğitimi son sınıf öğrencisiyim gsgm ye geçebilirmiyim...

kaan_41
Memur
06 Ekim 2009 14:43

GÜNCEL TUTUYORUM.

shajkal
Müsteşar
06 Ekim 2009 22:37

reis reis;

arkadaşım arkadaşlara yanlış bilgi vermesen çok iyi olur.şu maddeleri oku istersen;

1- Memur olarak çalışıyorum. İstifa ederek KPSS ile yerleştirildiğim yeni memuriyete başlayabilir miyim?

Memur olarak çalıştığınız için yukarıda belirtilen bekleme sürelerine tabisiniz ve istifa ederek geçemezsiniz. Ancak muvafakat ile geçiniz mümkündür. Aday memur olarak çalışanlar da kariyerleri ile ilgili memurluğa veya öğrenim durumları itibariyle atanmaya hak kazanabilecekleri unvanlara, Devlet Personel Başkanlığının görüşleri doğrultusunda, çalıştığı kurumdan muvafakat alması durumunda, naklen geçiş yapabilir.

2- 399 sayılı KHK'nın I sayılı cetveline tabi olarak çalışıyorum. İstifa ederek KPSS ile yerleştirildiğim yeni memuriyete başlayabilir miyim?

I sayılı cetvelde çalışanlar memurdur. Bunlar istifa etmeleri halinde bekleme süresine tabidir. Dolayısıyla KPSS ile yerleşmeye hak kazandığınız memurluğa ancak muvafakat yoluyla geçebilir.

3- 399 sayılı KHK'nın II sayılı cetveline tabi olarak çalışıyorum. İstifa ederek KPSS ile yerleştirildiğim yeni memuriyete başlayabilir miyim?

399 sayılı KHK'nın II sayılı cetveline tabi olarak çalışanlar sözleşmeli personeldir. Bunlar istifa etmeleri halinde bekleme sürelerine tabi olmazlar. Bu nedenle KPSS ile bir memur kadrosuna yerleştirilmeye hak kazanmanız halinde istifa ederek geçebilirsiniz.

4- 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre çalışıyorum. KPSS ile memurluğa atanacağım. Bekleme süresine tabi miyim?

Bekleme süresine tabi değilsiniz. İstifa ederek KPSS ile yerleşemeye hak kazandığınız yeni memuriyet kadrosuna başlayabilirsiniz.

5- Geçici işçi olarak çalışıyorum. KPSS ile memur kadrosuna atanmaya hak kazandım. Bekleme süresine tabi miyim?

Bekleme süresine tabi değilsiniz. Geçici işçilik görevinizi bırakarak KPSS ile yerleşeme hak kazandığınız memuriyet kadrosuna başlayabilirsiniz.

6- Daimi işçi olarak çalışıyorum. KPSS ile memur kadrosuna atanmaya hak kazandım. Bekleme süresine tabi miyim?

Bekleme süresine tabi değilsiniz. Daimi işçilik görevinizi bırakarak KPSS ile yerleşeme hak kazandığınız memuriyet kadrosuna başlayabilirsiniz.

7- TSK'de sivil memur olarak çalışıyorum. KPSS ile başka bir memur kadrosuna yerleştirildim. Bekleme süresine tabi miyim?

TSK'deki sivil memurlar da 657 sayılı Kanuna tabidir. Bu nedenle memur sayılmaktasınız. Bekleme süresine tabisiniz. İstifa ederek kazandığınız memurluk kadrosuna başlayamazsınız. Muvafakat alarak naklen geçiş yapmanız gerekmektedir.

8- Akademik personel olarak çalışıyorum. (Araştırma görevlisi, okutman, uzman vb.) KPSS ile bir memuriyet kadrosuna atanmaya hak kazandım. Bekleme süresine tabi miyim?

Bekleme süresine tabi değilsiniz. İstifa ederek KPSS ile yerleştirildiğiniz kuruma başlayabilirsiniz.

9- Uzman erbaş/ uzman jandarma/ astsubay/ subay olarak çalışıyorum. KPSS ile başka bir memur kadrosuna yerleştirildim. Bekleme süresine tabi miyim?

Bekleme süresine tabi değilsiniz. İstifa ederek hak kazandığınız yeni memuriyet kadrosuna başlayabilirsiniz. Ancak askeri mevzuattan kaynaklanan süreleri doldurmuş olmanız gerekmektedir.

10- 657 sayılı Kanunun 4/C maddesine göre geçici personel (Geçici personel çoğunlukla DİE'de çalışmaktadır) olarak çalışıyorum. KPSS ile başka bir memur kadrosuna yerleştirildim. Bekleme süresine tabi miyim?

Bekleme süresine tabi değilsiniz. Geçici personellik görevinizi bırakarak KPSS ile yerleşeme hak kazandığınız memuriyet kadrosuna başlayabilirsiniz

4/b li sözleşmeli pozisyonlarda ÖSYM tarafından herhangi bir KADROLU pozisyona ATANIRSANIZ;sözleşmenizi fesh edebilir ve yeni görevinize başlayabilirsiniz.yanlız bu dediğim sadece 4/b ve 4/c ler için geçerli.4/a yani kadrolu pozisyonlarda ise bildiğim kadarıyla(tam emin deilim ama) en az 6 ay önce çalıştığın yerden istifa etmen gerekiyor.sonra geçiş yapabiliyorsun.

erkancancan
Aday Memur
06 Ekim 2009 23:20

Hocam merhabalar ben şimdi sözleşmeli zabıt katibiyim adliye içersinde başka nerelere geçebilirim örneğin ben Bilgi İşlem Bölümüne geçmek istiyorum veya Uyap Eğitim Kısmına bukonuda bilgi verirmisiniz teşekkürler.

furkan_26
Daire Başkanı
07 Ekim 2009 07:12

Kpss ile başka bir kurumu kazansak, muvafakat alamayınca mahkeme yoluyla geçiş oluyor mu, emsal karar veya geçen var mı. Şu sorunun yanıtını net olarak alamadım bi türlü.

oquz061
Aday Memur
21 Şubat 2019 23:56

,,,,
furkan_26, 15 yıl önce

Kpss ile başka bir kurumu kazansak, muvafakat alamayınca mahkeme yoluyla geçiş oluyor mu, emsal karar veya geçen var mı. Şu sorunun yanıtını net olarak alamadım bi türlü.

e.akbey
Aday Memur
24 Şubat 2019 15:39

Kpss ile kazanıp idareye davan açıp kazanan var. Ancak Bakanlık işin peşini bırakmıyor. Her türlü karara itiraz hakkını kullanıyor. Başım ağrımasın diyorsanız, kpss yüksek çekip, istifa etmek. Öyle gitmeli başka yere.

oquz061, 5 yıl önce
,,,,

mosyomemur
Kapalı
24 Şubat 2019 18:13

geçemezsin adliyeye giriş vardır çıkış yoktur çok enseli bir dayın olursa belki

24 Şubat 2019 18:28

Sen nasıl girip çıktıysan herkes de girip çalışıp başka yere geçebilir arkadaşım bi doy artık
mosyomemur, 5 yıl önce

geçemezsin adliyeye giriş vardır çıkış yoktur çok enseli bir dayın olursa belki

mosyomemur
Kapalı
24 Şubat 2019 20:08

istifa edebilirsin bu konuda zorluk çıkarmazlar ama ben başka kuruma geçeyim falan dersem imkansız hele hele kadrolu adam gözümün önünde geçemedi sözleşmeli hiç geçemez unutun derim

icrakatibioldum, 5 yıl önce
Sen nasıl girip çıktıysan herkes de girip çalışıp başka yere geçebilir arkadaşım bi doy artık
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi