Editörler : cihan27E.Kayı Han

qelement1983
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 11:34

Peki kredinizde 31 gün gecikme varmı?

hasan677, 5 yıl önce
ben vakifbank kredi kartimi 5500 kmh 4000 kredimi 30000 0.98 den 36 yapilandirmaya basburdum sonuc bekliyorum olumsuz olursa ziraate gidip kartlari yapilandiracagim

memur2009
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 11:46

4 KREDİ KARTIMDAN 2 TANESİNİ TEKLİF EDECEĞİM BUĞÜN DİĞER 2 SİNDE SORUNUM YOK

aktasonlıne
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 12:19

0,98 den mı veriyo vakıfbank?

hasan677, 5 yıl önce
ben vakifbank kredi kartimi 5500 kmh 4000 kredimi 30000 0.98 den 36 yapilandirmaya basburdum sonuc bekliyorum olumsuz olursa ziraate gidip kartlari yapilandiracagim

qelement1983
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 12:45

0.98 den veriyor ama kredinin 31 gün gecikmiş olması gerekiyor dediler.

aktasonlıne, 5 yıl önce

0,98 den mı veriyo vakıfbank?

memur2009
Şube Müdürü
21 Ocak 2019 17:26

https://www.memurlar.net/haber/804098/halkbank-da-kredi-karti-borclarini-yapilandiracak.html

egemenselim
Aday Memur
22 Ocak 2019 11:16

her banka yapmaya baslayacak bu gidisle
memur2009, 5 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/804098/halkbank-da-kredi-karti-borclarini-yapilandiracak.html

godbolt
Aday Memur
22 Ocak 2019 12:08

bilgi için yazıyorum cuma günü başvurduğum yapılandırma bugün onaylandı ziraat tarafından. ben bir kart için başvurmuştum çünkü diğer kartımı "8 ocak" tarihinde döndermiştim, yani görünen borcun çoğu 31 aralık sonrası idi. malum ziraat 31 aralıktan önceki borçlar diyor. Ancak şöyleki kredi onayı için arayan arkadaş istersem ikisini de tüm borcuyla yapılandırabileceğimi söyledi. ileri taksitler vesaire hepsi dahil edildi kartların tüm borcu için (23bin lira civarı) kredi onaylandı. eft sigorta vesaire gibi ufak masraflar çıkacakmış. kartların son ödeme tarihi geldi bu arada herhangi bir ödeme yapmama gerek olmadığını kartların zaten kapanacağını söylediler. kartlar 1-7 gün içerisinde kapanınca borcu bankanın hesabına kendileri yatıracakmış. 1-7 gün süre içerisinde ödeme tarihi gelmiş olduğu için kartlar, diğer bankaların günlük faiz uygulayabileceğini ve onu bankayla kendimin halletmem gerektiğini söylediler. tabi faiz 3-5 günlük olacağı için çok ufak rakamlar. ayrıca ziraat bankasının maaşımın 4 katına kadar isteğim limitte kredi kartı vereceğini de söylediler. özetle gayet kolaylıkla hallettiler işi 2 iş gününde. herhangi bir zorluk çıkarmadılar. 1 ocak öncesi sonrası gibi bir muhabbete dahi girmediler. sanırsam o bahsedilen tarih kampanyanın suistimal edilmemesi için. belki kampanyayı açıkladıkları tarih olan 8 ocaktan sonraki yüklü nakit çekimi vesaire için bukadar esnek olmayabilirler. benim durumumda 8 ocakta takla atan kartın o tarihli borcunu da kapsadı yani özetle ödemeyiz demediler.

sayısal duruma gelirsekte şöyleki; gelir belgenizi istiyorlar, memur iseniz edevlet çıktısı da olur ben edevletten aldığım çıktıyı verdim ocak bordrosu (8344 TL gelir, eş çalışmıyor).

son ekstreleri istiyorlar aralık ocak fark etmez zaten onlar sistemden herşeyi görüyor. ekstrelerin dahi çok anlamı olduğunu sanıyorum ben tek kart için (işbankası kartı) başvurmuştum. kredi onayı için arayan arkadaş istersem diğerini de yapılandırabileceğimi söyledi (ING kartı) ekstresini dahi götürmemiştim kartın sistemden görmüş teklif etti.

Yapılandırılan toplam borç 23bin lira civarı oldu, 1.20 faiz 60 ay vade.

Üzerime 2 adet kredi ödemesi bulunmakta şuanda (1670 + 2050 = 3720 lira)

kredi puanım 1300, gecikmiş takibe düşmüş herhangi bir kredim, kredi kartım vesaire hiç olmadı

çıkaracakları ziraat kredi kartı için de 30bin liraya kadar limit teklif ettiler şubeye gelince belirtirsiniz istediğiniz limiti dediler.

buluache
Daire Başkanı
22 Ocak 2019 13:19

Ben salı günü bordromu vermiştim dün gittim şubeye başvuru çok sırayla sisteme giriyoruz dediler.

Cumaya kadar size haber veririz dediler. Bekliyoruz bakalım.

turunch
Aday Memur
22 Ocak 2019 13:29

Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın ardından Halkbank da kredi kartı borçlarını yapılandırıyor. Halkbank kredi kartı borçlarını aylık yüzde 1.10 faiz oranıyla 60 aya kadar yapılandıracağını duyurdu. SON DAKİKA Ziraat bankası ve vakıfbank'ın kredi kartı yapılandırması açıklamasının ardından Türkiye'nin en büyük kamu bankalarından biri de kredi kartı yapılandırma açıklaması yaptı.. 2019 YILINDA HALK BANKASI 1.10 FAİZ İLE 60 AYA KADAR KREDİ KARTI YAPILANDIRMASI YAPACAK

workmaster54
Aday Memur
22 Ocak 2019 13:41

hocam 8400 tl gelirle sana zorluk çıkarmamaları gayet normal. sen gelirinin yüzde 30 una bile ulaşmamışsın borç ödeme konusunda. millet 2500 tl gelirle 25000 kredi borcu kapatmanın derdinde özel sektör çalışanları. durum bunlarda olumsuz sonuçlanıyor. herkesin gönlüne göre olsun herşey.
godbolt, 5 yıl önce

bilgi için yazıyorum cuma günü başvurduğum yapılandırma bugün onaylandı ziraat tarafından. ben bir kart için başvurmuştum çünkü diğer kartımı "8 ocak" tarihinde döndermiştim, yani görünen borcun çoğu 31 aralık sonrası idi. malum ziraat 31 aralıktan önceki borçlar diyor. Ancak şöyleki kredi onayı için arayan arkadaş istersem ikisini de tüm borcuyla yapılandırabileceğimi söyledi. ileri taksitler vesaire hepsi dahil edildi kartların tüm borcu için (23bin lira civarı) kredi onaylandı. eft sigorta vesaire gibi ufak masraflar çıkacakmış. kartların son ödeme tarihi geldi bu arada herhangi bir ödeme yapmama gerek olmadığını kartların zaten kapanacağını söylediler. kartlar 1-7 gün içerisinde kapanınca borcu bankanın hesabına kendileri yatıracakmış. 1-7 gün süre içerisinde ödeme tarihi gelmiş olduğu için kartlar, diğer bankaların günlük faiz uygulayabileceğini ve onu bankayla kendimin halletmem gerektiğini söylediler. tabi faiz 3-5 günlük olacağı için çok ufak rakamlar. ayrıca ziraat bankasının maaşımın 4 katına kadar isteğim limitte kredi kartı vereceğini de söylediler. özetle gayet kolaylıkla hallettiler işi 2 iş gününde. herhangi bir zorluk çıkarmadılar. 1 ocak öncesi sonrası gibi bir muhabbete dahi girmediler. sanırsam o bahsedilen tarih kampanyanın suistimal edilmemesi için. belki kampanyayı açıkladıkları tarih olan 8 ocaktan sonraki yüklü nakit çekimi vesaire için bukadar esnek olmayabilirler. benim durumumda 8 ocakta takla atan kartın o tarihli borcunu da kapsadı yani özetle ödemeyiz demediler.

sayısal duruma gelirsekte şöyleki; gelir belgenizi istiyorlar, memur iseniz edevlet çıktısı da olur ben edevletten aldığım çıktıyı verdim ocak bordrosu (8344 TL gelir, eş çalışmıyor).

son ekstreleri istiyorlar aralık ocak fark etmez zaten onlar sistemden herşeyi görüyor. ekstrelerin dahi çok anlamı olduğunu sanıyorum ben tek kart için (işbankası kartı) başvurmuştum. kredi onayı için arayan arkadaş istersem diğerini de yapılandırabileceğimi söyledi (ING kartı) ekstresini dahi götürmemiştim kartın sistemden görmüş teklif etti.

Yapılandırılan toplam borç 23bin lira civarı oldu, 1.20 faiz 60 ay vade.

Üzerime 2 adet kredi ödemesi bulunmakta şuanda (1670 + 2050 = 3720 lira)

kredi puanım 1300, gecikmiş takibe düşmüş herhangi bir kredim, kredi kartım vesaire hiç olmadı

çıkaracakları ziraat kredi kartı için de 30bin liraya kadar limit teklif ettiler şubeye gelince belirtirsiniz istediğiniz limiti dediler.

godbolt
Aday Memur
22 Ocak 2019 14:07

doğrudur hocam tabi herkesin durumu, ödeme performansı, geliri, özel- kamu durumu illaki fark edecektir kredi onayı konusunda. benim yaşadığım tecrübe rakamlarıyla bu şekildeydi başvuracak arkadaşlara bilgi olması açısından paylaştım. eğer ki benzer durumda olup şube zorluk çıkarırsa başka şubeyi de deneyebilir ilgilenen arkadaşlar. neticede şube müdürünün tavrı da belirleyicidir diye düşünüyorum. 50bin liraya kadar olan krediler yanılmıyorsam şubeden onaylanıyor istanbul merkeze sormuyorlar. şansınızı deneyin.

workmaster54, 5 yıl önce
hocam 8400 tl gelirle sana zorluk çıkarmamaları gayet normal. sen gelirinin yüzde 30 una bile ulaşmamışsın borç ödeme konusunda. millet 2500 tl gelirle 25000 kredi borcu kapatmanın derdinde özel sektör çalışanları. durum bunlarda olumsuz sonuçlanıyor. herkesin gönlüne göre olsun herşey.

memur2009
Şube Müdürü
22 Ocak 2019 14:37

BU SABAH ANKARA DA BİR ŞUBEYE GİTTİM ZİRAAT.YENİ PROGRAM YAZILDIĞI İÇİNSİSTEME KREDİMİ GİREMEDİLER SİSTEM KENDİ TEKLİF EDİYOR BEN DE 4 KARTIMDAN 2 SİNİ SÖYLEDİM BU 2 KARTIMIN TOPLAM BORCUN ÜZERİNDE TEKLİF GELDİ.SİSTEMDE Kİ GÜNCVELLEME BİTİNCE SİZİ ARARIZ DEDİLER ÇIKTIM.2 KARTA TOPLAM 20347 İDİ SON EKSTRE.TEKLİF SİSTEMCE 21000 Dİ.AMA TÜM ŞUBENİN EKRANLARI DONDU KALDI OTURDUK ACILMADI HİÇBİR ÇALIŞANIN EKRANI.BEKLİYORUM CEP VE E MAİLİM ZATEN ŞUBEDE VAR MAAŞ MÜŞTERİSİYİZ AYNI ZAMANDA KAMU..

egemenselim
Aday Memur
22 Ocak 2019 17:36

benim 3500 tl kredi taksidim var. 23.000 tl de kredi karti borcu. maasim 6250 yan tazminatla 6950 tl bana kredi karti yapilandirmasi yaparlar mi

qelement1983
Şube Müdürü
22 Ocak 2019 18:54

Çıkmaz dediğine veriyor çıkar dediğine vermiyor tam bı standart yok herhalde.

egemenselim, 5 yıl önce
benim 3500 tl kredi taksidim var. 23.000 tl de kredi karti borcu. maasim 6250 yan tazminatla 6950 tl bana kredi karti yapilandirmasi yaparlar mi

sempatixl
Aday Memur
22 Ocak 2019 22:18

Kmh yapilandirmiyor banka acaba taksitli nakit avans çeksem şimdi acaba ziraat yapılandırmi anladığım kadarı ile güncel borç yapilandiriyorlar böylelikle kmh kapatmış olurum ne önerirsiniz.? Özellikle kredi çeken arkadaşlar.

hasan677
Memur
23 Ocak 2019 07:23

var kardesim 1 ay gec oduyorum hatta 50 gun gecikmeli
qelement1983, 5 yıl önce

Peki kredinizde 31 gün gecikme varmı?

hasan677
Memur
23 Ocak 2019 07:25

sormak lazim derim 31 aralik oncesi sartini kaldirildi
sempatixl, 5 yıl önce

Kmh yapilandirmiyor banka acaba taksitli nakit avans çeksem şimdi acaba ziraat yapılandırmi anladığım kadarı ile güncel borç yapilandiriyorlar böylelikle kmh kapatmış olurum ne önerirsiniz.? Özellikle kredi çeken arkadaşlar.

memur2009
Şube Müdürü
23 Ocak 2019 09:35

KMH YOK TAKSİTLENDİRMİYOR HALEN CEVAP BEKLİYORUM

memur2009
Şube Müdürü
23 Ocak 2019 10:57

kredi onaylanmadı mevcut tüketici kredileri yüksek diye cevap geldi. :)

qelement1983
Şube Müdürü
23 Ocak 2019 11:28

Anladığım kadarıyla bu yapılandırma herşeyi normal yolunda olanlara veriliyor sıkıntıda ki kişilere verilmesi gerekirken .

memur2009, 5 yıl önce

kredi onaylanmadı mevcut tüketici kredileri yüksek diye cevap geldi. :)

Toplam 248 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi