Editörler : E.Kayı Han
12345678910111213»

GoodOldDays
Aday Memur
07 Mayıs 2018 21:47

Öncelikle geçmiş olsun. Eşiniz hangi kuvvete mensup? Şahsım adına bana GGU sebebi söylenmedi bu sebeple savcılığa dilekçe vermedim sadece duyum dedikodular üzerine ankesörden şüphleniyoruz. Umarım en kısa zamanda tüm mağduriyetler giderilir lakin bu durumun ortaya çıkarılması lazım. Tsk mensubu iseniz zaten 1-0 geriden başlıyoruz...
07 Mayıs 2018 21:55

Adalet illa ki tecelli ediyor ve edecektir GoodNewDays...İçimizde yenik başlamayalım..Ama dediğiniz gibi de bu hususta farkındalık ve teknik inceleme şart..Bunun için Cumhurbaşkanımıza ulaşmamız gerekmektedir.

Öncelikle Levent Mazılıgüney ve ekibinin başlattığı çalışmanın sonuçlarını ilgili kişilere, köşe yazarlarına ulaştırmamız gerekmektedir.

O yüzden inşallah bir an evvel çalışma vücut bulur da elimizde bir şeyler olur.

n10ickname
Aday Memur
07 Mayıs 2018 22:31

https://twitter.com/hex2dec/status/983044307438448640

n10ickname
Aday Memur
07 Mayıs 2018 22:32

şöyle bir şey buldum belki faydası olabilir yukarıya link bıraktım.

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 23:01

Ben savcılığa başvurmadım çalıştığım kuruma bahse konu günün iletişim kayıtlarının İletişim Kurumu Başkanlığından istenmesini dilekçe ile talep ettim. Ben GGU aldığım gün alınan ifademde bana yöneltilen sorularda kimin aradığı, süresi, konuşup konuşmadığı, hangi şehirden arandığı hiç bir şey yoktu.
07 Mayıs 2018 23:03

Sebep belirtmedilerse ankesörden alındığını nereden biliyorsunuz?Birde hava kuvvetleri mi?

Poetica justitia, 6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar..Bir mağduriyetin acıga cıkmasının ardından ikinci bir magduriyetle daha memurlar net sahnesindeyim..

Bylock-Morbeyin magdurluğu gibi bu ankesörde de bir basiret bağlanması yahut FETO kumpasının olmasının kuvvetle muhtemel olduğunu düşünüyorum..Sayısı ve tarihi belirtilmeksizin ankesör-büfe araması gerekcesiyle bugun ggu aldı eşim. Kaldı ki bu aramaların en az 3 ünü bizzat ben büfeden yaptım..Malumunuz TSK da telefon götürülmediğinden telefonsuz olan eş telefonlu olan eşi büfeden arayacaktır buluşmak için..

Neyse diyeceğim şudur ki sayımız az değil, ve bir akıllının kuyuya taş atması ve bu taşın yankılanması için de arkada ses lazım..Korkmadan alnımızın akıyla ve masumiyetimizin bize verdiği güçle gerek bilirkişilerce gerekse hukukçularca atılan veya atılacak olan taş için ses oluşturmamız lazım..

Öncelikle ggu alanlardan ricam savcılığa dilekçe verdiniz mi ve bir örneği mevcut mu. Savunma yapmak ve sucsuzlugun ispatı için ne gibi yollara başvurulduğunu burada paylaşabilir misiniz?

karabebe
Aday Memur
07 Mayıs 2018 23:06

Kara Kuvvetleri yöneltilen soru:.... /.... /2014 tarihinde ankesörlü/büfe telefonu ile iki sefer arandığınız tespit edilmiştir diyor o kadar.
07 Mayıs 2018 23:14

Benim kara kuvvetlerinde bir arkadaşımda kara kuvvetlerinde ggu oldu sebep ankesörmüş.Sordukları şu:seni aramışlar kartlı ankesörden senden sonra 2 üsteğmen daha aranmış tarih 2014 mart demişti.Onunkisi daha ayrıntılı benim anladığım.Muhtemelen sizdeki problemde aranmaktan ziyade peşpeşe aranmak muhtemelen.Çünkü ankara cumhuriyet başsavcılığı ankesör ve kontörlü telefonla aranan asker sayısını 50.000 olarak açıkladı ama şüpheli olarak 5000ini almış.Ama ben bu iştede ciddi bir kumpas olduğunu net düşünüyorum.Neye dayanarak?Bende 15 sene askerlik yaptım çünkü.

karabebe, 6 yıl önce
Kara Kuvvetleri yöneltilen soru:.... /.... /2014 tarihinde ankesörlü/büfe telefonu ile iki sefer arandığınız tespit edilmiştir diyor o kadar.

GoodOldDays
Aday Memur
07 Mayıs 2018 23:17

Bir avuç insanız. Sesimizi duyurmamız için ne kadar çaba sarfetsek de seçim süreci,tsk mensubu olmamız, hala tvlerde saçma sapan yapılan yorumlar ve en kötüsüde en yakınlarımızın bile "acaba?" Demesi sebebiyle bu farkındalığın ortaya çıkarılması bence çok zor. Karabebe sizlere en azından sebeb olarak Ankesör denmiş. Bizlere ver silahını at imzanı hadi kardeşim GGU'sun dendi. Dediğim gibi evet ankesörden iletişim kurmuş bu örgüt yine kendini gizlemek adına örgütten olmayan insanlarıda aramış olma ihtimalini umarım içinde azıcık vicdan olan ve elinde kalem tutan insanlar farkedebilir. Bu olayda Hava Kuvvetleri rekortmen mevcut GGUlarda. Her nekadar medyada 5000 de 1000 yazsadq diğer kuvvetler bana göre daha temkinli ve yanlış yapma ihtimalini bir tık daha önemsiyor.
07 Mayıs 2018 23:44

Sebep yok demedim ankesör-bufe araması gerekcesiyle sayı tarih belirtmeksizin..

Jandermeria, 6 yıl önce

Sebep belirtmedilerse ankesörden alındığını nereden biliyorsunuz?Birde hava kuvvetleri mi?

07 Mayıs 2018 23:47

Masum ve magdur bir avuç insan..Masumiyetin gücü yadsınamaz niteliktedir...

GoodOldDays, 6 yıl önce
Bir avuç insanız. Sesimizi duyurmamız için ne kadar çaba sarfetsek de seçim süreci,tsk mensubu olmamız, hala tvlerde saçma sapan yapılan yorumlar ve en kötüsüde en yakınlarımızın bile "acaba?" Demesi sebebiyle bu farkındalığın ortaya çıkarılması bence çok zor. Karabebe sizlere en azından sebeb olarak Ankesör denmiş. Bizlere ver silahını at imzanı hadi kardeşim GGU'sun dendi. Dediğim gibi evet ankesörden iletişim kurmuş bu örgüt yine kendini gizlemek adına örgütten olmayan insanlarıda aramış olma ihtimalini umarım içinde azıcık vicdan olan ve elinde kalem tutan insanlar farkedebilir. Bu olayda Hava Kuvvetleri rekortmen mevcut GGUlarda. Her nekadar medyada 5000 de 1000 yazsadq diğer kuvvetler bana göre daha temkinli ve yanlış yapma ihtimalini bir tık daha önemsiyor.

karabebe
Aday Memur
08 Mayıs 2018 00:15

Sonradan basın yayından öğrendiğimiz kadarıyla bu adi örgüt bu şekilde (ankesör/büfe) haberleşiyormuş. Ancak söz konusu kulubelerden aranıldığımız iddia edilerek görevden uzaklaştırılan bizlerin masum olabileceği göz ardı edilerek toplum önüne kripto vs. diye atılmamız ne kadar acı. Televizyonlara çıkarak tüm halka bu şekilde anlatan, lanse eden kişilere sormak istiyorum: Acaba bunların içinde masum olanlar yokmudur? Ömrü hayatında bunlarla hiç bir bağı olmadan senelerce canını hiçe sayarak vatana millete hizmet eden bu askerler hedef şaşırtılmak için aranmış/arattırılmış olamaz mı? Düşündükçe kahrolduğum bir konuda; 20 seneden fazla olan askerlik hayatımda sadece 1 gün arandığım iddia edilerek görevden uzaklaştırılmam. Önü arkası yok. Nasıl bir insanmışım ben 1 gün aranılarak bunlarla beraber oluyorum. Tabi aranılmak diyorum, bilmiyorum çünkü aradılar mı? Çaldırıp kapattılar mı? Eşimle birbirimize moral vermeye çalışıyoruz. Adalet yerini bulacak diye.

GoodOldDays
Aday Memur
08 Mayıs 2018 00:44

Bizler (Fetö Mağdurları) görevlerimize kesinlikle döneceğiz fakat bu yaşanılan süreç bizleri ve ailelerimizi çokca yıpratmaktadır. Kendi komutanlarımız bizlere bunu reva görenlere "yahu bi durun yanlışlık olmasın içlerinde afrinde uçakların bomba atacağı hedefleri belirleyen komutanlar var fetö ile iltisağı olsa bir köye attırıp dünya kamuoyu önünde harekatın meşruluğunu yerle bir etmezmiydi " (bkz.google araması ile bir albay bu görevi icra ediyor )diyemiyor ve personeli için detaylı bir direnç göstermeden bunu yapabiliyorken bizler nasıl sesimizi duyuralım??? Evet görevlerimize döneceğiz ama 1 gün sonra ama 5 yıl sonra... peki ya bu süreçte ailelerimizde ortaya çıkmış yada çıkacak strese dayalı hastalıklar? Maddi olarak yaşanılacak ve yaşanılan sorunlar? Bu saatten sonra bizlere iş vermeye korkarken insanlar sanayide sigortasız çalışmaktan başka yol mu var? şunu düşündüm mesela sorgu esnasında polis gözaltına alınan kişiye "KONUŞŞ! 20xx yılında 1 kere ankesörden aranmışsın! Bağlantılarını anlat!" Diyebiliyor mu? Kumpas ile karşı karşıyayız... Nede olsa gözümüzün üstünde kaş var(!)

Okyanusumdun81
Kapalı
08 Mayıs 2018 01:02

Arkadaşlar durumun bu kadar mantıksız, çelişkili ve hukuksuz olduğunu bizler kolayca görebiliyorsan yetkililer göremiyor mu sanıyorsunuz? Onlar da görüyor görmese de görecek. Bakın bu kadar umutsuz olmayalım. Bakın benim eşim tutuklu 2 ay oldu iddianame yok. İddianameye ne yazabilecekler çok merak ediyoruz açıkçası. Ne benim ailemde ne onun ailesinde fetö ye dair soruşturma geçirmiş tek kişi yok. Çünkü bizde hiçbir şey yok. Yok yani bu kadar açık. Ne olduğu belirsiz birkaç ankesör araması yüzünden bunları yaşıyoruz. Ama geçecek ve korkmayın o kadar uzun sürmeyecek. Ben hepinize dua ediyorum dua ederken, samimiyetinize inanıyorum çünkü. Stres yapmayın, kendinizi yıpratmayın sadece Allaha sığının. Bakın bunu ben diyorum eşim içerde olmasına rağmen. Çünkü gönlüm rahat. Eşimin de rahat. Biz vatan için ölürüz de vatana ihanet etmeyi aklımızın ucundan geçirmeyiz. Vatan sağolsun!

Turanülküsü
Aday Memur
08 Mayıs 2018 02:18

22 Mart tarihinde Hvkk da ggu olan personellerden biriyim. Söylediklerinizde çok haklısınız. Bu yaftalar, iftiralar, tarafıma istinat edilen suçlamalar gençliğini bu Vatana adamış bir asker için o kadar acı verici ki anlatamam. Hvkk mensubu bir msb personeliyim. Hvkk ya msb ye ve afgm ye dilekçe verdim. 35 gün oldu hala bir dönüş yok.

08 Mayıs 2018 07:46

Arkadaşlar aranızda HTS talep eden ve gelen var mı

karabebe
Aday Memur
08 Mayıs 2018 08:06

Ben birliğimce istenmesi için dilekçe verdim. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanlığı şahıs başvurularına cevap vermiyor ancak birliğince yazılan yazıya istinaden döküm gönderiyorlar.

fuksel
Aday Memur
08 Mayıs 2018 09:28

Arkadaşlar kimse pes etmesin herkes bu konuyu siyasi partilere medyaya ne varsa sesimizi duyurabileceğimiz herkese ulaştırmaya çalışsın ve dün SP avukatı Ali Aktaş bir açıklama yaptı efendim biz bu olayların farkindayiz ama şu an biri fetö cü troller ler diye çok ses cıkartamiyoruz gerekirse Twitter da uygun görülen bir zamanda bizi mağdur ettiklerine dair toplu hasthag yapalım ve sesimizi ancak böyle duyururuz ama lütfen her arkadaşın bu çalışmaya katılmaya çalışsın

fuksel
Aday Memur
08 Mayıs 2018 09:30

Herkes 100 tweet atsa gündem oluruz

fuksel
Aday Memur
08 Mayıs 2018 09:35

Gazeteci ya da böyle mecliste milletvekili tanıdığı olan birileri varsa onlar da bu konuyu gündeme getirebilirse çok iyi olur

Toplam 20062 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi