Editörler : swat3410
«261262263264265266267268269270271272»

AUA 23
Aday Memur
19 Ocak 2021 07:16

Devrem hayırlı olsun bende 09.11.2020 tarihinde dilekçe verdim halen bir gelişme yok senin emeklilik sürecin nekadar sürdü e develte birşey gözükmüyor sadece evrak kayda alındı şeklinde sana zahmet yazarmısın
rmzn1453, 3 yıl önce

27 yıl 3 ay askerlik ve yıprama, 3418 maaş ve 136 tl ek ödeme toplam 3550 tl yapıyor ,119.500 tl yıprama aldım 14 ARALIK aldım maaş ve ikrmiyeyi

Yeşil1345
Aday Memur
19 Ocak 2021 08:35

Forumda olan arkadaşlar benim gibi böyle bir sonla karşılaşan var mı açik da geçirdiğim 2 yıl 3 ayı sildiler ne yapabilirim nereye başvuru gerekiyor

Yeşil1345, 3 yıl önce

Sayın dilekçe uzmanı

Aralık 2020 tarihinde kamu görevine çıkarıldı . 24 ay açıktı kaldim.Emekliliğimi doldurdum için emekli dilekçeyi verdi SGK kayıtlarında 9967 günüm vardı ancak SGK açıkta kaldığım sure ve yıpranmanın sistemden kaldırarak çalıştığım günleri 9600 e düşürmüş emekli olmadan bunu düzelme şansım var mı

bu hem alacağım emekli maaşı ve ikramiyeleri etkiler ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz dilekçeyi e-posta adresini gönderir misiniz

Teşekkür ediyorum

[email protected]

bolulu polis
Kapalı
19 Ocak 2021 11:37

Sıkıntı yapmana gerek yok benim de daha önce bu şekilde bir kaç kez oldu güncelleme yapıyorlar bazen onun için süre düşük gözüküyor benimde 875 gün eksik görünüyor du

Cimer üzerinden dilekçe yazdım düzeldi sende cimer uzerinden SGK dilekçe yaz düzelir

Yeşil1345, 3 yıl önce

Forumda olan arkadaşlar benim gibi böyle bir sonla karşılaşan var mı açik da geçirdiğim 2 yıl 3 ayı sildiler ne yapabilirim nereye başvuru gerekiyor

Acz45
Memur
19 Ocak 2021 14:04

Fiili hizmet zammı süresi e devlet sgk hizmet dökümüne işlenen var mı? Benim sadece açıkta kalan sürelerim her ay için 15 gün eklenmiş ama fiili hizmet zammı süreleri sisteme veri girişi yapılmamış.

yarendiyarı
Aday Memur
19 Ocak 2021 19:48

Şuan görevden uzaklaştırmis durumdayım e devlet hitap ve 4c tescil kayitlarinda ..Emeklilikte 55 yaşa tabiisiniz.30.05.2026 tarihinde 25 yılınızı doldurduguniz taktirde emeklilige hak kazanır.diyor merak ettiğim maaşlı emeklilik için 55 yaşımı (2032 yılı)bekleyeceğim yada 30.05.2026 tarihindemi maaşlı emekli olacağım.Emekli olan tecrübeli meslek büyüklerim cevaplaya bilir mi?

Sarıkaya 06
Aday Memur
19 Ocak 2021 20:06

Arkadaşlar açıktayken fiili hizmet yani yıpranma verilmez primler yarım işlenir yani aylık 15 gün verilir dilekçe uzmanı bu konuları geçmiş sayfalarda değinmişti.

Acz45
Memur
19 Ocak 2021 22:27

Arkadaşım sayfanın adından da anlaşılacağı üzere KHK ile ihraç sayfası, açıkta olduğumu söylemedim, açıkta olduğumda 15 gün sisteme işlenmemişti, ihraç olduktan sonra dilekçe yazınca sisteme veri girişi yapıldı, il emniyet müdürlüğü ile görüştüğümde 3 yıl için 135 gün fiili hizmet süremin olduğunu söylemişti, ama sisteme işlenmemiş, personel daire başkanlığı ile de görüştüğümde açıkta olanlara yıllık 45 gün fiili hizmet zammı süresi verildiğini söylediği için sordum. Benim durumumda ihraç olup fiili hizmet süresi sisteme işlenen veya işlenmeyen var mı?

Sarıkaya 06, 3 yıl önce

Arkadaşlar açıktayken fiili hizmet yani yıpranma verilmez primler yarım işlenir yani aylık 15 gün verilir dilekçe uzmanı bu konuları geçmiş sayfalarda değinmişti.

polihali
Aday Memur
20 Ocak 2021 13:11

Slm dilekce uzmanınin tel numarasını bilen varsa [email protected] mail atabilir mi?

Yorgunyur
Aday Memur
20 Ocak 2021 19:14

Arkadaslar maasimdan kesilen fark icin dava actim 11 ay oldu daha bir haber yok 7. Ayda yurutmenin durdurulmasinin reddine bölge idari mah. Acik olmak uzere diye yaziyo 7 ayda yazmis baskada bisi yok normallmi

Sarıkaya 06
Aday Memur
21 Ocak 2021 16:50

Acz45 bu sayfanın ihraç sayfası olduğunu bende biliyorum. Ben geçen ay şükür emekli oldum. Benim sgk hizmet dökümünde açıkta olan günlerim 15 gün olarak işlenmiş yıpranma hiç yok.sana yardımcı olmak için yazdım.

Nzm3351
Aday Memur
21 Ocak 2021 20:09

Sarıkaya özelinize bakarmısınız

dilekçe.uzmanı
Genel Müdür
23 Ocak 2021 00:18

Açıkta kalınan her ay için 15 gün eklenir..

İşlem doğru.

Acz45, 3 yıl önce

Fiili hizmet zammı süresi e devlet sgk hizmet dökümüne işlenen var mı? Benim sadece açıkta kalan sürelerim her ay için 15 gün eklenmiş ama fiili hizmet zammı süreleri sisteme veri girişi yapılmamış.

Masum mazlum
Daire Başkanı
24 Ocak 2021 14:16

Çok şükür benimde ikramiye davasının lehime sonuçlandığını uyap.vatandaştan gördüm. Bakalım artık SGK ödemeyi ne kadar zamanda yapacak. Davanın sonuçlanması 10 ayı geçti.

Bu süreç içerisinde yardımlarından dolayı @dilekçe.uzmanı ve ekibine çok teşekkür ederim.

Meslek öncesi 11 ay sigortam vardı. İkramiyeden dolayı SGK tenzil işlemi uygulayacakmı, uygularsa ne kadar uygulayacak onu da bekleyeceğiz. İnşaallah böyle birşey olmazda yeni bir dava ile uğraşmam. Benim hesaplamama göre emekli tarihim değişmiyor, ama sigortadan dolayı SGK emekli maaşını düşürme yoluna gitmesi muhtemel. Yeni bir dava, yine bir dava olacak artık.

buvatanısevmek
Aday Memur
24 Ocak 2021 16:15

SGK tenzil ne demek devre, niye maaşın düşsün ki, bu sayfa da böyle bir şey okumadım. biraz açabilir misin. iyi günler.

Masum mazlum, 3 yıl önce

Çok şükür benimde ikramiye davasının lehime sonuçlandığını uyap.vatandaştan gördüm. Bakalım artık SGK ödemeyi ne kadar zamanda yapacak. Davanın sonuçlanması 10 ayı geçti.

Bu süreç içerisinde yardımlarından dolayı @dilekçe.uzmanı ve ekibine çok teşekkür ederim.

Meslek öncesi 11 ay sigortam vardı. İkramiyeden dolayı SGK tenzil işlemi uygulayacakmı, uygularsa ne kadar uygulayacak onu da bekleyeceğiz. İnşaallah böyle birşey olmazda yeni bir dava ile uğraşmam. Benim hesaplamama göre emekli tarihim değişmiyor, ama sigortadan dolayı SGK emekli maaşını düşürme yoluna gitmesi muhtemel. Yeni bir dava, yine bir dava olacak artık.

Masum mazlum
Daire Başkanı
24 Ocak 2021 16:28

İkramiye davasını kazanınca bu kez SGK sigorta gün sayısını düşüyor. Örneğin kişinin 1 yıl sigortası olsun, 28 yılda toplam hizmeti. emekli olurken ilk başta SGK 29 yıl üzerinden emekli ediyor ve ona göre maaş bağlıyor, ama ikramiye davasını kazanınca bu 1 yıllık sigorta süresini düşüyor ve ben seni 28 yıl ikramiyeyi kazandığın süre üzerinden emekli ediyorum diyor. Bu da maaşta bir azalmaya sebebiyet veriyor.

Bu kez bunun için bir dava açmak gerekiyor.

buvatanısevmek, 3 yıl önce

SGK tenzil ne demek devre, niye maaşın düşsün ki, bu sayfa da böyle bir şey okumadım. biraz açabilir misin. iyi günler.

ESB06
Memur
24 Ocak 2021 19:23

Ben aynı konuyla ilgili olarak Temmuz 2020 de dava açtım. Dava Oclak 2021 de lehime sonuçlandı. Yani sigortam tekrar emekli hizmetime eklenecek. Şu anda mahkeme kararı SGK ya gönderdi.
Masum mazlum, 3 yıl önce

İkramiye davasını kazanınca bu kez SGK sigorta gün sayısını düşüyor. Örneğin kişinin 1 yıl sigortası olsun, 28 yılda toplam hizmeti. emekli olurken ilk başta SGK 29 yıl üzerinden emekli ediyor ve ona göre maaş bağlıyor, ama ikramiye davasını kazanınca bu 1 yıllık sigorta süresini düşüyor ve ben seni 28 yıl ikramiyeyi kazandığın süre üzerinden emekli ediyorum diyor. Bu da maaşta bir azalmaya sebebiyet veriyor.

Masum mazlum
Daire Başkanı
24 Ocak 2021 20:28

Hayırlı olsun. bunlar güzel gelişmeler ve güzel paylaşımlar. Bu arada özelinize bakabilir misiniz?

ESB06, 3 yıl önce
Ben aynı konuyla ilgili olarak Temmuz 2020 de dava açtım. Dava Oclak 2021 de lehime sonuçlandı. Yani sigortam tekrar emekli hizmetime eklenecek. Şu anda mahkeme kararı SGK ya gönderdi.

buvatanısevmek
Aday Memur
24 Ocak 2021 21:46

Meslek hayatım boyunca bir uyarma cezası almamış birisi olarak, ne günlere kaldık. Öylede böylede mahkeme işlerine bulaştık.

Bu 2004 yılında çıkan bir yasa ile MİT, Emniyet ve asker emeklilerine verilen emekli maaşı+100 TL ekstra için bu güne kadar dava açıldı mı. açıldıysa nasıl sonuçlandı. açılmadıysa, açsak davayı kazana bilir miyiz. Dilekçe Uzmanı arkadaş bu konu hakkında bilginiz var mı veya bilen arkadaşlar yorum yaparlarsa, belki bir sonuç elde edebiliriz.

Emeklilikte 100 TL de 100 TL dir.

Masum mazlum, 3 yıl önce

Masum mazlum
Daire Başkanı
24 Ocak 2021 22:52

Sahi ya bu 100 TL bu zamana kadar hiç aklıma gelmedi ve hiç bir şey duymadım bu konu ile ilgili olarak. bunu bir araştırmak lazım. hangimiz bilgi sahibi olursak buradan paylaşalım inşaallah.

buvatanısevmek, 3 yıl önce

Meslek hayatım boyunca bir uyarma cezası almamış birisi olarak, ne günlere kaldık. Öylede böylede mahkeme işlerine bulaştık.

Bu 2004 yılında çıkan bir yasa ile MİT, Emniyet ve asker emeklilerine verilen emekli maaşı+100 TL ekstra için bu güne kadar dava açıldı mı. açıldıysa nasıl sonuçlandı. açılmadıysa, açsak davayı kazana bilir miyiz. Dilekçe Uzmanı arkadaş bu konu hakkında bilginiz var mı veya bilen arkadaşlar yorum yaparlarsa, belki bir sonuç elde edebiliriz.

Emeklilikte 100 TL de 100 TL dir.

adıgüzel 021316
Aday Memur
24 Ocak 2021 22:57

Herkese iyi akşamlar 26 yıldan emekli olan kaç lira emekli maaşı alır ve ikramiye ne kadar olur bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
Toplam 9835 mesaj
«261262263264265266267268269270271272»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi