Editörler : crops35
24 Aralık 2011 21:47

Kadrolu Memurken Tekrar Kpss ye girmek

Merhaba arkadaşlar,

Kadrolu memur olarak çalışırken tekrar kpss ye girip başka bir kuruma yerleştirilince istifa edip 6 ay beklemeye gerek var mı yoksa direk başlanabiliniyor mu?

omaromar51
Kapalı
24 Aralık 2011 22:31

alfred

direk başlayabilmen için , çalıştıgın kurumun o kuruma gidebilmen için izin ( muvafakat ) vermesi gerekir.

alfred2185
Aday Memur
24 Aralık 2011 22:38

cvp verdiğin için teşekkür ederim omaromar arkadaşım,

Eğer kurumum muvafakat verirse 6 ay falan beklememe gerek yok değil mi

omaromar51
Kapalı
24 Aralık 2011 23:23

önemli degil alfred

aynen muvafakat yeterli ama kurumlar genellikle muvafakat vermezler kuruma göre degişir bu.

bir de şuna dikkat et bence

muvafakat alamazsan yeni bir kuruma yerleştirilirsen , istifa edip 6 ay bekleyip sonra başlayım dersen bu durumu yeni atandıgın kurum kabul edermi ( yani senin işe başlamanı 6 ay beklerler mi)onu bilemiyorum bu konuyu araştır derim.ama puanın ıyıyse atanma ihtimalin yüksekse tercihlere 5-6 ay kala istifa edip atamaları bekleyebilirsin ama bu da biraz rısklı tabi.ya da alternatif olarak KİT düşünebilirsin onlarda sözleşmeli oldugu için beklemene gerek yok

alfred2185
Aday Memur
25 Aralık 2011 01:34

çok sağol arkdaşım, bana çok yardımcı oldun

ilkanherca
Daire Başkanı
25 Aralık 2011 11:11

alfred arkadaş sana şunları söyleyebilirim

1-atandıgın kuruma bir üst ögrenim(liseyken önlisans veya lisans) veya bir üst sınıf olarak(yh den gih e) atandıysan kurum muvafakat vermek zorundadır

2-bunların haricinde kurumun inisiyatifindedir muvafakat vermek

3.olarak eger sen minnet etmem dersen istifa edip 6 ay sonraki tercihlere başvurursun aksi halde yeni atandıgın kurumdan sonra istifa olmaz yani olurda yeni kurum seni 6 ay bekleyecek diye bişey yok tercih hakkın yanar.örnek vermek gerekirse ocakta istifa edip haziran ve sonrası tercihlerine başvurabilirsin ancak

BaDGeR__
Kapalı
28 Aralık 2011 23:43

Kadrolu memurken kpss ile başka bir kuruma memur olarak atanırsan muvafakat almak zorundasın. Muvafakat verip vermeyeceği kurumun elinde. Fakat yeni atandığın kurumun maaşı şu an çalıştığın yerden 1 TL dahi fazla olursa kurum muvafakat vermek zorunda. Eğer vermezse mahkeme yoluna başvurarak 3-4 ay içerisinde yeni kurumuna atanırsın. Tabiki arkadaşların dediği gibi istifa yoluyla 6 ay beklemek koşuluylada atanabilirsin.

Bunun dışında kitlere atanırsan zaten direk istifa ederek kitde işe başlarsın.

gitarist_205
Aday Memur
29 Aralık 2011 18:43

Merhaba arkadaşlar...

Öncelikle böyle önemli bir konuda sayfa açarak, bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim...

Diyelim ki, lise düzeyinden kadrolu olarak atandık,daha sonra üniversiteden mezun olarak, lisans düzeyinden kpss ye girdik, iyi bir puan alarak tekrar "aynı kurumumuza" kadrolu yada sözleşmeli atandık...

1-Yine aynı kurum olduğu için, lisans ile atandığımız yere nasıl geçiş yapabiliriz?

2-Aynı kurum olduğu için, bu durumda muvafakata gerek var mı?

3-Aynı kuruma atandığımız için, lisans atamamızın kadrolu yada sözleşmeli olmasında bir farklılık olur mu, yani 6 ay bekleme durumları açısından?

şirin sönmez
Aday Memur
01 Ocak 2012 09:06

arkadaşlar memur olarak yerleşip daha sonra aynı puanla zabit katipliğe girilirmi

ert.salim
Aday Memur
04 Ocak 2012 17:55

ilkanherca bu yazmış olduğun bilgileri nereden öğrendin

whister1
Aday Memur
15 Haziran 2012 09:50

mesela ben bilgisayar işletmeni önlisans atandım. o arada mühendislik bitti kpss ile tekrar atandım kesin muvafakat dediginizi verirler mi ? ona göre önlisans tercih yapcam son atama ve puanım yeter . ben mühendislik okuyacağım diye tercih yapmadım 2 3 yıl okucam direk diploma alcam ondan sonra önlisans bilgisayar işletmeni iken mühendis kadrosu ile tekrar kadrolu atansam muvafakat kesin verirler mi?

önlisans bilgisayar işletmeni kpss ile mühendislik atansa verirler kesin yani kısacası ?

Ozan İnceova
Aday Memur
07 Temmuz 2012 15:57

Arkadaşlar ben bir devlet üniversitesinde lise düzeyinde kadrolu 657 memurdum,

elektirk mühendisliğini şu an yeni bitirdim. ve bugün lisans kpss ye girdim... Örneğin ilk tercih Eylül diyelim:

-Ben ona tercih yapamıyor muyum şimdi?

6 ay önceden mi istifa etmem gerekirdi?

awnilster
Şef
07 Temmuz 2012 16:36

Ozan İnceova

kurum üstöğrenim olduğu için muvafakat vermek zorunda.

s.wift
Yasaklı
08 Temmuz 2012 21:34

arkadaşlar peki ben bilgisayar işletmeni olarak çalışıyorum, gece gündüz ders çalışıyorum teknik lise mezunuyum teknisyen olursam bana kurum muvafakat vermek zorunda mı teşekkürler şimdiiden

tolgahan67
Daire Başkanı
09 Temmuz 2012 00:00

gerek 657 de gerekse idari yargı kararlarında emsaller var. bir üst öğrenim nedeniyle yada yeni bir atama yolu ile mevcut kadronuzun üsttü sayılabilecek herhangi bir kadroya kurumlarınız otomatikmen muvafakat vermek zorunda vermezlerse yargı yoluna gidilebilir.

Prodiqy
Memur
09 Temmuz 2012 01:10

Peki lise düzeyi memur olarak atandıktan sonra aday memur iken girdiğimiz lisans KPSS sınavı ile muhendis olarak atanırsak kurum sorun çıkartırmı özellikle üniversitede memurken.

Prodiqy
Memur
09 Temmuz 2012 12:32

?????

Prodiqy
Memur
09 Temmuz 2012 18:33

Güncel

Namik74
Aday Memur
10 Temmuz 2013 16:27

arkadaşlar kpss lisans b den atamam gerçekleşti.eğitim hakkı engellenemzden bir üniversiteye başvursam çalıştığım yer muvafakat vermek zorundamı şu anda lisans mezunuyum.yada yüksek lisans yapsam oraya gitme gibi bir şansım var mı?

10 Temmuz 2013 16:56

Arkadaşlar her ne olursanız ne yaparsanız yapın 657 e tabi kurumlara girdiğinizde, 1 yıl kesinlikle biryere kımıldayamazsınız.

1 yıl sonra asalet onaylansın yada onaylanmamış olsun. Eğer KPSS ye girip biryere yerleştiyseniz.

1- yeniden 657 kuruma yerleştiyseniz: kurumunuzdan muvafakat almak durumundasınız. Genelde sorun cıkarmıyorlar ama sorun cıkarırlarsa muvafakat konusunda, bölge idari mahkemesine size gelen red cevabından 15 gün içinde yürütmeyi durdurmak için dava etmeniz gerekiyor kurumunuzu, 600-700 tl arası dosya masrafı oluyor sadece kaybederseniz davayı.

Ama çoğu kurum KPSS ile genelde sorun cıkarmıyor. 1 yıldan sonra belki sorun cıkarabılırler ama 2 yıl calısmıssanız ve asaletinizde onaylanmışsa sorun olmaz.

İstifa edip 6 ay sonra yeniden memur olabılme mevzusu böyle bi secenekde var. Ama tavsiye etmem bu yöntem iyi degıl. İstifa edip 6 ay bekleyip kpss de tercih yapabılırsınız. Gereksiz istifa etmek. Devlet memur sürekli istifa etmesın diye böyle bi usul belirlemiş .

2- Kit 399 a tabi kurumlara geçmek Kpss puanıyla atanırsanız kit kuruma istifa edip geciyosunuz en basiti bu.

10 Temmuz 2013 16:57

Not: Ben 2. Seceneği gerçekleştirdim arkadaşlar istifa edip kit kuruma geçtim. Kpss sınavı ile.

ikiekmekbikısasamsun, 11 yıl önce

Arkadaşlar her ne olursanız ne yaparsanız yapın 657 e tabi kurumlara girdiğinizde, 1 yıl kesinlikle biryere kımıldayamazsınız.

1 yıl sonra asalet onaylansın yada onaylanmamış olsun. Eğer KPSS ye girip biryere yerleştiyseniz.

1- yeniden 657 kuruma yerleştiyseniz: kurumunuzdan muvafakat almak durumundasınız. Genelde sorun cıkarmıyorlar ama sorun cıkarırlarsa muvafakat konusunda, bölge idari mahkemesine size gelen red cevabından 15 gün içinde yürütmeyi durdurmak için dava etmeniz gerekiyor kurumunuzu, 600-700 tl arası dosya masrafı oluyor sadece kaybederseniz davayı.

Ama çoğu kurum KPSS ile genelde sorun cıkarmıyor. 1 yıldan sonra belki sorun cıkarabılırler ama 2 yıl calısmıssanız ve asaletinizde onaylanmışsa sorun olmaz.

İstifa edip 6 ay sonra yeniden memur olabılme mevzusu böyle bi secenekde var. Ama tavsiye etmem bu yöntem iyi degıl. İstifa edip 6 ay bekleyip kpss de tercih yapabılırsınız. Gereksiz istifa etmek. Devlet memur sürekli istifa etmesın diye böyle bi usul belirlemiş .

2- Kit 399 a tabi kurumlara geçmek Kpss puanıyla atanırsanız kit kuruma istifa edip geciyosunuz en basiti bu.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi