Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Kasım 2012 16:29

il dışı tayin isteme hakkı.

merhaba... ben hakkaride görev yapıyorum vu bu yıl 2. yılım seneye 3. yılım bitecek. ben 3. yılın sonunda istanbula tayin isteyebilir miyim? bölge olarak 3. bölgeyiz.okul hizmet puanımız 26 ( yibo olduğu için 32 alıyorum) istanbul 1. bölge olduğundan kafamda soru işaretlei var...

Pearl76
Kapalı
11 Kasım 2012 19:58

evet il dışı için 3 yıl görev şartı var. tabi meb il dışını 4 yıla çıkaracak diyenler de var. inş. öyle bir durum olmaz.

murat8550
Şef
11 Kasım 2012 20:20

Teşekkür ederim...peki 3 yıl sonunda istanbul'da zorunlu hizmet bölgesi olan bir yere gidebilir miyim... okulumun zorunlu hizmet yılı 4 yıl... yönetmelikte ise 3 yıl bitince il dışı tayin istenebileceği söyleniyor. bu gidilecek bölgenin sadece zorun hizmet bölgesi olması yeterli mi yoksa bununda bir sınıflaması var mı?

11 Kasım 2012 20:29

hizmet puanı aynı olan yere gidebilirsin hizmet alanıda aynı olması lazım bende aynı durumdayım sürekli bakıyorum anca açık olcakta o yerler öyle gidecegiz umarım olur

murat8550
Şef
11 Kasım 2012 20:40

2010 yönetmeliğine göre 5. alandayım... istanbulda 5. hizmet alanına bir yeri tercih etmem gerekiyor öyle değil mi? doğru mu anlıyorum... ama aynı hizmet puanı da gerekiyor yani 26 puan verecek bir okul...

murat8550
Şef
11 Kasım 2012 21:17

şimdi baktım hizmet alanı 5 olan okulların hiçbirinin hizmet puanları 26 değil...bu hizmet puanlarıda aynı olmalı bilgisinde bir yanlışlık olabilir mi ? yoksa istanbul bir hayal mi? :)

hazeleye
Yasaklı
11 Kasım 2012 22:29

hizmet puanı değil hizmet bölgesi aynı olmalı sanırım

murat8550
Şef
11 Kasım 2012 22:50

hizmet alanımı, hizmet bölgesimi hocam... hizmet bölgesi olursa zaten urfa'ya anca gidebiliyorum... :)

attention_
Aday Memur
08 Şubat 2013 11:37

ben de murat arkadaşımla benzer durumdayım doğudayım karsta okulum hizet bölgesi olarak 3. bölgede hizmet alanı olrak 4 te ben istanbula yada kocaelie tayin isteyebilir miyim?

bizimselim
Genel Müdür
08 Şubat 2013 14:50

Benim bildğim zorunlu hizmet bitmediyse bulunduğunuz hizmet alanı ve daha yukarısını tercih edebiliyoruz.. hizmet alanı olarak 4.bölgedeysen 4,5,6 yı tercih edebiliriz..

attention_
Aday Memur
08 Şubat 2013 15:57

hocam hizmet bölgesi olarak 3. bölgede hizmet alanı olarak 4. hizmet alanındayım. İstanbul 2. bölge ama hizmet alanı olarak 4. alanı olan yerleri var. Bu durumda istanbulun 4. alanı olan yerleri tercih edebilir miyim

attention_
Aday Memur
08 Şubat 2013 16:09

hizmet bölgesine göre mi hizmet alanına göre mi?

hannane-m
Daire Başkanı
08 Şubat 2013 16:40

hocam ben de sizinle aynı durumdayım... 2011 atamasıyım, seneye ildışı istemeyi düşünüyorum...

atama ve yer değiştime yönetmeliğinde şu ifade yer almakta:

"Zorunlu çalışma yükümlülüğü nedeniyle ikinci veya Üçüncü Hizmet Bölgesi içindeki illerde görevli bulunanlar, bulundukları ilde en az iki yıl süre ile çalışmaları şartıyla isteğe bağlı olarak zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen illere veya Birinci Hizmet Bölgesine dâhil illerin (D) ve (E) sınıfı ilçelerine,"

bu ifadeye göre bölge ya da alan şartı yok.

fakat; benim anlamadığım 2011 ve 2012 kılavuzlarında neden zorunlu hizmet yükümlüsü olmayıp adaylık kalktıktan sonra tercih yapabilecekler belirtilmişken, halihazırda zorunlu hizmetini yapan ve 3 yılını dolduranlara özel bi madde olmayışı. (incelediğim kadarıyla kılavuzda yok ama yönetmelikte var) yani acaba 3 yıl şartını dolduran herkese bu hak tanınıyor bizim durumuzda olanlara başvuru ekranında sadece zorunlu hizmet okulları açıldığı için yani tek fark bu olduğu için mi özel olarak belirtilmemiş ?

08 Şubat 2013 18:27

sınıf öğretmeniysen çooook zor

attention_
Aday Memur
08 Şubat 2013 23:40

hocam bende 2011 de başladım 2012 yönetmeliğinde bölge yada alanla ilgili bişeyler var galiba net bir bilgi istiyorum ama bir türlü soruma cevap alamadım. Branş öğretmeniyim ben

hannane-m
Daire Başkanı
09 Şubat 2013 00:32

hocam biz atandığımızda yönetmelik böyleydi hala böyle. eşdeğer bölge şartı yok. yönetmeliğin ne zaman değişeceği bile belli değil. diyelim ki değişti. bizi mağdur etmezler diye düşünüyorum. hadi ettiler diyelim mahkeme yolu açık, kazanırız diye umut ediyorum :)

yani şuan net olan eşdeğer bölge şartının olmayışı. tercih edilecek okulların zorunlu hizmet kapsamına girmesi yeterli.

attention_
Aday Memur
09 Şubat 2013 00:38

hocam gerçekten böylemii yani 3. senemizde zorunlu hizmet olarak sayılan herhangi bir okulu tercih edebilirmiyiz inşallah mağdur etezler hocam inşallah . Malum ailemizden uzak zor şartlarda çalışıyoruz 3. yılımızda tercih hakkımız varsa bu puanımız yetiyorsa eğer istediğimiz illerde olabilemli 3. bölgede olan biri sadece 3.. bölgeden tercih edecek denildiği zaman bu bir ceza gibi oluyor. İnşallah mağdur edilmeyiz ve 3. senemizde istediğimiz illerde zounlu hizmet olarak kabul edilen yerleri yazabiliriz. Ceva verdiğiniz için çok teşekkür ederim

hannane-m
Daire Başkanı
09 Şubat 2013 00:51

rica ederim hocam... içiniz rahat etsin diye yönetmeliğin 28.maddesine bakabilirsiniz. :)

attention_
Aday Memur
09 Şubat 2013 00:56

hangi yönetmelik dersem komik olmam inşallah

hannane-m
Daire Başkanı
09 Şubat 2013 01:00

est. :) atama ve yer değiştirme yönetmeliği. ben yaziyim:

"Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler, bulundukları eğitim kurumunda ya da ildeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen 4, 5 ve 6 ncı hizmet alanlarında toplam 3 yıl süreyle görev yapmaları kaydıyla il içindeki ya da diğer illerdeki zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler."

victoire
Aday Memur
09 Şubat 2013 01:17

Hizmet bölgesi 3

Hizmet alanı 6

Hizmet puanı 30

Yerleşim birimi Köy

Zorunlu çalışma yükümlülüğü süresi 3 yıl

İki yıla bir kademe almaz

Hocam su an 1 yılım doldu. Çalıştığım okul yukarıdaki şartta. 2 senem dolunca tercih hakkım olur mu yani zorunlu illere? İstanbul, Kocaeli mesela.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi