Editörler : E.Kayı Han
«267268269270271272273274275276277278»

İKMbynn
Şef
17 Haziran 2019 17:50

28 Şubattan bugüne bekliyoruz hocam Ayrıca eğer ilan çıkmazsa adli tatil sonrasına kalacak her şey
KatipAdayı15, 5 yıl önce

Gençler birşeyler söylemek istiyorum biraz sabretseniz nasıl olur? Kaç gündür takip ediyorum sadece gerisini Rabbime bırakıyorum bıraz sabredin Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur. Biraz daha sabırlı olmamız lazım diye düşünüyorum

KatipAdayı15
Aday Memur
17 Haziran 2019 18:00

Canımız sağolsun yeterki gerisi her türlü hallolur beklemek sıkıcı tabi bende sıkılıyorum ama elden birşey gelmiyor maalesef sabırla beklemek şuan yapacağımız şey, Allahın izni ile en kısa süre de geleceğini düşünüyorum

Berkutay38
Şef
17 Haziran 2019 19:36

Hadi bu hafta ilan gelsin inşallah

Berkutay38
Şef
17 Haziran 2019 20:38

Adli Tatil Nedir ve Kimleri Kapsar? Adli Tatil, ( İlk Derece, Bölge Adliye ve Yargıtay dahil) tüm mahkemelerin yargılama faaliyetleriyle diğer iş ve işlevlerine (nöbetçi mahkemeler dışında) belli bir süreyle sınırlı olmak üzere ara verilmesidir. Adli tatil süresi, (650 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yeniden düzenlenerek) 20 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arası olarak belirlenmiş; düzenleme, 01.01.2012'de yürürlüğe girmiştir (HMK. md. 102; 657 sayılı KHK md. 43). Acele mevaddan (acil işlerden) olmayan, gecikmesinde sakınca bulunmayan yargısal işlere ve davalara ilke olarak Adli Tatil süresi içinde bakılmaz. Adli Tatile tabi olan dava ve işlerde, yasal sürelerin bitmesi Adli Tatil zamanına rastlarsa, bu süreler, -herhangi bir karara gerek kalmadan- Adli Tatilin bittiği günden itibaren bir hafta uzatılmış sayılır (HMK. md. 104). Adli Tatilde Görülebilecek İşler Adli Tatil süresi içinde ancak aşağıda belirtilen davalar ve işler görülebilir (HMK. md. 103/1): a- İhtiyati tedbir, ihtiyati haciz ve delillerin tespiti gibi geçici hukuksal koruma talepleriyle ilgili işler ve davalar, b- Deniz raporlarının alınması ve dispeççi atanması talepleri ile bu taleplere karşı yapılacak itirazlar ve diğer başvurular hakkında karar verilmesi işleri, c- Her çeşit nafaka davaları, d- Soybağı, (Nesep) davaları, e- Velayet ve vesayete ilişkin dava ya da işler, f- Nüfus kayıtlarının düzeltilmesi davaları ve işleri, g- Hizmet akdi veya iş sözleşmesi sebebiyle işçilerin açtıkları davalar, h- Ticari defterlerin kaybında dolayı Zayi (Kayıp) Belgesi verilme talepleri, ı- Kıymetli Evrakın (Kambiyo Senetlerinin) kaybından doğan iptal davaları ve işleri, i- İflas ve konkordato ile sermaye şirketleri ve kooperatiflerin uzlaşma suretiyle yeniden yapılandırılmasına ilişkin işler ve davalar, j- Adli Tatilde yapılmasına karar verilen keşifler, k- Tahkim hükümlerine göre, mahkemenin görev alanına giren dava ve işler, 1- Çekişmesiz yargı işleri, m- Kanunlarda ivedi (müsta'cel) olduğu belirtilen veya taraflardan birinin talebi üzerine, mahkemece ivedi görülmesine karar verilen dava ve işler. Ancak, tarafların anlaşması halinde veya dava bir tarafın yokluğunda görülmekte ise, hazır olan tarafın talebi üzerine, yukarıdaki iş ve davalara bakılması, Adli Tatilden sonraya bırakılabilir (HMK. md. 103/2). Adli Tatilde, yukarıda gösterilenler dışında kalan dava ve işlerle ilgili olarak verilen dava, karşı dava, istinaf ve temyiz dilekçeleri ile bunlara karşı verilen cevap dilekçelerinin ve dosyası işlemden kaldırılan davaları yenileme dilekçelerinin alınması, ilam verilmesi, her türlü tebligat, dosyanın başka mahkemeye, Bölge Adliye Mahkemesi'ne veya Yargıtay'a gönderme işlemleri de yapılır (HMK. 103/3). Yukarıda gösterilen iş ve davalarla ilgili hükümler, Bölge Adliye Mahkemeleri ve Yargıtay incelemelerinde de uygulanır (HMK. md. 103/4). Adli Tatilin Sürelere Etkisi Adli Tatile tabi dava ve işlerde, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun tayin ettiği sürelerin bitimi (yani son günleri) tatil zamanına rastlarsa, bu süreler, ayrıca bir karara gerek kalmaksızın, Adli Tatilin bittiği günden itibaren bir hafta uzatılmış sayılır (HMK. md. 104). ADLİ TATİLDE DE GÖRÜLEBİLECEK DAVA VE İŞLER Geçici Hukuksal Koruma Tedbirleri (İhtiyati Tedbir, İhtiyati Haciz ve Delil Tespiti gibi.) Her türlü nafaka davaları Nesep, velayet ve vesayet davaları Çekişmesiz yargı işleri Adli tatilde yapılmasına karar verilen keşifler Hizmet akdinden, iş sözleşmesinden kaynaklanan davalar Ticari defterlerden dolayı "Kayıp Belgesi" verilmesi talepleri Kıymetli evrakın kaybından doğan iptal davaları ivedilik arz eden ya da ivedilikle görülmesi kararı verilen dava ve işler Tahkimde mahkemenin görev alamna giren davalar İflas ve konkordato ile sermaye şirketleri ve kooperatiflerin uzlaşma yoluyla yeniden yapılandırılmalarına ilişkin dava ve işler Adli tatilde diğer dava ve işlerle ilgili verilen dava, karşı dava, istinaf ve temyiz dilekçeleri ve cevap dilekçeleri; işlemden kaldırılma, yenileme dilekçelerinin alınması, ilam verilmesi, tebligat, dosyanın başka mahkemeye, Bölge Adliye Mahkemesine ve Yargıtay'a gönderilme işlemleri de yapılır. Yukarıda sıralanan dava ve işlerle ilgili Bölge Adliye'de ve Yargıtay'daki incelemeler de Adli tatilde görülebilir. Ü

ridvansimsek06
Kapalı
17 Haziran 2019 21:00

İlân büyük ihtimal bu ay gelmeyecek arkadaşlar .

17 Haziran 2019 22:10

Klavye sınavının büyük küçük harf , noktalama işaretleriyle birlikte mi yazilmasi gerekiyor?

papaatyaa
Yasaklı
18 Haziran 2019 09:34

#Adaletbakanlığı2019alımıguncell

Cevval0646
Şef
18 Haziran 2019 13:08

İlanın bu kadar gecikmesi hayra alamet değil. Sanki yıl sonuna kalacakmış gibi

papaatyaa
Yasaklı
18 Haziran 2019 13:37

Bence son yapılan açıklamada seçim öncesi yağılmış bir açıklama diğer yapılan açıklamalar gibi boşa çıkacak ve seçimin gölgesinde kalacak

Berkutay38
Şef
18 Haziran 2019 14:07

ilanla ilgili önerim : Cimere yazıp soralım

kubrapolat97
Aday Memur
18 Haziran 2019 14:47

Arkadaşlar 81 puanla mübaşirlik gelme şansı var mı sizce ? Bana çok riskli geliyor. Ama klavyem çok iyi değil 80 falan yazıyorum. Sizce ne yapmalıyım ?

Berkutay38
Şef
18 Haziran 2019 14:55

bayan mübaşir alınmıyor diye biliyorum ama hocam. yani başvurulabiliyor ama komisyon tercih etmiyor diye biliyorum

kubrapolat97, 5 yıl önce

Arkadaşlar 81 puanla mübaşirlik gelme şansı var mı sizce ? Bana çok riskli geliyor. Ama klavyem çok iyi değil 80 falan yazıyorum. Sizce ne yapmalıyım ?

memuradaysvd
Memur
18 Haziran 2019 14:56

ilan adli tatil sonrasına kaldı gibi en iyisi klavye çalışmaya devam etmek yapacak bir şey yok çünkü

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
18 Haziran 2019 15:04

bu saldırıyı şiddetle kınıyorum . Allah rahmet eylesin

www.memurlar.net/haber/836600/infaz-koruma-bas-memuru-bicakli-saldirida-oldu.html

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
18 Haziran 2019 15:42

Köyceğiz ilçesinde dün akşam gerçekleşen bıçaklı saldırı olayının ardından Nimet Barik kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırıyı gerçekleştiren M.Y. isimli şüpheliyi gözaltına aldı. M.Y.'nin eski bir hükümlü olduğu ileri sürülürken, bıçaklama gerekçesinin ne olduğu yürütülen soruşturma sonunda ortaya çıkacak.

Ceza İnfaz Kurumları Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gerçekleştirilen saldırıyı kınarken, saldırı sonrası yaşamını yitiren Nimet Barik'in cenazesinin memleketi Muş'a gönderileceğini açıkladı.

Hacimirza, 5 yıl önce

bu saldırıyı şiddetle kınıyorum . Allah rahmet eylesin

www.memurlar.net/haber/836600/infaz-koruma-bas-memuru-bicakli-saldirida-oldu.html

İKMbynn
Şef
18 Haziran 2019 16:26

bir üst başlıkta sormuştum :

İlan ne zaman çıkar bilmiyorum ama son 1-1,5 ay içinde çıkar diye tahmin ediyorum. Mülakatta da giyim konusu son derece önemli bence. Erkeklerde takım elbise olmazsa olmaz zaten, bayanlarda daha farklı daha çeşit olması sebebiyle bu durum değişebilir yani takımdan ziyade daha şık kombine yapılabilir. Hitap şekli de "efendim" denilmesi daha ideal diye düşünüyorum.

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
18 Haziran 2019 16:45

YKS'YE GİREN TÜM ADAYLARIN EĞİTİM BİLGİLERİNİ KONTROL EDİP ONAYLAMALARI GEREKİYOR 2019-YKS değerlendirme işlemlerinde, adayların ortaöğretim seviyesindeki eğitim bilgileri kullanılmaktadır. 2019-YKS'ye başvuran adayların 18-26 Haziran 2019 tarihleri arasında Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) bulunan https://ais.osym.gov.tr/ÖSS/2019/1/BasvuruEgitimGuncelle adresinden, değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini seçerek 26 Haziran 2019 tarihi saat 16.00'ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Kerassunde29
Aday Memur
18 Haziran 2019 17:03

neden ki hocam benim de 87 puanım var klavyede kötü olduğum için mübaşirlikten denerim diyordum sizce klavye mi çalışmaya başlamalıyım
Berkutay38, 5 yıl önce

bayan mübaşir alınmıyor diye biliyorum ama hocam. yani başvurulabiliyor ama komisyon tercih etmiyor diye biliyorum

Berkutay38
Şef
18 Haziran 2019 17:49

İyiyce araştırın hocam benim bilgim öyle bayan mübaşir alımı olmuyor Yani artık ne gerekiyorsa onu yapmakta fayda var
Kerassunde29, 5 yıl önce
neden ki hocam benim de 87 puanım var klavyede kötü olduğum için mübaşirlikten denerim diyordum sizce klavye mi çalışmaya başlamalıyım

efsane6284
Müsteşar Yardımcısı
18 Haziran 2019 18:34

Umudu kaybetmek yok
Toplam 7853 mesaj
«267268269270271272273274275276277278»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi