Editörler : crops35

Becayiş istiyor
10 Şubat 2019 09:09

Merkezi atama

2016 kpss puanı ile açıktan atama yoluyla iş kur a sözleşmeli personel olarak yerleştim telefon la aradılar ama sözleşme imzalamadan 2018 kpss puanı 85.99 ( branş siralamsi 33) merkezi atama da tercih yapma hakkkim var mı yerlesirsem problem çıkar mı

skayres
Aday Memur
10 Şubat 2019 10:20

sorun çıkar sözlesmeliden sozlesmeliye geçmek yok direk kadro verilse sorun olmaz idi ama atamada da sözleşmeli olacak bana da geldi riske atmamak için gitmedim

mrtylm
Şef
10 Şubat 2019 10:37

bende gitmedim sözleşme imzalamadim memleketime yakın bir yere gitmek için tercih yaparsam bir sorun olmaz herhalde çünkü sözleşme imzalamadim
skayres, 5 yıl önce
sorun çıkar sözlesmeliden sozlesmeliye geçmek yok direk kadro verilse sorun olmaz idi ama atamada da sözleşmeli olacak bana da geldi riske atmamak için gitmedim

Me123
Aday Memur
10 Şubat 2019 12:06

Ünvan degişikligiyle gecebiliyorsunuz diye biliyorum forumda onceki yazilanlardan oyle kalmis aklimda.net bilgisi olanlar cevaplarsa biz de faydalanabiliriz. Mesela ben sozlesmeli buro personelliginde calismaya baslarsam kendi meslegim olan sosyal calismaci atamalarinda sozlesmeli ya da merkezi atamayla yerlestigimde direkt istifami verip gecis yapabilir miyim?

skayres
Aday Memur
10 Şubat 2019 13:32

ama sözleşmeli olarak ataniyoruz unvan değişikliği olmuyor ki aynı derecede ve imzalamaz isek sorun yok ama imzalar isen tek taraflı fesih edince 1 yıl sozlesmeliye geçiş hakkınız olmuyormuş bana öyle soylenildi ben araştırmıştım
Me123, 5 yıl önce
Ünvan degişikligiyle gecebiliyorsunuz diye biliyorum forumda onceki yazilanlardan oyle kalmis aklimda.net bilgisi olanlar cevaplarsa biz de faydalanabiliriz. Mesela ben sozlesmeli buro personelliginde calismaya baslarsam kendi meslegim olan sosyal calismaci atamalarinda sozlesmeli ya da merkezi atamayla yerlestigimde direkt istifami verip gecis yapabilir miyim?

Rengarenk91
Kapalı
10 Şubat 2019 14:55

Her yil ocak ayinda sozlesme imzalaniyo.siz sozlesmeyi imzalamiycanizi 1 ay onceden soylerseniz ve imzalamazsaniz ayni unvanla baska bir dsozlesmeli kuruma 1 yil beklemeden gecis yapabiliyosunuz.cogu kisi bunu bilmedigi icin nufustan iskura gecemedi.

mrtylm
Şef
10 Şubat 2019 16:26

ben açıktan atama yoluyla iş kur a atmadım güvenlik soruşturması olumlu geçti telefonla aradılar ama daireye hiç gitmedim sözleşme imzalamadim şimdi 2018 kpss puanı ile merkezi atamada tercih yapma hakkkim var değil mi
Rengarenk91, 5 yıl önce

Her yil ocak ayinda sozlesme imzalaniyo.siz sozlesmeyi imzalamiycanizi 1 ay onceden soylerseniz ve imzalamazsaniz ayni unvanla baska bir dsozlesmeli kuruma 1 yil beklemeden gecis yapabiliyosunuz.cogu kisi bunu bilmedigi icin nufustan iskura gecemedi.

mucizi
Kapalı
10 Şubat 2019 17:31

evet

mrtylm, 5 yıl önce
ben açıktan atama yoluyla iş kur a atmadım güvenlik soruşturması olumlu geçti telefonla aradılar ama daireye hiç gitmedim sözleşme imzalamadim şimdi 2018 kpss puanı ile merkezi atamada tercih yapma hakkkim var değil mi

mrtylm
Şef
10 Şubat 2019 17:47

kazanırsam atamam olur mu

mucizi, 5 yıl önce

evet

mucizi
Kapalı
10 Şubat 2019 18:03

evet atanırsın, sözleşmeli olsaydında sıkıntı olmazı

mrtylm, 5 yıl önce

kazanırsam atamam olur mu

mrtylm
Şef
10 Şubat 2019 18:15

neden merkezi atama da da sözleşmeli kadro var ama , sözleşmeli den sözleşmeliye öyle geçiliyor mu

mucizi, 5 yıl önce

evet atanırsın, sözleşmeli olsaydında sıkıntı olmazı

mucizi
Kapalı
10 Şubat 2019 19:15

merkezi atamada sadce kadrolu atama varsözleşmeli olmaz

mrtylm, 5 yıl önce

neden merkezi atama da da sözleşmeli kadro var ama , sözleşmeli den sözleşmeliye öyle geçiliyor mu

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi