Editörler : E.Kayı Han
20 Temmuz 2011 10:15

3 dil bilen yaşasın, 2 dil bilen gazi olsun, 1 dil bilen ölsün...

Paşa çocuklarının Güneydoğu yerine torpille batı illerinde askerlik yaptığı ilişkin bir ses kaydı yayınlandı.

19.07.2011 - 15:41

dailymotion.com video paylaşım sitesinde Tümgeneral Alaeddin Örsal'ın eşi Figen Örsal'a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı. Ses kaydına göre Figen Örsal, bir yakını için askerlik torpili ayarlıyor.

Daha önce de, paşa çocuklarının askerlik görevlerini Güneydoğu'da değil de batı illerinde yaptıkları haberleri basına yansımıştı. Tümgeneral Örsel'in eşine ait olduğu iddia edilen ses kaydında da torpil yapıldığına ilişkin bilgiler var.

İŞTE O SES KAYDINDA GEÇEN DİYALOG

FİGEN ÖRSAL(TÜMG. ALAEDDİN ÖRSAL'IN EŞİ): NE OLDU HAYIRDIR?

ASKER ANNESİ: ŞIRNAK GÖZÜKÜYOR SEMİH'İN DAĞITIMI.

FİGEN ÖRSAL: ŞIRNAK MI?

ASKER ANNESİ: EVET.

FİGEN ÖRSAL: NASIL OLUYOR ŞIRNAK'A?

ASKER ANNESİ: NE BİLEYİMBEN? ÜÇ TANE YABANCI DİL BİLEN,YÜKSEK LİSANSLI ÇOCUK NASIL OLABİLİYOR BİLMİYORUM. AMA YÜZDE ONU ORDAKALABİLİYORMUŞ.

FİGEN ÖRSAL: TAMAM. ŞİMDİ ŞEY YAPARIZ. SEN AĞLAMA BEN ONUGÖRÜŞÜRÜM ALAADDİNLE. ŞEY YAPMA BAK. BİRAZ RAHAT OL. KÖTÜ DÜŞÜNÜNCE KÖTÜ ŞEYLERGELİYOR FİGEN. BİRAZ RAHAT OL.

ASKER ANNESİ: AMA BELLİYDİ ZATEN. ORANINDA GELDİĞİNİDUYUNCA EYVAHLAR OLSUN DEDİM. YA VERİRLERSE.

FİGEN ÖRSAL: AMA KISA DÖNEMLERİ VERMİYORLAR DEDİ ALAEADDİN.

ASKER ANNESİ: GÜYA VERMİYORLAR İŞTE.

FİGEN ÖRSAL: TAMAM TAMAM SEN AĞLAMA. ALAEADDİN İLE BİZKONUŞURUZ...

ASKER ANNESİ: NOLUR ÇOCUĞUMU BİR YERE ALSINLAR ETSİNLERYAA!

FİGEN ÖRSAL: TAMAM AĞLAMA FİGEN TAMAMMM. BAK KENDİNİPERİŞAN EDİYORSUN. TAMAM, DÜZELİR HİÇ MERAK ETME.

ASKER ANNESİ: TAMAM.

FİGEN ÖRSAL: HADİ, HADİ BEN KONUŞACAĞIM.

ASKER ANNESİ: (AĞLIYOR)..

FİGEN ÖRSAL: TAMAM TAMAM SEN AĞLAMA. TAMAM DÜZELİR!!

Anadolunun gariban çocukları memleket uğruna şehit düşerken 3 dil bilen kolej çocukları nerede bu düzen ve kirli tezgahlar ne zaman son bulacak.

Çare*
Kapalı
20 Temmuz 2011 10:43

yaşamak bile parayla...

20 Temmuz 2011 10:48

o tprpil yapan paşayı görmek istiyorsanız

link

http://www.haberfx.net/genc-kartallar-mezun-oldu-haberi-107658/

hawin*
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:30

işte uğruna kürt halkını düşman bellediğiniz vatanseverlerinizzzz

devekuşlarını sokaklara döken vatanseverler :))

deve kuşlarını kukla gibi oynatan vatanseverleriniz :))

mmmarjinal
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:39

hawin

bu konuda senın kendıne ve kürtlere cıkartabılecegın bır pay yok

hawin*
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:42

haberi bidaha oku o halde :PP

yine anlamazsan ; kendini damdan aşağı at

'Battal Gazi
Müsteşar
20 Temmuz 2011 21:44

Aynı şeyi hem de fazlasıyla siyasilerde yapıyor,hatta büyüklerimizden birinin çocuğu testis kanseri diye çürük raporu almış ama maşaallah koç gibi bir oğlu var :))

hawin*
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:45

:))))

_huzur_14
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:46

neden hep fakirin çocuğu ölüyor diyoruz bizde,işte cevabı bu!

detailed
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:50

Kimin nerede öleceğini Allah bilir...

Bir anne çocuğunun zarar görmesini istememiş, kendince korumaya çalışıyor...

Asıl utanması gerekenler, oğlum izmire çıkmış dediğinde göbek atılırken, oğlum şırnağa çıkmış diye ağlamak zorunda bırakanlar...

Bu söz konusu illerin ayıbıdır, ülkesinin mehmedine sahip çıkamayanlardır...

Kafalarını o iller toplasında biz böyle istenmeyen yerler mi olduk niye böyle olduk diye düşünsün...

Terörle mücadele, özel kuvvetler, özel harekatçılar gibi gönüllü, profesyonel birlikler yerine sokaktan topladığın 22 yaşında çocuğu kullanırsan, terör örgütleri de marifet yaptım sanıp bu yiğitlerin kanına girer...

Bırakın fakir fukara edebiyatını...

Terör örgütü adamsa, gider profesyonel birlikleri hedef alır, gidip silah kullanma yetkisini bilmeyen, ateş etsem mi etmesem mi diye tereddütte kalan, hayatında ilk defa silah sesi duymuş, mehmede saldırmaz...

kimse çocuğunu sokakta bulmadı...

Bu işte can olunca bireysel düşülmesi normaldir...

Kürttü Türktü ıvırdı zıvırdı fakirdi fukaraydı deyipte olayı saptırmayalım...

Sanki ortada mevzi savaşı var, mayını var pususu var adi bir pislik topluluğu ile mücadele verirken saçma sapan olaylara odaklanma zamanı değildir...

Saygılarımla.

'Battal Gazi
Müsteşar
20 Temmuz 2011 21:52

VATANINI EN ÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR!

Ne iş yaparsan yap layıkıyla yap,senden kıralı yoktur.

hawin*
Yasaklı
20 Temmuz 2011 21:59

:)))

desene bu ülkedeki herkes vatan haini :)))

eğitim ?? ekonomi ?? hele de siyaset ??

nerden tutarsan tut elinde kalıyor ........

cailIou
Kapalı
20 Temmuz 2011 22:03

4 di cennete mi

detailed
Yasaklı
20 Temmuz 2011 22:03

30 ağustos ve YAŞ yaklaşıyor...

el ayak oyunları başlamış...

Tanıdığına bir ricada bulunmuş...

Yapmış yapmamış, yapamamış belli değil...

Terör örgütünün iskenderunda saldırmayacağına garanti var mıdyı?

Denizcilere roketle saldırmadı mı?

mevsim sıcak dikkatli olmak lazım...

Her habere balıklama atlamak doğru değil...

Saygılarımla.

larathi
Yasaklı
21 Temmuz 2011 03:46

bunu türkiyede yapmayan siyasetçi mi var arkadaşlar ? yalnız şunu soyleyeyım bu tutum yanlış ancak o 3 dil bilip yüksek lisans yapan cocuk da askerlikten anlayacak tip zaten yoktur okumaktan başka birşey bilmiyor demektir.. vatana millete askerde fayda sağlayamaz alışamaz o ortama onun fayda saglayacağı alan kendı uzmanlık alanıdır bir nebze de olsa hak vermemek elde değil.. düşünün ki üst düzey bir mühendis aselsanda havelsanda roketsanda çalısıyor şimdi bu adamı alıp doğuya göndermek mi mantıklı , yoksa kendı uzmanlık alanında çalışıp savunma ve saldırı sanayisini geliştirmesinin önünün açılması mı ? ..

ancak elbet de zenginin çocuğu fakirin cocugu ayrımı yapmak adaletsizliktir ancak okumuş biriyle de okumamış biri arasında da fark olmalıdır..

21 Temmuz 2011 10:59

Bir tümgeneralin eşinin yaptığı konuşşma o onun artık vicdanına kalmış doğru bulmuyorum elbette ki..ama neden son zamanlarda askerimize böyle haksızlık yapıyorsunuz.hangi bakanın hangi siyasetçinin çocuğu hakkıyla gidip askerlik yapmış ki sayılıdır..sadece askeri kötülemek amaçlı protestolara katılan ve hak verenler içine dönsünler ve şimdi içerde olanların hayatlarını yaptıklarını araştırsınlar.kulaktan duyma boş sözlerle kimse kimseyi yargılayamaz.

Çare*
Kapalı
21 Temmuz 2011 13:51

askeri kötülemek amaçlı olduğunu sanmıyorum

bu gün şehit olan gençlerin yerinde belki tayyip erdoğanın oğluda olmalıydı

bu generalin oğluda ya da bir başka büyüğümüzün

bu sorun bir şekilde aşılmalı "bu ülke birilerinin kanlarıyla bir diğerlerinin sefa süreceği ülke değildir"

Nickless_Cage
Yasaklı
21 Temmuz 2011 16:43

ULAN ORDU DUSMANI DALLAMALAR, SOYLEYIN BANA RTE NIN OGLU NERDE ASKERLIK YAPTI?

DUYAMADIM?????

SAKSAKCISI OLDUGUNUZ ADAMIN OGLU CURUK RAPORU ALIR ASKERDEN KACAR SESINIZ CIKMAZ, PASA COCUGU IYI KOTU DE OLSA ASKERE GIDER ONA KULP TAKARSINIZ.

bir de nasil oluyorda tam da boyle aciklamalar yaparken dinlemeye takiliyorlar, ayrica kim hangi sebep ile bir pasa hanimi ile bir subayin telefonunu dinleyebiliyor,

benim bildigim askeriyenin kendine ait fiberoptik telefon agi var telekomdan bagimsiz bir sekilde..

yeni duydunuz degil mi?

:-)

Toroslar
Genel Müdür
21 Temmuz 2011 17:04

Doğru ya başbakanın bir oğlu askerlik yapmadı. Diğer oğlu ise dövizle askerlik yaptı...

Nazende*
Aday Memur
21 Temmuz 2011 17:13

Güzelim ülkem de ferrarisi olan biri ne zaman bir ayakkabı boyacısıyla ya da üç dil bilen bir paşa çocuğu güneydoğuda bir erle yer değiştirmek isterse o zaman bu kahrolası düzen de yerle bir olacaktır...

Gönüllere cesaret takamayan bu anne çocuğuna üç dil öğretmiş ama neye yarar...

Şehitlik herkese nasip olmaz boşverin kimin kaybedip kazandığını Mevlam bilir...

Onlar kazandıklarıyla kalsınlar ,biz bize benzeriz çok şükür...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi