Editörler : "eskiyara"Pangaea

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2022 21:19

Mesleğin ilk yılı, son yili farketmez. Çok bilmiş veliler her zaman karşınıza çıkar. Allah bilir o veli çocuğu sınava girmediği zaman mazeret belirtmesi gerektiğini bile bilmez. Siz doğru olanı yapmışsınız.

Ders tekrarı yapmadığım için, lise öğrencisine derste "anladınız mı" diye sormadigim için Cimer e şikayet edildim. Şimdi bu Velinin neresinden tutsan elinde kalır. O yüzden çok takılmayın. Zaten haklısınız.

Daha çocuğunun hangi sınıfta olduğunu bilmeyen veliler göreceksiniz.

maviçobanyıldızı, 2 yıl önce

Aslında normalde yapıyorum ilk kez yapmadım ve böyle oldu . Hiç beklemediğim bir şey. Özellikle mesleğin ilk yılında böyle olması canımı çok sıkıyor

01 Temmuz 2022 21:28

Geçmiş olsun hocam size de. İnsan tedirgin oluyor işte, kendini sorguluyor ister istemez.

Peki bu süreç ne kadar sürer tahmini bilginiz var mı?

birKEDİgördümSANKİ, 2 yıl önce

Mesleğin ilk yılı, son yili farketmez. Çok bilmiş veliler her zaman karşınıza çıkar. Allah bilir o veli çocuğu sınava girmediği zaman mazeret belirtmesi gerektiğini bile bilmez. Siz doğru olanı yapmışsınız.

Ders tekrarı yapmadığım için, lise öğrencisine derste "anladınız mı" diye sormadigim için Cimer e şikayet edildim. Şimdi bu Velinin neresinden tutsan elinde kalır. O yüzden çok takılmayın. Zaten haklısınız.

Daha çocuğunun hangi sınıfta olduğunu bilmeyen veliler göreceksiniz.

otomobil-savaslari
Şube Müdürü
01 Temmuz 2022 21:34

Anladım. Bu ifadeleriniz çok anlaşılır ve net. Sizi anlıyorum. Sonucu şimdi daha çok merak ettim. Lütfen bu başlıkta veya mümkünse mesaj ile sonucu bana da bildirir misiniz?

Yorumunuz için teşekkür ederim ama olay tamamen anlattıklarından ibaret yaşanılan başka bir şey yok. Sadece o öğrenciyi değil başka öğrencileri de sınav yapmadım diğerlerinden bir ses çıkmadı bu öğrencinin velisi şikayet etti . İdare, veli veya diğer öğretmenler ile başka bir şey yaşamadım

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
01 Temmuz 2022 21:37

Ben de karşı cevap yazmıştım, okul idaresine verdim. Sonrasında ses çıkmadı. Ciddiye alınacak şikayet değildi heralde arada kaynadı gitti. Bilmiyorum. Çoğu veli öğrencinin gazıyla hareket eder. İlkokulda da aynı, lisede de. Çocugun ağzından çıkan doğru mu yalan mı demeden, o gazla şikayet eder.

Geçmiş olsun hocam size de. İnsan tedirgin oluyor işte, kendini sorguluyor ister istemez.

01 Temmuz 2022 22:02

Teşekkür ederim hocam. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz ve tertemiz biter bu olay bana da ders olur. Bundan sonrasında daha dikkatli, uyanık davranırım . Sonucunu burda paylaşırım inşallah sizinle de paylaşırım. Hepimiz faydalanırız

otomobil-savaslari, 2 yıl önce

Anladım. Bu ifadeleriniz çok anlaşılır ve net. Sizi anlıyorum. Sonucu şimdi daha çok merak ettim. Lütfen bu başlıkta veya mümkünse mesaj ile sonucu bana da bildirir misiniz?

austenjane
Kapalı
01 Temmuz 2022 23:41

Hocam bir surec yok. Sikayet metni Bakanliktan ile, ilden ilceye, ilceden okula gelir. Okul cevap yazar, ilceye gonderir, ilce ile, il bakanliga, bakanlik sikayet edene yollar. Bu kadar. Nasil siz Cimer'den bir yeri sikayet ettiginizde size 2 satir cevap yaziliyor, ayni durum. Size verilecek ekstra bir cevap, devam edecek bir surec yok şu an.

01 Temmuz 2022 23:55

Peki hocam teşekkür ederim

austenjane, 2 yıl önce

Hocam bir surec yok. Sikayet metni Bakanliktan ile, ilden ilceye, ilceden okula gelir. Okul cevap yazar, ilceye gonderir, ilce ile, il bakanliga, bakanlik sikayet edene yollar. Bu kadar. Nasil siz Cimer'den bir yeri sikayet ettiginizde size 2 satir cevap yaziliyor, ayni durum. Size verilecek ekstra bir cevap, devam edecek bir surec yok şu an.

Aslanım1905
Kapalı
02 Temmuz 2022 00:31

Sayın Hocam, bilginizle öğrencilerimize katkı vermeye devam edin. Bu durumlar sizi sakına üzmesin hiç birşeyde olmaz. Sadece buna benzer yada farklı bir konuda bir adım atarken kararın son noktasına gelmeden birilerinden bilgi almak en güzelidir:))) Saygılarımla iyi ki varsınız

02 Temmuz 2022 00:48

Çok teşekkür ederim hocam gerçekten sizler de iyi ki varsınız.:)

Aslanım1905, 2 yıl önce

Sayın Hocam, bilginizle öğrencilerimize katkı vermeye devam edin. Bu durumlar sizi sakına üzmesin hiç birşeyde olmaz. Sadece buna benzer yada farklı bir konuda bir adım atarken kararın son noktasına gelmeden birilerinden bilgi almak en güzelidir:))) Saygılarımla iyi ki varsınız

lpdeniz
Memur
02 Temmuz 2022 14:10

muhakkik göndermemiş sadece idareye savunma yazısı alın demişler buradan bişey cıkmaz hocam. direk muhakiki gönderselerdi sıkıntı olabilrdi

02 Temmuz 2022 14:38

İnşallah hocam teşekkür ederim

lpdeniz, 2 yıl önce

muhakkik göndermemiş sadece idareye savunma yazısı alın demişler buradan bişey cıkmaz hocam. direk muhakiki gönderselerdi sıkıntı olabilrdi

lpdeniz
Memur
02 Temmuz 2022 15:56

hocam şu şekilde işliyor süreç en azından bir kaç senedir böyle

ceza alınabilecek türde ise yani ciddi bir suçlama ise Muhakik gönderiyorlar

eger basit bir şey ise İdareden o ögretmenin savunması alınması söyleniyor üst yazı ile ilçeye ilçede gerekli yere bildiriyor o kadar

bir öğretmeni cimere şikayet etmişlerdi dosyayı bana verdiler okula zaten hiç bir şekilde bilgi vermezler ben okula gittim öğremtnin ve tanıkların bilgisine başvurdugumda ögrenmişlerdi

İnşallah hocam teşekkür ederim

02 Temmuz 2022 16:11

Hımm anladım hocam teşekkür ederim. Şu an okul tatil olduğu için okula giden olmaz herhalde

lpdeniz, 2 yıl önce

hocam şu şekilde işliyor süreç en azından bir kaç senedir böyle

ceza alınabilecek türde ise yani ciddi bir suçlama ise Muhakik gönderiyorlar

eger basit bir şey ise İdareden o ögretmenin savunması alınması söyleniyor üst yazı ile ilçeye ilçede gerekli yere bildiriyor o kadar

bir öğretmeni cimere şikayet etmişlerdi dosyayı bana verdiler okula zaten hiç bir şekilde bilgi vermezler ben okula gittim öğremtnin ve tanıkların bilgisine başvurdugumda ögrenmişlerdi

29 Temmuz 2022 14:20

Merhaba hocalarım bugün tam bir ay oldu idreme sordum yazılı veya sözlü herhangi bir geri dönüş yapılmamış bu konu ile ilgili bilgilendirmek istedim sizleri de

OgretmennAhmet
Kapalı
29 Temmuz 2022 15:13

Hiçbir şey olmaz. Raporu yoksa sınava girmeye hakkı yok.

darkodark
Genel Müdür
29 Temmuz 2022 17:46

Bize de idare " raporu olmayanı sınav yapmayabilirsiniz" demişti, " bu dersi hiç sevmiyorum, bana lazım da değil, diğer derslerle takdir alıyorum zaten " diyen bir öğrenci vardı, son azmanlarda dersi sabote etmeye başlamıştı, 2. sınava girmedi, bana da gelip durumunu anlatmadı, veli de aramadı ben de sınav yapmadım , dersimden 1 düştü. Ben mi koşacağım peşinden, biraz işlerini takip etmeyi öğrensinler. Bilinçli olarak gelmedi yazılıya.

02 Ağustos 2022 00:21

Bizde de öyle biz koşuyoruz öğrencinin peşinden ve bu durum hiç hoşuma gitmiyor 13-14yaşındaki bir öğrenci sorumluluğunu bilmeli kimisi sınava girmediğini bile hatırlamıyor biz hatırlatıp sınav yapıyoruz sonra bu yeni nesil neden sorumsuz diye yakınıyoruz

darkodark, 2 yıl önce

Bize de idare " raporu olmayanı sınav yapmayabilirsiniz" demişti, " bu dersi hiç sevmiyorum, bana lazım da değil, diğer derslerle takdir alıyorum zaten " diyen bir öğrenci vardı, son azmanlarda dersi sabote etmeye başlamıştı, 2. sınava girmedi, bana da gelip durumunu anlatmadı, veli de aramadı ben de sınav yapmadım , dersimden 1 düştü. Ben mi koşacağım peşinden, biraz işlerini takip etmeyi öğrensinler. Bilinçli olarak gelmedi yazılıya.

hsnsylk
Genel Müdür
02 Ağustos 2022 10:44

Siz gerekeni yapmışsınız, sebepsiz sınava gelmeyene G verilir, savunmanızı böyle yapın, yönetmeliğin ilgili maddesini savunmanıza yazın hiç bir şey çıkmaz.

03 Ağustos 2022 23:42

Yazdım hocam teşekkür ederim

hsnsylk, 2 yıl önce

Siz gerekeni yapmışsınız, sebepsiz sınava gelmeyene G verilir, savunmanızı böyle yapın, yönetmeliğin ilgili maddesini savunmanıza yazın hiç bir şey çıkmaz.

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi