Editörler : swat3410

Poljan
Aday Memur
10 Kasım 2019 23:27

Meslekte 4.senem ama ilk zamanlar eski polisler çalıştım mükemmel ötesi keyifli ve güven dolu bi dönem geçirdim sandım ki her yer aynı şarka geldik hep yeni mezunlar ağzımızın payını aldık bana uzak Allah'a yakın olsunlar. Ne varsa eskiler de var.
11 Kasım 2019 00:02

Sağol devrem Allah razı olsun, Allah Korusun..
Emir36911, 4 yıl önce

Öncelikle geçmiş olsun Allahım Acil şifalar versin kardeşim dediklerine harfiyen katılıyorum. Başka kurum çalışanları, bizlere daha çok yardımcı oluyorlar. Bizim meslektaşlarımızın bizlere çıkarttığı zorluğu sıkıntıyı tepeden bakmayı yapmıyorlar, ellerinden geleni yapıyorlar. Bizimkilerde işi zora sokmak için ellerinden gelini yapıyorlar. Tekrar geçmiş olsun Allah Acil Şifalar versin..

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2019 09:42

doğru
kemerci, 4 yıl önce
aslında işini düzgün yapan sırtı yere gelmez. şube de bulunan memurları gözünüzde büyütmeyin. kaleminiz güçlü inancımız tam olsun yeter. asıl işi bilmeyenler şube de çalışanlarıdır. işi en iyi bilen karakol ve asayiş devriye ekipleri dur.

rasim1903
Memur
11 Kasım 2019 12:55

Çok haklısın daha dün görevdeyken yanımda taşıyamayacağım emanet bir paket bıraktım şubeye diye özel harekatçı abiden yemediğim hakaret kalmadı. hepimizin kimliğinde POLİS yazıyor. en sevdiğim birimde herkesin içinde rencide edildim. Neymiş içinde ne olduğunu dememişim, yok yazıklar olsun yok sen ne yapmaya çalışıyorsun falan. Adam kadro polisine bildiğin düşman.

angarabebesi060606
Daire Başkanı
11 Kasım 2019 13:11

Meslek dayanışmasından anladığın meslektaşın suçlu olduğunda suçunu görmezlikten gelmemi
Gydm, 4 yıl önce
uygulama noktasına hızlı giren meslektaşıma kötü konuşmadım cok kızdım polis olması ona o hakkı vermiyor ama bişey demedim şimdi ben kime ne yaptım hatırlamıyorum ama şunu hatırlıyorum meslektaşımın işini zorlaştıracak bir şey yapmadım yaptığım sadace varsa iyi şeylerdir... birkaç tane daha aklıma geldi ama neyse... Sen konuyu şahsileştirme genel anlamda baktığın zaman bir meslek dayanışması yok düşünsene başına bişey geldiğinde yardımcı olan 300bin kişilik bir ailen olduğunu nekadar gurur verici bişey değil mi ailenle gidiyorsun polis olduğunu söylüyorsun uygulama esnasında daha kötü muamele görüyorsun yüzün kızarıyor sonuçta emek verdiğin bir teşkilatın var...

angarabebesi060606
Daire Başkanı
11 Kasım 2019 13:12

Sivil şube :)) this is vatandaş hemde gabbak gibi:DDD
ben kayyum olacam, 4 yıl önce

herkesin hiç beğenmediği zor dediği yerlerde çaliştim.1 buçuk yıl sicak soguk demeden caprazda çelik yelekli nobet tuttum.şimdi herkesin imrendiği yatiyor sandiği şubede sivil çalişiyorum.eski günleri ariyorum.nöbetimi bitirip eve gittiğim kafamin rahat olduğu zamanlari...

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
15 Kasım 2019 14:41

olaya öyle bakarsan trafikçinin herkese ceza yazması gerek araçında muhakkak bi eksiklik vardır ceza yazılınca kuyruğuna basılmış kedi gibi miyavlama ozaman yok bende polisim falan filan deme ozaman.... mesala kemer takmazsan yersin araçta sigara içersen yersen cezayı kış lastiği takma yersin sigorta muayene vergisini 1 gün geçiktir bağlanır araçın mesala...
angarabebesi060606, 4 yıl önce
Meslek dayanışmasından anladığın meslektaşın suçlu olduğunda suçunu görmezlikten gelmemi

mrtckr19
Memur
16 Kasım 2019 10:29

Bunun meslekle alakası yok kanaatimce. Bu durumun insanlıkla, aldığı eğitimle, empati yeteneği ve insana karşı olan saygı ve sevgisiyle değerlendirilmeli. İstanbul kadrosunun şanslı olduğunu düşünüyorum bu konuda. Öyle bir olumsuzluk varsa yapanları da Allah ıslah etsin.

Smokinli
Memur
17 Kasım 2019 12:58

Sacmalamissin, sube karakol ekipler hepsinde calismis biri olarak soyluyorum ekiplerde ve karalolda (mukayyit haric) sube polisinin bilgisinin yuzde 30'una sahipsindir, isi en iyi bildigini sanan her zaman yanilir, parkta gurultu yapan sahis ihbarina gidip sahislar bolgeden men edildi demekle bu isi nasil en iyi bildigini iddia ediyorsun ?
kemerci, 4 yıl önce
aslında işini düzgün yapan sırtı yere gelmez. şube de bulunan memurları gözünüzde büyütmeyin. kaleminiz güçlü inancımız tam olsun yeter. asıl işi bilmeyenler şube de çalışanlarıdır. işi en iyi bilen karakol ve asayiş devriye ekipleri dur.

kemerci
Memur
17 Kasım 2019 13:16

kardeşim ben de yıllarca şube de çalışan biri olarak adamlar iki satır tutanak yazamıyor, ofis programını bilmiyor. amir git der gider, gel der gelir. işin doğru olup olmadığını soramiyor. o şube de çalışanlar karakol a gelsinler bakalım kanun ve yönetmenliği ne kadar biliyorlar. şahit olduğum için söylüyorum. tabi hepsi öyle değil. genel itibariyle...
Smokinli, 4 yıl önce
Sacmalamissin, sube karakol ekipler hepsinde calismis biri olarak soyluyorum ekiplerde ve karalolda (mukayyit haric) sube polisinin bilgisinin yuzde 30'una sahipsindir, isi en iyi bildigini sanan her zaman yanilir, parkta gurultu yapan sahis ihbarina gidip sahislar bolgeden men edildi demekle bu isi nasil en iyi bildigini iddia ediyorsun ?

black maidu
Aday Memur
18 Kasım 2019 16:21

Bazı şubelerde çalışan veya müdüre yakın konumda olan meslektaşlar kaf dağını ben yarattım havasındalar yanlarına yaklaşılmıyor.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2019 17:03

doğru diyorsun
Poljan, 4 yıl önce
Meslekte 4.senem ama ilk zamanlar eski polisler çalıştım mükemmel ötesi keyifli ve güven dolu bi dönem geçirdim sandım ki her yer aynı şarka geldik hep yeni mezunlar ağzımızın payını aldık bana uzak Allah'a yakın olsunlar. Ne varsa eskiler de var.

angarabebesi060606
Daire Başkanı
19 Kasım 2019 07:42

İki kez ceza yedim hiçte miyavlamadım herkesi kendin gibi cebinden üç kuruş gidecek diye yalvaracak kadar aciZ sanma hatta sana ceza uazmasını engelleyemediğin trafikçiye söven tipsin belli
Gydm, 4 yıl önce
olaya öyle bakarsan trafikçinin herkese ceza yazması gerek araçında muhakkak bi eksiklik vardır ceza yazılınca kuyruğuna basılmış kedi gibi miyavlama ozaman yok bende polisim falan filan deme ozaman.... mesala kemer takmazsan yersin araçta sigara içersen yersen cezayı kış lastiği takma yersin sigorta muayene vergisini 1 gün geçiktir bağlanır araçın mesala...

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
20 Kasım 2019 12:45

benim araçım yok hiç olmadı
angarabebesi060606, 4 yıl önce
İki kez ceza yedim hiçte miyavlamadım herkesi kendin gibi cebinden üç kuruş gidecek diye yalvaracak kadar aciZ sanma hatta sana ceza uazmasını engelleyemediğin trafikçiye söven tipsin belli

angarabebesi060606
Daire Başkanı
21 Kasım 2019 16:23

Kesin öyledir hatta polis bile değşlsindir
Gydm, 4 yıl önce
benim araçım yok hiç olmadı

ekoo06
Aday Memur
24 Kasım 2019 20:19

bilmiyorum eski memur mu yeni memur musun ancak eski memurlara polisim diye olay yerine çağırdığımda(trafik kazası dolayısıyla) iki defa rast geldim biri yaralanmalı kaza olduğu halde olmadık hareketlerle karşılaştım(yaklaşık 10 sene önce oldu) ben de şimdi trafik polisiyim ancak hiçbir meslektaşıma bu hareketleri yapmadım yapmam. velhasıl eskiden dayanışma vardı şimdi bitti demek çok doğru olmamış çünkü eskiden de yoktu

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
10 Eylül 2023 07:29

Bu konuyla ( MESLEK DAYANIŞMASI ) ile ilgili çok şikayet geliyo. Polisin polise gerek trafik cezası yazması gerek gbt yapması gerek başka vakalar gündeme geliyo.... Meslek Dayanışmasını bu meslekte ( polislikte ) öldürmeyin. Bu demek olmuyo ki suçlu ve haksız meslektaşını savun demek olmuyo onlara gereken neyse yapılmalı ama mütevazı ve toleranslı olması gereken durumlarda da gerekli tolerans sağlanmalı. Özellikle trafik cezalarında baya bir şikayet duyumlar geliyo gerek arkadan yazma gerek yüzüne yazma kavgaya tartışmaya varan vakalar vuku buluyor. Bunlara fırsat vermeyelim. Uyarı vedahi ceza . 2. Kişilerin 3. Kişilerin hakkı söz konusu olduğunda o sorumluluk alınmamalı gereken neyse o yapılmalı.

10 Eylül 2023 07:39

sürgün,rapor yediğinde 7 yabancı haline üzülürken 12 saat çalıştığın adam içten içe mutlu oluyor, bi yanlışın olduğu zaman uyarılmak yerine hemen her yere dedikodun yayılıyor bi emniyetlik işin olur yardım istersin emin ol vatandaşa ettiği yardımı senden esirgiyor sonuna kadar yokuş yapıyor kısacası kendi kendine yeticeksin çevreni ortamını ona göre ayarlıcaksın ki ağız bükmeyeceksin yoksa meslektaşım dediğin adam seni rezil etmekten başka işe yaramaz

SüVari24
Aday Memur
10 Eylül 2023 08:10

TRAFİKCİ olduğum için trafik konusunda 1-2 şey söylemek isterim bı arkadaşım üzerine süren araca ceza yazdığı için nöbete çekildi 2 tane arkadaşım da polise ceza yazmadığı için nöbete çekilip ceza aldılar bu olaylar yakın zamanda oldu bunun gibi niceleri mevcut yani bende yardımcı olmaktan yanayım ama trafikteki konularda Trafikciye görmezden gel muamelesi yapılıyor meslektaş tarafından bazı şeyler bizim elimizde değil en ufak bişeyde yazmazsan direk kaç para aldın diye soruyorlar Trafikciye ben TRAFİKCİ olduğum halde ceza yedim yiyoruzda ayrıcalık beklemedim hayal kırıklığına uğramadım ama üslup davranış çok önemli hürmet gösteririm meslektaşa yapılacak birşey varsa mutlaka yaparım

Android60
Genel Müdür
10 Eylül 2023 14:55

Çok eski dayılar ve yeni jenerasyon polisler bu mesleği bozuyorlar. Yeni polisler saygısız laf anlamaz iş ile alakası olmayan tipler eski polislerde ben zaten emekli olacam şurdan arazi burdan arazi derken mesleği bitirdiler

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi