Editörler : crops35
08 Haziran 2021 10:14

Dhmi ataması iyi olan iki yıllık bölüm
Dhmi ataması iyi olan iki yıllık bölüm var mı

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
08 Haziran 2021 10:29

Makine yolda koymaz veya elektrik ikisinden biri mantıklı bi tercih olur arffde olabilir ataması stabil ama puan yüksek tabi gerçi hangisinin düşük ki nispeten düşükte sayılır aslında 85 puan pek yüksek değil önemli olan düzenli alımı hangi branştan yapıyorlar makine derim şüphesiz tabi g ehliyet alırsan da iyi olur

Mühendis1241
Aday Memur
08 Haziran 2021 10:41

Üstad cevap için teşekkürler elektrik mi elektronik teknolojisi mi dhmi için iyi
Mitralyöz Etkisi, 3 yıl önce

Makine yolda koymaz veya elektrik ikisinden biri mantıklı bi tercih olur arffde olabilir ataması stabil ama puan yüksek tabi gerçi hangisinin düşük ki nispeten düşükte sayılır aslında 85 puan pek yüksek değil önemli olan düzenli alımı hangi branştan yapıyorlar makine derim şüphesiz tabi g ehliyet alırsan da iyi olur

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
08 Haziran 2021 12:26

Elektrik tercih etmelisin DHMİ elektrik alımını düzenli yapıyor her zaman ihtiyaç oluyor elektronik almıyor malesef haa DHMİ almadı diyelim elektrikten TEİAŞ EÜAŞ vs atanabilirsin bunlarda maaşı DHMİden sonra gelen ve iyi kurumlar.Elektronikten bırak DHMİyi doğru düzgün hiç bi kurum almaz oldu ama bi gün rüzgar tersine döner bilemeyiz yine de elektrikten açıkta kalacağını sanmam DHMİ alımlarına devam eder diye düşünüyorum bi de atsep meselesi var elektrik ve makineciye de verilecek dedi sendika içerdeki personel lisanslandırılıp full oraya geçecek gibi böyle olursa terminale elektrik ihtiyacı daha da çok doğacaktır ve elektrik alımları artadabilir.

Mühendis1241, 3 yıl önce
Üstad cevap için teşekkürler elektrik mi elektronik teknolojisi mi dhmi için iyi

Mühendis1241
Aday Memur
08 Haziran 2021 14:53

Çok teşekkürler kral değerli bilgilerin için

Elektrik tercih etmelisin DHMİ elektrik alımını düzenli yapıyor her zaman ihtiyaç oluyor elektronik almıyor malesef haa DHMİ almadı diyelim elektrikten TEİAŞ EÜAŞ vs atanabilirsin bunlarda maaşı DHMİden sonra gelen ve iyi kurumlar.Elektronikten bırak DHMİyi doğru düzgün hiç bi kurum almaz oldu ama bi gün rüzgar tersine döner bilemeyiz yine de elektrikten açıkta kalacağını sanmam DHMİ alımlarına devam eder diye düşünüyorum bi de atsep meselesi var elektrik ve makineciye de verilecek dedi sendika içerdeki personel lisanslandırılıp full oraya geçecek gibi böyle olursa terminale elektrik ihtiyacı daha da çok doğacaktır ve elektrik alımları artadabilir.

elektronik49
Kapalı
08 Haziran 2021 22:11

Diyelim ben 2 yıllık mekatronik mezunu olarak dhmı ye yerleştim.2 yillik elektronik diplomamda var

elektronik49
Kapalı
08 Haziran 2021 22:13

Elektronik diplomamla en route kısmına geçebilirim.

Tekniker92
Aday Memur
08 Haziran 2021 22:13

Hocam 1 temmuzda yapılacak merkezi alımda dhmi makine teknikeri alır mı sizce 2 yıldır alım yapmıyor

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
08 Haziran 2021 22:27

İş makinesi operatörü alır büyük ihtimal ama tekniker alır mı emin değilim

Tekniker92, 3 yıl önce

Hocam 1 temmuzda yapılacak merkezi alımda dhmi makine teknikeri alır mı sizce 2 yıldır alım yapmıyor

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
08 Haziran 2021 22:29

Lisansını alabilrisen geçebilirsin tabi eğitimi sınavı mınavı var çok yığılma var kaç kişiye lisans verilecek kaç kişi sınava girecek vs gibi bi durumda var

elektronik49, 3 yıl önce

Tekniker92
Aday Memur
08 Haziran 2021 22:41

Hocam son olarak iş makinesi teknikeri ve normal makine teknikeri arasında maaş farkı var mı şimdiden çok teşekkür ederim

İş makinesi operatörü alır büyük ihtimal ama tekniker alır mı emin değilim

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
09 Haziran 2021 09:34

Maaş farkı var DHMİ de tazminat 3 gruba ayrıldı yıllar önce 1.grup en yüksek tazminatı alır seyrüsefer grubu bura Atcler,Aimler,En route Mühendis,Tekniker,Teknisyenler,2.Grup terminalde çalışan teknisyen,tekniker,mühendis,mimar,düz memur,3.grup ise Arff,apron memuru,iş makinesi operatörü vs terminal teknikerle arasında da 1000 tl oynar.

Tekniker92, 3 yıl önce

Hocam son olarak iş makinesi teknikeri ve normal makine teknikeri arasında maaş farkı var mı şimdiden çok teşekkür ederim

aslan1319
Aday Memur
09 Haziran 2021 17:40

Geçemezsin
elektronik49, 3 yıl önce

elektronik49
Kapalı
09 Haziran 2021 22:21

Madem geçemiyorum peki kurumda çalışan memurlar niye elektronik okuyor aciklarmisin

elektronik49
Kapalı
09 Haziran 2021 22:22

Geçerim aslanım geçerim paşam yeterki diplomam olsun.unvan değişikliği sınavları boşuna mı var.Sen gerilerde kalmışsın

aslan1319
Aday Memur
14 Haziran 2021 12:58

Ünvan değişikliğinde elektronik açılırsa geçersin aslan parçası, açılmıyor artık
elektronik49, 3 yıl önce

Geçerim aslanım geçerim paşam yeterki diplomam olsun.unvan değişikliği sınavları boşuna mı var.Sen gerilerde kalmışsın

elektronik49
Kapalı
14 Haziran 2021 13:22

Aslında elektronik açılmasa daha iyi olur .direk kpss ile alım yapar bu daha çok işime gelir aslancik

aslan1319
Aday Memur
15 Haziran 2021 13:59

Direk kpss ile alım yapmasını bekle sen yıllarca bakalım kedicik
elektronik49, 3 yıl önce

Aslında elektronik açılmasa daha iyi olur .direk kpss ile alım yapar bu daha çok işime gelir aslancik

aslan1319
Aday Memur
18 Haziran 2021 20:15

Sen mekatronikten atanırsan ünvanın tekniker olacak, elektronik kadrosunun ünvanı da tekniker. Yani ünvan değişikliği ile kurum içinde geçiş yapamazsın çünkü ikisinin ünvanı da aynı. Ünvan değişikliğinde açmasını beklersin demiştim geçen gün ama o açılsa bile geçemezsin, bilmiyorum açıklayıcı oldu senin için
elektronik49, 3 yıl önce

Madem geçemiyorum peki kurumda çalışan memurlar niye elektronik okuyor aciklarmisin

elektronik49
Kapalı
18 Haziran 2021 20:58

Aslanım unvan değişikliğine girmeyeceğim.birim değişikliği yapıyorum anladın mı.Kurumlarda aynı dereceedeki mezuniyetlerde olur izniyle kısmını birimini degistiyorsun

19 Haziran 2021 01:58

Dostum uğraşma şunla Allah aşkına ya :)))))

aslan1319, 3 yıl önce
Sen mekatronikten atanırsan ünvanın tekniker olacak, elektronik kadrosunun ünvanı da tekniker. Yani ünvan değişikliği ile kurum içinde geçiş yapamazsın çünkü ikisinin ünvanı da aynı. Ünvan değişikliğinde açmasını beklersin demiştim geçen gün ama o açılsa bile geçemezsin, bilmiyorum açıklayıcı oldu senin için
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi