Editörler : "eskiyara"Pangaea
«29303132333435363738394041

nilsarem
Aday Memur
25 Haziran 2019 19:20

Kimin puanı yüksekse o atanacak hocam.

thegreenmile, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben alıntı yapmayı bilmiyorum.bir arkadaş 4 yılını dolduranların süresi uzatılsaydı keşke yazmış.şimdi 4 yılını doldurup kendi okulunda devam etmek isteyen müdürler edemeyecek mi?ondan yüksek puanlı birisi aynı okulu isterse kim atanacak bu durumda? Teşekkürler.

25 Haziran 2019 19:40

Hocam ben tam tersi diye biliyordum yani 4+4 olacak diye.demek puanı yüksek olan gelecek.cevabınız için teşekkür ederim nilsarem hocam.

nilsarem
Aday Memur
25 Haziran 2019 20:02

Rica ederim hocam.

thegreenmile, 5 yıl önce

Hocam ben tam tersi diye biliyordum yani 4+4 olacak diye.demek puanı yüksek olan gelecek.cevabınız için teşekkür ederim nilsarem hocam.

Sözün
Aday Memur
25 Haziran 2019 20:29

Bu sene 4 ve 8 yılı bitirip öğretmen olarak atanan kişiler bence idareci olma hakkını yitirdiler ancak ilk defa yöneticiliğe başvurabilirler :))) çünkü halen yöneticiliği devam edenler yeniden yöneticiliğe başvurabilir diyor ! Iptal olur mahkemeye gidersek :)))

Sözün
Aday Memur
25 Haziran 2019 20:35

Müdürlüğe yeniden görevlendirme

MADDE 27 ? (1) Bulundukları eğitim kurumunda aynı unvanda dört yıllık görev süresini dolduran müdürlerin aynı ya da farklı eğitim kurumlarına, bulundukları eğitim kurumunda aynı unvanda sekiz yıllık görev süresini dolduran müdürlerin ise farklı eğitim kurumlarına müdür olarak yeniden görevlendirilmelerinde, Ek-1?de yer alan Form üzerinden yapılacak değerlendirmeye göre belirlenen puanlar dikkate alınır. BULUNDUKLARI EGITIM KURUMUNDA DIYOR ! 4 VE 8 YILI BITENLER ARTIK BASKA OKULLARDA ÖĞRETMEN! YONETMELIK BULUNDUKLARU EĞITIM KURUMUNDA DİYOR

cervantesss
Aday Memur
25 Haziran 2019 20:41

Takvimi uzatma sebepleri 4 yılı dolan müdürler okullarında kalsın diye değil miydi. Madem geneeskisi gibi takvim niçin boş yere uzatıldı..

kaya8114
Aday Memur
25 Haziran 2019 20:55

Yöneticiyken tercih yaptın hocam sistemde kayıtlı. Sıkıntı yok

Sözün, 5 yıl önce

Müdürlüğe yeniden görevlendirme

MADDE 27 ? (1) Bulundukları eğitim kurumunda aynı unvanda dört yıllık görev süresini dolduran müdürlerin aynı ya da farklı eğitim kurumlarına, bulundukları eğitim kurumunda aynı unvanda sekiz yıllık görev süresini dolduran müdürlerin ise farklı eğitim kurumlarına müdür olarak yeniden görevlendirilmelerinde, Ek-1?de yer alan Form üzerinden yapılacak değerlendirmeye göre belirlenen puanlar dikkate alınır. BULUNDUKLARI EGITIM KURUMUNDA DIYOR ! 4 VE 8 YILI BITENLER ARTIK BASKA OKULLARDA ÖĞRETMEN! YONETMELIK BULUNDUKLARU EĞITIM KURUMUNDA DİYOR

hkeles
Şef
25 Haziran 2019 21:00

Bu takvim doğru olandı hocam. Seminerler bitmeden idarecinin okuldan ayrılması karışıklıklara neden olabilirdi. Ama bence esas İstanbul seçimleri olabilir. Ve sadece bir int. sitesinin ortaya attığı iddia idi o süre uzatımı.
cervantesss, 5 yıl önce

Takvimi uzatma sebepleri 4 yılı dolan müdürler okullarında kalsın diye değil miydi. Madem geneeskisi gibi takvim niçin boş yere uzatıldı..

zehranaz05
Şef
25 Haziran 2019 21:06

Az kaldı sabredecegiz

bthnsngr
Aday Memur
25 Haziran 2019 21:42

Türkiye de 24 saat çok uzun bir süredir. Şuan ki veriler puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda atama olacağını gösteriyor ancak bu ülkede her şey her an değişebilir, kimse kendini kandırmasın ek-i savunanlar daha iyi şartlara sahip okullara gidebileceği için Ek 1 i red eden arkadaşlarda şartları şu an ki okullardan daha kötü okullara gidebileceği ihtimali üzerine savunuyor yada red ediyor. Adalet kelimesinin yada eğitim hak kelimelerinin sadece önde olması cümleleri daha sevimli hale getiriyor. 24 saat bu ülkede her ihtimal birden çok ihtimal için baya çok bir süredir.

ahmetacun25
Aday Memur
25 Haziran 2019 21:46

Sizinkide temenni hocam

bthnsngr
Aday Memur
25 Haziran 2019 22:05

Temennilerim var tabiki de tespit diyelim, Ek 1 i adaletli bulmuyorum, ancak mülâkat a da aynı şekilde adaletli diyemiyorum 5 yıl yurtdışı nda görev yaptım. Hizmet verdiğimiz veli öğrenci profilinin mutlaka değerlendirme de olması gerektiğini düşünüyorum bence üst amirliğin de olması gerekir ek 1 kriterleri de olmalı dır. Ancak şimdiki durumda bunların da bir önemi yok bazı arkadaşlar eşyasını toplamış gideceği okulların etrafında kaçıncı tur u atmış gibi davranıyor yok mülakat yok sınav Yok adalet yok hak ...

ahmetacun25
Aday Memur
25 Haziran 2019 22:19

Ek1 i bende adaletli bulmuyorum.4.yıl kesinlikle az bir süre uzatılmasının hayırlı olacağını düşünüyorum.Ha en güzeli sınav

gunerkartalova
Aday Memur
25 Haziran 2019 22:45

Yeniden yönetici görevlendirmeler sonucu yerleşemeyen ve boşta kalan idareciler, il içi ve iller arası yer değişikliğini kaçıracaklarından dolayı mağduriyet yaşayacaklar. Çünkü, il içi yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs; iller arası ise 10-14 Haziran?da. Yöneticiliğe ilk defa atanacakların görevlendirmeleri ise 23-27 Eylül?de yapılacak. 1 Eylül?de okullar açılacak 9 Eylül?de öğrenciler okulda olacak. Yani yaklaşık bir ay sonra okul idarecisi atanmış olacak. İşleyiş açısından zafiyet oluşabilir

kaya8114
Aday Memur
25 Haziran 2019 23:04

Hocam yazdığınız tüm tarihler takvimin ertelenmesi yüzünden oldu. Ertelemeselerdi bunlar olmazdı zaten.

gunerkartalova, 5 yıl önce

Yeniden yönetici görevlendirmeler sonucu yerleşemeyen ve boşta kalan idareciler, il içi ve iller arası yer değişikliğini kaçıracaklarından dolayı mağduriyet yaşayacaklar. Çünkü, il içi yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs; iller arası ise 10-14 Haziran?da. Yöneticiliğe ilk defa atanacakların görevlendirmeleri ise 23-27 Eylül?de yapılacak. 1 Eylül?de okullar açılacak 9 Eylül?de öğrenciler okulda olacak. Yani yaklaşık bir ay sonra okul idarecisi atanmış olacak. İşleyiş açısından zafiyet oluşabilir

kaya8114
Aday Memur
25 Haziran 2019 23:05

Ayrıca bu zafiyetlerin olacağı belliydi buna itiraz edende oldu. Dinleyen kim

hkeles
Şef
25 Haziran 2019 23:08

Tercihini doğru yapan boşta kalmayacak. İller arası tayin isteyen zaten yöneticilikten vazgeçmiş demektir ki bu durumda olanlar zaten istedi. Sınavla atamada takvim öne alınabilir sayın hocam.
gunerkartalova, 5 yıl önce

mortensen
Şef
25 Haziran 2019 23:32

Sınavdan yüksek alan biri bu sene puanını kullanmadı diyelim.Seneye kullanmak isterse öncelik onun mu yoksa gelecek yıl 4 veya 8 yılı bitenin mi? Bunun cevabını bilen de yok verecek olan da yok.Bakanlıgın bir an önce bu duruma çözüm bulması lazım.Düşünebiliyor musunuz önce ek-1 sonra sınavla atama(tabi yer kalirsa) aynı göreve neden iki farklı atama? Güler misin ağlar mısın.Şimdi arkadaş çok net soruyorum bir sonraki dönemde 4 veya 8 yili bitenlerin durumu ne olacak? Mebin tek çaresi yönetmelik degisikligi.Ancak yapılacak degisikligin yönetici adaylarındaki karşilıği ne olacak? Gelecek yıl mevcutlara sinava gir diyemez.Çünkü adama sorarlar 2019 yılındaki ek-1 yalaniyla atananlar niye girmedi? Girmeyin diyemez.Çünkü sınavla gelecek adayın her sene trene el sallamasını kimse kabul edemez.Hadi cevaplarınızı bekliyorum...

HASAN-31
Genel Müdür
26 Haziran 2019 00:19

Arkadaşlar, MEB'in 2023 Vizyon Belgesini okumadınız mı, hepsi orda yazıyor.

smrnaa
Aday Memur
26 Haziran 2019 08:05

Bakanlik sistemi acmak icin bugun son rütüşlari tamamlar. Dün illerden gelen bilgiler dogrultusunda mebbiste gerekli guncellemeleri yapip yarina sistemi il mem lere açar en geç cumaya aciklanir

Toplam 811 mesaj
«29303132333435363738394041

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi