Editörler : F16 Gökçen

04 Şubat 2019 18:34

Kilo vermenin en etkili yolu

Kilo vermenin en etkili yolu kalori hesabidir

Az ve sIk yiyin diyenlere bakmayin.sIk yesenizde sIk yediginiz icin her yediginizin hesabini yapmak zorlasir.ne yediginizi unutabilirsiniz.sonucta herkesin bi hayati var.diyetteyken de baska islerimizle de ugrasiyoruz.

Oncelikle midenin kuculmesi lazim

Sik ve az yesen bile mideye surekli bur sey girdigi icin ayni kaliyo.buyuk mide doymak bilmedigi icin daha fazla yemek yenip daha fazla kalori alinmis olur.o yuzden bir sure ac kalmak gerekir.ac kalinca metobolizma yavasliyor onun yerine yogurt yiyip su icebilirsinix.

Rengarenk91
Kapalı
04 Şubat 2019 18:38

Ben kendi adima bir sure ac kalip sonra istedigim her seyi yiuorum.3 kilo vermisim.tabi sadece diyetle degil.butun gun is yerinde ayaktayim ve is yapiyorum

05 Şubat 2019 18:18

istediğim şeyi yiyorum derken,bu çok tehlikeli olabilir
Rengarenk91, 5 yıl önce

Ben kendi adima bir sure ac kalip sonra istedigim her seyi yiuorum.3 kilo vermisim.tabi sadece diyetle degil.butun gun is yerinde ayaktayim ve is yapiyorum

Rengarenk91
Kapalı
05 Şubat 2019 20:22

Yok tehlikeli degil.bazi kisilerde tatliyi hayatinizdan cikartin diyor.ama vucudun tayliya da ihtiyaci var.sekerimiz duser.benim sekerim cok iyi geldi.tesy yaptirdim.gunde 1 ogun yiyorum.canim tatli istiyorsa yiyorum.sonra kalori hesabi yapiyorum

Kalori fazla geldiyse sonraki gun kalorisi dusuk olan yemekten yiyorum.

Rengarenk91
Kapalı
05 Şubat 2019 20:30

Susadigimiz zaman su icmeyelim diyemeuyiz.demek ki vucut susuz kalmis ve istiyor.tatli istedigimiz zaman da oyle.demek ki sekerimiz dusuyo.kilo almiyim diye yemezsek o zaman daha tehlikleli.

Rengarenk91, 5 yıl önce

Yok tehlikeli degil.bazi kisilerde tatliyi hayatinizdan cikartin diyor.ama vucudun tayliya da ihtiyaci var.sekerimiz duser.benim sekerim cok iyi geldi.tesy yaptirdim.gunde 1 ogun yiyorum.canim tatli istiyorsa yiyorum.sonra kalori hesabi yapiyorum

Kalori fazla geldiyse sonraki gun kalorisi dusuk olan yemekten yiyorum.

Rengarenk91
Kapalı
05 Şubat 2019 20:36

Her istedigini yemek demek tika basa yemek demek degil

05 Şubat 2019 21:30

tatlıdan kastınız nedir peki,ne çeşit ?
Rengarenk91, 5 yıl önce

Her istedigini yemek demek tika basa yemek demek degil

Poliss45
Aday Memur
06 Şubat 2019 03:37

Kilo vermek için: 1-Boy kilo yaş ve günlük ektivitelerinize göre günlük harcadığınız caloriyi bulun. 2-bir diyetisyene gidip vücut su yağ kemik ve kas oranınızı öğrenin. 3-Elde ettiğiniz veriler size nasıl zayıflamanız gerektiğini gösterecek zaten. Eğer kilo vermek istiyorsanız günlük ihtiyacınız olan kalorinin altına düşmeniz lazım. Mesela günlük sınırınız 1200 kaloriyse. Bunum altına düştüğünüz an kilo vermeye bailarsınız. ama dikkat edeceğiniz şey makroları iyi hesaplamak. yani protein yağ ve karbonhidratları ölçülü almak. bu aynı zamanda size sağlıklı kilo verdirecek. 4-spora başlayın.eğer hiç spor yapmadıysanız hafif yürüyüş ve koşularla başlayabilirsiniz. Hersabah uyandığınızda ve uyumadan önce 1 bardak su için. sabah içeceğiniz suya 3 4 damla limon damlatın. 5-Yağdan uzak durun. Özellikle katı yağların vücuttan atılması zordur. Zeytinyağı kuşlanmaya özen göstrin. şekerden uzak durun. tuzu azaltınünkü tuz vücutta su tutar. hazır her türlü gıdadan uzak durun. Hamur işi ve beyaz undan uzak durun. bunu yerine tam buğday yada çavdar ekmeği tükwtebilirsiniz. yulaf da bir seçenek. 6-Akşam 8 den sonra yemek yememeye çalışın eğet işiniz buna uygun değilse 1 tane muz yada elma yiyebilirsiniz. 7-gün içerisinde en az 2.5 litre su için 8-kendinize bir diyet programı hazırlayın ve bir mutfak tartısı alın. yediklerinizi hesaplayarak yiyin. 9-Zayıflama sürecinde bazı gıda bitki çaylarından yardım alabilirsiniz. mesela yeşilçay metobolizmayı hızlandırır. Ama doğal olmayan hiç bir ilaç vb. şeyi doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın 10-Kilonuzu haergün değil haftada yada 2 haftadabir ölçmeye çalışın:)))) Daha çok söylenecek şey var ama bunları yapıpıta kilo vermeyecek insan tanımıyorum. isteyene diyet ve spor programı hakkında da yarsımcı olabilirim.

Poliss45
Aday Memur
06 Şubat 2019 03:45

Aç kalınarak zayıflamak mümkün ama sağlık açsıından pek uygun değil.bu şekilde zayıflarsınız ama sağlık açısından risk oluşturabilir. vücut açlıktan sonra şok geçirebilir. şekeriniz düşer. tansiyonunuz bozulur. metobolizma yavaşlar demişsiniz. metomolizma yavaşlarsa zayıflayamazsınız. tam tersi kilo alırsınız. kiloyu hızlı vermek değil yavaş ama sağlık vermenin mantıklı olduğunu düşğnüyorum. özlellikle ani verilen ve sğor yapmadan verilen kilolar sonra sarkma ve çatlaklara sebep olabilmektedir. yani elektirik su ve yok olarak size döner. birde her insanın vücut yapısı ve anatımisi farklıdır. kimisi 6 övün yiyerek zayıflar kimisi 2 övün. bunu siz keşfedexeksiniz. ve kilo alıo vermede kan gurubunun da etkisixolduğunu düşünüyorum ki bu bilimsel olarak da ıspatlandı. bununla ilgili araştırmalara bakabilirsiniz. ama bence sağlıpınız açısından çok aç kalmamaya çalışın.

Aarslan38
Aday Memur
07 Şubat 2019 11:00

Tahıldan ve şekerden uzak durun diğer besinleri dilediğince yiyebilirsiniz, bu bi diyet değil ama 1 ayda çok rahat 8 kg verirsiniz(tahıl= buğday unu ve undan yapılan herşey, pirinç, bulgur, yulaf gibi)
07 Şubat 2019 11:05

:)))

teknikeleman81
Kapalı
07 Şubat 2019 11:57

Hamuru,şekeri ve gece yemeklerini kes kilo ver,bu kadar basit,uzun uzadıya düşünmeye gerek yok

Mesela ben günlük yumurta yerim hem tok tutar hemde faydalıdır,bol bol yumurta yiyin acıkmadığınızı göreceksiniz

kars2015
Genel Müdür
07 Şubat 2019 12:20

Kalori hesabı ve makro hesabını nasıl yapıyoruz

liebestraum
Şube Müdürü
07 Şubat 2019 16:55

FatSecret uygulamasını tavsiye ederim. Çok faydasını gördüm bu güne kadar. Süper kullanışlı bir uygulama.

kars2015, 5 yıl önce
Kalori hesabı ve makro hesabını nasıl yapıyoruz

Dyt.Süleyman
Aday Memur
07 Şubat 2019 23:53

Boşuna okuduk aldık diplomayı baksana herkes "Diyetisyen"

Poliss45
Aday Memur
08 Şubat 2019 03:05

Süleyman bey diplomayla olmuyor bu işler. Ben siyetisyene gidip de yıllardır kilo veremeyen hatta sağlığından olan insanlar biliyorum. Sadexe diyet yapmak yada aç kalmak ve kilo vermek önemli değil. Sağlık çok önemli. Benim yazdığım şeylerde zararlı bir şey yok. Siz okumuşsunuz bu işi saygı duyarım. Ama ben yıllardır bu işle uğraşıyorum. Bunu baştan salmada yapmıyorum. Bilimsel olarak araştırıyorum okuyorum. Sadece Türklerin değil yabancı makalleleri ve araştırmalarıda okuyorum. Diploma önemli tabi. Ama diyetisyen olup da obez olan insanlarıda gördüm ben. Yani sadece diplomayla olmuyor bazı şeyler.

Poliss45
Aday Memur
08 Şubat 2019 03:09

Ama bazı konularda da haklısınız Süleyman bey. Mesela bir arkadaş tahıllardan uzak durun yazmış. İçine yulafı da koymuş. Tahıllar kötü karbonhidrat açısından zenginler. Ben yulafı kilo alımında değil tam tersi zayıflatıcı etkisi olduğunu düşünüyorum. ayrıca lif olarak da çok zengin bir gıda. Herkez kendine göre bir yönyem bulmuş zayıflamak için. ama önemli olan bence sadece zayıflamak değil. sağlıklı zayıflamak daha önemli.

dytmen
Aday Memur
08 Şubat 2019 09:34

yazılanları hayretle okuyorum. vücudun şekere ihtiyacı varmış, mideyi küçültmek gerekiyormuş. yüz yıl da geçse vücudun tatlıdan gelecek şekere ihtiyacı yoktur. kendinize bahane aramayın

08 Şubat 2019 09:39

becel terayag 500 gram yedim niye derseniz insülün dirençim 6.7 !!!!!

08 Şubat 2019 09:42

bende zayıflamak isterdim lakin 8 yıldır gece yemek yerim iğrencim dimi

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi