Editörler : Pangaea
18 Ocak 2021 15:28

Ek atamada yeni mezunların atanma şansı

Ben 2020 kpss'ye girdim ve kendi alanım için atanma şansı iyi denebilecek bir puan aldım.

Ama şu an mezun değilim, haziranın sonu gibi mezun durumda olacağım.

İlk atamaya başvuru yapma gibi bir şansım yok ama ek atamada başvuru yapabiliyor muyum?

Bunu daha önce yapan ya da konuyla ilgili bir bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa

çok sevinirim.

Çünkü kafamda böyle bir belirsizlik varken tekrar kpss çalışmak biraz zor oluyor.

sistem1984
Şef
18 Ocak 2021 15:51

İkinci alım için mülakata başvuru tarihi itibariyle mezun olmanız gerekir. Diyelim ki siz 11 Haziran da mezun oldunuz. İkinci alımın mülakat tarihi ise 14 haziran oldu. İşte o zaman başvuru yapabilirsiniz. Ama mülakat tarihi senin mezuniyetine önce olursa bir şey yapamazsın. Geçmiş olsun. Buradaki en önemli sorulardan biriside şu. İkinci alım olacak mı? Daha ilk alım bile belli olmadı.

Dearn
Aday Memur
18 Ocak 2021 16:15

Teşekkür ederim.

Ek atamanın olmayacağıyla ilgili bir gelişme yok, olmamasını gerektirecek bir durum da yok.

Sadece ilk ve ikinci alımların tarihleri biraz sarkacak geçmiş yıllarla göre.

sistem1984, 3 yıl önce
İkinci alım için mülakata başvuru tarihi itibariyle mezun olmanız gerekir. Diyelim ki siz 11 Haziran da mezun oldunuz. İkinci alımın mülakat tarihi ise 14 haziran oldu. İşte o zaman başvuru yapabilirsiniz. Ama mülakat tarihi senin mezuniyetine önce olursa bir şey yapamazsın. Geçmiş olsun. Buradaki en önemli sorulardan biriside şu. İkinci alım olacak mı? Daha ilk alım bile belli olmadı.
19 Ocak 2021 17:23

Bende aynı durumdayım hocam. Bekleyip göreceğiz.

Faramir66
Şube Müdürü
19 Ocak 2021 18:56

Sınav 1 ağustosta. Ek atama muhtemelen ağustosun ortasında ek atama olacak. Mezuniyetiniz ağustosa yetişiyor mu diye bir bakın

Okulöncesi2144
Aday Memur
19 Ocak 2021 19:08

Mezun olmayan öğrenciler de branş sıralamasına dahil mi

19 Ocak 2021 19:41

Evet sınava giren herkes sıralamaya dahil.

Okulöncesi2144, 3 yıl önce

Mezun olmayan öğrenciler de branş sıralamasına dahil mi

Matögrt
Aday Memur
19 Ocak 2021 19:58

Geçen yıl ek atamaların ön başvurularını 1-12 haziran 2020 tarihleri arasında yaptılar. O tarihler arasında mezun olmuş olanlar başvuru yapmaya hak kazandılar. 2021 yılında da ek atamalar yapılırsa böyle bir ihtimali var 2020 kpss den yeterli puanı almış olan son sınıflar. Burada kritik husus ön başvuru tarihlerinde mezun olmuş olmak. Hakeden arkadaşların atanması dileğiyle, iyi akşamlar

Matögrt
Aday Memur
19 Ocak 2021 20:12

Geçen yıl ek atamaların ön başvurularını 1-12 haziran 2020 tarihleri arasında yaptılar. O tarihler arasında mezun olmuş olanlar başvuru yapmaya hak kazandılar. 2021 yılında da ek atamalar yapılırsa böyle bir ihtimali var.2020 kpss den yeterli puanı almış olan son sınıflar bu şekilde atanabilirler. Burada kritik husus, ön başvuru tarihlerinde mezun olmuş olmak. Hakeden arkadaşların atanması dileğiyle, iyi akşamlar

Faramir66
Şube Müdürü
19 Ocak 2021 21:04

Bu sene sınav 1 ağustosta. Ön başvurular tahmini haziran sonuna doğru olur. Yetişir mi bilmiyorum

Dearn
Aday Memur
19 Ocak 2021 22:18

çok karışık bir konu. ek atamaların başvurusu sırasında mezun durumda olsak, ama atamalar eylül ayına sarksa(tercihlerin alınması falan derken) bizim aldığımız bu puan 1 ağustos 2021 itibariyle geçersiz olmuyor mu?

mesela başvuruyu yaptık ama atama sonuçları 1 ağustostan sonraya kaldı...

neyse biz yine çalışalım madem sınava, yapacak bir şey yok.

Ayaz0000
Kapalı
20 Ocak 2021 00:54

Ek atama mevzusuna tekrar ve son olarak yazmak istiyorum. Ek atama: kamuya alınacak memur sayısının bakanlıklara pay edilmesinden sonra ihtiyaca göre maliyeden ek olarak talep edilen bir şey. Örneğin 2021 yılı için MEB'e 150. 000 atama kadrosu verildi ve MEB 150.000 i atadı. Ve ihtiyaç duydu 2021 yılında 50.000 daha atamak istiyor. İşte bu ek atama olur. Çoğu kişi kpss yılına göre değerlendirip yanılgı içine giriyor. 2020 kpss yılı için ek atama diye bir şey duydunuz mu? Duyamazsınız yok öyle bir şey. 2021 yılı için ek atama olur. 2021 Eylül ekim Kasım ve Aralık ayları da ek atamaya dahil olabilir. Sonuç olarak ek atamaya bel bağlamayın. Ben bu durumdan gmiş yıllarda mağdur oldum diye yazıyorum. Ek atama inşallah olur olsun ama siz bel bağlamayın. Ve şuan şubat takviminin gecikmesini bakanımızın belli bir takvim yok farklı tarihlerde atama oluyor açıklamasını haklı buluyorsun ama bu muhabbetin temmuz ağustos ayında dönmeyeceğinden nasıl emin olup ek atamanın 2021 kpssden önce olacağını düşünüyorsun.

İnşallah ek atama olur ama olmazsa sana olur bunu bil istedim değerli hocam.

Ayaz0000
Kapalı
20 Ocak 2021 01:24

Zaten başvuruyu alıyorsa 2019(2019 puanı 2 sene geçerli diye) ve 2020 kpss puanı geçerli olur. Yani başvuru şartlarında 2019 ve 2020 kpss de +50 puan şartı koyar. Ama başvuru şartına 2021 kpss girerse zaten eylülden önce başvuru alamaz.

Dearn, 3 yıl önce

çok karışık bir konu. ek atamaların başvurusu sırasında mezun durumda olsak, ama atamalar eylül ayına sarksa(tercihlerin alınması falan derken) bizim aldığımız bu puan 1 ağustos 2021 itibariyle geçersiz olmuyor mu?

mesela başvuruyu yaptık ama atama sonuçları 1 ağustostan sonraya kaldı...

neyse biz yine çalışalım madem sınava, yapacak bir şey yok.

Faramir66
Şube Müdürü
20 Ocak 2021 01:41

2017 dışında ek atamanın olmadıgı yıl olmadı. Nasıl yıllarca mağdur oldunuz çok meram ediyorum.

Ayaz0000, 3 yıl önce

Ek atama mevzusuna tekrar ve son olarak yazmak istiyorum. Ek atama: kamuya alınacak memur sayısının bakanlıklara pay edilmesinden sonra ihtiyaca göre maliyeden ek olarak talep edilen bir şey. Örneğin 2021 yılı için MEB'e 150. 000 atama kadrosu verildi ve MEB 150.000 i atadı. Ve ihtiyaç duydu 2021 yılında 50.000 daha atamak istiyor. İşte bu ek atama olur. Çoğu kişi kpss yılına göre değerlendirip yanılgı içine giriyor. 2020 kpss yılı için ek atama diye bir şey duydunuz mu? Duyamazsınız yok öyle bir şey. 2021 yılı için ek atama olur. 2021 Eylül ekim Kasım ve Aralık ayları da ek atamaya dahil olabilir. Sonuç olarak ek atamaya bel bağlamayın. Ben bu durumdan gmiş yıllarda mağdur oldum diye yazıyorum. Ek atama inşallah olur olsun ama siz bel bağlamayın. Ve şuan şubat takviminin gecikmesini bakanımızın belli bir takvim yok farklı tarihlerde atama oluyor açıklamasını haklı buluyorsun ama bu muhabbetin temmuz ağustos ayında dönmeyeceğinden nasıl emin olup ek atamanın 2021 kpssden önce olacağını düşünüyorsun.

İnşallah ek atama olur ama olmazsa sana olur bunu bil istedim değerli hocam.

Ayaz0000
Kapalı
20 Ocak 2021 01:42

Bir de ek atama işine kafa yoran hocalarıma bana başkasının söylediği ve faydasını gördüğüm bir şeyi yazmak istiyorum. İlk atamada atanamıyorsan ve sınava tekrar hazırlanacaksan o sayfayı kapat hiç kafanı yorma o işlere. Seneye atama olur mu bizim bölümden alım olur mu az alınırsa ne olur vb gibi şeylerle hiç kafanı yorma. Eğitimde sağlıkta içişlerinde her zaman hatırı sayılır atama olacak. (nitekim bakanın da bugünlerde yaptığı açıklama doğruluyor en fazla kadroyu alan bakanlıklar belli.) sonuç olarak ek atama işine çok güvenmemek lazım. Olmaz olmayacağını söylemiyorum bazen ilk atamadan daha yüksek sayıda olabilir ama siz güvenmeyin. Olursa büyük mutluluk yaşatır ama olmazsa size kaybı en az 2 seneye neden olabilir.

Ayaz0000
Kapalı
20 Ocak 2021 01:44

Hocam uzun hikaye. Polemiğe girmeyelim lütfen. İyi geceler diliyorum.

Faramir66, 3 yıl önce

2017 dışında ek atamanın olmadıgı yıl olmadı. Nasıl yıllarca mağdur oldunuz çok meram ediyorum.

Faramir66
Şube Müdürü
20 Ocak 2021 01:46

Oğuz Özat bugün bakanlık düzeyinde ve milletvekillerinden bilgi aldığını ve şu zamana kadar hiç konuşmadıgını ancak 40 bin atama olacağını söyledi. 40 bin atamayo tek seferde yapamayacaklarına göre ek olarak yapacaklar. Bu arkadaş biraz kendini mevzuata adamış da ülkede işler o şekilde yürümüyor.

Ayaz0000, 3 yıl önce

Bir de ek atama işine kafa yoran hocalarıma bana başkasının söylediği ve faydasını gördüğüm bir şeyi yazmak istiyorum. İlk atamada atanamıyorsan ve sınava tekrar hazırlanacaksan o sayfayı kapat hiç kafanı yorma o işlere. Seneye atama olur mu bizim bölümden alım olur mu az alınırsa ne olur vb gibi şeylerle hiç kafanı yorma. Eğitimde sağlıkta içişlerinde her zaman hatırı sayılır atama olacak. (nitekim bakanın da bugünlerde yaptığı açıklama doğruluyor en fazla kadroyu alan bakanlıklar belli.) sonuç olarak ek atama işine çok güvenmemek lazım. Olmaz olmayacağını söylemiyorum bazen ilk atamadan daha yüksek sayıda olabilir ama siz güvenmeyin. Olursa büyük mutluluk yaşatır ama olmazsa size kaybı en az 2 seneye neden olabilir.

Faramir66
Şube Müdürü
20 Ocak 2021 01:48

5 senedir ek atama oluyor. Sanırım 10 yıldır hazırlandıgınız ve ilk defa sınırda olduğunuz için endişenizi anlıyorum. Lakin arkadaşlar rahat olsun 20+20 ek atama şeklinde atama olacak. Sözlük tabiri ile açıklamaların pek anlamı yok. İyi geceler.

Ayaz0000, 3 yıl önce

Hocam uzun hikaye. Polemiğe girmeyelim lütfen. İyi geceler diliyorum.

Ayaz0000
Kapalı
20 Ocak 2021 01:55

O arkadaştan kasıt bensem burada sizinle aynı düşünüyorum ve söylüyorum da . Mevzuata göre işler yürümüyor sıkıntı burada. Daha doğrusu diyorum ki bakanımız da söylüyor atama farklı tarihlerde oluyor. Neyse hocam. Herkes inandığını yaşasın. Ben bu böyle olacaktır şöyle olacaktır diye kesin bir şey de demiyorum. Sadece bazı şeylerin karmaşık olduğunu belli bir düzeni olmadığını söylüyorum. İlk atama için sayı ve takvim yayınlandığında deseler 2. Atama da olacak zaten bugün kimse bu 2. Atama mevzunu konuşmaz. Neyse hocam siz haklısınız. Hayırlısı hocam. Çok dert etmeyin herkesi boş konuşuyoruz arada :) iyi geceler

Faramir66, 3 yıl önce

Oğuz Özat bugün bakanlık düzeyinde ve milletvekillerinden bilgi aldığını ve şu zamana kadar hiç konuşmadıgını ancak 40 bin atama olacağını söyledi. 40 bin atamayo tek seferde yapamayacaklarına göre ek olarak yapacaklar. Bu arkadaş biraz kendini mevzuata adamış da ülkede işler o şekilde yürümüyor.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi