Editörler : Pangaea
26 Ocak 2023 21:32

2023 Öğretmen Ataması hk.

Değerli öğretmen adayı arkadaşlar

atama için ne bekleniyor olabilir?

acaba bu eyt ile emekli olacak öğretmenlerden

boşalan kadroları dikkate alıp toplam atama mı yapacaklar,

Ne dersiniz?

Mart ta maaş alacaklarını varsayarsak,

şubatta emekli olmaları lazım bu öğretmenlerin.

dolayısıyla şubat sonu açık kadrolar belirlenmiş olacak.

şubat 2023 ilan çıkar diye tahmin ediyorum.

sizler ne düşünürsünüz?

1995n
Aday Memur
26 Ocak 2023 23:39

Merhaba Dünden beri birkaç Hoca izledim Şubat'ın ilk ya da 2 haftası atama haberi gelebilir diyorlar İnşallah gelir Çok bekledik

sondar791
Aday Memur
27 Ocak 2023 00:54

İnşallah arkadaşlar, artık bir yol haritası çizilmeli, beklemekten yorulduk, olacak mı olmayacak mı hangi branşlar kaç atama biz de bilsek ona göre davranırız. Kendi adıma sınavlardan da böyle beklemekten de bıktım usandım. Bir de her defasında değişik açıklamalar yapılması da ayrı dert, bi okul öncesi dediler hadi biraz umut ettik o çalışma bitmeden şimdi rehber öğretmen diyorlar bence hiç beklemediğimiz bölümlere yığılma yapacaklar. İnşallah adil bir dağılım olur

Aysun.müh
Yasaklı
27 Ocak 2023 09:44

Bir çok tez var neden ilan gelmiyor meselesi ile ilgili. Şunu duydum:6lı masadan çıkacak adayın açıklandığı gün ilan gelecek ve gündemi bu şekilde değiştirecekler diyen bile var. 5 şubatta İzmir'de yine miting var .Binlerce öğretmen ilan gelsin diye haykıracak.

yaylakuşu
Daire Başkanı
29 Ocak 2023 00:30

Bu yıl her branş için ihtiyaç sayısının yarısı için kontenjan belirleyip o kontenjanların toplamınn son üç basamağını 0 ile düzelterek oluşan ssyı kadar atama yaparlar. O Sayı da 35000 ile 40 000 olur.

Muhterem5501
Aday Memur
29 Ocak 2023 11:47

hacam bu 'mhp nin kırkıncı yılı hesabı' gibi bişey olmuş.

yaylakuşu, 1 yıl önce

Bu yıl her branş için ihtiyaç sayısının yarısı için kontenjan belirleyip o kontenjanların toplamınn son üç basamağını 0 ile düzelterek oluşan ssyı kadar atama yaparlar. O Sayı da 35000 ile 40 000 olur.

egitici12
Aday Memur
29 Ocak 2023 12:49

Yönetmelik gereği şubat ayında duyuruya çıkılır.

Atama dönemleri

MADDE 6 ? (1) Sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına Şubat döneminde atama yapılır. Bakanlıkça gerekli görüldüğü hâllerde pozisyon imkânları ve ihtiyaç çerçevesinde bu dönem dışında da atama yapılabilir.

Ancak bu sene kaç alım olur orası artık umut vermiyor, 2 atama ihtimali maalesef bitti.

Bakan bey tarafından yapılan açıklamayla Rehber öğretmenlerine büyük önem verilecek bu da belli oldu.

Okul öncesi bu sene 3bin civarında kalacagını tahmin ediyorum.

Toplam sayının 20 bin olması çok büyük ihtimal. 25 bin olması ise iyi haber olarak kabul edilebilir benim düşüncem.

Zor gerçekten Allah herkesin yardımcısı olsun.

Aysun.müh
Yasaklı
29 Ocak 2023 13:25

Telegrada 'Öğretmen Etkinlik Platformu ' var çok güzel etkinlikler yapıyorlar takip etmenizi tavsiye ederim.

ramazan0684
Aday Memur
30 Ocak 2023 07:33

Meslek lisesi öğretmen ataması yapılır inşallah

Ömer faruk21
Aday Memur
30 Ocak 2023 07:36

Fahrettin Altun iptal edilen sınavdan sonra atamalarda son iki yılın puanı geçerli olacak demişti.. acaba öğretmen atamalarında 21 ve 22 nın puanı mı geçerli olacak bilgisi olan var mı?

Muhterem5501
Aday Memur
30 Ocak 2023 09:03

en büyük amacimiz beklenti̇mi̇z hayali̇mi̇z o hocam

ramazan0684, 1 yıl önce

Meslek lisesi öğretmen ataması yapılır inşallah

hiiammia
Memur
30 Ocak 2023 10:27

Onun dediği 22 de alınan puanın hem 22 atamasında hem 23 atamasında kullanılabileceği.

Önümüzdeki iki atama için son girilen kpss puanı kullanabilirsin şeklinde basitçe.

Ömer faruk21, 1 yıl önce
Fahrettin Altun iptal edilen sınavdan sonra atamalarda son iki yılın puanı geçerli olacak demişti.. acaba öğretmen atamalarında 21 ve 22 nın puanı mı geçerli olacak bilgisi olan var mı?

yasin_berat
Aday Memur
30 Ocak 2023 16:46

Bilgili arkadaşlar daha iyi yorum yapacaktır. Muhtemel Eyt ile emekli olanların planlaması ve seçim öncesi olduğu içinde ona görede alım ve atama planlama yapıldığını düşünüyorum. geçmiş yıllara göre biraz daha fazla atama yapılabilir ve tek atama olacak şekilde planlanıyor olabilir.

BiyoFen4232
Aday Memur
30 Ocak 2023 20:43

Umut tacirliği...

Ömer faruk21
Aday Memur
30 Ocak 2023 22:25

Yıl 2023 ama 2022 nin son alımı 2021 puanıyla yapıldı.. ayrıca 2022 yılında 22 puanıyla öğretmen ataması yapılmadı 2023 sınav sonuçları Eylül ayında açıklanacak...niyet okuması yapmayın merak ettiğimden sordum

adayasci
Aday Memur
01 Şubat 2023 16:59

Eyt'li öğretmen var mı?

wax meber
Memur
01 Şubat 2023 17:58

Devlet finansal açıdan yorgun. çok uzun zamandır kur baskısı, borsanın istikrarsızlığı, eyt gibi artan maliyetlerin üzerine bir de büyük bir atama bekleyenler yanılıyor. böyle bir finansal darlıkta kalkıp büyük bir öğretmen ataması yapmayacaklardır. ama seçim sonrasına bizi seçerseniz 100 bini atarız da diyebilirler. Zannedilenin aksine seçim öncesi yapılacak atama oy olarak yansımaz. Ama seçim sonrasına dair verilecek bir atama sözü oy olarak yansıyacaktır.

Aysun.müh
Yasaklı
01 Şubat 2023 19:31

Beni 7 aydır atamayana neden oy vereyim? Diğer partiler de söz veriyor zaten 100 bin atamayı.İş beni şubatta atamasıydı. Hatta kadrolu atar diyen , mülakatsız atar diyen kişiler bile var.Ben eyt gibi çooook maliyetli bir işlemi yapan hükümetin 100 bin atamayı seçim sonrası yapacağını sanmıyorum.
wax meber, 1 yıl önce

Devlet finansal açıdan yorgun. çok uzun zamandır kur baskısı, borsanın istikrarsızlığı, eyt gibi artan maliyetlerin üzerine bir de büyük bir atama bekleyenler yanılıyor. böyle bir finansal darlıkta kalkıp büyük bir öğretmen ataması yapmayacaklardır. ama seçim sonrasına bizi seçerseniz 100 bini atarız da diyebilirler. Zannedilenin aksine seçim öncesi yapılacak atama oy olarak yansımaz. Ama seçim sonrasına dair verilecek bir atama sözü oy olarak yansıyacaktır.

ogasawara
Kapalı
22 Eylül 2023 09:58

İstanbul Bağcılar'da unutulan mükemmel bir okul! Burayı okul müdür yardımcısı ilk olacaklar unutmasın!

Arkadaşlar İstanbul'da bazı okullarda boş müdür yardımcısı kadrosu doldurulamıyor. Vekil müdür yardımcısı olarak çalışan kişiler tarafından müdür yardımcısı sınavına girenler telefonla bilgi almaya çalışınca okulu kötülüyorlar.

Özelikle Bağcılar Anadolu Lisesi okul yönetiminde şu an 4 müdür yardımcısı vekili var. Bu kişilerin puanları da çok düşük yada sınava girmemiş kişiler. 1 müdür yardımcısı kadrolu başka yerde görev yapıyor. Eskiden okuldan ayrılan problemli bir gurp suç işleyerek okulu kötülüyor. Sakın kimse bunun gibi okullarda kimseyi dinlemesin.Sınavda 65, 68 pusn alan müdür yardımcısı vekilleri ve puansız kişiler okulu kimseye bırakmak istemiyor. Aslında müfettişlik olay. Okul da öğretmenlikden uzaklaşan kişiler müdür yardımcısı görevini vekil yaparak babalarının yeri gibi davranıyorlar. Zaten bu gibi kişiler okullarda problem yaratıyor. Müdür yardımcısı vekilliği için öğretmenler birbirleri ile mücadele ediyor.

Okul da her okul gibi sorunlar vardı. Şu an okula müdürü yeni atanmış iyi tecrübeli biri. Okulun yeri Bakırköy merkeze dolmuşla 10 dk, Güngören merkeze 5 dk, Bağcılar merkeze 5 dk ve Bahçelievlere 5 dk., Yeni Bosna ve şirinevlere yakındır. Çarşının için de mükemmel bir okuldur. Okul deprem standardına uygun yapılmış yeni bir okuldur. Öğrenci çoğu okullara göre kaliteli. Veliler biraz sorunlu ama yeni okul müdürü disiplinli. Milli Eğitim Bakanlığımız şu an öğretmenlere veli konusunda destek veriyor.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi