Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Ağustos 2008 07:31

Eş Durumunda Hangi Evraklar Gerekli

arkadaşlar benim eşim emekli sandığına bağlı memur.tayin işlemlerinde hangi evraklar gerekli acaba.tşk

fantomas
Daire Başkanı
05 Ağustos 2008 10:29

Benim bildiğim kadar eşin çalışma durmunu gösterir belge(iş yeri belgesi) ve evli olduğunuzu kanıtlar belge gerekiyor.

isikayhan
Kapalı
05 Ağustos 2008 12:05

http://personel.meb.gov.tr/daireler/mevzuat/mevzuatlar/

m_e_b_ogretmenlerinin_atama_ve_yer_degistirme_yonetmeligi.pdf

b) Eş durumu özrü: Öğretmenlerin zorunlu çalışma yükümlülüğünün bulunup

bulunmadığı veya bulundukları görev yerinde, yerleşim yerinde ya da ilde çalışmaları gereken

süreyi tamamlayıp tamamlamadıklarına bakılmaksızın bu özür durumundan yer değiştirme

isteğinde bulunabilmesi için eşinin, atanmak istediği yerde herhangi bir sosyal güvenlik

kurumuna bağlı olarak çalıştığını belgelendirmesi gerekmektedir.

Bu özür durumundan yer değişikliği isteyenlerden aşağıdaki belgeler istenir;

Eşi; yasama organı üyeliği, belediye başkanlığı, 23/4/1981 tarihli ve 2451 sayılı

Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanuna ekli I ve II sayılı

cetvellerde belirtilen görevlerde bulunanlar, eşi kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı

Devlet Memurları Kanunu kapsamında memur olarak görevli olanlar ile sürekli işçi ve

sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar, 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı

Kuvvetleri Personel Kanunu, 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu,

24/2/1983 tarihli ve 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ve bunların dışında özel

kanunlarla kurulan kamu kuruluşları ile özel bankalarda çalışanlar, 19/3/1969 tarihli ve 1136

sayılı Avukatlık Kanunu kapsamına girenlerden;

1) Yer Değiştirme Formu,

2) Eşinin çalışmakta olduğu kurumdan/kuruluştan alınacak Görev Yeri Belgesi,

3) Vukuatlı aile nüfus kayıt örneği, son altı ay içindeki evliliklerde Evlenme Cüzdanı

örneği.

o.fırat
Aday Memur
06 Ağustos 2008 10:55

teşekkür ederim arkadaşlar.sağolun

bybora38
Aday Memur
02 Aralık 2009 20:50

arkadaşlar eşim 4/B li röntgen teknisyeni.ben ssk lıyım.eş durumu için başvuru yapacaz.acaba gereken evraklar nelerdir?ayrıca bu dilekçeyi nasıl yazalım.yardımcı olursanız çok sevineceğ[email protected] şimdiden tşk ederim....

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi