Editörler : swat3410
11 Nisan 2021 01:43

Komiser olmak için

Merhaba arkadaşlar bu dönem lisans mezunu olacağım polis okuluna gitmeden direkt komiserliğe başvurabilir miyim? Süreç nasıldır?

ultraky
Memur
11 Nisan 2021 13:18

Zaten polisligi kazanamayanlar komser oluyor dostum

Welcome to Turkey

Komiser aday adayı
Aday Memur
11 Nisan 2021 14:44

Sen direk müdürlüğe başvur seni bekliyor lar

serdar080
Aday Memur
11 Nisan 2021 14:54

bir komser 8 yılda yetişirdi şimdi salatalık gibi her mavsim yetişiyor

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
11 Nisan 2021 15:00

Ya bırakın kolejli akademili komserin ne faydasını gördük ki dışardan alımlar daha iyi bence

dryddddddd
Aday Memur
11 Nisan 2021 15:01

Konuya açana demişsiniz bence de dışarıdan alım olmamalı işin ehline verilmeli amirlik işi ya da eskisi gibi 8 sene okumalılar Eskiden akademiye girmek için bayağı iyi puan alman lazımdı ama şimdi 4 yılı açıktan bitir adamın olsun giriyorsun bunun acısı yıllar sonra çıkacak şimdiki müdürler eski akademili 10 yıl sonrasını düşünemiyorum

style1
Şef
11 Nisan 2021 15:37

Dış kaynaktan komiser yardımcısı alımı sona erdi, önce kadrodaki mevcut başpolisler olacak daha sonra meslek içinden alıma devam. Başlığı açan genç arkadaşım Sen önce pomem e girmeye çalış, daha sonra bahsettiğin konuya yoğunlaşırsın

omresl
Şube Müdürü
11 Nisan 2021 15:45

Ne arkadaşı birader. Sen kaç yaşındasın ki burdaki polis abilerine arkadaşlar diye hitap ediyorsun. Yürü pomem sayfasına

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
11 Nisan 2021 16:04

Tamam akademiye girmek için üniversite sınavında ilk 50 binde olmak gerekiyor du akedeminin kontenjanı 500 kişi idi. Akedemiye giren adam belli Üniversitelerin tıp fakültesini yada eczacılık hukuk fakültesini kazanacak potansiyeli vardı bu doğru belli bir seviyedelerdi. Şimdi 6 ay kursla yada fyö gibi üniversitenin 3 ve 4. Sınıflarınlarında okuyan hafta sonu kurs alarak okuyan yada paem gibi açık öğretim yada örgün eğitim ile üniversite sınavında ki sıralaması 1 milyonunun üsteki adam açıktan yada örgün okuyarak 4 yıllığı bitirmek suretiyle amir olarak gelmiş olabilir akademi kolejli amirler de devletin gerçek sahibi olarak kendilerini görüyordu memuru küçük görüyordu kafası çalışmayan olarak görüyordu şimdi en azından amir de memur da bir o bana bakıyo melül melül ben ona geçinip gidiyoz

dryddddddd
Aday Memur
11 Nisan 2021 17:17

Şunu anlayın amir adamın belli bir seviyede olması lazım polis olamayan adamın komiser olmaması lazım amirlik vasıf ister ama hala savunuyorsunuz sahadaki adamın neler çektiğini ekiptekiler bilir özellikle yeni komiser gelmişse iş öğrenene kadar dünya geçiyor vasıf yok zaten öğrenmesi uzun zaman alıyor
Gydm, 3 yıl önce
Tamam akademiye girmek için üniversite sınavında ilk 50 binde olmak gerekiyor du akedeminin kontenjanı 500 kişi idi. Akedemiye giren adam belli Üniversitelerin tıp fakültesini yada eczacılık hukuk fakültesini kazanacak potansiyeli vardı bu doğru belli bir seviyedelerdi. Şimdi 6 ay kursla yada fyö gibi üniversitenin 3 ve 4. Sınıflarınlarında okuyan hafta sonu kurs alarak okuyan yada paem gibi açık öğretim yada örgün eğitim ile üniversite sınavında ki sıralaması 1 milyonunun üsteki adam açıktan yada örgün okuyarak 4 yıllığı bitirmek suretiyle amir olarak gelmiş olabilir akademi kolejli amirler de devletin gerçek sahibi olarak kendilerini görüyordu memuru küçük görüyordu kafası çalışmayan olarak görüyordu şimdi en azından amir de memur da bir o bana bakıyo melül melül ben ona geçinip gidiyoz
11 Nisan 2021 17:23

Meslekten geçende dışarıdan gelende aynısı al birine vur ötekine ben şahsen dışarıdan gelenlerle hiç sorun yaşamadım hep polislikten geçenlerle sorun yaşadım sanki hiç polis olmamış gibi davranıyorlar.

Kral yanluz
Yasaklı
11 Nisan 2021 17:44

Kesinlikle doğru demişsin sende polistin komiser oldun. Sorunları çözmek daha ileriye götürmek için amir olmuyorsa amir olarak koltuk koyalım oda aynı işi yapar.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
11 Nisan 2021 17:58

Geçen sene mezun olmuş adam asaleti yeni tastik olan adam ilçede karakol amir vekilliği yapıyor 27 yıllık adam ekipte yardırıyor 1 senelik dışardan alınan komser yardımcısı adam karakol amiri devlet kediye aslanı boğduruyor ama ne yapalım şimdi devlet büyüklerimiz böyle uygun görmüş vardır bir bildikleri siz öyle ordan devlet aklını anlayamazsınız. Akademi kolej deyip başımıza çıkardığınız adamlar personele ha bire rapor tutup duruyordu bunlar rapor tutmasını bilmiyor allahtan da şimdilik tutmuyorlar. Adam tutmuyorlar nasıl rapor tutulur bilmiyor buda bizim işimize geliyo öğrenene kadar belli bir yıl geçiyor. Bu komserler tutanak şöyle yazılır böyle yazılır diye bişey demiyor çünkü kendi de tutanak tutamaz doğal olarak karışmıyor buda bizim işimize geliyor. Bana karışmayan yılan bin yaşasın arkadaş... Geçen dedi raporluları çağır başlama yapsın diyor raporlular çağrılması raporu biz vermedik ki raporu biz bozalım kosmerim dedim hee öyle mi dedi tmm ozaman dedi kafasını eğdi gitti yani bizim işimiz çok zeka gerektiren bir iş değil ki belli bir zekanın üzerinde kileri alıp değerlendirsin devlet.. Belkli bir zekada olanı üretim de değerlendiriyor... Zamanla öğrenecek öğrenirler de akademili de meslekte öğrendi mesleği 3 5 yıla herkes öğrenir merak etmeyin

ultraky
Memur
11 Nisan 2021 19:05

Kardeş sırf konuşmak için konuşuyorsun be

Gydm, 3 yıl önce
Geçen sene mezun olmuş adam asaleti yeni tastik olan adam ilçede karakol amir vekilliği yapıyor 27 yıllık adam ekipte yardırıyor 1 senelik dışardan alınan komser yardımcısı adam karakol amiri devlet kediye aslanı boğduruyor ama ne yapalım şimdi devlet büyüklerimiz böyle uygun görmüş vardır bir bildikleri siz öyle ordan devlet aklını anlayamazsınız. Akademi kolej deyip başımıza çıkardığınız adamlar personele ha bire rapor tutup duruyordu bunlar rapor tutmasını bilmiyor allahtan da şimdilik tutmuyorlar. Adam tutmuyorlar nasıl rapor tutulur bilmiyor buda bizim işimize geliyo öğrenene kadar belli bir yıl geçiyor. Bu komserler tutanak şöyle yazılır böyle yazılır diye bişey demiyor çünkü kendi de tutanak tutamaz doğal olarak karışmıyor buda bizim işimize geliyor. Bana karışmayan yılan bin yaşasın arkadaş... Geçen dedi raporluları çağır başlama yapsın diyor raporlular çağrılması raporu biz vermedik ki raporu biz bozalım kosmerim dedim hee öyle mi dedi tmm ozaman dedi kafasını eğdi gitti yani bizim işimiz çok zeka gerektiren bir iş değil ki belli bir zekanın üzerinde kileri alıp değerlendirsin devlet.. Belkli bir zekada olanı üretim de değerlendiriyor... Zamanla öğrenecek öğrenirler de akademili de meslekte öğrendi mesleği 3 5 yıla herkes öğrenir merak etmeyin

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
12 Nisan 2021 11:26

Yanlış olan yeri düzeltirseniz biz de yanlışımızı görmüş oluruz
ultraky, 3 yıl önce

Kardeş sırf konuşmak için konuşuyorsun be

EjderY.
Aday Memur
12 Nisan 2021 19:58

adamdaki pişkinliğe bak polis okuluna gitmeden komiser olacakmış!!! Herkes çakal olmuş, vahh benim sahipsiz teşkilatım vayyy kimlere kaldı ortalık!!!!

mehmettt350035
Kapalı
13 Nisan 2021 12:29

Kendisi 3+1 sözleşmeli atanmış tıbbi sekreter ve bayan. O yüzden macera aramasına gerek yok bence.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi