Editörler : Pangaea
30 Ağustos 2018 15:54

MÜHENDİS OLUP SUBAYLIK DÜŞÜNENLER
Arkadaşlar merhaba.Mühendis olupta subaylık düşünen arkadaşların yorumunu merak ediyorum.Ben deniz kuvvetleri-deniz sınıfına başvuru yaptım.Söz konusu alımda sadece mühendis adaylar başvuru yapabildi.Askeriyenin içerisinde ne gibi artılarımız var? Mesela bir kişiden duymuştum;normalde herkes 6 ay temel eğitimin sonunda , 1 yıl sınıf eğitimi görürken bize sadece 6 ay eğitim veriyorlarmış .Yorumlarınızı bekliyorum birbirimizi bilgilendirelim...

Poke58
Kapalı
30 Ağustos 2018 16:37

Kpss puanınız kaç acaba ben 81 aldım cagrilirmiyim diye endişe ediyorum..

Mühbrk1903
Memur
30 Ağustos 2018 17:58

Kpss puanın yüzde 25i alınıyormuş.O puanla bence garanti çağırılırsınız ben 62 aldım oldukça düşük ama ümidim var işte kısmet artık.
Poke58, 6 yıl önce

İlla01
Aday Memur
30 Ağustos 2018 18:30

Beni 74 puanla çağırdılar ben gitmedim. Rahat çağrılırsın mülakata.
Poke58, 6 yıl önce

memur olsam yeter
Daire Başkanı
31 Ağustos 2018 00:13

Yeni aldığımız bu puan ile başvurabileceğimiz.bir alım falan var mı acaba şu anda? Kara, deniz, hava fark etmez. Varsa başvurmak isterim.

MknMh
Memur
31 Ağustos 2018 00:59

Bu alım deniz sınıfı arkadaşlar yanı gemi göreviniz var en az 10-15 yıl iyi düşünün öyle gidin sınava, ben intibakta bıraktım hava ve karayı düşündüğüm için . Bilgi almak isteyen mesaj atabilir.

Mühbrk1903
Memur
31 Ağustos 2018 01:33

Genel olarak aydınlatırsan bizi sevinirim. Nerede görev yaparız? Gemi görevi ne kadar sürüyor? Gemi görevi bitince nerede çalışıyoruz ne iş yapıyoruz?
MknMh, 6 yıl önce
Bu alım deniz sınıfı arkadaşlar yanı gemi göreviniz var en az 10-15 yıl iyi düşünün öyle gidin sınava, ben intibakta bıraktım hava ve karayı düşündüğüm için . Bilgi almak isteyen mesaj atabilir.

HmzKbr
Aday Memur
31 Ağustos 2018 03:45

Bende 83.4 puan aldım inşaat müh mezunuyum bu puanla kendi alanımdan atanmam imkansız oldugu için subaylık düşünüyorum , deniz k.k başvurumu yaptım , duydugum kadarıyla zor bi sınıfmış ama yinede gitmek istiyorum .Ne gbi zorlukları var bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Poke58
Kapalı
31 Ağustos 2018 09:40

Arkadaslar yapılan mülakat sonrası sevk işlemleri hemen belli oluyormu ?

Asil yedek listesi nasıl belirleniyor? (Sağlık raporu olumlu olanları mi sıralamaya koyuyorlar ?)

harita94
Genel Müdür
31 Ağustos 2018 10:13

Subay olmayı geçen sene bende düşünmüştüm hatta mülakata da çağırdılar beni.sonra birazdaha düşündüm ve hergün traş olma zorunluluğu olacağı için vazgeçtim.

Harel
Aday Memur
31 Ağustos 2018 14:29

https://forum.memurlar.net/konu/2340612/

MknMh
Memur
31 Ağustos 2018 19:37

8-9 ay eğitim var.Gemi stajınız olur 10-15 gün. Gemi görevi en az 10.-15 yıl arası değişiyor. yıllık saate vurduğumuzda 600-4000 saat arasında seyir yapan gemiler var.Mezun olduğunuzda büyük ihtimal fırkateyne düşersiniz.Hangi gemiye atanırsanız , o geminin görevlendirmesine bağlı sizde o gemiyle seyire çıkarsınız.Gemi ortamı çok farklıdır.ilk 5 yıl evliliği filan düşünmeyin . Maaş konusunda hiç sıkıntınız olmasın lakin para için yapılacak bi iş değil zaten harcayacak zaman bulamazsınız(emeklilikte bulursunuz) kalın sağlıcaklar çömezler.:))

MknMh
Memur
31 Ağustos 2018 19:40

Şunu da söyleyim bu alımda güverte veya makinaci olacağınız okulda belli olur, güverteciler geminin köprü üstü dediğimiz bölümde görevlidir, makineciler makine dairesinde görevlendirilirler.Makineciler elektronik subayı olarak mesleğe başlarlar sonra çarkçı başçarkçı diye gider, güverte de ise gemi komutanı olabiliyorsunuz tek bildiklerim bunlar.
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi