Editörler : Pangaea

Kapalı
01 Mart 2015 23:21

Kalitesiz İHL Okulları ve Kalitesiz İlahiyat Mezunları
Nicelik olarak artan imam hatip liseleri ve buna bağlı olarak nitelik olarak düşen bir eğitim sistemi var şuan. Okullara hiç bir okulun tercih etmediği ve çoğunlukla ipsiz sapsız öğrencilerin geldiği okullar var artık. Siz nasıl bakıyorsunuz?

Bu ankete 30 günde, 0 kişi oy kullandı ve 31/03/2015 23:21 tarihinde sona erdi.

mmurat234
Kapalı
02 Mart 2015 20:04

YOK MU FİKRİ OLAN

llYOLCUll
Daire Başkanı
03 Mart 2015 19:45

kendi düşünceniz doğrultusunda sadece imam hatiplerin olumsuzluğu yönünde sonuç çıkacak

şekilde seçenekler hazırlamışınız.

tek taraflı ve çok çok dar bir bakış açısıyla hazırlanan bi anket...

llYOLCUll
Daire Başkanı
05 Mart 2015 20:35

Allah için eksi puan veren söylesin :)

Sebep ne :)

merrilyisme
Kapalı
05 Mart 2015 21:09

Ben de bahsettiğiniz tipte ihl lerde çalıştım,çozum gerekli evet,fakat bazı seyleri buralara yazmadan once cozum kendimiz olabiliriz..herkes iyi,bilinçli ogrenciye biseyler ogretebilir onemli olan eksik olana ogretebilmektir bir de bu açıdan bakın..

Gercekten sıkıntılı,baktıgın zaman adı ihl olan fakat ogrencilerin hal ve hareketleri düz liseyi aratmayan hal ve tavırlar var,imam hatipli olmanın bilincinde bile olmayan bir gençlik var..fakat bizde yetkimiz kadar bişeyler yapabiliriz,elimizde gelen bu..

mmurat234
Kapalı
06 Mart 2015 00:38

SİYASET UĞRUNA DİNİN ALTINI DELMEK BEN BUNA DERİM.

llYOLCUll
Daire Başkanı
08 Mart 2015 08:21

hah şöyle açık açık yazın niyetinizi. zaten anketin hazırlanış şeklinden belliydi bi yerlerin hedef

seçildiği.

mmurat234, 9 yıl önce

mmurat234
Kapalı
08 Mart 2015 13:16

maşallah tke beceriniz, niyet okuyabilmek mi

llYOLCUll
Daire Başkanı
09 Mart 2015 05:56

bu niyet okuma değil. açıkça yazmışınız zaten;oy için dinin içini boşalttılar diye.sitede siyasi görüşlerin yazıldığı bölümler de var...

"SİYASET UĞRUNA DİNİN ALTINI DELMEK BEN BUNA DERİM."

bu sizin mesajınız değil mi???????

mmurat234, 9 yıl önce

maşallah tke beceriniz, niyet okuyabilmek mi

mmurat234
Kapalı
09 Mart 2015 18:57

ihller siyasi konjöktürün ürünü değilse nedir_

llYOLCUll
Daire Başkanı
11 Mart 2015 06:54

İHL'lekapanırsa huzura ereceksiniz galiba..

hem konu bu değil.

hazırlamaya çalıştığınız anketin tamamen tek taraflı olması.

ankette hangi seçeneği işaretlerse işaretlesinler sonuç sizin istediğiniz doğrultuda çıkacak.

sonra, vay efendim ilahiyatçılar bile İHL'lerden rahatsız....

mmurat234
Kapalı
11 Mart 2015 18:29

ben ihlde meslek dersleri öğretmeniyim. ve ihl mezunuyum. rahat olun

4Rad
Şube Müdürü
13 Mart 2015 16:01

Böyle bir ankete gerek yok ki zaten her şey ortada. Önüne gelen ihl' ne girdi. İhl öğrencilerinin ağzında küfür elinde sigara kolunda manita dövüş kavga... Şimdi diyeceksiniz ki gelirse eğitilir.. Kardeşim 30-40 kişilik sınıfta kimi eğitiyorsun ? Öğrencinin çok mu umrundasın zaten ergen yaşta aklı bi karış havada..

İmamları memur yapıp yerine verha imam alıyorlar. Bu iş bir yerde patlayacak ama ne zaman...

mmurat234
Kapalı
13 Mart 2015 16:51

güzel tespit. tebrikler

4Rad, 9 yıl önce

Böyle bir ankete gerek yok ki zaten her şey ortada. Önüne gelen ihl' ne girdi. İhl öğrencilerinin ağzında küfür elinde sigara kolunda manita dövüş kavga... Şimdi diyeceksiniz ki gelirse eğitilir.. Kardeşim 30-40 kişilik sınıfta kimi eğitiyorsun ? Öğrencinin çok mu umrundasın zaten ergen yaşta aklı bi karış havada..

İmamları memur yapıp yerine verha imam alıyorlar. Bu iş bir yerde patlayacak ama ne zaman...

MUALLİMMME
Aday Memur
22 Nisan 2015 16:52

Hangi kalite hangi ideal bitmiş durumda hersey ihl de son sinif ogrencileri duzgun fatiha okuyamadan çikip gidiyor .kafirun suresine girmiyorum bile hocam onda şaşiriyorum diyor icler acisi en basit ilmihal bilgilerinden bihaberler .ahlak edep hakgetire bu nesil neyin eseri tabiki bizamsnlar bu okullarin önunun kapatilmadi sonucu anne baba basedemedigini buralara gönderiyor lakin hic lafta söyletmiyor ogretmen olarak biraz agirliginizi koyunva okulda bitiveriyor bu okullarda meslek dersleri hic bukadar zevksiz yavan ve garip geçmemisti.girmek bile istemiyorum derslere ne dedihini anlamayan birsuru akli erkekte yada kızda olan makyajli saclar fönlu ellerinde kendilerinden akilli telefonlu bombos genćler vatana millete hayirli olsun

MUALLİMMME
Aday Memur
22 Nisan 2015 17:12

Ilahiyatçıların kalitesizliğine gelince oda ayrı bir dert okula dışardan gelip derse girecek pazarlık yapıyor kuran dersine girmem arapça tefsire girmem diye ve bunlar nasıl oluyorsa atanıp biryerlere gelebiliyor ee her mahalleye ilahiyat açarsan bilgisayar başında ilahiyat diploması alırsan ilitamdı önlisanstı gibi saçmalıklarla milleti diploma sahibi yaparsan sonuç ortalık bende ilahiyatçıyım diyen neidüğu belirsiz iki kelimeyi biraraya getiremeyen alleme dolar

thesevil
Memur
24 Temmuz 2015 12:16

Adam 120 soruda 29 net yapmış atanır miyim diyor. ..Allah aşkına atan da kurtulalım. ...benim ilkokulda okuyan yeğenim senden fazla net çıkarır. ..neyse sinir oldum. ...

ekstrakte
Aday Memur
24 Temmuz 2015 13:22

Arkadaşlar, birbirimizi yaftalamak yerine ne çözüm olur bu hale! diye sorgulamalıyız.

Dini siyasete alet edip etmeme konusunda 3 çeşit bakış açısı vardır:

Evet dini siyaset için kullandı diyenler:Bu güruh siyasetten haz almayan ama ülke yönetimi konu-sunda da net fikre de sahip olmayanlardır. Sorsan; "Hükümetin her adımı her sözü dini kullanarak oluyor." diyorlar ama şahsen ben ikna olmuyorum düşüncelerinden.

Hükümet dini siyasete alet etmedi diyenler ise gönül verdiği kişilere toz kondurmayan güruhtur. Dinlemezler, eleştiriye kapalıdırlar.

Hem etti hem etmedi diyenler ise belkide en doğru düşünenler. Niçin böyle dedim biliyor musunuz? Çünkü millet ihl istedi, başörtüsüne özgürlük istedi, din istedi, cami istedi, imam istedi. Bu istekler cevapsız bırakılamadı. Adamlar hem yapılan hizmetleri hem de dine yapılan hizmetleri anlattı ama bir şey unutuldu, atanan Öğretmenlerin bazılarında, atanmaya çalışanların bazılarında, okula gönderilen öğrencilerin bazılarında eksik olan bir şeyler vardı. Adını Siz koyun; İhlas, niyet, Rıza-ı İlahi, kardeşlik hissi, cihat ruhu, dine hizmet nimettir düşüncesi ...

nuh-barutcu
Yasaklı
29 Temmuz 2015 13:42

nerede bir zamanların ihllileri çoğu şu an doktor diş hekimi eczacı mühendis...

çok iyi hatırlıyorum ortaokuldayken yaşadığım ildeki ihl giriş puanı fen lisesinden daha yüksekti

ama şimdi ihl mezunları donanım sıfır sınavlarda puan alamıyorlar ilahiyat kontejanları artmasına rağmen ihl mezunlarının kazanma oranı hayli düşük :(

mmurat234
Kapalı
25 Ağustos 2015 20:12

proje ihl okulları kurulup, süper öğrencilerin buralara yçnlendirilmesi lazım

farah.86
Aday Memur
25 Ağustos 2015 23:00

sizin okulların genel durumu hakkında bilginiz yok sanıyorum.Biz sorunların içindeyiz farkındayız ve çalışmalarımızı da yapıyoruz elhamdulillah.Yalnız son zamanlarda sizin gibi insanlar sosyal medyadan ve forumlardan dünyayı kurtarma derdine düşmüşler.sanıyorum hayatları böyle seyrettiğinden olacak.Siz müsterih olun biz çalışıyoruz.Buralarda tane tane hepsini açıklayalım istersiniz siz şimdi ama bizim buna vaktimiz yok.siz başlık açın biz çalışalım öğrencilermiz için.

mmurat234, 9 yıl önce

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi