Editörler : Pangaea
08 Temmuz 2020 16:07

Formasyon ve öğretmenlik yardım

merhaba arkadaşlar yönetim bilişim sistemleri bölümü atama listesinde dhil yani bilgisayar öğretmeni olarak atanabiliyor.Fakat formasyon verilmiyor artık peki bu seneden itibaren bu bölüm mezunlarıda kpss gy-gk+eğitim bilimleri sınavına girip direk atanmaya hak kazanacak mı kesin olarak bilgisi olan vasrmı ?

BurakGokpinar40
Kapalı
08 Temmuz 2020 16:43

Yayınlanan çizelgede şöyle bir madde var bakınız. Durum tam ne olur bilmem ama.

Madde 7 - (1) Öğretmen olarak atanacakların gerekli ve yeterli düzeyde genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon almaları esastır. Bu eğitim süreçlerinden birini tamamlamamış ya da yeterli kredi almamış olanların öğretmen olarak ataması yapılmaz. Ancak, öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı durumlarda, gereken nitelikleri taşıyan adayların atanmalarından sonra gelmek koşuluyla pedagojik formasyonu olmayanların atamaları da yapılabilir. Bu şekilde atananların adaylık dönemi içinde pedagojik formasyon kazanmaları için gerekli önlemler alınır.

kamyon33
Aday Memur
08 Temmuz 2020 17:10

Öğretmen ihtiyacı karşılanmadığı durumda .formasyonu olmayan alınır diyor. Yani sözün kısası bilgisayar öğretmenliği okuyanlar atanacak ta sonra sıra size gelecek çok zor.
BurakGokpinar40, 4 yıl önce

Yayınlanan çizelgede şöyle bir madde var bakınız. Durum tam ne olur bilmem ama.

Madde 7 - (1) Öğretmen olarak atanacakların gerekli ve yeterli düzeyde genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon almaları esastır. Bu eğitim süreçlerinden birini tamamlamamış ya da yeterli kredi almamış olanların öğretmen olarak ataması yapılmaz. Ancak, öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı durumlarda, gereken nitelikleri taşıyan adayların atanmalarından sonra gelmek koşuluyla pedagojik formasyonu olmayanların atamaları da yapılabilir. Bu şekilde atananların adaylık dönemi içinde pedagojik formasyon kazanmaları için gerekli önlemler alınır.

Topalahmet
Aday Memur
08 Temmuz 2020 17:23

ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARI adlı pdf dosyasını internetten indirip okuyun. Bölümlerin yanında 1 yıldız veya 2 yıldız var. Ona göre açıklama kısmına da göz atın.

Codybt
Şef
08 Temmuz 2020 18:43

Maddeden anladığım kadarıyla öncelikli olarak eğitim fakültesi mezunları alınacak. İhtiyacın karşılanmaması durumunda formasyon alabilecek bölümlerden atama yapılacak ve ataması gerçekleşenlere meb formasyon verecek.

BurakGokpinar40
Kapalı
08 Temmuz 2020 19:13

Öğretmenlik bölümleri ve 01.01.2021 tarihine kadar formasyonu tamamlayanlar başvuru yapabilecek gerekli görüldüğü taktirde formasyonu olmayanlardan başvuru yapılacak ve formasyon eğitimi verilecek gibi duruyor. (Geçici Madde 9 - (1) 1 Ocak 2021 tarihinden önce pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını tamamlamış kişilerin kazanılmış hakları korunur.)

Codybt, 4 yıl önce

Maddeden anladığım kadarıyla öncelikli olarak eğitim fakültesi mezunları alınacak. İhtiyacın karşılanmaması durumunda formasyon alabilecek bölümlerden atama yapılacak ve ataması gerçekleşenlere meb formasyon verecek.

erdogan oz
Aday Memur
08 Temmuz 2020 19:22

KPSS'ye "Genel Yetenek - Kültür" ve "Eğitim Bilimleri" sınavına her öğretmen

adayı girebilecek ama ÖABT'ye kılavuzda "ÖABT SINAV ALANI-1 ADI VE KODU"

bölümündeki 17 tane branş mı girecek?

Motor Teknolojileri Öğretmeni yada Bilgisayar Öğretmeni yada Giyim Öğretmenleri başvuru

yapamayacak mı, ÖABT'ye giremeyecek mi?

Gobel1900
Şube Müdürü
08 Temmuz 2020 19:29

Peki 2021 den önce atama olur mu hocam

Öğretmenlik bölümleri ve 01.01.2021 tarihine kadar formasyonu tamamlayanlar başvuru yapabilecek gerekli görüldüğü taktirde formasyonu olmayanlardan başvuru yapılacak ve formasyon eğitimi verilecek gibi duruyor. (Geçici Madde 9 - (1) 1 Ocak 2021 tarihinden önce pedagojik formasyon eğitimi sertifikası programını tamamlamış kişilerin kazanılmış hakları korunur.)

BurakGokpinar40
Kapalı
08 Temmuz 2020 19:34

Aslında ihtiyaç var 4+4 sisteminden 500 bin civarı bir öğrenci liseye başlayacak ama Covid19 gibi bir durum söz konusu inşallah olur ama pek sanmıyorum. Sizin görüşünüz nedir duymak

isterim.

Gobel1900, 4 yıl önce
Peki 2021 den önce atama olur mu hocam

Gobel1900
Şube Müdürü
08 Temmuz 2020 19:45

Bu sene ilk atama ilanı ocakta gelmiş.Covid 19 dan dolayı sınıf mevcudu azaltılmak istenirse belki bir ihtimal bu yıl erken gelebilir.Ama en iyi ihtimal Aralık diye düşünüyorrum

Aslında ihtiyaç var 4+4 sisteminden 500 bin civarı bir öğrenci liseye başlayacak ama Covid19 gibi bir durum söz konusu inşallah olur ama pek sanmıyorum. Sizin görüşünüz nedir duymak

isterim.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi