Editörler : supporters.
«434445464748495051525354»

Umut-N2017
Şef
21 Aralık 2020 22:43

Geçmiş olsun. Sabrımızı ölçüyorlar gibi geliyor artık. Nasıl bir gidişat bu ya. Gerçekten şansınız açık olsun hocam. Biz de bekliyoruz daha İtiraz edemiyoruz, raporları göremiyoruz diye sabırsızlanıyorduk. Ancak sizn olay, çilemizin bitmeyeceğinin de bir göstergesi... Oysaki bu tür haksızlık durumlarında, sizin gibilerin dosyasına öncelik verilmeli... Yeni başvurupta ilk ayda duyurulanlar var hocam. Süreç onlara çok hızlı çalışıyor nasıl sa...

Muannit12, 3 yıl önce
Yok Hocam, benim asgari koşul kararım Kasım ayında alındığı için Ekim döneminde başvuramamıştım. DBSde durumum değişmiş ve jüri sürecindeye dönmüştü, hala da öyle.

akademisyen7878
Aday Memur
22 Aralık 2020 11:35

Muannit12 hocam, ben son toplantıyla bu hafta sonuçlar açıklanırken benim itiraz sonucu değişikliği de sistemde görürüm belki diye düşünüyorum. Asgarinin toplantısı ayrı mı oluyor boşuna mı bekliyorum acaba? Sizinkisi alakasız bir tarihte açıklanmış anladığım.

Muannit12, 3 yıl önce
Çok teşekkürler Hocam. 15 Aralık'ta ÜAK'tan SMS ve e-posta geldi, DBS'de jüri sürecinde ibaresi yeniden geldi ve aynı jüriler görünmeye başladı. 19 Aralık'ta ise Yurtiçi Kargo mesajı geldi. Bugün de kargodan gelen yazıyı aldım. Dediğim gibi itirazımın kabulüne dair karar yazısıymış. İleriki süreçleri de yazarım. Çünkü asgari koşul konusu son zamanlarda epey sorunlu ve adaylar bu süreçle ilgili bilgi sahibi olamıyorlar.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 11:39

Hocam, farklı toplantılar oluyor. Asgari konusu Doçentlik Komisyonu'nda görüşülüyor (11 Aralık'ta yapılmış), Yönetim Kurulu'nda ise sonuçlar açıklanıyor (16 Aralık). Ocak'ta yine benzer şekilde olur diye düşünüyorum.

akademisyen7878, 3 yıl önce

Muannit12 hocam, ben son toplantıyla bu hafta sonuçlar açıklanırken benim itiraz sonucu değişikliği de sistemde görürüm belki diye düşünüyorum. Asgarinin toplantısı ayrı mı oluyor boşuna mı bekliyorum acaba? Sizinkisi alakasız bir tarihte açıklanmış anladığım.

akademisyen7878
Aday Memur
22 Aralık 2020 11:59

Belki benim itiraz jüri sürecine aktarılmadan kabul edilip yönetim kuruluna geçmiştir diye Polyanna'lık yapayım ben. Ama sanırım Ocak'a kaldım.

Muannit12, 3 yıl önce

Hocam, farklı toplantılar oluyor. Asgari konusu Doçentlik Komisyonu'nda görüşülüyor (11 Aralık'ta yapılmış), Yönetim Kurulu'nda ise sonuçlar açıklanıyor (16 Aralık). Ocak'ta yine benzer şekilde olur diye düşünüyorum.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 12:01

Umarım öyledir Hocam ve bu hafta başarılı olarak sonucunuz açıklanır.

Belki benim itiraz jüri sürecine aktarılmadan kabul edilip yönetim kuruluna geçmiştir diye Polyanna'lık yapayım ben. Ama sanırım Ocak'a kaldım.

Adydoc
Şef
22 Aralık 2020 14:24

2019 ekim başvuruda yedek jüri tarafından asgariden bırakılmıştım. Ekim 2020 başvurum doçentlik komisyonu tarafından yine asgari şarti sağlanıyor gerekçesi ile iptal edildi. Mahkemeye vereceğim bu konularda bildiginiz iyi bir avukat varsa lütfen ozelden yazarmisiniz. Sinir sistemin altüst olmuş durumda.

22 Aralık 2020 14:27

Muannit12 Hocam, aynı jürilerin tekrardan rapor yazmalarını mı bekleyeceğiz yoksa sadece asgari karar veren hocamız mı yanıtlayacak birde süresi ne kadar olur.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 15:29

Hocam, sadece asgari koşul diyen jüri üyesi, sanırım 15 gün içerisinde, raporunu tamamlayacak. Diğerlerinin tamamlandığını düşünüyorum.
docentolalım, 3 yıl önce

Muannit12 Hocam, aynı jürilerin tekrardan rapor yazmalarını mı bekleyeceğiz yoksa sadece asgari karar veren hocamız mı yanıtlayacak birde süresi ne kadar olur.

22 Aralık 2020 16:02

teşekkürler hocam. o üyede zaten sinirlenir ve hemen red verir belkide 1-2 güne sonuç belli olur. benim iş kurulun benim itirazımı kabülüne kaldı anladığım kadarıyla, şu sonuç bir gelsin bakalım neden asgariyi tamamlamamışız anlayacağız 100 puan diyorlar 200 puanla başvurduk.

Muannit12, 3 yıl önce
Hocam, sadece asgari koşul diyen jüri üyesi, sanırım 15 gün içerisinde, raporunu tamamlayacak. Diğerlerinin tamamlandığını düşünüyorum.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 16:21

Evet Hocam, iş bitmiyor, aynı jüriye gidince kararını olumlu olarak değiştirmesi oldukça zor. Bakalım :)
docentolalım, 3 yıl önce

teşekkürler hocam. o üyede zaten sinirlenir ve hemen red verir belkide 1-2 güne sonuç belli olur. benim iş kurulun benim itirazımı kabülüne kaldı anladığım kadarıyla, şu sonuç bir gelsin bakalım neden asgariyi tamamlamamışız anlayacağız 100 puan diyorlar 200 puanla başvurduk.

alkim_alkim
Memur
22 Aralık 2020 17:20

aynı dönemde başvurup sonucu farklı zamanlarda açıklananlar için eşitlik sağlanmalı diye düşünüyorum. Mart 2020'de başvurup Ağustos ayında sonucu açıklanan ile Aralık ayında açıklanan ya da asgari koşuldan haksız yere bırakılıp haklılığı ispatlandıktan sonra jüri süreci devam edenlerin doçentlik belgelerindeki tarih standartlaştırılmalı. başvuru dönemine göre verilsin bence doçenlik tarihleri ya da yine örneğin mart 2020'de başvuranlarda ilk nezaman olumlu sonuç açıklandıysa o tarihten itibaren verilmeli. Jüriden kaynaklanan gecikmelerin adaylara mal edilmesi doğru bir yaklaşım değil.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 18:16

Haklısınız, nereden tutsanız elinizde kalacak bir sistem. Benim Eylül başında asgari gerekçeli raporum girilmiş ama Kasım'da karar çıkmış. Aralık'ta yeniden jüri sürecine devamına karar verilmiş. 4 aylık bir süre yapıyor bugüne kadar, ki sonucumun bu ay açıklanamayacağı kesin, toplam 5 aya mal olmuş oluyor. Belki de daha fazla süre geçecek.
alkim_alkim, 3 yıl önce

aynı dönemde başvurup sonucu farklı zamanlarda açıklananlar için eşitlik sağlanmalı diye düşünüyorum. Mart 2020'de başvurup Ağustos ayında sonucu açıklanan ile Aralık ayında açıklanan ya da asgari koşuldan haksız yere bırakılıp haklılığı ispatlandıktan sonra jüri süreci devam edenlerin doçentlik belgelerindeki tarih standartlaştırılmalı. başvuru dönemine göre verilsin bence doçenlik tarihleri ya da yine örneğin mart 2020'de başvuranlarda ilk nezaman olumlu sonuç açıklandıysa o tarihten itibaren verilmeli. Jüriden kaynaklanan gecikmelerin adaylara mal edilmesi doğru bir yaklaşım değil.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
22 Aralık 2020 21:08

Hocam inanılmaz bir durum.. Eylül?de asgari giren hocanın kararını Kasım?da mı öğrendiniz.. benim kargom daha elime ulaşmadı. Üniversiteye mi yoksa evadresinize mi yolladılar?

Muannit12, 3 yıl önce
Haklısınız, nereden tutsanız elinizde kalacak bir sistem. Benim Eylül başında asgari gerekçeli raporum girilmiş ama Kasım'da karar çıkmış. Aralık'ta yeniden jüri sürecine devamına karar verilmiş. 4 aylık bir süre yapıyor bugüne kadar, ki sonucumun bu ay açıklanamayacağı kesin, toplam 5 aya mal olmuş oluyor. Belki de daha fazla süre geçecek.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 21:20

Evet Hocam, jüri üyesi Eylül ayında raporunu sisteme girmiş fakat benim sistemimde Kasım'da asgari koşul göründü ve 1-2 gün sonra da kargo mesajı geldi. Kargo, DBS'de kayıtlı olan iş adresime iletildi.
Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Hocam inanılmaz bir durum.. Eylül?de asgari giren hocanın kararını Kasım?da mı öğrendiniz.. benim kargom daha elime ulaşmadı. Üniversiteye mi yoksa evadresinize mi yolladılar?

alkim_alkim
Memur
22 Aralık 2020 21:34

itirazınız kabul edilirse jürilere geri dönülüp kararları istenecek. sonuç olumlu ise ilk üak yönetim kurulunda doçentlik belgeniz verilecek.

yok kabul edilmezse o zaman ya mahkeme yoluna ya da tekrar başvuruya yönelirsiniz.

ki her iki durumda geçen zaman olarak adayın aleyhine oluyor.

umarım Vahdet Özkoçak buradan görür bu yazılanları da gündeme getirir bu konuyu.

Muannit12, 3 yıl önce
Evet Hocam, jüri üyesi Eylül ayında raporunu sisteme girmiş fakat benim sistemimde Kasım'da asgari koşul göründü ve 1-2 gün sonra da kargo mesajı geldi. Kargo, DBS'de kayıtlı olan iş adresime iletildi.

Muannit12
Şef
22 Aralık 2020 21:40

Hocam, 11 Aralık'ta itirazım kabul edildi. Büyük ihtimalle şimdi jüri üyesinde.
alkim_alkim, 3 yıl önce

itirazınız kabul edilirse jürilere geri dönülüp kararları istenecek. sonuç olumlu ise ilk üak yönetim kurulunda doçentlik belgeniz verilecek.

yok kabul edilmezse o zaman ya mahkeme yoluna ya da tekrar başvuruya yönelirsiniz.

ki her iki durumda geçen zaman olarak adayın aleyhine oluyor.

umarım Vahdet Özkoçak buradan görür bu yazılanları da gündeme getirir bu konuyu.

akademisyen7878
Aday Memur
22 Aralık 2020 23:44

Sürecimin devamı:

Bugün tekrar durumumu sorgulayan bir mail attım. Ve az önce baktığımda sistemde 2020 Mart başvurum hala iptal gözükürken, 2020 Ekim başvurum dondurulmuştan, jüri sürecindeye dönmüş. Yine aylarca bekleyeceğim. İkinci itiraz anlamlı mı bilmiyorum. Artık dava açarım diye düşünüyorum.

Merhaba, benzer durumda olanlara fikir vermesi için sürecimi burada paylaşayım dedim. Mart 2020 başvurum (sağlık bilimleri) asgari şartları sağlamamıştır gereğince iptal edildi. Kargo mesajı geldi ve sistemde de durumum bu şekilde güncellendi. 2 gün sonra kargo ile 2. yedek jürinin raporu ve kurul kararı geldi. Sebep SCi-E ve 6 senedir indekste olan open access bir dergininparalı olduğu için yağmacı dergi olabileceği yönündeki tereddütü idi. Rapora da kararsız kaldım gibi birşey yazılmıştı. Fakat kurulun kararı okuduğunu dahi zannetmiyorum. Bu şekilde başvurum iptal oldu. Diğer jürilerin asgari kararı olup olmadığını rapordan anlıyorsunuz (asgari itirazı olanların hepsi size iletiliyor). Avukat ile detaylı bir itiraz dilekçesi yazdım. Hukukçulara göre bu durum tamamen haksız, onlar yönetmeliğe göre asıl jüriler çekilmemişse yedek jürinin kararına başvurulmasını hukuksuz buluyorlar. Ben dilekçeme derginin web of science künyesini, Editöre attığım mail karşılığı ondan gelen mektubu ve Türkçesini ekledim. 08.10.2020'de yazılmış karara itirazımı (60 gün hakkınız var) 28.10.2020 tarihinde yaptım. Bu arada ÜAK'a mail attım ve yeni başvuru yapabileceğimi öğrendim. Fakat itirazım kabul olursa yeni başvurumun durdurulacağını yazdılar. Günlerce bekledim. Telefonla asla ulaşamadım. Maillerime cevap gelmedi. Ekim 2020 başvurusunu da yapmıştım. Sonra Ekim başvurum jüri sürecine geçmeden donduruldu! Maillerimden birine de kurul kararını bekliyoruz cevabı geldi. Beklemedeyim sayın hocalarım. Bunları da başına gelip şok olanlara fikir olsun diye yazıyorum. Hak eden herkes için güzel sonuçlar dilerim. Sevgiler.

22 Aralık 2020 23:52

Hocam, kurul toplandı ve bir jüri asgariyi sağlamadı dediği için sisteme bu açıklamayı yazdılar diğer jüriler olumlu o zaman çünkü 3 jüri başarısız demiş olsaydı sistemde başarısız yazardı değil mi yoksa ben mi iyi niyetliyim

akademisyen7878
Aday Memur
22 Aralık 2020 23:55

Benim durumum için mi sordunuz anlamadım?

docentolalım, 3 yıl önce

Hocam, kurul toplandı ve bir jüri asgariyi sağlamadı dediği için sisteme bu açıklamayı yazdılar diğer jüriler olumlu o zaman çünkü 3 jüri başarısız demiş olsaydı sistemde başarısız yazardı değil mi yoksa ben mi iyi niyetliyim

akademisyen7878
Aday Memur
22 Aralık 2020 23:59

Ama şöyle ki eğer bir jüri asgariden bıraktıysa, diğer olumlu, olumsuz bakılmadan iptal oluyor. Yani asgariye itiraz ettikten sonra kabul olursa diğer raporlar değerlendiriliyor ve sonucunuz olumsuza da olabilir.

Toplam 2687 mesaj
«434445464748495051525354»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi