Editörler : Pangaea
14 Temmuz 2019 16:04

2019/1 dhmi düz memurluk mu inşaat mühendisliği kadrolar mı daha avantajlı?

arkdaşlar branş 19.sıradayım ne yaıkki yds d seviyem yok aim yazamam.

11 kadronun 9 u tercih edilebilir üniversiteler de çakılı kadro olduğu için şehir sınırlamasına gitmek zorundayım.Sağlık sorunlarım nedeniyle.

İstanbul üniversitesi hakkında bilgisi olan var mı?

maaş durumu çalışma şartları?

teiaş yazıcam ama geleceğini sanmıyorum önümdeki 18 arkadaş illaki teiaşı yazıcaktır.

aralık atamalarını bekleyesim var fakat ülkenin ekonomik durumu ne olur kestiremiyorum.

Engineer93
Aday Memur
14 Temmuz 2019 16:25

Hocam dhmilerden beğendiğin il varsa yazabilirsin.kurım içi sınavlara girip mühendisliğe geçersin.böylelikle girebileceğin en iyi mühendislik kadrosunu elde etmiş olursun.

civeng21
Aday Memur
14 Temmuz 2019 16:42

hocam ben zaten dhmi hedefiyle çalışmaya başlamıştım bekledğiğim sıralamayı yakalamasamda çok şükür başarılıoldum.

bu sınavlar 2-3 senede bir açılıyormuş ve maaş 6250 şeklinde bilgi aldım.Cazip bir kurum ama

mesleğimi yapmak istiyorum sanırım sizce aralık atamaları benzer şekilde mi olur

Engineer93, 5 yıl önce
Hocam dhmilerden beğendiğin il varsa yazabilirsin.kurım içi sınavlara girip mühendisliğe geçersin.böylelikle girebileceğin en iyi mühendislik kadrosunu elde etmiş olursun.

Engineer93
Aday Memur
14 Temmuz 2019 17:10

hocam keşke bir öngörüm olabilseydi inanın aynı durumdayız.şu an tek bildiğim umarım ya biz kazanırız ya da sıralama olarak önümüzdeki meslektaşlarımız kazanır bu kadroları.çünkü 9 sayısıyla olacak iş değil.
civeng21, 5 yıl önce

hocam ben zaten dhmi hedefiyle çalışmaya başlamıştım bekledğiğim sıralamayı yakalamasamda çok şükür başarılıoldum.

bu sınavlar 2-3 senede bir açılıyormuş ve maaş 6250 şeklinde bilgi aldım.Cazip bir kurum ama

mesleğimi yapmak istiyorum sanırım sizce aralık atamaları benzer şekilde mi olur

14 Temmuz 2019 18:19

Kardeşim bence memurluk iyidir meslek bu ülkede öldü inşaatın anlamı kalmadı.Maaşları da iyiyken dhmi değerlendirilmeli kurum içi geçişlerle mesleğine devam edersin.Yoksa Aralık yine riskli elbette alım olur ama neresi hangi kurumlar belli olmaz.Geçimine bakmalısın artık okumanın bir anlamı kalmadı batık durumdayız..
civeng21, 5 yıl önce

Engineer93
Aday Memur
14 Temmuz 2019 18:36

Bu gelip eksi atanlar neyin nesi yahu.
14 Temmuz 2019 18:38

Anlamsız düşünen insanlar.Bizzat başına gelen biri olarak fikrimi yazıyorum ben aksini düşünen varsa buyursun dinleriz
Engineer93, 5 yıl önce
Bu gelip eksi atanlar neyin nesi yahu.

Engineer93
Aday Memur
14 Temmuz 2019 19:20

kesinlikle katılıyorum burası bir bilgi alışverişi platformu
İnsmühhhh, 5 yıl önce
Anlamsız düşünen insanlar.Bizzat başına gelen biri olarak fikrimi yazıyorum ben aksini düşünen varsa buyursun dinleriz
15 Temmuz 2019 19:59

Hocam dhmin maaslari daha iyi ama bence başa iyi yerlerdeki insaatlari yaz sonra dhmileri siralarsin

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
16 Temmuz 2019 23:40

Branş 19, puan kaç hocam merak ettim ?

Sorularına cevap olarak benden demesi DHMİ düz memurluk bence daha tercih edilebilir bir durumda. Puanlar gerçekten sıkıntıya girdi 6 aydır hiç ilan gelmedi. Bence DHMİ daha da açmaz, açmışken kaçırma sonra üzülürsün. Saygılar.

civeng21, 5 yıl önce

harita94
Genel Müdür
16 Temmuz 2019 23:53

ek göstergeler farklı,düz memurluktan emekli olmakla mühendislikten emekli olmak aynı şey değil

sivilmühendis07
Aday Memur
18 Temmuz 2019 20:06

Kurum içi mühendisliğe geçerim diyosan onu bi geçicen de (hele enroute hayalleri kuranlar var bir de) durumun yoksa sıkıntı varsa bi 5 ay daha bekleme mühendislere ekmek yok bu ülkede. Memuriyet temiz iş. Bu arada maaş yeni zamlarla 7000i geçti diye biliyorum.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi