Editörler : Pangaea

Kapalı
26 Ocak 2010 23:37

Süreyi yetiştiremiyorum hangi dersten başlamalıyım?

şimdiye kadar girdiğim tüm denemelerde süre sıkıntım oldu.bildiğim halde bi çok soruya dokunamadım bile.eskiden önce matematikten başlardım şimdi türkçeden başlıyorum ama durum değişmedi:(

tubitim
Memur
27 Ocak 2010 00:39

Bence hangi dersten en çok zorlanıyorsan ona öncelik vermelisin. Zorlandığın dersi çözdükten sonra diğer dersleri daha rahat çözeceksin. Kolay gelsin. Başarılar.

Garbiyeli..
Kapalı
27 Ocak 2010 00:40

şimdiye kadar bende hep türkçeden başladım..perşembe günü olacağım denemede mat.dan başlayacam..bi arkadaşım bu şekilde netini yükseltti..deneyelim bakalım.bence herkes kendi en iyi bildiğinden başladı.ben sayısalcıyım, mat. benim kalemse onu öncelikle iyi yapmalıyım. genel kültür zaten 30-35 dk. civarında bitiyor..türkçe dikkat ve motivasyon istiyor..sınavın ilk anları motivasyonun en düşük old. zaman dilimi oluyor genelde..

kolay gelsin..

gunes_16
Genel Müdür
27 Ocak 2010 00:46

Ben matematikten başlıyorum ama çogu kişi Türkçeden başlamamı söylüyor.Matematik beynimi yorarmış,Türkçede zorlanırmışım.Belki de öyle oluyordur ama ben bu düzen başladım ve hiç farklı bir yol izlemedim.Kişiden kişiye değişecek bir durum bence..

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 00:51

evet aslında kişiden kişiye göre de değişebilir.ben de en çok matematikten net çıkarıyorum ama bazen diğerlerini yetiştiremicem kaygısıyla matematiği çok hızlı yapmaya çalışıyorum öyle olunca bazen sonlara doğru soruları okumayıp tarihe geçiyorum.çok panik halindeyim sınavda:(

türkçe de boş kafayla yapılmalı herhalde

meozkan81
Yasaklı
27 Ocak 2010 01:00

bence hangi ders kolay geliyorsa ondan başlanmalı.zor gelen dersle uğraşacağım derken zaman kaybedebilirsiniz ama kolay gelen dersleri yaptığınızda zaman kazancınız daha çok olur.ben türkçeden başlıyorum.ilk yarım saatte bitiyor.daha sonra genel kültürüde bitiriyorum.en sona matematik kalıyor.matematikte çok iyi olmadığı için çok fazla zaman sıkıntısı çekmiyorum :)))

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 01:08

matematik bazen benim acayip zamanımı alıyo.bi bakıyorum yarım saatim kalmış ben daha genel kültüre yeni geçmişim.çünkü matematikten çok boşum olunca moralmen çöküyorum ve çözmek için çok zaman kaybediyorum.aslında her sorunun katsayısı aynı ama sanırım össden kalma bi alışkanlık:)matematik daha çok puan getircek sanki.

meozkan81
Yasaklı
27 Ocak 2010 01:14

eğer matematik çok zamanınızı alıyorsa bunu biran önce azaltmanız gerekir.matematik yapayım derken diğer sorulara zaman kalmıyor.bu da sizin aleyhinize olur.çünkü sınavda matematiği ful çekmek hiçbir şeye yetmez.süre konusunu sınava kadar çözüme kavuşturmanız lazım.avantajınız olan matematik bilginiz dezavantaj olabilir sınavda.

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 01:19

evet kesinlikle böyle.matematik bilgim dezavantaj oluyo çoğunlukla.ne yapcam bilemiyorum.matematikten çok soru çözim desem diğer derslerde konu eksiğim çok.sanırım çok deneme çözme de süre konusunda çok etkili.inşallah düzelir temmuza kadar...

meozkan81
Yasaklı
27 Ocak 2010 01:26

ok deneme çözmek belki biraz olsun sorunu azaltabilir.her hafta sonu bir deneme çözseniz zamana uyarak belki faydası olur sınava kadar.sınavlarda değişik varyasyonlar deneyebilirsiniz.bir sınavda tarih,diğer sınavda türkçe,birinde coğrafyadan başlayarak.

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 01:30

önümdeki sınava matematiği en sona bırakmayı düşünüyorum bakalım nolcak.umarım düzelir rahat rahat yaparım soruları...herkese çok teşekkürler.

boby
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2010 01:39

genel kural, en iyi bildiğiniz dersten başlamaktır

*denizkiziyiz*
Daire Başkanı
27 Ocak 2010 13:15

Bende hep Türkçe'den başlardım,ama artık matematikten başlayacağım,çünkü süre daraldıkça matematik sorularını çok dikkatsiz okuyor ve netlerimi düşürüyorum.

ceyla86
Şef
27 Ocak 2010 13:17

ben de hep türkçeden başlıyordum ama bu hafta radikalin denemesinde matematikten başlayayım bakalım nasıl etkileyecek netlerimi

- -dilemma- -
Şube Müdürü
27 Ocak 2010 13:20

BEN ŞÖYLE ÇÖZEREK FULE YAKIN ÇIKARMIŞTIM,AYNI SORUN BENİMDE AVRDI;

İŞİN SIRRI TARİH COĞRAFYA GİBİ SALT BİLGİ GEREKTİREN DERSLERİ EN SONA BIRAKMAK VE TÜM SINAVI 2 YADA 3 TURDA ÇÖZMEK;1.TURDA ZAMANINI ALMAYACAK,KOLAYINA GELEN SORULARI ÇÖZMEK,ZORLAYACAĞINI UMDUĞUN SORULARA BAKMA BİLE,HIZLI OL,TÜM SPRULARI GÖRDÜKTEN SONRA,2. TURDA İYİCE DÜŞÜNÜRSÜN.

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 14:30

sanırım tüm yöntemleri denicem bikaç denemede hangisinde başarılı olursam onda karar vercem:)

Garbiyeli..
Kapalı
27 Ocak 2010 18:52

yarın pegem denemesi var bizim dersanede..sıralamam hep türkçe mat. sonra genel kültür şeklindeydi.bu sefer matematikten başlayacam.

cicik;

senin durum bende de var..mat. sorularında takılınca panik olup süre kaybediyorum.ortalama 25 yapıyorum ama kaçırdığım sorulara sınav çıkışı bakınca saç baş yoluyorum..:)inş. zamanla aşarız.

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 18:57

inşallah... en iyi yaptığım matematik kabus oldu bana.çok zaman alıyo yaa.ben de ihtiyacın denemelerine giriyorum matematikte zaman alan sorular soruyolar.deliriyorum artık:)

serfiraz
Genel Müdür
27 Ocak 2010 19:04

matematiği basarsak hayat cok daha guzel olucak

ceyla86
Şef
27 Ocak 2010 19:53

keşke tarih de matematik kadar net olsaydı:((

cicik
Kapalı
27 Ocak 2010 20:00

:)))