Editörler : swat3410
«147214731474147514761477147814791480148114821483»

Beymnn3866
Yasaklı
10 Ekim 2019 11:33

Beymnn3866

2 gün önce

İşlemler

Kısa yol

Arkadaşlar teyid edemedim ama iade duyum var sayı hakkında bilgi yok detaylı bilgi öğrenirsem yazarım rabbim hayırlısıyla hepinize iade olmayı nasip etsi.2 gün önce yazdım inşallah çıkar ay sonuna doğru iade varmış sayı söylemediler..

Seyyah-06
Memur
10 Ekim 2019 11:41

teşekkür ederiz devrem ilgin için. Muhtemelen Kasım başında uzatma tebliği ya da iade ikilisinden iade haberini alacak olanlardır o liste. İnşallah sayı fazla olur da ailelerimizden bayram sevincini yaşayanlar fazla olur
Beymnn3866, 5 yıl önce

Beymnn3866

2 gün önce

İşlemler

Kısa yol

Arkadaşlar teyid edemedim ama iade duyum var sayı hakkında bilgi yok detaylı bilgi öğrenirsem yazarım rabbim hayırlısıyla hepinize iade olmayı nasip etsi.2 gün önce yazdım inşallah çıkar ay sonuna doğru iade varmış sayı söylemediler..

maho58
Memur
10 Ekim 2019 11:47

Devrem adliye ye gitmek birşey sağlamaz sana. senle aynı durumda eşim 679 khk ihraç gıyabında hkyok kararı var scc kodu var. Bu zamana kadarda adli öncesinde de idari ifadesi alınmadı. Komisyonda kalan son dosyalar düzenleme bekliyor çünkü artık kabul vermeleri durumunda yüzde 1 dedikleri hata payının çok çok üzerine çıkmış olacaklar. Eşimin dosyasıda hala incelemede. Adli dosyan varsa ki ben sanmıyorum düzenleme ile hızlanıp kapanır. İnşallah en kısa zamanda düzenleme ile rahatlarsınız.
Hiradagi, 5 yıl önce
yazılanları ilgiyle okudum. kyok alanlara yeniden kodlama nedeniyle dosya açılması çok ama çok üzücü bir durum. haliyle fikirlerinize ihtiyacım var. İstanbul 4 ekim açık 6 ocak 679 ile ihracım. Nisan 2019 tarihli giyapta Kyok verilmiş. ohal komisyonu kalan 35 bin dosyanın içinde hala inceleniyorum. kyok evrakında kodlamaya dair hiçbir bir yazı ibare olumlu veya olumsuz vs. yoktu. sadece örgütün tepe ve mahrem kadrosu ile irtibatının olmadığı şeklinde genel ibareler vardı. Bu durumda bende kod yok mu varsa niye kyokya yazmadı. olumlu da olsa kodlari bir çoğunun kyok evrakında yazdı. Şimdi benim ne yapmam lazım? istanbulda değilim telefonla ulasmak bilgi almak neredeyse sıfır. Sizlerin bahsettiği yeniden kod nedeniyle adli soruşturma açılması sadece ankara merkezli mi? illerde de var mi, var mi yeni birseyim bunu sormam için ankara adliyesine mi gitmem lazim?

maho58
Memur
10 Ekim 2019 11:56

Kodlama ile ilgili ayrıca bir dosya açılması bu dosyanında fişleme listesinin elde edildiği Ankara ilinde olması tuhaf çünkü eğer kodlamaları suç delili sayacaklarsa bulunduğun il sacvılığına göndermeleri gerekir. Bu zamana kadarda hep böyle oldu. Ankarada hiç bulunmamış bir vatandaşa hangi suçu işlerse işlesin eğer bulunduğu il Ağır Ceza Mahkemesi olarak Ankaraya bağlı değilse bulunduğu ile göndermek zorundadır. Suçun subuta erdiği yada teşebbüste kaldığı mahal yargılamada yetkilidir.

maho58
Memur
10 Ekim 2019 12:30

Bulunduğum ilin devlete karşı işlenen suçlar savcılığı ağustos 2016 da 112 ye yapılan isimsiz ihbarla hakkımda soruşturma başlatmış. Emniyete, kodlamam için Ankara C. Başsavcılığına ve Tmsf ye yazılar yazmış. Emniyet 4 ayrı tutanak tutmuş dernek, vakıf, sendika, okul, ifade vs yok diye. Ankara c. Başsağlığı garson adlı gizli tanıktan elde edilen verilerde fişlememin DİL olduğu ve açıklamasını göndermiş. Tmsf de bankasya durumunu göndermiş. Savcı beyde haziran 2018 de gıyabımda KYOK kararı vermiş. Ama bana tebliğ etmedi. Ben gidip soruğumda öğrendim. Şimdi 1 kasımda açıktaki sürem uzatılırsa demek ki devam eden bir adli soruşturmam var demektir. Çünkü takipsizliğimi 1 kasım 2018 den 5 ay önce aldım. Bu da demek oluyorki 1 yıllık idari soruşturma gereği açıkta bekletildim. Bu sürede 25 gün sonra dolacak. Kanunen ve mantiken göreve iade edilmem gerekir. Nasip ne ise o. Araştırma merkezi, tarım il müdürlüğü vs fark etmez.

Sefa264
Şef
10 Ekim 2019 13:00

kodlama dosyası ankaradadır illaki, garson sd kartı ankarada teslim etti, ankarada ilgili personel kayıtlarını ilgili illerin c.s. lıklarına yazmıştır. ama koddan bir kez kyok alana ikinci kez soruşturma açılması ilginç

maho58, 5 yıl önce
Kodlama ile ilgili ayrıca bir dosya açılması bu dosyanında fişleme listesinin elde edildiği Ankara ilinde olması tuhaf çünkü eğer kodlamaları suç delili sayacaklarsa bulunduğun il sacvılığına göndermeleri gerekir. Bu zamana kadarda hep böyle oldu. Ankarada hiç bulunmamış bir vatandaşa hangi suçu işlerse işlesin eğer bulunduğu il Ağır Ceza Mahkemesi olarak Ankaraya bağlı değilse bulunduğu ile göndermek zorundadır. Suçun subuta erdiği yada teşebbüste kaldığı mahal yargılamada yetkilidir.

DARGINIMHAYAT
Aday Memur
10 Ekim 2019 14:10

yeniay devrem dogru soyluyor dosya numaralatimiz bile ayni

Yeniay12
Daire Başkanı
10 Ekim 2019 14:16

Elhamdülillah arkadaşlar. 2. takipsizlik kararı imzada ifadem bile alınmadı. pazartesi karar bürodan alıp personel daireye elden taslim edeceğim. üşenmeyin işinizi takip edin. Benim aynı dosyadan ikinci karar işler yoğunluktan eksik yürüyor. Rabbim cümlemize hayırlı haberler almayı nasip etsin. Ben dosya peşine düşmesem inanın açık bekleyecekti. Her hafta gittim savcı beyin yanına. Allah tüm karar organlarına güç versin. Amin. Bizlerinde sabrını selamet etsin inşallah...
DARGINIMHAYAT, 5 yıl önce

yeniay devrem dogru soyluyor dosya numaralatimiz bile ayni

Ankara4506
Aday Memur
10 Ekim 2019 14:27

devrem ozeline yazdim bi bakar misin
Yeniay12, 5 yıl önce
Elhamdülillah arkadaşlar. 2. takipsizlik kararı imzada ifadem bile alınmadı. pazartesi karar bürodan alıp personel daireye elden taslim edeceğim. üşenmeyin işinizi takip edin. Benim aynı dosyadan ikinci karar işler yoğunluktan eksik yürüyor. Rabbim cümlemize hayırlı haberler almayı nasip etsin. Ben dosya peşine düşmesem inanın açık bekleyecekti. Her hafta gittim savcı beyin yanına. Allah tüm karar organlarına güç versin. Amin. Bizlerinde sabrını selamet etsin inşallah...

Adaminn1i
Memur
10 Ekim 2019 14:32

Takipsizligin hayirli olsun devrem.Herkes Ankarada degil ki gorev yeri itibariyla malesef gidipte dosyasini bulup ta takipsizligini biran once alabilsin.Dogu illerinde il dışı yasağı olan bir yığın arkadas var burda ben gibi.

Yeniay12, 5 yıl önce

maho58
Memur
10 Ekim 2019 14:52

Hayırlı olsun devrem.
Yeniay12, 5 yıl önce

Adaminn1i
Memur
10 Ekim 2019 14:57

Doğuda uzak vilayetlerde olup ta ailesi,çalışan eşi,okula giden çocuğu olması gibi sebeplerle senelik izin alıp Ankaraya gitme varsa dosyası araştırıp peşine düşme imkanı bulamayan ben gibi arkadaşlara önerisi olan var mı? Bulunduğumuz il C.Başsavcılığına konuyla ilgili dilekçe mı yazsak ya da doğrudan bir teror savcısına mı danışsak bilemedim.Prosedur hakkında bilgisi olan varsa ve bizi bilgilendirirse seviniriz

DARGINIMHAYAT
Aday Memur
10 Ekim 2019 15:02

Hayirli olsun devrem bizde gidiyoruzda bir ilerleme saglayamiyoruz malasef ama ikinci takipsizlik alanların islemleri giderlerse hizlaniyor.. yeniay sayesinde o dosyada onceden takipsizligi olan varsa onlarada takipsizlik yazilmistir. katiple son gorustumde onceden takipsizlik ve beraati olup tekrar dosya açılanlarin dosyasinin ayayrilrilddigini soylemisti..

Yeniay12, 5 yıl önce

Bobbarley
Aday Memur
10 Ekim 2019 15:09

Özele bakar mısın devre ?
Adaminn1i, 5 yıl önce

Takipsizligin hayirli olsun devrem.Herkes Ankarada degil ki gorev yeri itibariyla malesef gidipte dosyasini bulup ta takipsizligini biran once alabilsin.Dogu illerinde il dışı yasağı olan bir yığın arkadas var burda ben gibi.

Hiradagi
Memur
10 Ekim 2019 15:11

Devrem hayrlı olsun ve hayırlısı olsun hakkında inşallah. mahsuru yoksa ankaradaki soruşturma noyu özelden yazar misin? Gidip soracağız artık başka yolu kalmadı. Yardımcı olursan sevinirim.
Yeniay12, 5 yıl önce

efepolisim
Aday Memur
10 Ekim 2019 15:16

Yeniay Devrem hayırlı olsun anlamadığım çalıştığımız il bu kodlarla ilgili takipsizlik verdiği halde Ankara?da tekrar açılmış mı

Yeniay12
Daire Başkanı
10 Ekim 2019 15:30

Arkadaşlar yanlış anlaşıldım sanırım. Ankarada ki dosya Ankarada çalışan kişileri bağlıyor. Herkes çalıştığı yerin adliyesine soracak. Benim ikinci kez açılması sehven olmuş gibi duruyor kasıt varsa allaha havale ediyorum. Bu sefer uzarsa artık Allah cc ıslah etsin ne deyim araştır araştır yok birşey iade de yok bunun açıklaması yok.
efepolisim, 5 yıl önce

Yeniay Devrem hayırlı olsun anlamadığım çalıştığımız il bu kodlarla ilgili takipsizlik verdiği halde Ankara?da tekrar açılmış mı

Yeniay12
Daire Başkanı
10 Ekim 2019 15:38

Aynen devrem banada aynısını söyledi. Bir de aynı konudan açılmış dedi savcı bey bunları hızlandıracak demişti. iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar Rabbim herkesin görevine dönmesini nasip eder inşallah çok yorulduk çok. Rabbim ülkemize dirlik düzen versin... Amin...
DARGINIMHAYAT, 5 yıl önce

Hayirli olsun devrem bizde gidiyoruzda bir ilerleme saglayamiyoruz malasef ama ikinci takipsizlik alanların islemleri giderlerse hizlaniyor.. yeniay sayesinde o dosyada onceden takipsizligi olan varsa onlarada takipsizlik yazilmistir. katiple son gorustumde onceden takipsizlik ve beraati olup tekrar dosya açılanlarin dosyasinin ayayrilrilddigini soylemisti..

Adaminn1i
Memur
10 Ekim 2019 15:45

Devrem bu açıklaman yuregimize su serpti, sagolasın.Biz de anladık ki bu konudan kendi illerinde takipsizlik alanlara Ankara adliyesi tarafindan 2. Kez dosya açıldi sandık ve sukur ki yanlış anlamışız.Cunku 1 yıl once takipsizlik aldigim dosyadan sen buraya yazinca acaba mı diyerek 1 hafta once tekrar gidip bulundugum il adliyesine ısrarla baktırdım ve sordum tekrar dosya açılmısmı diye yok dedilerdi çunku.Rabbim tum masumlara tek celsede iade etsin insallah.Yetti bunca bekledigimiz

Yeniay12, 5 yıl önce
Arkadaşlar yanlış anlaşıldım sanırım. Ankarada ki dosya Ankarada çalışan kişileri bağlıyor. Herkes çalıştığı yerin adliyesine soracak. Benim ikinci kez açılması sehven olmuş gibi duruyor kasıt varsa allaha havale ediyorum. Bu sefer uzarsa artık Allah cc ıslah etsin ne deyim araştır araştır yok birşey iade de yok bunun açıklaması yok.

efepolisim
Aday Memur
10 Ekim 2019 15:47

İade bence bu sefer çok olacak gibi

Toplam 39532 mesaj
«147214731474147514761477147814791480148114821483»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi