Editörler : F16 Gökçen
«48495051525354555657585960

ütopyadan
Müsteşar
28 Ağustos 2018 15:36

Karşınızdaki insanla çok samimi olmanız ona istediğiniz şekilde takılabileceğiniz anlamına gelmiyor.

Aynı şekilde karşınızdaki insanın iyi niyetli ve sevecen olması da her türlü şakanızı kaldırabileceği anlamına gelmiyor.

Kalp bu, bir kere kırıldı mı bir daha tutmuyor.

ütopyadan
Müsteşar
29 Ağustos 2018 10:38

"Köpeksiz köy buldunuz, değneksiz dolaşıyosunuz." diyemedim.

ütopyadan
Müsteşar
12 Eylül 2018 11:21

Söyleyemediğim şuydu ki; dipdibe oturan insanların da aralarında uçurumlar vardır ve bu uçurumlardan düşmek için yuvarlanmak gerekmez. Yaralanırsın ama tek damla kanın akmaz. Öyle bişe.

Dimp-le
Kapalı
14 Eylül 2018 13:14

Ne söylersen söyle, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.

ütopyadan
Müsteşar
19 Eylül 2018 21:57

Dun aksam 3 porsiyon lahmacun aldik. Toplam 7 adet.

Herkesin yesilligi ayri. Yani diyebilirim ki limonlari oyle ufak dogramislar ki hepimize toplam verdikleri limon belki de yari etmezdi.

'Bunca yillik lahmacun tuketicisiyim. Boyle ikram gormedim. Ayiptir yaw, bu nedu?' soyleyemedim tabi :s

ütopyadan
Müsteşar
24 Eylül 2018 11:34

Baban denizci miydi canım? Nereden öğrendin böyle dümen çevirmesini?

ütopyadan
Müsteşar
26 Eylül 2018 09:24

"Yüksek dağlara doğru haykırsam sevdiğimi, belki dağlar anlardı nasıl özlediğimi." der bir şarkıda.

"Gece gökte yıldızların dert dinlemesi" beklenir bir başkasında da.

İnsanoğlu bu kadar mı umutsuz kalmış çevresindekilerden, bu kadar mı anlayacak kimsesi yok ki dağdan taştan, gök cisimlerinden çare bekler.

Çok önceden söylemiş Oğuz Atay;

- Sanırım insan, tutunamıyor insana.

Anlaşılmak lükstür ya insana, duyulmak ister.

Dimp-lee
Kapalı
03 Ekim 2018 12:28

Oysa bir bilse gülüşünün kıyısına sığınıp bir ömür geçirebileceğimi. bilse sesini her duyduğumda içimden durmaksızın bilmediğim, unutulmuş dillerde şarkılar söylediğimi, bilse adının geçtiği her yeri ve her şeyi durup durup, incitmemek için parmaklarımın ucuyla sevdiğimi.

ütopyadan
Müsteşar
04 Ekim 2018 20:04

'Cekilecek acilar hep vardir guzel kiz. Etrafinda cokca bulabilirsin. Cekme. Birak yerlerinde dursunlar.'

bunlari sana soyleyemem cunku seni tanimiyorum, cunku beni tanimiyorsun.

ütopyadan
Müsteşar
04 Ekim 2018 20:15

Bu arada başlık sahibi epeydir yoksun. Iyisin mi?

Iyiysen sag kulagina dokun ya da bu yorumu begen:-)

ütopyadan
Müsteşar
24 Ekim 2018 09:10

İnsanın bazen bir kaplumbağaya dönüşüp "kabuğuna çekilmek" deyiminin gerçek anlamda hakkını veresi geliyor.

Te Dua Te Dua
Kapalı
24 Ekim 2018 09:14

ne guzel muhabbet (!)

ütopyadan
Müsteşar
24 Ekim 2018 11:56

Akvaryuma hapsolunmuş balıklardan ne farkımız var ki? Sabit iki nokta arasını gidip geliyoruz işte. Hafızanız mı daha kuvvetli yoksa?

Haydi canım oradan! Dün yediğinizi hatırlamazsınız.

Ahmedim Ahmedim
Yasaklı
24 Ekim 2018 12:15

gatılmamag mümgün deyil

aynı şeleri ben senin için düşüyodum bunları sadece yazma yazdıgdan sona ogu ogudugdan sona da anlamanı anlameye çalışmanı tavsiye ederim

allah hergese oguduglanı annayabileyi annadıglarıynan amel edebilmeyi nasib edsin

ütopyadan, 6 yıl önce

Hüküm vermekte çok acele davranıyorsunuz. Hiçbir şey göründüğü gibi değil hatta göründüğünün tam aksi olabiliyorken sizler görmediğinize, sadece okuyarak ya da hissederek hüküm veriyorsunuz.

O çok gözü karalar, o çok cesurlar, çok ahlaklılar var ya... Hani methetmeye doyamadıklarınız. İşte aslında yoklar. Yani varlar da o göründükleri modelde değiller.

Doğuştan iyi kalem tutabilme, iyi laf yapabilme yeteneğine sahip olanların kendilerini alttan alttan "iyi insan" olarak pazarlama manevraları etkilemesin sizi.

Güzel şeyler öyle hemen aşikar etmezler zaten kendilerini: İnci denizlerde gizlidir, altın madenlerde.

ütopyadan
Müsteşar
24 Ekim 2018 13:33

Ooo sapıklık yap yap, ondan sonra da pişkin pişkin Allah de.

Ne zırvalıyosun ayrıca? Agagugaogoobaguyjl... ne bu?

Sen bana ne tavsiye edebilirsin , git sapıklara tavsiye et, onların işine yarar.

Okuduğunu anlamayı sen dene ve bana dair birşey yazma iğrenç.

Tarık.Arkun
Kapalı
24 Ekim 2018 13:49

akşam üsküdarda kuşlarla sohbet edeceğimi söyleyemedim

Tarık.Arkun
Kapalı
24 Ekim 2018 13:53

5.950 gram doğduğumda anneme verdiğim ziyandan ötürü özür dileyemedim. üzgünüm..

Ahmedim Ahmedim
Yasaklı
24 Ekim 2018 14:04

yaz şure eddiğim sapıglığıda cümle alem örensin

bende örenmiş olen nası bi sapıglıg eddiyimi

ütopyadan, 5 yıl önce

Ooo sapıklık yap yap, ondan sonra da pişkin pişkin Allah de.

Ne zırvalıyosun ayrıca? Agagugaogoobaguyjl... ne bu?

Sen bana ne tavsiye edebilirsin , git sapıklara tavsiye et, onların işine yarar.

Okuduğunu anlamayı sen dene ve bana dair birşey yazma iğrenç.

ütopyadan
Müsteşar
24 Ekim 2018 14:05

yok artık :))

Tarık.Arkun
Kapalı
24 Ekim 2018 14:05

dünya sana bana kalmaz kalmayacak. sultan süleymana kalmadı sonuçta dimi :/

Toplam 1187 mesaj
«48495051525354555657585960

Çok Yazılan Konular

Sözlük