Editörler : Lanet
13 Ocak 2010 14:52

Tutunmak! Neye ve Nasıl?

Kendimize mi tutunalım yada başka bir güce mi?

arkanabakma
Kapalı
13 Ocak 2010 15:31

tabiki kendimize güvenebileceğimiz tek kişi kendimiziz.

13 Ocak 2010 16:29

her şeye yetebiliyor muyuz peki?

13 Ocak 2010 16:31

Her şeyin tek ve gerçek sahibine tutunmak en güvenilir daldır,yasla sırtını O'na ve teslim ol,

13 Ocak 2010 16:39

bize ait olan bi bölüm yokmu peki?

13 Ocak 2010 16:42

Bize ait olan ne varki şu dünya da?

Elisya
Şef
13 Ocak 2010 23:55

Yaratıcı'ya tutunmak en güzeli... O asla yalnız da bırakmaz, ihanet de etmez çünkü..

simulate
Genel Müdür
14 Ocak 2010 11:57

yaradana uzak hissediyorum kendimi bu aralr.. halbuki aramız çok iyiydi vakti zamanında ben ona yaklaşmak isteyene kadar. ne tezattır ki bunu istediğim zamandan bu yana daha bi uzaklaştığımı farkediyorum.. sorun bende biliyorum.. belki de haksız yere bir isyan *? biz değerlimiyiz gerçekten?

ezberbozan20
Yasaklı
14 Ocak 2010 12:37

bence insan yaratıcıya tutunmalı sadece başkalarına tutunmamalı....çünkü tutubnduğunda bi insansa nihayetinde oda tutunmaya ihtiyacı olan biri olduğu için ve tutunacağı için o tutunmayı bıraktığında sizinde ona tutunmanızın anlamı olmayacak.ama yaratıcının tutunmaya ihtiyacı olmadığı için ona güvenerek tutunabilirsinz.

icimdekideniz
Aday Memur
16 Ocak 2010 14:04

eller günahkar adlı şarkının sözlerini anımsadım..

"... Kendini kimsesiz ve erken unutulmuş hissediyorsan.

İçindeki çocuğa sarıl, sana insanı anlatır."

içimizdeki çocuğa ;)

öslem
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2010 01:12

tutunmak

inadına kendime

inadına kaybetsemde kendi içimdeki ben olabilme gücüme ve bitmeyen inanışıma,değerlerime sonu ne olsada dik duruşuma.

bifincankahve
Daire Başkanı
20 Ocak 2010 12:53

budur tebrik ederim örnek alınacak davranış. başka güç derken dini kavramlar galiba işin içine giriyor ama enel hak diyorum başkada bişi demiyorum...

zytn
Aday Memur
20 Ocak 2010 13:40

elisya haklı tek tutunulacak yer yüce yaratıcı...onun harici tutunduğum heryerde benim elim kaldı kendim de buna dahil...

20 Ocak 2010 15:33

İnsan nasıl kendine tutunabilir ki. Bana mantıksız geliyor. Çünkü zayıftır insan, kendi dışında bi varlık olmalı mutlaka.

Bana göre insan sevdiğine tutunur. Her neyi seviyora. Bu varlık ; Allah olur, sevdiği olur, annesi olur, babası olur... Onu bilemem. Ama mutlaka birşey olur bu tutunduğu, yani kendisi olmaz..

KOCABİRBOŞLUK
Kapalı
21 Ocak 2010 14:25

dayama sırtını insana çünkü bir gün ölür

dayama sırtını ağaca çünkü bir gün çürür

daya sırtını allah a çünkü ne ölür nede çürür..

bifincankahve
Daire Başkanı
21 Ocak 2010 16:04

kendini bir tanısan insanın dünyadaki varlığını kendi gücünü bir keşfetsen öyle bir tutunursunki kendine ayet vardır ruhuna kendimizden bir paarça üfledik der Yaratan kendini küçük görmek ne büyük günahtır üstelik kendine değer vermeyen annesine babasına değer veremez kendini sevmeyen başkalarını sevemez bu kendini beğenmek demek değil aksine insan olmaya daha çok yaklaşmak. ne ağaca ne insana insan olana kendisi ve Yaratanı yeter

karahallı_64
Aday Memur
21 Ocak 2010 16:26

arkadaşlar öncelikle bir insan kendine güvenmeli karşısındaki kisiye saygı göstermeliki hayatın tadına varsın hayata sıkı sıkı bağlansın.

Afra2
Genel Müdür
27 Ocak 2010 19:58

Deme şu niçin şöyle

Yerincedir o öyle

Bak sonuna sabreyle

Mevlâ görelim neyler

Neylerse güzel eyler

e.i.h

bunk
Kapalı
31 Mart 2010 22:29

insan önce "kendi kendine" tutunmayı öğrenmeli. başkalarına tutunmak öyle kolay birşey ki, kolaya kaçmamalı insan :))

19 Mayıs 2010 01:53

tutunulacak gücün ne kadar olduğunu bilip ona göre hareket etmeli.

pikniktüpü
Müsteşar Yardımcısı
19 Mayıs 2010 13:47

tutunmak

kendine

tutunmay hayata

hyata tutunur gibi hataya

ve de hatasız olunmayacagına

bazen bir yürege

bazen bir gülen bebege

bazen kırık bir gönüle

bazen hüzne tutunurdum