Editörler : E.Kayı Han
06 Temmuz 2022 00:14

Memurluk öncesi borç

657/4b sözleşmeli koruma Memuruyum. Atama ile göreve başladım. Taşerondan kadroya geçmedim yanlış anlama olmasın. Memur olmadan önce olan borclarimdan 2 sinin icrası geldi ve maaşıma 4 te 1 haciz kondu. İş yerindeki sorumlu kişi bunlar bakanlık gözünde iyi değil bunlar sorun olur diyor. Az miktarda borçlar ve bunları mal beyan formunda belirtmiştim. Birçok borç ödüyorum bunlara yetisemedigim için ödeyemedim. Memurluğuma ne gibi etkisi olur? İşimden olur muyum? Gelen icralar Ekim ayında bitecek ancak 3. Bir icra daha gelebilir memuriyetim yanar mı? Sonuçta memurluk öncesinde olmuş borçlar bunlar?

ahmeterdal91
Kapalı
06 Temmuz 2022 08:43

Bir şey olmaz hocam, işinizden olmazsınız benim de memuriyet öncesi borçlarım vardı 8 icradan 4 e düştüm sizin hakkınızda disiplin soruşturması açılır borçlarınızdan dolayı en kötü ihtimalle kınama verilir. İşinizden olmazsınız hiçbir şey sizin sağlığınızdan kıymetli değil.. İmkanınız var ise icra dosyanızın avukatı ile görüşün taksit yaptırın ve maaş haczi var ise bunun kaldırılması yönünde talepte bulunun.. İnşallah kısa bir sürede borçlarınızı bitirirsiniz. Allah cümlemizin yardımcısı olsun

Tkbe39
Aday Memur
06 Temmuz 2022 11:53

Memurlar net TE bir yazıda görmüştüm, memurluk öncesi olan borç ile ilgili memuriyet zamanında icra gelirse disiplin cezası verilmez yazıyordu böyle birşey var mıdır acaba?

ahmeterdal91, 2 yıl önce

Bir şey olmaz hocam, işinizden olmazsınız benim de memuriyet öncesi borçlarım vardı 8 icradan 4 e düştüm sizin hakkınızda disiplin soruşturması açılır borçlarınızdan dolayı en kötü ihtimalle kınama verilir. İşinizden olmazsınız hiçbir şey sizin sağlığınızdan kıymetli değil.. İmkanınız var ise icra dosyanızın avukatı ile görüşün taksit yaptırın ve maaş haczi var ise bunun kaldırılması yönünde talepte bulunun.. İnşallah kısa bir sürede borçlarınızı bitirirsiniz. Allah cümlemizin yardımcısı olsun

ahmeterdal91
Kapalı
06 Temmuz 2022 12:57

Ben soruşturma geçirdim iyi bir şekilde savunma yazın bu borçların memuriyet öncesi döneme ait olduğunu bildirin inşallah ceza almazsınız ben de almadım

Tkbe39, 2 yıl önce

Memurlar net TE bir yazıda görmüştüm, memurluk öncesi olan borç ile ilgili memuriyet zamanında icra gelirse disiplin cezası verilmez yazıyordu böyle birşey var mıdır acaba?

rdemir126.rd
Genel Müdür
08 Temmuz 2022 22:51

İcra soruşturma sı için öncelikle memur olmak ve bu borcun memuriyet zarfı içinde gerçekleşmesi gerek. Yani ortada bir suç var ise ve bu suç memuriyet de yaptırım olarak karşılığı var ise elbette memur iken işlenmesi gerekir. Evrensel hukuk kuralıdır. Suç ve cezalar geçmişe yürütülemez. Srn geçmişte şöyle yapmışsın, bu ise şimdi suç oldu. Al sana ceza. :) öyle şey olur mu

hypo
Aday Memur
09 Temmuz 2022 13:58

Geçmiş borç olması önemli değil icra memurken geliyorsa dikkate alınır ama ben icra yüzünden başı ağrıyan pek görmedim. Varsa da uyarı falan.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi