Editörler : swat3410
«616263646566676869707172»

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:40

BU GEREKÇELERE DAYALI OLARAK, AİHM, OYBİRLİĞİYLE,

1.Başvuruların birleştirilmesine;

2..AİHS'nin 10. maddesinin ihlal edildiğine;

3.AİHS'nin 10. maddesi ile birlikte 13. maddesinin ihlal edildiğine;

4.a) AİHS'nin 44/2 maddesi gereğince kararın kesinleştiği tarihten itibaren üç ay içinde, ödeme tarihindeki döviz kuru üzerinden YTL' ye çevrilmek üzere, Savunmacı Devlet tarafından başvurana:

i. her türlü vergiden muaf tutularak, tazminatların tamamı için 40.000 Euro (kırk bin Euro) ödenmesine;

ii. her türlü vergiden muaf tutularak yargılama masraf ve giderleri için 1.000 Euro (bin Euro) ödenmesine;

b) sözkonusu sürenin bittiği tarihten itibaren ödemenin yapılmasına kadar Hükümet tarafından, Avrupa Merkez Bankası'nın o dönem için geçerli olan faiz oranının üç puan fazlasına eşit oranda basit faiz uygulanmasına;

6.Adil tatmine ilişkin diğer tüm taleplerin reddine;

KARAR VERMİŞTİR.

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:44

Sonunda bir karar buldum sacit karasu. Eski savcı. 2000 lerde meslekten atılmış. 2008 de ise AİHM tazminata hükmetmiş

Bahadır46, 5 yıl önce

BU GEREKÇELERE DAYALI OLARAK, AİHM, OYBİRLİĞİYLE,

1.Başvuruların birleştirilmesine;

2..AİHS'nin 10. maddesinin ihlal edildiğine;

3.AİHS'nin 10. maddesi ile birlikte 13. maddesinin ihlal edildiğine;

4.a) AİHS'nin 44/2 maddesi gereğince kararın kesinleştiği tarihten itibaren üç ay içinde, ödeme tarihindeki döviz kuru üzerinden YTL' ye çevrilmek üzere, Savunmacı Devlet tarafından başvurana:

i. her türlü vergiden muaf tutularak, tazminatların tamamı için 40.000 Euro (kırk bin Euro) ödenmesine;

ii. her türlü vergiden muaf tutularak yargılama masraf ve giderleri için 1.000 Euro (bin Euro) ödenmesine;

b) sözkonusu sürenin bittiği tarihten itibaren ödemenin yapılmasına kadar Hükümet tarafından, Avrupa Merkez Bankası'nın o dönem için geçerli olan faiz oranının üç puan fazlasına eşit oranda basit faiz uygulanmasına;

6.Adil tatmine ilişkin diğer tüm taleplerin reddine;

KARAR VERMİŞTİR.

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:48

Kayasu olacak tı soyadı.

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:52

Geçmiş olsun devre. Internet te matbu dilekçe var. Beğendiğin birini kopyala. Worda yapış tır. Komisyon kararındaki kriterlere karşı savunmanı yaz.

Yüksekuçankartal1903, 5 yıl önce
bugun ogrendim ret aldigimi nasi bi yol izlediniz.avukat tuttunuzmu mesut can tarim a vekalet veren varmi nasi ucret talep edior bilen varsa ozelden yazsin hayirli geceler

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:54

Bulunduğun ilde idare mahkemesi varsa ordan gönder.

Bahadır46, 5 yıl önce

Geçmiş olsun devre. Internet te matbu dilekçe var. Beğendiğin birini kopyala. Worda yapış tır. Komisyon kararındaki kriterlere karşı savunmanı yaz.

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:57

Yazdığın matbu dilekçeyi ikişer nüsha çektir. İki nüshayı da alıyorlar.

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 01:00

Evrakları orda hem sisteme tarıyorlar. Hemde tartıp posta gideri olarak belli miktar para alıyorlar. Benden 11 TL aldılar.

30 eyllül.
Genel Müdür
05 Ekim 2019 12:46

Devre bırak AİHM'i falan daha çok yol var önümüzde.aihm daha önce 35 bin khk lının başvurusunu redetti iç hukuk yollarının tüketilmesi gerekçesiyle onun için daha çok uzun bir yol var.bak adam normal şartlarda 8 yılda AİHM den sonuç almış biz bu durumda kaç yılda varırız sen hesab et.
Bahadır46, 5 yıl önce

Sonunda bir karar buldum sacit karasu. Eski savcı. 2000 lerde meslekten atılmış. 2008 de ise AİHM tazminata hükmetmiş

05 Ekim 2019 15:14

arkadaslar bu mesut can tarima vekalet veren davasini takip ettiren varsa bi yazsın tanimiyoz etmiyoz adam cabaliyo gbi gorunuyor ama bilmiyorum.yardimci olcak varsa yazsin

30 eyllül.
Genel Müdür
05 Ekim 2019 20:56

Akp Millet vekili ayni Mustafa Yeneroglunun Twitter paylaşımı"KHK'lıların toplanmasının gerekçesiz yasaklanması hukuken izah edilemez. Hak arama, bunun için toplanma ve protesto etme hakları anayasal haktır ve hukuk devletinin en asgari teminatıdır! Hukuksuz bir biçimde temel hakların engellenmesi ancak hukuk devletine olan güveni sarsar!" Yorumsuz.

30 eyllül.
Genel Müdür
05 Ekim 2019 20:58

Kral gene Twitter da döktürüyor!

Bahadır46
Genel Müdür
05 Ekim 2019 22:28

Devre ileride ne olur ne olmaz diye azıcık bilgi sahibi olmak istiyorum. Karar ara diye bir internet sitesi var. Orda aihm idari karar yazdığım da geçmiş yıllarda memuriyetten yada meslekten çıkarılan bir çok kişinin Aihm kararı var. Ben bugün birini özetle okudum. Askeriyeden atılan biri Aihme maddi ve manevi tazminat talebiyle başvurmuş. Aihm de talepleri reddedilmiş.

30 eyllül., 5 yıl önce
Devre bırak AİHM'i falan daha çok yol var önümüzde.aihm daha önce 35 bin khk lının başvurusunu redetti iç hukuk yollarının tüketilmesi gerekçesiyle onun için daha çok uzun bir yol var.bak adam normal şartlarda 8 yılda AİHM den sonuç almış biz bu durumda kaç yılda varırız sen hesab et.

Kerem 63
Aday Memur
06 Ekim 2019 23:59

Forumu sessiz takip edenllerdenim.burayı yeni gördüm en baştan biraz baktım biraz ümidim vardı o da bitti.herkese geçmiş olsun.679 iracım adli idari vs hiçbirşey yoktu.yenice gözaltı ve ardından mahkemeye çıktım.CA diye kodlanmışım.bu şekilde kodlanan duydunuzmu.komisyon incelemeye devam.mahkemem devam ediyo avukat tutmam gerekirmi sizce.avukat ücretleri ne kadar.CA dan iade duydunuzmu.bu kadar bekleyince komisyondan direk iade olurum derken mahkeme vs şoka girdim

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
07 Ekim 2019 00:14

Adam dört dörtlük bir adam. hiç şüphelenme. Bizim konuya hakim birisi.
Yüksekuçankartal1903, 5 yıl önce
arkadaslar bu mesut can tarima vekalet veren davasini takip ettiren varsa bi yazsın tanimiyoz etmiyoz adam cabaliyo gbi gorunuyor ama bilmiyorum.yardimci olcak varsa yazsin

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
07 Ekim 2019 00:15

CA ne hacı? SCA'yi duydum ama SCA'yi ilk defa duyuyorum
Kerem 63, 5 yıl önce

Forumu sessiz takip edenllerdenim.burayı yeni gördüm en baştan biraz baktım biraz ümidim vardı o da bitti.herkese geçmiş olsun.679 iracım adli idari vs hiçbirşey yoktu.yenice gözaltı ve ardından mahkemeye çıktım.CA diye kodlanmışım.bu şekilde kodlanan duydunuzmu.komisyon incelemeye devam.mahkemem devam ediyo avukat tutmam gerekirmi sizce.avukat ücretleri ne kadar.CA dan iade duydunuzmu.bu kadar bekleyince komisyondan direk iade olurum derken mahkeme vs şoka girdim

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
07 Ekim 2019 00:18

önemli birşey değilmiş şimdi veri inceleme raporuna baktım. Beraat alırsın bu iddiadan.
Kerem 63, 5 yıl önce

joak06
Daire Başkanı
07 Ekim 2019 00:47

Ca neymiş devre

Adcet, 5 yıl önce
önemli birşey değilmiş şimdi veri inceleme raporuna baktım. Beraat alırsın bu iddiadan.

mt0602
Daire Başkanı
07 Ekim 2019 01:26

Devre

Biraz inceledim sahtekari bu adi adam özel güvenlikçi milletle d... geçiyor ınanmayin bi bo. Bildiği yok. Hiç bir soruya açıklayıcı inandırıcı ve somut bir beyan veya yetkili bir ağızdan çıkan bir tek kelime etmemiş. Hep kısa ve net olmayan evet hayır babında cevap vermiş.

30 eyllül., 5 yıl önce
Kral gene Twitter da döktürüyor!

Adcet
Müsteşar Yardımcısı
07 Ekim 2019 07:47

Daha önceden sohbetlere gitmiş irtibat kurulamayan kazanılmaya en yakın kişileri ifade ediyor
joak06, 5 yıl önce

Ca neymiş devre

Kerem 63
Aday Memur
07 Ekim 2019 08:26

Avukat tutsam mı kararsız kaldım

Toplam 1875 mesaj
«616263646566676869707172»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi