Editörler : oto-danisman-expert

Pomemur216
Aday Memur
20 Ekim 2019 07:40

Bu kafayla sana hayatta başarılar. Gidersen kendin karar verirsin mesleği anlatınca soğutmaya mı calışıyorsun diyorlar. Demek ki şartları görünce soğuyacaksınız burdan bu çıkıyor.

bedenci1, 4 yıl önce
Bu işin zorluğu neymiş de bilelim açıklayınca düzgün bari ne zorluğu var yoksa siz mi hanım evladı anneniz tarafından pışpışlanarak büyütüldünüz??

liyakat7
Memur
20 Ekim 2019 08:35

Bırakanlar hanım evladı yapanlar doğuştan komando evet :) Kimine kolaydır kimine zor gelir kimi adam zor gelmese bile mutlu olamıyorsa istemez kimisi can atar arkadaslar kimsenin kararını etkilemek olmaz. Zorlukları bu forumda cok kez anlatılmıştır google search yaparak bile fikir edinebileceginiz seyler arastırın artıları eksileri

bedenci1, 4 yıl önce
Bu işin zorluğu neymiş de bilelim açıklayınca düzgün bari ne zorluğu var yoksa siz mi hanım evladı anneniz tarafından pışpışlanarak büyütüldünüz??

omryrte
Aday Memur
20 Ekim 2019 11:21

Astasak kursundayim muharip sınıfım bırakmayı dusunuyorum ve benim gibi düşünen birsuru insan var dışardan gözüktüğü gibi bir meslek değil arkadaşlar hayatindan herseyinden fedakarlık yapmak zorundasin hatta bir meslek değil yaşam tarzi evinde sicacik yatağından yazması cok kolay oluyor orada ki psikoloji bambaska egitimlerde birsey yok geçip gidiyor ama muharip sinifa gelen arkadaslarin cok iyi dusunmeleri gerekiyor.anlatilanlar ustlerinizin meslekte yaşadıkları bunlari cok iyi dusunmeniz lazim mutsuz olan o kadar cok insan var ki suan cevremde sırf ihtiyaçtan mecburiyetten burada duran maas aliniyor diye katlanan ama bu meslek sandığınız gibi sabah 8 aksam 5 mesleği değil meslek hayatınızda belkide cok az bir zaman o sekilde çalışırsınız .

Tercih maduru
Aday Memur
20 Ekim 2019 11:21

Peki hava savunma topcu bu siniflar hakkinda bilgin var mi kardesim

Gökbörü01, 5 yıl önce
Kardeşim bende senin gibi düşünerek piyadeye gittim kimseyi dinlemedim. Herkesin yapacağı bir meslek değil askerlik. Şerefli onurlu bir okadarda meşakkatli. Piyade değil başka bir sınıf olsaydım kesinlikle gelmezdim.

Gökbörü01
Aday Memur
20 Ekim 2019 13:56

Tsk da kolaylık arama kardeşim muharip sınıfların en zoru piyadedir ve sürekli tayin görürsün. Doğuyu yapıyım batıda rahat ederim kafasındaysanız boşuna batıya gelseniz bile görevlendirmeyle tekrar iç güvenlik bölgelerine kuzey suriyeye ihtiyaç doğrultusunda görevler çıkıyor. Askerlik aileni ikinci plana alacağın bir meslek gerçi meslek değil askerlik yaşama tarzıdır kardeşim. Hava savunmaya gelirsek piyadeye göre daha az tayin görürsün
Tercih maduru, 4 yıl önce

Peki hava savunma topcu bu siniflar hakkinda bilgin var mi kardesim

paemadayı23
Memur
20 Ekim 2019 22:03

yaşadığınız zorlukları yazsanızda bizim gibi aday olanlarda bilse ne ile karşılacağını

bedenci1
Memur
20 Ekim 2019 22:08

Ben de bunu anlamıyorum zor evet eğitim ama açmıyor ki adamlar. Dediğim gibi hanım evladı adamlar için zordur
paemadayı23, 4 yıl önce

yaşadığınız zorlukları yazsanızda bizim gibi aday olanlarda bilse ne ile karşılacağını

paemadayı23
Memur
20 Ekim 2019 22:18

evet herkes bir şey söylemiş ama açıklayıcı 1 cevap yok

bedenci1, 4 yıl önce
Ben de bunu anlamıyorum zor evet eğitim ama açmıyor ki adamlar. Dediğim gibi hanım evladı adamlar için zordur

liyakat7
Memur
20 Ekim 2019 23:16

Bendenci sana burda sabahtan akşama ne tür eğitim veriliyor onu mu anlatayım. Fiziksel olarak değil psikolojik olarak zorluk cekersin daha cok bende besyo mezunuyum. Meslek hayatında ilk gideceğin üs bölgeleri hudut karakolları olur çalışacağın yerler terör bölgeleri batıdayken görevlendirme çıkar yine gidersin şu sıra bu yaşam tarzında aile hayatı zor. Sosyal hayat ve şehir merkezi aramayacaksın 3-4 seneye bir tayin görür kara muharip sınıflar (bu her garnizona göre değişir ortalama verdim). Zorlukları anlatıyorsun meslekten mi sogutmaya calısıyorsun diyorsunuz git arastır birader o zaman talipsen bu işe her şeyi hazır bekleme cok konu var forumda. Güzelliklerini herkes biliyor zaten zorluklarını anlatana da amacın ne sogutmaya mı calısıyorsun demeyin madem. Belli ki sen tam bir komandosun hanım evlatları kazanmış seni de görelim hadi aslanım :)

bedenci1, 4 yıl önce

dnzcnkrdnz
Aday Memur
21 Ekim 2019 01:45

Bilader delta force falan mısın ayıptır sorması ?
bedenci1, 4 yıl önce

bedenci1
Memur
21 Ekim 2019 05:38

Aileden sıfır destekle sürekli orada burada çalışarak zorlu bir hayat geçirerek büyüdüm ben. O yüzden böyle bir tabir kullandım
dnzcnkrdnz, 4 yıl önce
Bilader delta force falan mısın ayıptır sorması ?

bedenci1
Memur
21 Ekim 2019 05:39

Öğretmenlik için mi bıraktınız siz?
liyakat7, 4 yıl önce

Bendenci sana burda sabahtan akşama ne tür eğitim veriliyor onu mu anlatayım. Fiziksel olarak değil psikolojik olarak zorluk cekersin daha cok bende besyo mezunuyum. Meslek hayatında ilk gideceğin üs bölgeleri hudut karakolları olur çalışacağın yerler terör bölgeleri batıdayken görevlendirme çıkar yine gidersin şu sıra bu yaşam tarzında aile hayatı zor. Sosyal hayat ve şehir merkezi aramayacaksın 3-4 seneye bir tayin görür kara muharip sınıflar (bu her garnizona göre değişir ortalama verdim). Zorlukları anlatıyorsun meslekten mi sogutmaya calısıyorsun diyorsunuz git arastır birader o zaman talipsen bu işe her şeyi hazır bekleme cok konu var forumda. Güzelliklerini herkes biliyor zaten zorluklarını anlatana da amacın ne sogutmaya mı calısıyorsun demeyin madem. Belli ki sen tam bir komandosun hanım evlatları kazanmış seni de görelim hadi aslanım :)

braveheart1234
Daire Başkanı
21 Ekim 2019 10:13

Deniz Kuv Yardımcı sınıf, KK Yardımcı sınıf, hava piyade sınıfı gibi subaylıklar hakkında fikriniz nedir?

liyakat7, 4 yıl önce

Pomemur216
Aday Memur
22 Ekim 2019 00:08

O saydıkların rahat branşlar olursa hiç düşünme bile

braveheart1234, 4 yıl önce

Deniz Kuv Yardımcı sınıf, KK Yardımcı sınıf, hava piyade sınıfı gibi subaylıklar hakkında fikriniz nedir?

braveheart1234
Daire Başkanı
22 Ekim 2019 00:29

Cevabınız için teşekkürler. Çevre faktörü çok etkiliyor beni. Sizin gibi söyleyenler de var sakın bulaşma diyen de. Askeriyede görev almak hep isteğim olmuştu ama zamanında olmamıştı. Şimdi özel sektördeyim, mutluyum aslında ama maddi manevi yönden tatmin zayıf.

Kpss puanım da fena değil bu yüzden çok kararsızlık yaşıyorum. Sizin önerme nedeniniz nelerdir? Biraz bahseder misiniz?

Pomemur216, 4 yıl önce

O saydıkların rahat branşlar olursa hiç düşünme bile

Pomemur216
Aday Memur
22 Ekim 2019 00:37

Ben işin içinde değilim kardeşim yakın çevremden biliyorum ve söylenenleri göz önüne aliyoruz birde zorunlu askerlik hizmetine gidenler daha sağlıklı karar verebilir asker olmak konusunda bana göre. Soruna gelince kontenjan sayılarına bakarsan anlarsın zaten. Örneğin Hava piyade 30-40 kişi alıyor Kara piyade 1146 kontenjan vardı geçen alım yedek sıralama 2100 lere kadar gelmiş. Yardımcı sınıflarlarda memur gibi çalışırsın nöbet hariç.

braveheart1234, 4 yıl önce

Cevabınız için teşekkürler. Çevre faktörü çok etkiliyor beni. Sizin gibi söyleyenler de var sakın bulaşma diyen de. Askeriyede görev almak hep isteğim olmuştu ama zamanında olmamıştı. Şimdi özel sektördeyim, mutluyum aslında ama maddi manevi yönden tatmin zayıf.

Kpss puanım da fena değil bu yüzden çok kararsızlık yaşıyorum. Sizin önerme nedeniniz nelerdir? Biraz bahseder misiniz?

braveheart1234
Daire Başkanı
22 Ekim 2019 01:02

Anladım teşekkür ederim cevabınız için.

Pomemur216, 4 yıl önce

Ben işin içinde değilim kardeşim yakın çevremden biliyorum ve söylenenleri göz önüne aliyoruz birde zorunlu askerlik hizmetine gidenler daha sağlıklı karar verebilir asker olmak konusunda bana göre. Soruna gelince kontenjan sayılarına bakarsan anlarsın zaten. Örneğin Hava piyade 30-40 kişi alıyor Kara piyade 1146 kontenjan vardı geçen alım yedek sıralama 2100 lere kadar gelmiş. Yardımcı sınıflarlarda memur gibi çalışırsın nöbet hariç.

kchkn
Aday Memur
22 Ekim 2019 08:20

Kimse can atarak girmiyor herkes işsizlik vs. Çaresizlik yüzünden seçiyor maaşı yüksek Oyak var diye düşünüyoruz. Bende jandarma ast. idim Şırnak'ta görev yapıyordum. İstifa ettim. Dışarıdan Tatlı geliyor herkese. Hiç bişey yaşamadan görülmez kutsal bi meslek ama dünyaya bir defa geliyorsun herkes asker polis olacak diye bi kural yok. Ailenin çoluğun çocuğun en önemli en zor zamanında yanında olamıyorsun hayatla bağın neredeyse yok gibi para için asla yapılmaz zaten. Kimse açlıktan ölmez isteyen Her yerde işini bulur. Karakolumda kaç tane personel varsa hepsinin aklında istifa var. Kendini nasıl mutlu hissediyorsan nereye ait hissediyorsan orda ol kimse ne der diye düşünme kimse senin cebine n5 kuruş koymaz sadece konuşurlar hayat senin hayatın

piranhags
Şef
22 Ekim 2019 17:23

Kardeşim özele bakarmısın

kchkn, 4 yıl önce
Kimse can atarak girmiyor herkes işsizlik vs. Çaresizlik yüzünden seçiyor maaşı yüksek Oyak var diye düşünüyoruz. Bende jandarma ast. idim Şırnak'ta görev yapıyordum. İstifa ettim. Dışarıdan Tatlı geliyor herkese. Hiç bişey yaşamadan görülmez kutsal bi meslek ama dünyaya bir defa geliyorsun herkes asker polis olacak diye bi kural yok. Ailenin çoluğun çocuğun en önemli en zor zamanında yanında olamıyorsun hayatla bağın neredeyse yok gibi para için asla yapılmaz zaten. Kimse açlıktan ölmez isteyen Her yerde işini bulur. Karakolumda kaç tane personel varsa hepsinin aklında istifa var. Kendini nasıl mutlu hissediyorsan nereye ait hissediyorsan orda ol kimse ne der diye düşünme kimse senin cebine n5 kuruş koymaz sadece konuşurlar hayat senin hayatın

Tumosan06
Memur
27 Ekim 2019 21:45

Kardeşim bu hayat senin hayatın kimsenin dediğine kulak asma. Para için kesinlikle yapılmaz, para için yapacaksan uzman çavuş olacaksın ve mala yatacaksın alacaksın prozac ı akışına bırakacaksın. Sınıf itibariyle sınıfta zor bir sınıf ha ulaştırma,bakım,hava savunma olsa evvela.

Kimsenin dediğine kulak asma polis alımları,kurum alımları oluyor. Her türlü bir yere girersin umudunu yitirme. 30 yaşına kadar yolu var,ailenle konuş ve çıkaracakları para tahmini eğitim süresine göre değişikli gösterir.

Eğer sutasak eğitimini tamamladı isen 20-22 bin tl civarında ve taksitle ödeyebilirsin fakat 1-3 ay neyse tahmini olarak 3-5 bin tl arasında çıkartırlar. En net bilgiyi Kara Kuv. Kom. lığı Emeklilik Şb. yi araman,onlar seni aydınlatırlar. İlişik kesme işlemleri hakkında seni bilgilendirirler.

Toplam 47 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi