Editörler : swat3410

adalı-polis
Genel Müdür
23 Mart 2023 01:02

Sana vereceğim tek tavsiye ne olursan ol aldığın maaşla ereğli hissesi al. Paranı hisseyle biriktir

secret.lifee
Daire Başkanı
23 Mart 2023 01:24

Sana burda tek tavisye veririm. Aldıgın maaşın yarısını TEmettü hisselerine at.10 sene sonra aldıgın maaş kadr her ay temettü alırsın bırak gıt. bnm çok az kldı.. Üstteki arkadaş gibi sana hisse adı vermeyeceğim çünkü onun ağır hukuki sonuçları var arkadaş acemi herhlde

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
23 Mart 2023 01:30

Borsacılar coinciler gelmiş:) , sen beni dinle birikim mirikim hikaye ye iç gez ytd:)

secret.lifee
Daire Başkanı
23 Mart 2023 01:31

Ereğli dediğin kağıt 20 günde % 35 düştü Tepeden alanın 1,5X yapması lazım maliyete gelmek için. Hisse senedi yatırımına yönlendirmen güzel ama SPK lisansın yoksa isim verince biri tutar dava açar hisse almaya deil ona çalışırsın haberin olsun.

adalı-polis, 1 yıl önce

Sana vereceğim tek tavsiye ne olursan ol aldığın maaşla ereğli hissesi al. Paranı hisseyle biriktir

secret.lifee
Daire Başkanı
23 Mart 2023 01:37

böle adam da çok tabi teşkilatta bi yerden sonra patlarlar. En son korsana fln cıkarlar

siyahbeyaz88, 1 yıl önce
Borsacılar coinciler gelmiş:) , sen beni dinle birikim mirikim hikaye ye iç gez ytd:)

adalı-polis
Genel Müdür
23 Mart 2023 01:48

Açmazsa hatrım kalır devrem :) bak kendin diyon işte durumunu. Benim tavsiyem on yıllık birikim. Yoksa mezun oldum düğün aldım diye bçsatacaksa o iş yaş. Benim devre satmadı şimdi mesleği bıraktı, biz de mal gibi gençlik zamanı düğün yaparken hisse sattık

secret.lifee, 1 yıl önce

Ereğli dediğin kağıt 20 günde % 35 düştü Tepeden alanın 1,5X yapması lazım maliyete gelmek için. Hisse senedi yatırımına yönlendirmen güzel ama SPK lisansın yoksa isim verince biri tutar dava açar hisse almaya deil ona çalışırsın haberin olsun.

Travaldo51
Kapalı
23 Mart 2023 02:14

Bu kardeşimize neden en çok intihar oranının polislerde olduğunu ,herkesin ilk fırsatta neden polislikten ayrılmak istediğini cevaplayın ...cevaplayın ki tatmin olsun

milenyumpolice
Daire Başkanı
23 Mart 2023 05:52

Kimseyi dinleme kardeş subaylık garanti değilse gir mesleğe, başka bir vasfın yoksa 20bin dışarıda kimse vermez sana.nasip olurda mesleğe girdiğin zaman yapacağın ilk mantıklı iş küçük yerlerde çalışmak, sakın memleket şu bu deyipte büyükşehire gitme. 5 yıldır küçük ildeyim 12 yıl büyükşehşrde anamız ağlamış gelince anladık.sonrasında ilk maaşından itibaren ,bes, altın işine gir.evlenip çocuklara karışmadan katılım,finans, eminevim türü yerlerden araba alarak başla birikime, sonra 1+1 de olsa ev almaya bak.doğuya erken git terör parası yüksek olan yerlerde kalabildiğin kadar kal maddi olarak rahat edersin.mesleğin ilk yıllarını bu şekilde iyi değerlendir ileride faydasını çok görürsün

YorgunAdam1
Memur
23 Mart 2023 07:11

Kpss seti al abi tavsiyesi..

23 Mart 2023 09:10

Aynen öyle. Diğer arkadaş saygın meslek vs demiş hahaha :)) köy gibi ilçelerde çalışmış sanırım. Hiçbir büyükşehirde polise saygı falan yok aksine amele gibi görüyorlar mecbur yapacak diyor. Savcı talimatı ile adamı hastaneye götürürsün doktor ben bakmam der veya 10 tane bölüme sevk eder buralardan rapor gelmeden rapor vermem der işi yokuşa sürer ses edemezsin, öğretmene gidersin ben yapamam der, icapçı pedagogu ararsın açmaz veya gelemem der başkasını bulmak için uğraşırsın. uzar gider liste ve bunları savcıya desen Savcı seni azarlar yapacaksınız kardeşim ben talimat verdim der. Kısacası hep şamar oğlanı polisidir.
Shinnok01, 1 yıl önce

Bu AhmetIsısle denen adamın yorumları %100 hepsi yanlış kardeşim. Ne amaçla yazdığı az çok belli. Bizim mesleği tanımak istiyorsan ne kadar intihar olayı var bi araştır bakalım.

Köle gibi çalıştırılma, insanlık dışı çalışma saatleri, mobing, 2 -3 defa haksız yere doğuya gömderilirsin, adam kayırma, torpil çevikdeki depocusuna kadar, liyakatsizlik, utanmazlık, amir baskısı, izin istirahat çok çok az olunması, Memurlar arasında maaşı en düşük olan, en çok çalışan, saygınlığı en az olan meslek grubu, herkes seni amele gibi görür , herkesi ezer, herkes seni azarlar, en ufak hatanda seni meslekten ihraç eder kovarlar. Bakanından, kaymakamına , amirinden tut halkı bile seni ezer gram saygı duymaz köle , amele gibi görür.

Daha çok yazacak şey varda buraya sığmaz emin ol.

Git yol yakınken asker ol, subay ol, öğretmen, sağlıkçı, gardiyan, zabıta ol ne olursan ol Türkiye de polis olma.

chochito
Memur
23 Mart 2023 10:58

Astsubay gıpta ile bakıyor? Adam emekli olurken emekli sandığı Oyak derken tazminatıyla daire alıyor sen Mondial motosiklet al.
Ahmetlslsle, 1 yıl önce

Kardeşim hayatının hiçbir döneminde bir baltaya sap olamamış işsiz kalmış haspelkader polis olan adamların bu mesleği övmesini bekleme keza onlara dünyanın en rahat mesleğini ver yine bu şekilde isyan ederler. Subaylık ve astsubaylık olarak hava kuvvetleri harici tavsiye etmem çünkü insancıl bi hayatları yok subayı astaubayı polislik mesleğine gıpta ile bakıyor bir çok örneğini gördüm. Sen gözün kapalı polisliğe devam et ilk atamada istanbula düşmemeye çalış bunun içinde derslere ağırlık ver. Bu mesleği kötüleyen, söylemleri ile seni meslekten soğutabilecek insanlar çıkacak karşına itimat etme. Meslekte 8.yılım çevik kuvvet ardından trafik şubelerinde çalıştım. Pmyoyu kazandığım zaman türkçe öğretmenliğini de kazanmıştım ama pmyo yu seçtim bugün olsa aynı kararı veririm. 21 yaşımda mesleğimin başlarında resmi bi şekilde bir ortama girmiştim 70 yaşındaki bir amcam ayak aya üzerine atmış halde otururken beni görünce oturuşunu toparladı hiç unutmam mesleğime ozman tekrardan aşık olmuştum mesleğimiz saygın bi meslek.Bazıları amir müdür baskısından bahsedecek baskı maskı yok sen işini olduğu gibi yaparsan onu bunu yalamazsan kimseye gebe kalmazsan kimse sana baskı yapamaz memnuniyetsiz insanların bahanelerinden birtanesi amir müdür baskısı. Mesleğini sevdiğin sürece hergün aynı şevkle çalışacağın ve yine sevmeye devam edersen hayatın boyunca çalışmış olmayacağın bi meslek.Maddiyat olarak türkiye şartlarında ortalamanın çok üstünde bi gelirimiz var doğuda terör tazminatın olur ise daha iyi oluyor paranın değerini düşürecek faiz belasına bulaşma yeterki fazla fazla ueter birikim bile yaparsın . Şimdi bazıları dicek uzman çavuş daha çok alıyor diye uzman kadar ezilen hor görülen dışlanan başka bi rütbe yok saygınlığın bir değerin olmadıktan sonra satmışım parasını. İşin özükardeşim onurlu şerefli bi mesleğimiz var arkana bile bakmadan okuluna gir . Allah yolunu açık etsin.

chochito
Memur
23 Mart 2023 10:59

Meslektaşlarıma hakaret eder gibi oldu ama kusura bakmayın gerçeğimiz bu

Gururu65
Genel Müdür
23 Mart 2023 11:55

Şimdi genç arkadaşlara şunu ozellikle tavsiye ediyorum.Mutlaka Polsana uye olun, bakın bizler ilkmuye olduğumuzda sadece dakız parasina uye olunduğu ve mecburi uyelik olmadığından dolayı, Polsanın pek bir getirisi yoktu.Ama şu anda hem mecburi uyelik, hem yuksek aidat kesintisi ve yeni yeni yatırımlar olduğunda dolayı gelecekte çok güzel paralar alacağıniza eminim.Şimdi kemdinizi oyakla karşilaştiririsaniz hata edersiniz.Çünkü oyak tüm uyelerini seneler oncesinden mecburi olarak uye yaptı, Oyak seneler onceki ihtilalde, pek çok kuruma ortak oldu, diger deyişle çöktü.Mesela Tukaş, Eregli demir çelik vb. Gibi.Bunun yaminda tabiki adamlar profesyonel sekilde akıllıca yonetildi o ayrı bir konu.Ama dediğik gibi adamların parası bu ve benzeri çok ama çok şirkette çalıştırılarak, neması yuksek sekilde personeline dağıtıldı.İşte bu sebepten, OYAK' ın getirisi fazladır.

Dığer konu ise ,Polsan haricinde mutlaka Breysel emeklik yaptırın, ister kendinizi isterseniz eş veya Çociğunuzu, getirisi çok guzel.

Başka ve çok onemli konu ise bu mesleği sakın fazla kafaya takmayın.Senelerce eve gitmedik, işi daha fazla onemsedik, gece gündü demeden calısıp durduk ve Ailemizi aksattık.İnanın bu teşkilatta ne yaparsan yap, hiçbir degerin yoktur.Senelerini veririsin, ama gotü boklu bir kokiser gelir, tüm egosunu sende tatmin eder.Akşam olur daha 2 aylık Komiser sivil ekip otosunu alıp arkadaslarıyla sabahlara kadar gezer, ama sen bel3diye otobusuyle eve gidersin, sabahta otobusle goreve gelirisn.Bir bakarsın ekip otosu pislik içinde.Dana derki arabayı bi temizlettiri.Ya daha zottrik 2 aylık komiser ha.Bunun neden yalarlar çünkü Abileri, yani Amirleri onlara öyle talimat vermiştir ve demiştirki, Memurlara fazla yüz vermeyin, başıni kaldıranın başıni ezin.Çünkü sen ne kadar hakli olursan ol, o rütbelidir ve Amiri onu tutavaktır.Çünkı oto kontrol bu şekilde saglanıyor.Meslek haricinde ek olarak sivilde bir iş yaomaya çalış.Çünku bu teskilatta ne olacağın belli değil.Her am istifa edebilirsin.Mesela Galericilik yada emlakçılık belgesi al.İnan hakkıyla Galericilik yapsan, meslekte tam tamına 29 Senede alacağın ikramiyeyi 7 ayda kazanabiliyorsun.Nerdennbikiyorsun dersen, kendi oğlumdan biliyorum.Araba alıyor, benim 1 ayda alacağım 19500 Tl maaşı ona iki günde teklif ediyorlar ama satmıyor.Niye satmadın diyorum, diyorki Baba sen Memur kafasınfasın ben Esnaf kafasında.19500 Kâr nedirki, uğraşıma değmez, ben 500 Bin Tl parayı 19500 Tl para içinmi bağladım diyor.Bende Trene bakar gibi Oğlana bakıyorum.Ondan dolayı ekniş yapmaya çalışın.Neyse fazla uzatmayayım, bu meslekte ne kadar yatarsan o sana kâr kalır.Ailenize vakit ayırın ,gerisi boş.Saygılar herkese!

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
23 Mart 2023 13:02

Abi Polsan niye mecburi oldu neden çok yüksek kesintisi var bilmiyorsan söyleyeyim , çünkü yeni emekli olan eski üyelerinin parasını ödeyebilmek için , söylermisin oyak gibi ne yatırımları var ne kadar karları var ona göre bende üye olurum söyler misin üç beş bişey
Gururu65, 1 yıl önce

Şimdi genç arkadaşlara şunu ozellikle tavsiye ediyorum.Mutlaka Polsana uye olun, bakın bizler ilkmuye olduğumuzda sadece dakız parasina uye olunduğu ve mecburi uyelik olmadığından dolayı, Polsanın pek bir getirisi yoktu.Ama şu anda hem mecburi uyelik, hem yuksek aidat kesintisi ve yeni yeni yatırımlar olduğunda dolayı gelecekte çok güzel paralar alacağıniza eminim.Şimdi kemdinizi oyakla karşilaştiririsaniz hata edersiniz.Çünkü oyak tüm uyelerini seneler oncesinden mecburi olarak uye yaptı, Oyak seneler onceki ihtilalde, pek çok kuruma ortak oldu, diger deyişle çöktü.Mesela Tukaş, Eregli demir çelik vb. Gibi.Bunun yaminda tabiki adamlar profesyonel sekilde akıllıca yonetildi o ayrı bir konu.Ama dediğik gibi adamların parası bu ve benzeri çok ama çok şirkette çalıştırılarak, neması yuksek sekilde personeline dağıtıldı.İşte bu sebepten, OYAK' ın getirisi fazladır.

Dığer konu ise ,Polsan haricinde mutlaka Breysel emeklik yaptırın, ister kendinizi isterseniz eş veya Çociğunuzu, getirisi çok guzel.

Başka ve çok onemli konu ise bu mesleği sakın fazla kafaya takmayın.Senelerce eve gitmedik, işi daha fazla onemsedik, gece gündü demeden calısıp durduk ve Ailemizi aksattık.İnanın bu teşkilatta ne yaparsan yap, hiçbir degerin yoktur.Senelerini veririsin, ama gotü boklu bir kokiser gelir, tüm egosunu sende tatmin eder.Akşam olur daha 2 aylık Komiser sivil ekip otosunu alıp arkadaslarıyla sabahlara kadar gezer, ama sen bel3diye otobusuyle eve gidersin, sabahta otobusle goreve gelirisn.Bir bakarsın ekip otosu pislik içinde.Dana derki arabayı bi temizlettiri.Ya daha zottrik 2 aylık komiser ha.Bunun neden yalarlar çünkü Abileri, yani Amirleri onlara öyle talimat vermiştir ve demiştirki, Memurlara fazla yüz vermeyin, başıni kaldıranın başıni ezin.Çünkü sen ne kadar hakli olursan ol, o rütbelidir ve Amiri onu tutavaktır.Çünkı oto kontrol bu şekilde saglanıyor.Meslek haricinde ek olarak sivilde bir iş yaomaya çalış.Çünku bu teskilatta ne olacağın belli değil.Her am istifa edebilirsin.Mesela Galericilik yada emlakçılık belgesi al.İnan hakkıyla Galericilik yapsan, meslekte tam tamına 29 Senede alacağın ikramiyeyi 7 ayda kazanabiliyorsun.Nerdennbikiyorsun dersen, kendi oğlumdan biliyorum.Araba alıyor, benim 1 ayda alacağım 19500 Tl maaşı ona iki günde teklif ediyorlar ama satmıyor.Niye satmadın diyorum, diyorki Baba sen Memur kafasınfasın ben Esnaf kafasında.19500 Kâr nedirki, uğraşıma değmez, ben 500 Bin Tl parayı 19500 Tl para içinmi bağladım diyor.Bende Trene bakar gibi Oğlana bakıyorum.Ondan dolayı ekniş yapmaya çalışın.Neyse fazla uzatmayayım, bu meslekte ne kadar yatarsan o sana kâr kalır.Ailenize vakit ayırın ,gerisi boş.Saygılar herkese!

taakatimkalmadı
Aday Memur
23 Mart 2023 17:37

Konuya yorumda bulunan tüm abilerime teşekkür ederim. Mesleği şu an kazanmak hiç kolay değil her yıl on binlerce genç başvuru yapıyor ki bunlardan birisi de benim. Sporu, sözlüsü, sağlığı, intibak eğitimi vazgeçirmek için çok şey var önümüzde ama düşünüyorum kazanıp da gitmemek fazlasıyla hakka girmek de olur, yetinmemek de olur. Çok şükür kazandık sayılır ve bunu değerlendirmek istiyorum. Şu an çalıştığım kurum bir eğitim kurumu ve idari personelim. Günde minimum 10 saat çalışıyorum, hastaneye gitmek için izin istiyorum 2 saatliğine sabah geç geleyim diyerek üstlerime adam diyor ki o zaman haftalık iznini kullanma. Sınavları yapması, okuması her şey bana bakıyor 6.30 sabit çıkışım varken çoğu zaman 7-7.30'a sarktığı oluyor. Aldığım ücret asgari ücret. Gazi üniversitesini bitirdim bölümümü ikinci bitirdim. Ekstra bir dört yıllık bölümde açıktan okuyordum. Bakanlıkta gönüllü staj gerçekleştirdim bölümümde zorunlu staj yokken. Bazen diyorum her şeyi bunun için mi yaptım? Bunun için mi okudum? Bir evin bir çocuğuyum. Ne Ankarada dayım ne mecliste amcam ne başka birim var. Sığınacak bir Allahım bir de anam babam var. Bu fırsatı da geri tepmek istemiyorum. Herkese tekrar teşekkür ederim. Sormak istediğim bir soru da atamalar hakkında. Polis atamaları kaç senede bir olur? Bir tanıdığımız var 30'lu yaşlarında bir yıl Şırnakta ertesi yıl İstanbulda orda 2 yıl durduktan sonra başka bir yerde sürekli gezdi durdu adam. 2 yıl öncesine kadar 10 yıllık kapı komşumuzda 9-10 yıldır Ankarada görev yapıyordu (yaşı 34-35lerdeydi). Kaç yılda bir tayin çıkar? Birde gençliğimde tercihimi hep doğudan yana kullansam 2-3 doğu ataması görebiliyorsam eğer peş peşe görsem sonrasında uzun yıllar Batıda çalışabilir miyim? Herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı akşamlar.

taakatimkalmadı
Aday Memur
25 Mart 2023 20:23

Konuya güncelleme yapayım. Erzincan Pomem'i kazandım abilerim. Ne olursa olsun gideceğim. Hayalimden vazgeçmek istemiyorum. Herkese hayırlı görevler ve hayırlı ramazanlar.

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi