Editörler : Pangaea

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 18:56

herkesin netleri bu civarlarda gibi. cok tuhaf bir sinavdı gercekten
Padarsteiger, 5 yıl önce

56,50 net, alan ingilizce bakalım napacaz :D

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 19:00

bana da oyle geliyor gecen sene herkes iyi yapmistı 70'lerdeydi herkes o yüzden bize cok puan getirmedi bu sene coğunluk 55-65 net arası gibi görunuyor inş. dediginiz gibi olur da alanda kurtaririz
h-time, 5 yıl önce

sınav zordu arkadaşlar beklediğinden az yapanlar üzülmesin, ortalamalar düşecektir. geçen sene ki gibi yüksek yapamamanız normal çünkü benim tadınığım dersane hocaları bile bazı sorularda cevaptan emin olamadı. çok ters köşe ve ince bilgi soruları vardı.

ayrıca bazı insanlar var bu memurlar.net'te. hayatta hiçbir başarıları olmayan, insanların sevmediği, kişilikleri sorunlu bazı tipler memurlar.net'e gelir insanların moralini bozmak için yalan yanlış istatistikler sallar, çok kolaydı 70 üstü yaptım der vs.vs. bu tiplere itibar etmeyin, geç köşede havla deyin. bunların hayattaki tek atraksiyonu burada milletin moralini bozabilmek, dünyaları o kadar küçük ki bu kötülükle kendilerini tatmin etmeye çalışırlar.

sonuç olarak üzülmeyin, alan da her şey telafi edilir, eğitim de geçen sene 60 altı yapmak kötüydü ama bu senenin 55'i geçen senenin 60'ına denk olur.

ÇağatayD
Şube Müdürü
16 Temmuz 2019 19:27

Bu sene eğitimde ortalamalar çok ciddi düşecek. -5 net deyin direkt.

kerem günay
Yasaklı
16 Temmuz 2019 19:40

2019 KPSS Soruları yayımlandı;

https://sinavtime.com/2019-kpss-soru-ve-cevaplari/

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 19:46

keşke bu sınav iptal olsa

berberis01
Kapalı
16 Temmuz 2019 20:03

22 tane yanlışım 7 tane boşum var geçen sene 66 net yaptığım eğitim bilimlerinden.GK GY den bahsetmiyorum bile zaten içler acısı.geçen sene 80 puanla bölümümden az alındığı için atanamamıştım. Çok kötüyüm arkadaşlar çok.

fenci.xyz
Aday Memur
16 Temmuz 2019 20:08

3-1-2 yapmıştım ben bu soruyu

Osene, 5 yıl önce
bende 3,2,1 yaptim hocam aynen yazdiginiz sekilde yani

ÇağatayD
Şube Müdürü
16 Temmuz 2019 20:26

Bence hesaplama sitelerinde 2017 puanına yakın bir puan gelir bu sene. Hatta +1 fazla bile gelebilir.

Tarasbulba35
Kapalı
16 Temmuz 2019 20:48

Arkadaşlar ben egitim bilimlerinde ciddi iyiyim .Ders verecek durumdayım.biraz moral bozukluğu biraz karamsarliktan 60 net zor üstunu yapanlari tebrik ederim

Rmznts
Şef
16 Temmuz 2019 22:05

2018 eğitimde 71,25 net

2019 eğitimde 59 net yaptım.

2016-2017 eğitim ortalamaları arasında 10 netlik düşüş olmuştu.

Bu 2019 sınavı 2017'den bile bariz şekilde daha zordu. 2018 ortalaması kolay olmasına rağmen 38 idi. Muhtemelen 28-30 civarı bir ortalama çıkacak.

mathematicsss
Aday Memur
16 Temmuz 2019 22:07

iptal olmaz olamaz hakkı yenir insanların zaten cok zor bir sınav değildi

trkçrkn, 5 yıl önce
keşke bu sınav iptal olsa

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 22:16

zor değil miydi? Peki kaç net yaptınız sakıncası yoksa soyler misiniz gercekten merak ettim
mathematicsss, 5 yıl önce

iptal olmaz olamaz hakkı yenir insanların zaten cok zor bir sınav değildi

mathematicsss
Aday Memur
16 Temmuz 2019 22:18

73 doğru 2 yanlış

trkçrkn, 5 yıl önce
zor değil miydi? Peki kaç net yaptınız sakıncası yoksa soyler misiniz gercekten merak ettim

trkçrkn
Şef
16 Temmuz 2019 22:29

Anlaşılan bir tek size zor gelmemiş! çoğunluk diplerde de neyse hayirlı olsun...

73 doğru 2 yanlış

Catgirl0
Aday Memur
17 Temmuz 2019 09:54

GY-GK: 80 eğitim 58 138 net sınıfçıyım eğitim baya düşük herkesin

18 Temmuz 2019 10:19

Bu sene Eğitim Bilimleri ortalamasında bu kadar fazla düşüş olması (28-30 nete düşmesi) biraz zor bence.2018 Eğitim Bilimleri ortalaması 38,98'miş,bu sene 33-34'e düşer en fazla, sonuçta her sene daha bir ciddiye alıp daha fazla çalışıyor insanlar Kpss'ye,bunu da unutmamak lazım.

Eğitim Bilimleri'nin standart sapması bu sene daha fazla olacak o kesin tabi,ancak bu yüksek standart sapma ortalamadan yüksek yapanlara 1-2 puandan fazla kazandırmaz çok bir puan farkı beklemesin kimse.

Rmznts, 5 yıl önce

2018 eğitimde 71,25 net

2019 eğitimde 59 net yaptım.

2016-2017 eğitim ortalamaları arasında 10 netlik düşüş olmuştu.

Bu 2019 sınavı 2017'den bile bariz şekilde daha zordu. 2018 ortalaması kolay olmasına rağmen 38 idi. Muhtemelen 28-30 civarı bir ortalama çıkacak.

trkçrkn
Şef
18 Temmuz 2019 11:56

Siyah şapkanı değistirmeyi denesen
ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Bu sene Eğitim Bilimleri ortalamasında bu kadar fazla düşüş olması (28-30 nete düşmesi) biraz zor bence.2018 Eğitim Bilimleri ortalaması 38,98'miş,bu sene 33-34'e düşer en fazla, sonuçta her sene daha bir ciddiye alıp daha fazla çalışıyor insanlar Kpss'ye,bunu da unutmamak lazım.

Eğitim Bilimleri'nin standart sapması bu sene daha fazla olacak o kesin tabi,ancak bu yüksek standart sapma ortalamadan yüksek yapanlara 1-2 puandan fazla kazandırmaz çok bir puan farkı beklemesin kimse.

mathematicsss
Aday Memur
18 Temmuz 2019 13:27

hocam sonuna kadar haklı.

sınavı iyi geçen biiri buraya gelipte 'Sınav cok zordu değil mi eğitim bilimleri netleri düşer.' gibi yorumlar yaparak kendini avutmuyo buraya gelenler genelde sınavı kötü geçenler oluyor cunku burası bir nevi vicdan rahatlatma yeri gibi aaaa bak onunda kötü geçmiş demekki sınav zormuş deyip kendini 1 2 ay rahatlatıyo. Sınava giren kişi sayısı belli bu sitede bu konuya 40 50 kişi yazı yazıyo 40 50 kişinin dediğiyle yola çıkarak 28 e düşcek diyemezsiniz. 33 diyenede siyah şapka diyorsunuz. Anlamıyorum...

İçiniz rahat olcaksa bu sene 10 nete EB netleri ........

.))))):):):):):)

trkçrkn, 5 yıl önce
Siyah şapkanı değistirmeyi denesen

memurolm
Genel Müdür
18 Temmuz 2019 13:50

hocam hislerinizi inanın maalesef ben de biliyorum benim netlerim daha kötü ama ben daha umutluyum branşımda alımlar genelde 2 haneli olmasına rağmen yeise kapılmayın hocam

berberis01, 5 yıl önce

22 tane yanlışım 7 tane boşum var geçen sene 66 net yaptığım eğitim bilimlerinden.GK GY den bahsetmiyorum bile zaten içler acısı.geçen sene 80 puanla bölümümden az alındığı için atanamamıştım. Çok kötüyüm arkadaşlar çok.

trkçrkn
Şef
18 Temmuz 2019 14:02

Sen neden bu kadar seviniyorsun acaba cok mu hoşuna gidiyor insanların emeklerinin ziyan olması. Nerden biliyosun insanların çalışmadıgını çabalamadıgını kimse yattığı yerden sınava girmiyor. ınsanlar nelerden feragat ediyor maddi manevi ne zararlara uğruyor yıpranıyor kendilerini dünyadan soyutluyorlar. Herkesin kendince bir çabası var sonuç olmumlu olmuyorsa bunu sadece çalısıp calışmamaya bağlamak sadece ezberci zihniyetin ürünü olur. Sen iyi yaptığını iddia ederek sınavın zor olmadıginı söyleyemezsin sınav bariz bir şekilde zordu asla geçen seneler gibi değildi. Buraya sadece sinavı kötü geçmiş olan 40 50 kişi yaziyor bundan yola cikarak sınavla ilgili bir yargiya varamayacağimızı söyluyorsun da geçen sene de burası 70'li yapanlarla doluydu o zaman bundan yola cikarak yargiya varabiyorduk ve bu yargılar doğru çiktı da şimdi neden varamiyoruz acaba. Kendinizi avutmayin diyorsun belli ki sen umudun ne olduğunu bilmiyorsun insanların umut dediğine ve ettiğine sen avunma diyorsun ki paylaşımın altına kocaman gülmüşsün

hocam sonuna kadar haklı.

sınavı iyi geçen biiri buraya gelipte 'Sınav cok zordu değil mi eğitim bilimleri netleri düşer.' gibi yorumlar yaparak kendini avutmuyo buraya gelenler genelde sınavı kötü geçenler oluyor cunku burası bir nevi vicdan rahatlatma yeri gibi aaaa bak onunda kötü geçmiş demekki sınav zormuş deyip kendini 1 2 ay rahatlatıyo. Sınava giren kişi sayısı belli bu sitede bu konuya 40 50 kişi yazı yazıyo 40 50 kişinin dediğiyle yola çıkarak 28 e düşcek diyemezsiniz. 33 diyenede siyah şapka diyorsunuz. Anlamıyorum...

İçiniz rahat olcaksa bu sene 10 nete EB netleri ........

.))))):):):):):)

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi