Editörler : crops35
«9101112131415161718192021

flexinn
Şube Müdürü
12 Eylül 2018 13:35

amasya üniversitesi naklen atama yoluyla avukat alacakmış yani zaten bi kurumda avukat olan birisi isterse gelsin demiş.danıştayın iptal kararı nedeniyle bu yola başvurduğunu düşünüyorum yoksa mülakatla alırdı

Muhterem Gatsby
Aday Memur
12 Eylül 2018 14:02

Neden naklen aldığı benim de kafamı kurcalamıştı umarım bahsettiğiniz nedenden dolayıdır.

flexinn, 6 yıl önce
amasya üniversitesi naklen atama yoluyla avukat alacakmış yani zaten bi kurumda avukat olan birisi isterse gelsin demiş.danıştayın iptal kararı nedeniyle bu yola başvurduğunu düşünüyorum yoksa mülakatla alırdı
12 Eylül 2018 14:19

bu naklen atama olayı çok gereksiz değil mi ? neden yeni bir istihdam yaratmak yerine zaten kurum avukatı olan biri alınır ki? böyle olunca naklen atanacak avukatın geldiği kurumda açık oluşmayacak mı ?

Matu14
Aday Memur
12 Eylül 2018 15:08

Gebze teknik üniversitesi de aynı şekilde naklen avukat alımı yoluna gitmiş .

teyy-3838
Memur
13 Eylül 2018 19:51

İyi akşamlar arkadaşlar. Cumhurbaşkanının bugünkü kamuya personel alımında sınırlamaya gidileceğile ilgili açıklaması hakkında neler düşünüyorsuz bizi ne kadar etkiler merkezi atamadan alımlar hayal mi artık ne dersiniz ??

13 Eylül 2018 20:02

1 senede toplam 2 atamada merkeziden 5 bin personel anca alınıyor.Bunun yanında açıktan alımlara bakarsak en az 50 bin personel alıyor. Eğer bir tasarruf yapılacaksa açıktan alımlarda tasarruf yapılmalı.Ayrıca avukat ihtiyacı varsa mecbur almaları gerekir. Kurum avukatı olan arkadaşlar aslında kendi kurumlarında ihtiyaç olup olmadığını yazsalar atama bekleyen kurum avukatı adayları için çok iyi olur.

teyy-3838, 6 yıl önce

İyi akşamlar arkadaşlar. Cumhurbaşkanının bugünkü kamuya personel alımında sınırlamaya gidileceğile ilgili açıklaması hakkında neler düşünüyorsuz bizi ne kadar etkiler merkezi atamadan alımlar hayal mi artık ne dersiniz ??

trust.111
Kapalı
13 Eylül 2018 20:44

Çok avukat açığı var zaten. Bir sürü açık var. Şu an bile hiçbir kurumda işler tam personelle yürümüyor. Sadece avukat değil; bir sürü memur açığı da var. Ama kaynak, kadro ve bütçe olmayınca avukat alınamıyor :)

kadil küdat, 6 yıl önce

1 senede toplam 2 atamada merkeziden 5 bin personel anca alınıyor.Bunun yanında açıktan alımlara bakarsak en az 50 bin personel alıyor. Eğer bir tasarruf yapılacaksa açıktan alımlarda tasarruf yapılmalı.Ayrıca avukat ihtiyacı varsa mecbur almaları gerekir. Kurum avukatı olan arkadaşlar aslında kendi kurumlarında ihtiyaç olup olmadığını yazsalar atama bekleyen kurum avukatı adayları için çok iyi olur.

teyy-3838
Memur
13 Eylül 2018 20:59

Avukat ihtiyaci var bircok kurumda ama bu açıklamanın birinci ağızdan gelmesi can sıkıcı bir durum. Moralim sıfıra indi resmen. Emekli olan sayısı kadar alım olacak diye açıklama yapılıyor. Ne demek yani yılda kaç kişi emekli oluyorda yerine adam alınacak. Zorunlu emeklilik gelecek kadro açılacak başka bir yolu yok bu işin yoksa şu verilen emekler alınan puanlar çöp resmen.

kadil küdat, 6 yıl önce

Adamin dibi
Daire Başkanı
14 Eylül 2018 02:05

Benim tahminim bu açıklamalar en çok hemşire, öğretmen, uzman yardımcıları, ziraat mühendisi ve masabaşı memur alımlarını etkiler. Hatta bir de imamları etkilemesi lazım. Ama onları etkiler mi bilmiyorum :)

Eczacılık, Şehir planlamacı, avukat gibi meslek gruplarını çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum. Çünkü bu mesleklerden bir almaya 500kişi 1000kişi gibi yüklü alım ihtimali zaten yok, İhtiyaç az çok bellidir.

gürakansu
Memur
14 Eylül 2018 09:38

Ben de size katılıyorum , zaten çok az sayıda avukat alınıyor bu yüzden açıklamanın bize yönelik olduğunu düşünmüyorum. Daha cok toplu alımlar kastediliyor olmalı.

Adamin dibi, 6 yıl önce

Benim tahminim bu açıklamalar en çok hemşire, öğretmen, uzman yardımcıları, ziraat mühendisi ve masabaşı memur alımlarını etkiler. Hatta bir de imamları etkilemesi lazım. Ama onları etkiler mi bilmiyorum :)

Eczacılık, Şehir planlamacı, avukat gibi meslek gruplarını çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum. Çünkü bu mesleklerden bir almaya 500kişi 1000kişi gibi yüklü alım ihtimali zaten yok, İhtiyaç az çok bellidir.

flexinn
Şube Müdürü
19 Temmuz 2019 21:40

soyle bi basligimiz vardi arkadaslar nerelerde acaba.atanan var mj?

Muhterem Gatsby
Aday Memur
20 Temmuz 2019 11:57

atananlar genelde buralara gelmiyorlar :D

flexinn, 5 yıl önce
soyle bi basligimiz vardi arkadaslar nerelerde acaba.atanan var mj?

flexinn
Şube Müdürü
22 Temmuz 2019 09:46

arkama bakmam diyorlar desenize
Muhterem Gatsby, 5 yıl önce

atananlar genelde buralara gelmiyorlar :D

Hukuk2019
Aday Memur
28 Temmuz 2019 00:22

ben atanırsam ben de sizi tanımam he söyleyim :D
Toplam 414 mesaj
«9101112131415161718192021